Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

20 lat temu wzmacniacz o mocy około 50 W na kanał uchodził za mocny i podłączanie do niego kolumn podłogowych było zupełnie normalne. W przypadku tego wzmacniacza producent zaleca go do niewielkich kolumn, chyba głównie dlatego że jest wiele wzmacniaczy niekoniecznie lepiej grających lecz oferujących większą moc która może być wykorzystana z dużymi kolumnami. Może wtedy dojść do nieporozumienia gdy ktoś porównuje wzmacniacze gdy jego duże kolumny grają ekstremalnie głośno. Wtedy faktycznie można uznać ze wypada kiepsko, bo też nie do tego go zbudowano. Na pewno gdy ktoś che w domu posłuchać muzyki, nie powinien narzekać że gra zbyt cicho lub mało dynamicznie. Gdy ktoś chce obserwować jak mocno mogą wychylać się membrany jego głośników, gdy ma go słyszeć cała nawet nie najbliższa okolica może okazać się że nie gra zbyt czysto. Jego zakres niskich zniekształceń przypada na mniejsze moce. Tam z kolei gorzej wypada większość wzmacniaczy pracujących w klasie AB, w tym te znacznie droższe i o dużo większych mocach.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Ile realnie kosztuje ten smsl po rabatach ?
Szukam czegoś jako grajek do monitorów. Nie mam wymagań nie wiem jakich, podłączone będzie do komputera stacjonarnego jako źródła (mp3, YT, gry), niech moje chłopaki mają.

Ostatnio na ali zapłacilem za niego niecale $112.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z przypadkiem gdy ktoś kupił go własnie do sypialni i potem okazało się ze gra lepiej niż duży wzmacniacz z głównego systemu. Małe wymiary i niska cena predystynują go do tego. To zupełnie poważnie grający wzmacniacz, którego jakość dźwięku jest na poziomie wzmacniaczy do kilku tys. Jego zakup za niewielką cenę pozwala na użycie droższych kolumn niż gdyby miał być kupiony droższy o bardziej konwencjonalnej konstrukcji z tanimi kolumnami. Wtedy szczególnie jego wybór ma sens. Można go też użyć z zupełnie tanimi małymi kolumnami, które można rozszerzyć o subwoofer. 

Najtaniej można go kupić chyba obecnie na Aliexpress. Nie tak dawno był tam w cenach porównywalnych do tych w naszym kraju. Kilka lat temu był własnie w cenach takich jak teraz.

Niepełne 370 zł z dostawą https://pl.aliexpress.com/item/4000429329144.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

To dość duża przebitka względem Nautilus. Ale pewnie przywalą cło i VAT jeszcze.

 

Prawdę mówiąc faworytem ze względu głównie na cenę był u mnie Cambridge A1 V3. Bardzo popularny na allegro i w miarę chwalony, oczywiście jako stosunek ceny do jakości. Za 250 spokojnie do kupienia.

Jeśli nie zamówisz go w ilościach hurtowych to cło z całą pewnością cło nie grozi i tak jak pisze phini vat wprawdzie może zostać naliczony, ale jest to bardzo mało prawdopodobne. Przesyłka powinna dotrzeć w ciągu 2 tygodni +/- tydzień.

Nie śledzę zmian cen tego wzmacniacza na Aliexpress. Spadek cen musiał być chyba ostatnio przy okazji jakichś obniżek w tym serwisie. Niedawno był tam za około 450zł i teraz jest jeszcze mniej. Gdy cena była tam o kilkadziesiąt zł niższa wtedy nie warto było sprowadzać z stamtąd. Gwarancja w naszym kraju ma też swoją wartość. Gdy tam jest za około połowę ceny, to myślę że warto zaryzykować :) . Moim zdaniem to znacznie lepszy wzmacniacz ni Cambridge A1 V3. Jest jednak zupełnie inny i lepiej dopasowany do współczesnych realiów. Jest osobnym układem dźwiękowym dla PC-ta. To sprawia że można go używać przesyłając na niego muzykę niezależnie od  tego co gra w głośnikach komputera.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jakub_Kam napisał:

Panowie, czy analogowe wejście AUX jest w jakiś sposób upośledzone, czy podłączając przez nie gramofon za pomocą preampa wyciągnę z tego brzmienia cały urok Q5 Pro?

Teoretycznie to wejście powinno być gorsze bo sygnał z niego trafia do przetwornika AC, jednak nie jest wcale złe. Może nawet pewne jego cechy sprawiają nawet że brzmi dość analogowo. Nie spotkałem się jeszcze z tym aby ktoś podłączał do niego gramofon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, milk-monster napisał:

Panowie takie małe spostrzeżenie, zrobiłem zworki z kabla głośnikowego tego co mam uważam że pojawiła się lepsza przestrzeń teraz będąc w kuchni słyszę wyraźniej wszystkie dźwięki czy jest to możliwe? Jeszcze nie kombinowałem z połączeniem np krzyżowym 

Oczywiście że tak.

To częsty zabieg eliminacji blaszek na odcinki kabla.

15 godzin temu, Wito76 napisał:

Monitory podłogowe?

Jak wszystko to wszystko :P

Na tym forum już widzieliśmy takie wynalazki.

 

Czy podłączanie gramofonu do niego to już nie mezalians? Pytam szczerze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory podłogowe 

To było moje przejęzyczenie brak przecinka 😉 

S4 najlepiej jak byś przetestował osobiście SMSL on naprawdę jest OK!!!!

Mezalians czy nie kwestia ciekawości bardziej? może być dobrze z gramofonem!!

Taka ciekawostka kupując kabel TOSLINK+MINItoslink sprzedawcy z Euro,Media patrzyli na mnie jak na idiotę😯 dopiero jak pokazałem zdjęcie to byli w lekkim szoku? Brak wiedzy poprostu 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MobyDick napisał:

Spotkałem się z przypadkiem gdy ktoś kupił go własnie do sypialni i potem okazało się ze gra lepiej niż duży wzmacniacz z głównego systemu.

Ja 30 lat miałem wieżę Technicsa. Do tego duże i mocne podłogówki Cantona (ważne: 4 Ohm), które kiedyś jako nowe kosztowały ok. 1800 Euro (nie mam pojęcia, czy za sztukę czy za parę, takie dane znalazłem). Czyli chyba całkiem przyzwoite.

Zainspirowany przez MobyDick 🙂 kupiłem Q5, porównałem brzmienie i duża wieża momentalnie poszła do sprzedaży. Kupującemu zrobiłem odsłuchy na Technicsie i Q5 i widziałem, że miał problem. Porobił zdjęcia SMSL, zanim poszedł 😉 

Nie było najmniejszego porównania co do jakości dźwięku (na korzyść SMSL), a mocy jest na tyle pod dostatkiem, że można nawet poszaleć. Q5 stoi na głównym poczesnym miejscu i dziwnie wygląda taki maleńki pomiędzy sporymi przecież Cantonami 🙂

Obecnie nie mam pojęcia, co może być wąskim gardłem w systemie. Podejrzewam, że we wzmaku jest jeszcze pewien potencjał i być może kiedyś będzie można poszukać jeszcze lepszych kolumn? Ale na początek chyba źródło i nad tym się teraz mocno zastanawiam.

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pirlo81 napisał:

Czy poza bluetooth są jakieś różnice czy może te różnice są zupełnie pomijalne?

Zamierzam używać tego głównie jako wzmacniacz słuchawkowy do AKG K702

SMSL Q5 pro to wzmacniacz cyfrowy i jeśli w takiej postaci dostarczasz do niego sygnał to konwersja na postać analogową zachodzi dopiero na głośnikach za filtrem rekonstrukcyjnym, dlatego w Q5 pro nie ma jak zrobić wyjścia słuchawkowego i go nie ma. Topping MX3 jest wzmacniaczem impulsowym bazującym na sygnale analogowym i sygnał z wejść cyfrowych trafia w nim do wbudowanego DAC-a, z niego może trafić dalej do impulsowej końcówki mocy lub układu scalonego odpowiedzialnego za wyjście słuchawkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...