Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Jeszcze nie wiem gdzie wyląduje sprzęt.  Jeden pokój 25m , drugi 12m , trzeci 8m .

Jak będzie super , to zostanie w salonie :)

Teraz lecę na Marantz NR 1608 i Heos oraz Tannoy Hts 101 XP.  Jest OK 

Może dodatkowy system głośników  2.1 , ale już z  wyższej półki  ? 

Nie dawno "odgruzowałem" pokój z Mission 701 i 70c2 oraz podstawek  60cm .  Tannoy Hts poleciały na ścianę obok TV i central pod TV  (także wisi ) 

Budżet ? Max 2-2,5 k . Ale im mniej tym lepiej :)

Edytowano przez maciek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im kolumny tańsze tym będzie raczej gorzej :) . Od droższych kolumn można więcej oczekiwać. Z nowych kolumn w podobnej cenie wiem ze KEF Q350 sprawdziły się z nim dobrze. Dobór kolumn i ich wielkość to w dużej mierze kwestia upodobań osoby która je kupuje i akustyki pomieszczenia. Ta w dużej mierze jest związana z jego rozmiarami. Te Elac-i myślę że mogą się okazać bardzo dobrym wyborem. W tym wzmacniaczu można dostosować do pewnego stopnia brzmienie z poziomu regulacji jakie zapewnia jego DSP. Użycie subwoofera może poszerzyć zakres niskich częstotliwości. Dobrze jest tu wybrać odpowiedni sprzęt. Jeśli ma on służyć do słuchania muzyki to i subwoofer musi się do tego nadawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q350 można postawić na biurku lecz są do tego dość spore. KEF dołącza do swoich kolumn ostatnimi czasy często gąbki do regulacji basu, do umieszczenia w tunelach br. . Idealnie by się do tego nadawały KEF LS50. Trudno by je było jednak kupić w tej cenie. Łatwiej o KEF R100. Na Allegro są 2 pary teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 są nie tylko ciekawe wizualnie. One naprawdę zasługują na miano kolumn hi-end. Q350 grają dość podobnie i są taką tańszą opcją dla tych których nie stać na LS50, choć są od nich większe. Obecnie można kupić LS50 za około 3 tyś, jeszcze do niedawna to był poziom około 5 tys za parę. LS50 były od początku projektowane do tego aby mogły nie tylko stać na standach lecz również jako monitory bliskiego pola. Nie wchodzą one w zasadzie do żadnej  serii. Jeśli już to można by je umieścić z niekonwencjonalnymi kolumnami takimi jak Blade tego producenta. 

R100 to najmniejsze kolumny z serii wyższej niż Q. Jest to też model starszy i niższy od R300. Nowy model R300 to R3. R100 nie doczekał się kontynuacji którą były R1. Q150 , R100 i LS50 mają głośniki tej samej wielkości lecz inne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo mi się podobają szczególnie te czarne z niebieskimi membranami 👍 Czytałem wątek o Q5+Q350 autor był bardzo zadowolony (zresztą chyba wszystkie opisy z forum o Q5 przeczytałem 😉to myślę po tym co pisze Moby że z LS50 może być naprawdę HI-END!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 pro  będzie za miesiąc :(

Pytanie  , czy muszę użyć zasilacz z Chromocasta , czy mogę użyć port USB do zasilania w Smsl ? 

Mam Chromocast 3 podłączony pod tv i tam jest zasilany z USB telewizora 

 

I , po czym poznać , że zakupiłem orginalny Chromocast , a nie podróbkę ?

 

Edytowano przez maciek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączysz zasilania z portu USB Q5 pro bo to port micro USB typu B bez OTG jakie można spotkać chyba tylko w smartphonach. Możesz teoretycznie podłaczyć zasilanie chromecasta do dowolnego portu USB typu A. W praktyce dobrze jeśli jest to jednak pewny zasilacz USB. Ten z zestawu dobrze się do niego nadaje.

Nie słyszałem o podróbkach Chromecastów, bo to dość tanie urządzenia i z dość zaawansowaną miokroelektroniką.

Czemu ma być za miesiąc ? Z Aliekspress jeśli wybierasz wysyłkę ASS, to dochodzi zwykle w 2 tygodnie czasem trochę szybciej, czasem troszkę dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie warto do LS50 podłączyć lepszy wzmacniacz. Jednak jeśli ograniczymy budżet na tyle że starczy on na nie i Q5 pro to takie połączenie ma więcej sensu niż zakup tańszych kolumn i droższego wzmacniacza, a ten kiedyś można kupić lepszy. Do tych kolumn warto podłączyć wzmacniacz wielokrotnie droższy od nich samych. No i ten lepszy wzmacniacz będzie jednak dużo droższy niż bohater tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszło maleństwo Q5 pro  :)

Czapki z głów dla Tego , kto wymyślił taki wzmacniaczyk 

Nie obyło się bez nerwów  , bo nie mogłem skonfigurować Chromocast Audio.  Okazało się , że z emocji nie podłączyłem go do gniazdka :) 30 minut stresu :(

Podłączone do głośników z mini Sharp .  Docelowo poluje na Monitor Audio  Radius 90 HD.  

Ma być micro po całości 

Jedyna wada , Chromocast potrzebuje osobnego zasilania  , czyli następne kable :(

Spotify free kiepska , bardzo kiepska jakość.  

Radio D.I FM już w opcji free dużo lepiej . Za tydzień wykupię wersję premium 

Szkoda , że w mojej okolicy nie ma nikogo z ciekawymi głośnikami. 

 

Jaki odbiornik bluetooth jest wart uwagi ? Czy w ogóle warto brać taki wynalazek pod uwagę ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Chromocast Audio i chcesz przesyłać do wzmacniacza muzykę z smartphona z Androidem, który obsługuje funkcję >> przesyłanie << to odbiornik bluetooth będzie raczej zbędny. Odbiorniki bluetooth bywają bardzo różne. W zależności od ceny  można nabyć coś co ma większa lub mniejszą funkcjonalność i może zapewnić iny poziom jakości dźwięku. Tanie odbiorniki za kilkadziesiąt zł z wyjściem analogowym będą odstawać jakością ale coś takiego może się przydać w pewnych sytuacjach. Za naprawdę doby można zapłacić kilkaset zł:  np. xDuoo XQ-50 Pro za około 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MobyDick napisał:

Jeśli masz Chromocast Audio i chcesz przesyłać do wzmacniacza muzykę z smartphona z Androidem, który obsługuje funkcję >> przesyłanie << to odbiornik bluetooth będzie raczej zbędny.

Cenna uwaga! 

Do swojego Q5 kupiłem adapter bluetooth użyłem go dokładnie 2 razy! 

1 raz: Czysta ciekawość żeby sprawdzić połączenie przez analog naprawdę było gorzej w porównaniu do optyka! 

2 raz: Uważałem że moja Szanowna Małżonka nie będzie potrafiła obsłużyć CHROMECAST-a! Pomyślałem że przez bluetooth będzie Jej poprostu łatwiej!!

😯 SZOK ogarnia wszystko!! Przesyła sobie muzykę z telefonu, radio internetowe też nie jest dla niej problemem, puszcza Audiobooki dzieciakom, Spotify tworzy PLAYLISTY. 

Teraz już zaczyna pomału korekcję dźwięku przez DSP, powiedziała że fajny ten mały czarny krążek! 

Pozytywnie mnie zaskoczyła 😉 

Adapter narazie leży może kiedyś się przyda!

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

W Sam widzisz , mówiłem że da sobie radę. Chromecast jeśli działa to bardzo łatwo się nim posługiwać. To chyba najłatwiejsze w użyciu urządzenie sieciowe.

Ja też w swoją Kobietę wierzyłem i się nie zawiodłem 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth przydałby się w ostatnim pokoju ( za dlugi dom i internet nie dolatuje ) 

Ale , jak tak mówicie , to popracuje nad przeniesieniem routera 

@milk-monster , dziękuję za cenną uwagę. 

Gdzie są ustawienia w Chromocast dla dźwięku ?

Kupiony w Chinach  , w tym sklepie z wczesniejszego linku  . Bez cła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...