Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

9 godzin temu, milk-monster napisał:

Przez 1 dzień do Q5 przez AUX podpiąłem CHROMECAST AUDIO dźwięk inny🤔 jak przez TOSLINK taki  jakby pod kocykiem. Wszystko trochę przygaszone nijak to ma się do gramofonu ale może warto zaryzykować?

A zmieniłeś w ustawieniach Chromecasta "Pełny zakres dynamiczny"? To zdejmuje kocyk przy podłączeniu innym niż cyfrowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam zestaw od soboty tak zmieniałem ustawienia!

Praca, dom, dzieci, ŻONA 😉 rozumiesz!!

Chwila wolnego jak jestem sam wtedy mogę się pobawić! Codziennie coś nowego w dźwięku odkrywam!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jeśli chodzi o samą markę SMSL to w jego ofercie jest bardzo dużo rożnych wzmacniaczy słuchawkowych i DAC/Ampów słuchawkowych. To ich specjalność. Generalnie robią wyłącznie sprzęty audio o małych gabarytach, określane jako biurkowe. Z niektórych serii można zestawić całe wieże. 

15 minut temu, milk-monster napisał:

Generalnie mam zestaw od soboty tak zmieniałem ustawienia!

Praca, dom, dzieci, ŻONA 😉 rozumiesz!!

Chwila wolnego jak jestem sam wtedy mogę się pobawić! Codziennie coś nowego w dźwięku odkrywam!

Napisz jak wrażenia gdy podłączysz kable głośnikowe do górnych zacisków w kolumnach :)  .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki podgląd co pisał Moby 

https://www.head-fi.org/threads/smsl-panda-series.797239/ 

Miałeś rację z tym podpięciem pod górne zaciski jest jeszcze lepiej ELACi nabrały powietrza oddają dźwięk zdecydowanie szerzej 😮 

Stojaki dojechały teraz zabawa z ustawieniem!

Jezusie Miłosierny ile to roboty! Fajnej roboty 😉 

 

IMG_20200904_101303529.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich serii jest więcej np. :

DAC: SMSL M8A

HTB1nVzduKuSBuNjSsziq6zq8pXaH.jpg

dedykowany do niego wzmacniacz słuchawkowy SMSL SAP-12

HTB1Y.qqKAzoK1RjSZFlq6yi4VXac.jpg

i zasilacz liniowy  SMSL P2

HTB1j4kNDQKWBuNjy1zjq6AOypXa1.jpg

Sądzę ze przy małych wymiarach łatwiej o dobre materiały i dobre wykonanie, bo nie podnosi to aż tak bardzo kosztów.

Te obudowy są z zasady aluminiowe i w dużej mierze frezowane CNC. Niemniej jednak wykonanie zawsze jest wzorowe.

Q5 pro przy swojej cenie również nie ma się czego wstydzić, szczególnie gdy kosztuje około 300 zł i prezentuje się jak miniaturka sprzętu hi-end. Na zewnątrz z tworzywa sztucznego są tylko elementy izolacyjne gniazd. Początkowo nawet pilot był metalowy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, milk-monster napisał:

Stojaki dojechały teraz zabawa z ustawieniem!

Jezusie Miłosierny ile to roboty! Fajnej roboty 😉 

 

IMG_20200904_101303529.jpg

Do tych podstawek ze stołków barowych dobrze mieć równą podłogę. Dzięki nim masz możliwość wystawienia ich czasem bardziej do przodu do słuchania muzyki. Wtedy powinien poprawić się bas na którego nadmiar narzekałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 pro jest nowszą wersją wzmacniacza Q5. Nie znam szczegółów jego budowy. Zewnętrznie wyglądał bardzo podobnie i jest do niego bardziej podobny produkowany nadal Alientek D8 którego budowa jest zupełnie inna niż Q5 pro. Na Q5 była informacja o zasilaniu napięciem 24V , na Q5 pro jest napisane 19 V, na Alientek D8 12-32V. Q5 podobnie jak D8 nie miał wyjścia na subwoofer, wejście liniowe zrealizowano na złączach RCA, do tego mają wejścia USB w postaci dużego gniazda typu B. Alienetek ma do tego wyjście słuchawkowe i bardziej zaawansowany wyświetlacz OLED zdolny do wyświetlania grafik ekranowych w odróżnieniu od prostego wyświetlacza LED w SMSL-ach. Różnice pomiędzy Q5 i Q5 pro mogą być kosmetyczne lub mogą być bardzo znaczące. Obserwując ewolucję wzmacniaczy SMSL SA36 potem SA-36A i SA-36A pro zmieniała się nie tylko obudowa ale i układy na bazie których były oparte. Sam SA-36A pro będąc wprawdzie opartym o ten sam układ i nie zmieniając wyglądu zewnętrznego przechodził kilkakrotną przebudowę architektury płytki drukowanej i używanych podzespołów biernych. Również zmieniło się dopuszczalne napięcie początkowo 12-24V, później 12-15V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj Q5 PRO . 

Mam taki DAC  MusiLand  Monitor  01 . Czy jest sens podłączyć pod niego np mi box 4K jako źródło dla radia internetowego  ? 

Czy Chromocast Audio jest wystarczającym rozwiązaniem dla muzyki np z telefonu , tabletka ?

 

Głośniki na początek że starej  (2000 rok ) mini Sharp :) 4 Ohm.  

Muzyka raczej Chillout , elektronika .

 

I , pytanie o zasilacz Tomanka , jest sens na zmianę ? 

Edytowano przez maciek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego chcesz podłączyć DAC  MusiLand  Monitor  01 ? Rozumiem że mi box 4K chcesz poodłaczyć do Q5 pro i jeśli ma wyjście cyfrowe lub jakiekolwiek inne wyjście audio to jest sens. Jeśli miałbyś podłączyć do Q5 pro Chromocast Audio, to podłączanie mi box dla radia internetowego traci sens bo Chromecast je również obsługuje. Jesli telefon lub tablet ma w miarę nowy Android to powinien mieć funkcję przekazywania dźwięku na inne urządzenie. Wtedy każdy dźwięk z niego będzie przekazywany. Mogą wtedy występować opóźnienia. Lepiej jeśli program odtwarzający ma funkcję przekazywania dźwięku do urządzenia zewnętrznego. Wtedy Chromecast staje się odtwarzaczem a program służy tylko do jego sterowania. Przykładem takiego programu jest np. przeglądarka Google Chrome na PC-ta. Zasilacz od Tomanka ma być do czego ? Do Chromecasta czy do Q5 pro ? Chromecast raczej nie zagra lepiej z zasilaczem liniowym gdy używasz wyjścia cyfrowego. Do zasilania Q5 pro potrzeba zasilacza 19V z 6 A. 5A to minimum aby było sens używać jakiś inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przecież nie ma za bardzo wyboru. Ten kabelek optyczny jak wyżej zdecydowanie lepiej niż ten żółty w zestawie z chromecast . Chociaż docelowo i wciąż budżetowego pomyśl o raspberry. Dużo lepsza opcja. Miałem i wciąż mam podpięte chromecast i malinę + hifiberry i jest różnica na korzyść maliny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem q5 pro do sypialni 12m2 niestety na półke 140cm / 30cm. Czy kolumny tannoy m1 maja szanse dobrze zagrać w takich warunkach z tym wzmacniaczem i chromecastem? 
czy moze lepiej CHARIO Syntar 100?

Lubie gęste, ciepłe  granie, jazz, blues czasem elektronika pop, rock

 

bede wdzieczny za podpowiedz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze chyba CHARIO Syntar 100 będą lepsze od M1.

2 godziny temu, maciek72 napisał:

Ok , już prawie wszystko rozumiem  :)

Jak uzyskać najlepszą jakość audio z Chromocasta ? 

Mini jack nie jest najlepszym połączeniem :(

Najlepiej coaxial  , optyczne , USB  ? 

Czy w strimingu ma to jakieś znaczenie ? 

Pytałem o DAC  MusiLand  Monitor  01. Nie znam go. Podłączanie zewnętrznych DAC-ów do wejścia analogowego w Q5 pro mija się z celem. Jedyny sens jaki dla niego widzę to konwersja z USB/ SPDIF na jego wyjście optyczne jeśli obsługuje urządzenia których wejście USB tego wzmacniacza nie obsługuje. Jeśli potrzeba więcej wejść jakiegoś rodzaju trzeba wyposażyć się w odpowiedni multiplikator.  Zwykle najbardziej brakuje większej ilości wejść optycznych. Chromecast Audio oczywiście najlepiej podłączyć do wejścia optycznego w tym wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był plan połączyć Mi Box do MusiLand poprzez USB i wyjść coaxial -em do Smsl Q5 pro 

Ale , chyba port USB w Mi jest tylko wejściem  (?) dla np. pendraiwa z filmami ? 

Czy USB są kierunkowe w takich urządzeniach ? 

 

Czy dźwięk striming- owy poprzez , czy to Chromocast , czy to Malina jest wart tyłu zachodu i finansów ? 

 Czy , to już fanaberia ? :)

Kilka lat temu bawiłem się w PC audio i został mi ten DAC I dyski twarde z plikami . 

Ale , żeglowanie plikami zaczęło mnie męczyć :(

Dlatego chcę radio internetowe i niech plumka w tle :)

 

Może ktoś się zlituje i zbuduje dla mnie Malinę . Ponoć więcej muzyki z tego owoca .

Edytowano przez maciek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Q5, Chromecast Audio + Spotify, Monitory Elac na jakość dźwięku nie narzekam jest naprawdę dobrze. Spróbuj Chromecast (obsłuży radio internetowe) skoro tylko streaming śmieszne pieniądze! Jak ci przypasuje ogarniesz za jakiś czas coś lepszego np: Malinę co koledzy proponują!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro głównie radio internetowe które nie grzeszy jakością to naprawdę chyba nie ma nic lepszego niż chromecast, który naprawdę daje radę.

Co do prośby to... Nikt tu nie zbuduje Ci maliny bo tu nie ma co budować. Kupujesz płytkę plus obudowa, podłączasz i wszystko. A konfiguracja np u mnie w domu mija się z celem bo malina musi połączyć się z twoją siecią wifi, musisz podać swoje hasło dostępu do sieci itd. Podłączenie po usb podobnie, malina musi wykryć twoje urządzenie czyli smsl (wybierasz z listy czy ma grać po hdmi, Phonejack czy smsl - pewnie pojawi się na liście gdy będzie podłączony). To nie brak złej woli kogokolwiek tylko fizycznie niemożliwe.

 Mogę spakować, wysłać Ci swoją malinę, podłączysz i nie będzie grać tak od włączenia do gniazdka.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisałeś Mi Box ma wyjście optyczne i należy je użyć. Jeśli jest podłączony do TV to można użyć wyjście cyfrowe TV. Wejście USB w Q5 pro obsługuje komputery z Windows i Os-y jabłkowe. Jeśli Mi Box ma port USB typu A to zalewne służy on do podłączania pamięci USB. W przypadki złącz USB typu A i B mozna mówić o kierunkowości. Wyjątkiem są złącza USB z OTG. Złącza USB C powinny być dwukierunkowe, ale raczej mozna tego oczekiwać po wersjach 3.0 i 3.1. W przypadku złącza 2.0 zwykle jest OTG.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...