Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Producent pisze na swojej stronie o tym sprzecie "DAC/Power amp" - brzmi to zdecydowanie jak dac + klasa D a nie jak wzmacniacz cyfrowy.

Jesli moje porownania (nie wiem czemu akurat wybrales rower?) sa wg. Ciebie nie na miejscu, to daj inne, ktore pokaza, ze sa na swiecie rzeczy uniwersalne i idealne w kazdym z zastosowan. To by pokazalo, ze jest to mozliwe do osiagniecia.

Wiekszosc z nas - nazwijmy nas milosnikami sluchania muzyki, nie ma ochoty sluchac muzyki takiej jak zostala stworzona a takiej jaka sprawia przyjemnosc, bo po to sluchamy - dla przyjemnosci. Jak bedziemy jakimis muzykami, realizatorami dzwieku itp to moze nas interesowac kazda nuta.

Czemu wielu diyowcow ratuje swoje D klasowe wzmacniacze "skladaki" lampowymi pre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są inne. Wideo, fotografia, które są bardziej porównywalne do audio. Tylko jacyś niszowi hobbyści robią to analogowo. 

A co do przyjemności, może największą przyjemnością dla kogoś może być PRAWDA? Prawdziwy dźwięk, realizacja i intencje autorów?

To wszystko są kwestie subiektywne, ja piszę o sobie i swoich odczuciach. Każdy ma prawo do swoich. Pamiętam tylko, że te różnice, te opisy, te niuanse to też biznes. A każdy biznes będzie bronił swego. Pewnie tu też jest jedna z przyczyn tej różnorodności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Q5 pro jest rewelacją w stosunku do popularnych wzmacniaczy domowych, które na jego tle tracą sens w dzisiejszych czasach. Ma on sens w takiej funkcjonalności przy jego niskiej cenie. Wyposażenie w funkcje sieciowe to w jego przypadku podłączenie komputera, Chromecasta lub maliny i to załatwia sprawę. Rzeczony posiadacz Audiovectorów QR1 uznał że nawet lepiej się nadaje do tych kolumn jeśli chodzi o brzmienie od Yamahy 803d. Ja takiego porównania nie robiłem lecz pewnie również wybrał bym do tych kolumn własnie tego SMSL-a ze względów brzmieniowych. Gdybym miał podłączyć duże kolumny typu Heco Aurora 1000 lub nawet 700. Wtedy sprawa mogła by wyglądać inaczej gdy stoją one w pomieszczeniu np. 60 m². Wtedy może przy normalnych poziomach głośności wypał by lepiej, ale gdyby ktoś spróbował jak głośno może zagrać, wtedy zapewne Yamaha by wygrała. Nie dziwię się że wśród wielbicieli wzmacniaczy impulsowych o dużych mocach moze wypadac blado :) gdy porówna się go z wzmacniaczami o mocy np. 2 x 1200W. Nonsensem było by podłączać takie monstra do kolumn z jakimi powinien być  łączony Q5 pro. Tamte wzmacniacze ujawniają swoje zalety przy bardzo dużych kolumnach i absurdalnie wysokich poziomach głośności, a ten wzmacniacz nie służy do tego i ma być tani. Przypominam że to nie jest sprzęt hi-end, choć jest sens podłączać kolumny tej klasy do niego ( jeśli są niewielkie ). Dlatego dobrze go znając zaprzeczam aby nie miało sensu podłączać do niego dobrych kolumn, bo było by to z jakaś szkodą dla ich brzmienia. Tak nie jest. Jakies 3 lata temu można go było kupić na Aliexpress za około 300 zł, potem cena wzrosła ponad dwukrotnie i obecnie wróciła do poziomu z przed tego okresu. SMSL nie jest nową firmą i istnieje od lat. Nic na razie nie wskazuje na to że z jakiegoś powodu marketingowego nagle podrożeją. Małe wzmacniacze impulsowe mogą być bardzo tanie dzięki obecnej technologii. Moim zdaniem używanie wzmacniaczy tego typu o ogromnych mocach w domu nie ma sensu, bo to trochę jak jeżdżenie ciężarówką po mieście. Są jednak wielbiciele amerykańskich Hummerów i w takich dobrze się czują ( wątek motoryzacyjny ). Taki mały wzmacniacz o prostej funkcjonalności nie powinien kosztować więcej niż kilkaset złotych. Nawet SMSL produkuje droższe i lepsze, o większej mocy wzmacniacze od niego, więc jest za co więcej płacić gdy chce się więcej wydać pieniędzy. Pozostaje zawsze dylemat czy mając określone pieniądze na sprzęt  wydać więcej na wzmacniacz i kupić tańsze kolumny, czy lepiej skupić się własnie na droższych i lepszych kolumnach. Dobrze jest mieć świadomość że jeśli ma się Q5 pro z tanimi kolumnami i chce się poprawić dźwięk to w większości wypadków lepiej kupić lepsze kolumny niż zmieniać wzmacniacz.

Nawet jeśli ma się kolumny znacznie droższe od tego wzmacniacza to warto mieć lepsze niż zmieniać go na większy i droższy klocek który zagra gorzej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, D-Art napisał:

Wideo, fotografia, które są bardziej porównywalne do audio.

Szczegolnie w fotografii :) jedna uniwersalna malpka, a w dzisiejszych czasach aparat z komorki, wystarcza wiekszosci odbiorcow - takie dzis ludzie maja wymagania. Co nie oznacza, ze ze zdjecie bedzie tak samo dobre jak z cyfrowej lustrzanki z odpowiednio dobranym do zastosowania obiektywem. W audio wyglada to dokladnie tak samo.

Wystarcza taka a nie inna jakosc? Nalezy sie tylko cieszyc swoja "slaboscia" w danej dziedzinie, bo ona pozwala nam zaoszczedzic pieniedzy. Zeby nie bylo, ja tez jestem gluchy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @D-Art, @Felix1, @hubert hubert, @MobyDick i Ja 

Proponuję zakończyć dywagację na temat BOHATERA TEMATU czyli Q5. Nie przekonamy siebie nawzajem do naszych racji, jednak dla dobra forum i jego przyszłych użytkowników, proponuję zakończyć ten SPÓR!!!! 

Ja, Moby, D-Art jesteśmy ZA Q5, reszta NIE i niech tak zostanie!!! 

Popieram prośbę D-Art zrobił się za duży OFF nie o to chodzi w temacie o danym sprzęcie, emocje trochę wygrały z rozsądkiem! 

Proszę też o nie łapanie mnie za słowa, temat już powinien się zakończyć! 

A wam koledzy z forum Felix i hubert z czystej ciekawości proponuję przetestować Q5 (nie mylić z audi) 😉 Sami wiecie że realne obcowanie z urządzeniami daje zupełnie inny obraz, jak na nie patrzymy/oceniamy. 

Proszę o odp w jednym słowie zgoda? 

P.S

Q5 i tak jest najlepszy 😝😜😎😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hubert hubert napisał:

Co nie oznacza, ze ze zdjecie bedzie tak samo dobre jak z cyfrowej lustrzanki z odpowiednio dobranym do zastosowania obiektywem. W audio wyglada to dokladnie tak samo.

No widzisz, jednak dochodzimy do porozumienia i myślimy podobnie, choć pozornie tak nie było 🙂

Cýfrowej, nie analogowej. Mnie właśnie tylko o to chodzi 🙂 Oczywiście mogą być urządzenia cyfrowe gorsze i lepsze, mniej i bardziej wypasione, bo pozostają różne peryferia urządzenia, formaty zapisu itp. 🙂

Ten sprzęcik moim zdaniem ma po prostu świetny stosunek jakości dźwięku do ceny i jak dla mnie, bardzo przyzwoicie gra 🙂👍

12 minut temu, milk-monster napisał:

Panowie @D-Art, @Felix1, @hubert hubert, @MobyDick 

Proszę o odp w jednym słowie zgoda? 

P.S

Q5 i tak jest najlepszy 😝😜😎😁

Zgoda! 😉😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jego wykonanie również jest bez zarzutu. Z powodu gabarytów ci który nie mieli z nim do czynienia biorą go za komponent micro. Tylko ile wieżyczek micro może się pochwalić obudowa w całości wykonaną z aluminium i frezowanym z jednego płata CNC frontem. Zwykle ładnie wyglądające tego typu sprzęty mają plastikową ściankę frontową pomalowaną tak aby sprawiała wrażenie metalu i resztę z blachy stalowej. O podobnej  wielkości DAC-i nikt nie bierze za sprzęt micro gorszej jakości. Obecnie bardzo rzadko zestawia się już sprzęt w wieże z magnetofonem i tunerem radiowym. Standardowy rozmiar szerokości 42-44 cm traci sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Felix1 napisał:

wierzę na słowo, że gra dobrze jak na wzmacniacz za 600zł :)

600zł. ! Do jakiego przedziału cenowego "kosi konkurencje"? Przykladowo z czym drozszym był porównywany i generalnie był lepszy?

Przykładowo moj wzmacniacz budzetowy zagra poprawnie nawet z kolumnami high-end, tylko ze jesli podepniemy "odowiednia" maszyne z wyzszego pułapu to nagle sie okaże ze tak na prawde to moj nie gra wcale!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Felix1 napisał:

że ośmielamy się twierdzić, że jednak Q5 Pro nie jest lekiem na całe zło wśród wzmacniaczy do kilku tysięcy złotych?

Nikt nie powiedział że Q5 jest THE-BEST 

7 minut temu, Felix1 napisał:

Jak już pisałem wcześniej, nie bardzo mam na to czas. Ale wierzę na słowo, że gra dobrze jak na wzmacniacz za 600zł

Ja też mam małe dzieci! Jakoś znajduje czas na swoje zainteresowania. Wszystkim tak na słowo wierzysz? 

10 minut temu, Felix1 napisał:

To jest krytyka tego, jak niektórzy próbują go pozycjonować, wbrew temu jak pozycjonuje go sam producent,

Jest odniesienie do innych wzmacniaczy które słuchałem, może nie były to jakieś wybitne klocki, najgorsze też nie 😉 

Q5 moim zdaniem jest od nich lepszy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, milk-monster napisał:

 

Jest odniesienie do innych wzmacniaczy które słuchałem, może nie były to jakieś wybitne klocki, najgorsze też nie 😉 

Q5 moim zdaniem jest od nich lepszy!

Mógłbyś podac w "czym" gra lepiej od...... bo np. Ktoś moze ten aspekt  uznac za nienajlepszy

Ja porownywalem moj "budzet" do jak to napisał pewien recenzent "przedsionek highendu" a mimo to pozostalem z budzetowym.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EOT, bo widzę, że Wy o czym innym, my o czym innym. Brak chęci zrozumienia, co kto ma faktycznie na myśli, czepianie się słówek, przypisywanie treści, których nikt nie wypowiedział, interpretacja po swojemu, odwracanie kota ogonem i ciągłe odbijanie.

Panowie, kończmy to, bo ja już tu nie widzę dyskusji, jedynie w tej chwili to udowadnianie na siłę nawet nie wiem czego, wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Czyli teraz już chyba tylko ego działa. 

Proponuję, aby wypowiedzi pozytywne czy negatywne czy neutralne zamieszczały osoby, które z tym urządzeniem miały cokolwiek do czynienia. Pozostałe treści teoretyczne, dywagacje "nie znam, nie widziałem, nie używałem ale się wypowiem" prowadzą tylko do tzw. gównoburzy i proponuję je zostawić dla siebie.

Strach zakładać jakikolwiek wątek, bo człowiek tylko potem żałuje.

Wątek miał w założeniu zawierać INFORMACJE i spostrzeżenia od użytkowników oraz wymianę doświadczeń, a nie teoretyczne dysputy na tematy rozmaite ludzi, którzy urządzenia nawet na oczy nie widzieli.

Ktoś to chce w ten sposób kontynuować, to niech sobie założy osobny wątek pt. "Krytyka urządzenia xyz".

EOT.

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może rozwinę to jak on gra. Potrzebuje dość analitycznych kolumn aby go docenić, bez tego może zostać odebrany jako grający dość przeciętnie. Dobrze aby głośniki niskotonowe pozwoliły na swobodę w dynamice, bo bez tego również będzie kiepsko lub tak sobie. Z marnymi kolumnami zagra przeciętnie. Bardzo zyskuje gdy podłączy się do niego lepsze głośniki. To nie jest sprzęt hi-end, bez obaw, za to idealny niedrogi wzmacniacz do postawienia obok TV. A jest na tyle dobry ze tracą przy nim sens wzmacniacze kilka razy droższe od niego gdy ma podpięte dobre kolumny. Często ktoś kupuje wzmacniacz i kolumny. Spodobał mu się wzmacniacz za 4 tyś i może wydać tyle że zostało mu 1,5 zł na kolumny. Kupując Q5 pro ma znacznie więcej na dużo lepsze kolumny kolumny i wtedy są to lepiej rozłożone pieniądze. To ze ktoś słyszał ten wzmacniacz podłączony do jakichś gównianych kolumn i nie przeżył nim oczarowania nie jest niczym dziwnym . Nie czyni on aż takich cudów. Do takich kolumn lepiej nadają się stare klasyczne NAD-y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mógłbyś podac w "czym" gra lepiej od...... bo np. Ktoś moze ten aspekt  uznac za nienajlepszy

Zaznaczam nie robiłem bezpośredniego porównania uważam że gra czyściej, detalicznej, separacja instrumentów/wokali też była lepsza! 

Warunek do Q5 dobre: kable głośnikowe, pliki, kolumny! 

NAD c316/326bee, Yamaha as500/rn602, Marantz pm 6005, o Technics-ach nie wspomnę! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym ze zachowuje się jak każdy tani wzmacniacz. Gdy do kiepskiego taniego wzmacniacza podłączy się analityczne kolumny wtedy wychodzą bardzo często różne brudy i zakłócenia. Brzmienie może być nieprzyjemne. Podbarwione i sztuczne. Scena jest również wtedy zwykle mało ciekawa. Podobnie jest jeśli chodzi o dynamikę. Mało wydajny wzmacniacz nie zrobi dynamicznego dźwięku z z kolumn które na to pozwalają. Zachowuje się właśnie raczej jak drogi wzmacniacz pod tym względem. Jest pewnym kompromisem pomiędzy dynamika i detalicznością. Jednak oba te aspekty są na naprawdę dobrym poziomie. Nie zgodzę się z tym że były dobry na czas aż kupi się dobry wzmacniacz. Aby go zastąpić dość trudno znaleźć konwencjonalny lepszy wzmacniacz bez wydawania na prawdę dużo więcej. Wydając wyraźnie więcej zwykle zyskamy bardzo niewiele. No chyba ze chcemy mieć baaardzo dużo hałasu. Wtedy lepiej szukać czegoś zupełnie innego. Również jeśli szukamy miękkiego brzmienia bez detali które mogły by nas zranić i mamy detalicznie grające kolumny. On sam również nie należy do urządzeń które zasypia nas nadmiarem sycząco dźwięczących dźwięków pochodzących ze zniekształceń, utożsamianych z brzmieniem cyfrowym. Byłbym też ostrożny z kolumnami których impedancja rośnie pod koniec pasma i mają tam jakieś nieprzyjemne dźwięczenie. Z kolumnami elektrostatycznymi ze  sporym spadkiem impedancji również może być problem, bo będzie wtedy zaokrąglał górę, ale te problemy dotyczą większości wzmacniaczy impulsowych. Z większością normalnych kolumn jakie są obecnie w sprzedaży nie powinno być problemów. Im lepsze tym zwykle będzie lepiej. Nie jest też bardzo wymagający co do kolumn. Zupełnie przeciętne kolumny może nie olśnią, ale tez i niczym nie wydadzą się gorsze niż są. Bardzo popularne Tannoye Mercury M1 i M2 w postaci fabrycznej nie będą dla niego dobrym partnerem, jednak nie powinny z nim zagrać źle. Chętnie przeczytał bym krytyczne uwagi tych którzy je mają. Podejrzewam albo zły dobór kolumn, albo niewłaściwy wybór wzmacniacza.  Co do testu widać że bardzo różnią się wykresy zniekształceń dla obu kanałów. Dla tego typu wzmacniaczy zupełnie normalnym jest powolne narastanie zniekształceń wraz z mocą powyżej pewnej wartości. Nie jest też niczym dziwnym to że z niewłaściwym i zbyt słabym zasilaczem moc będzie mniejsza, szczególnie gdy był wcześniej przegrzewany z zbyt wysokim napięciem zasilania. Wzmacniacze tego typu zwykle produkują mało ciepła, lecz gdy są na granicy dopuszczalnego napięcia nagrzewają się mocniej. Ten wzmacniacz jest lekko ciepły nawet gdy stoi włączony i nie gra. To wskazuje że podnoszenie napięcia zasilania jest w nim ryzykowne i raczej musi mu zaszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, milk-monster napisał:

Zaznaczam nie robiłem bezpośredniego porównania uważam że gra czyściej, detalicznej, separacja instrumentów/wokali też była lepsza! 

Jesli nie robiłeś porównania i piszesz o lepszosci to troche "bije" tutaj niedowierzaniem z mojej strony...

Niejednokrotnie przeszło mi przez mysl by go zakupić i wyrobic sobie zdanie o nim.... póki co wacham się jeszcze troche...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my tu raczej zachęcamy do kupowania tam gdzie jest taniej. Przez pewien czas cena w Chinach była podobna do tej w sklepach w naszym kraju i wtedy nie za bardzo opłacało się ściągać go stamtąd. W tym czasie dochodziły mnie wieści że wprawdzie są dostępne na stronach internetowych sklepów, ale faktycznie się już posprzedawały i czekają na dostawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

40 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Rozumiem ze te egzemplarze poległy.... 

Jesli tak to korci mnie jeszcze bardziej bo mam pm6004. 

NAD c316/326bee, Yamaha as500/rn602, Marantz pm 6005, o Technics-ach nie wspomnę! Te egzemplarze były podpięte pod paczki Tonsil Maestro oraz Altony pliki MP3 60 kbps! 

Uznałem że do wyzej wymienionych kolumn + MP3 nie warto podpinać Q5. W tak zacnym ☹️ towarzystwie nie pokaże co potrafi! Wiesz trudno komuś powiedzieć że ma kiepskie kolumny, skoro on uważa że ma HI-END 🤔

U mnie Q5+ELAC BS 123 pliki Fla'c dodatkowo Spotify Premium. Naprawdę świetnie się chłopaki uzupełniają 👍

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Skąd w takim razie taka opinia skoro nie bylo porownania...? Jak to zweryfikowaleś??

A tak to zweryfikowałem  że mam i znam Q5 w swoim systemie, wiem jak to brzmi! Ludziom nie wytłumaczysz ( tam gdzie mieszkam ) że chcesz porównać 2 wzmacniacze ze sobą! Dla nich wzmacniacz musi ważyć 20 kg i do tego tylko Tonsil!! Nie wierzyli że Q5 wysteruje ich kolumny i nie dali też go do nich podpiąć! Czyżby obawiali się porażki? Z koniem nie będę się kopał! Oni uważają że mają super sprzęt ( już to pisałem )

Może i nie jestem wiarygodny dla Ciebie trudno musisz z tym jakoś żyć 😉 

To teraz mi powiedz czy wiarygodni są Ci np:Felix, hubert co piszą o Q5 a nigdy go nie słyszeli? I krytykują bo taka jest prawda!

3 godziny temu, D-Art napisał:

EOT, bo widzę, że Wy o czym innym, my o czym innym. Brak chęci zrozumienia, co kto ma faktycznie na myśli, czepianie się słówek, przypisywanie treści, których nikt nie wypowiedział, interpretacja po swojemu, odwracanie kota ogonem i ciągłe odbijanie.

Tutaj kolega ma rację w 100% 

Proponuję kupić, wypożyczyć Q5 przetestować i dopiero się wypowiadać, oraz krytykować innych! 

Za stary jestem na takie zabawy! 

Pozdrawiam niedowiarków 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, milk-monster napisał:

Może i nie jestem wiarygodny dla Ciebie trudno musisz z tym jakoś żyć 😉 

A rozumiesz chociaż dlaczego? Jesli piszesz ze produkt x jest lepszy od produktu y i to drozszego a po wymianie zdań okazuje sie ze nie bylo porownania bezposredniego to kak mam to odbierac Twoim zdaniem? Mam od razu wyjąć karte i płacić? Ok to jest tylko 600zł! Ale jesli takie osady na temat sprzetu bez odsluchu pojawia sie w przedziale 20.000zl to juz nie bedzie kulturalnie na forum! Ciagle zachodze w głowę jak to porownales? Czyzby z yt?

Powinienes teraz napisać ze:

Te wzmacniacze ktore wymieniles nie sa gorsze od q5! 

Bo nie porownywales ich!!!!!!!!

Rozumiesz juz???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale jesli takie osady na temat sprzetu bez odsluchu pojawia sie w przedziale 20.000zl to juz nie bedzie kulturalnie na forum! Ciagle zachodze w głowę jak to porownales? Czyzby z yt?

Nie uznaje YT do wybierania sprzętu poszukaj sobie na forum jest o tym oddzielny temat też tam się wypowiadałem!

 Skąd te kwoty wziąłeś? Uzasadnij mi to! Zaczęło się od kolumn podstawkowych Elac Carina w kwocie około 5000k za parę! 

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Powinienes teraz napisać ze:

Te wzmacniacze ktore wymieniles nie sa gorsze od q5! 

Bo nie porownywales ich!!!!!!!!

Rozumiesz juz???

Ja to ciągle pisałem tylko niebezpośrednio! 

Poczytaj uważnie moje wpisy wyżej! 

Jeszcze jedna uwaga! Czy ja ci kazałem kupić kupić Q5? Piszę swoje spostrzeżenia po słuchaniu różnych zestawów. Nie po bezpośrednich porównaniach tak! 

Jestem bardziej wiarygodny niż ci się wydaję bo napisałem prawdę w przeciwieństwie do wielu osób które tu się wypowiadają! 

To też trzeba umieć docenić ale widocznie słuchasz to co chcesz usłyszeć! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, milk-monster napisał:

Piszę swoje spostrzeżenia po słuchaniu różnych zestawów. Nie po bezpośrednich porównaniach tak! 

No tak bo nawet sobie nie wyobrazasz ile zmiennych wplywajacych na dzwiek jest w roznych połączeniach i roznych adaptacjach akustycznych.

Tylko odsluch w tych samych kontrolowanych warunkach wymieniajac jedna zmienna czyt. Wzmacniacz moze coś powiedzieć! Reszta wrażeń a wogóle negowania jakiegos sprzetu na tej podstawie dowodzi ze nie rozumiesz wielu kwestii zwiazanych z dzwiekiem!

Ja juz odpuszczam bo nie ma to sensu. Kto sledzi wątek sam wyciagnie odpowiednie wnioski.... żegnam Pana!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

No tak bo nawet sobie nie wyobrazasz ile zmiennych wplywajacych na dzwiek jest w roznych połączeniach i roznych adaptacjach akustycznych.

Tutaj się zgodzę! Ciągle się uczę np o ( obliczaniu modów pomieszczeń odsluchowych) bo zaciekawił mnie twój wpis w pewnym temacie.

 

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tylko odsluch w tych samych kontrolowanych warunkach wymieniajac jedna zmienna czyt. Wzmacniacz moze coś powiedzieć! Reszta wrażeń a wogóle negowania jakiegos sprzetu na tej podstawie dowodzi ze nie rozumiesz wielu kwestii zwiazanych z dzwiekiem!

Myślę że Ty też Mireczku o dźwięku nie wiesz jeszcze wszystkiego! 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w życiu bardzo wiele rożnych wzmacniaczy i kolumn, do tego mam świadomość bardzo wielu zmiennych od różnych czynników. Znam bardzo dobrze Q5 pro i wiem że Tonsil Maestro oraz Altony nie były by dobrymi kompanami dla niego, wcześniej wymienione wzmacniacze lepiej pasują do akurat tych kolumn. Bardzo możliwe że przy normalnych warunkach słuchania muzyki wypadł by może nieco lepiej lub na podobnym poziomie. W przypadku Elaców które ma milk-monster sprawa wygląda zgoła inaczej. Te kolumny z kiepskim wzmacniaczem nie zagrały by tak dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...