Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Myślę że warto było by zostawić trochę więcej miejsca na przepływające powietrze wokół wzmacniacza. On jednak wydziela trochę ciepła które oddaje ściankami. Przy takiej izolacji temperatura wewnątrz może za nadto wzrosnąć. Jego górna ścianka przy normalnej pracy ma zwykle około 40°C w temperaturze pokojowej otoczenia bez dodatkowej izolacji. W Alienek-u D8 obudowa jest używana bezpośrednio jako radiator odprowadzający ciepło z układu stopnia mocy. W Q5 pro radiator oddaje ciepło powietrzu wewnątrz a to dalej jest przekazywane na aluminiową obudowę.

Ja bym go raczej nie wkładał w takie dodatkowe obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72 przeszkadza Ci, ze mały? Mnie się to podoba, a czasem udaje mi się wywołać zdziwienie u niektórych osób. Trzeba tu zaznaczyć, że cały zasilacz jest na zewnątrz. Gdyby go umieścić w środku, urządzenie byłoby ze 2 razy większe.

Jeszcze mam plan zrobić taki modułowy zestaw na samych malutkich pudełeczkach. Źródło do streamingu (na razie Chromecast), może wzmacniacz słuchawkowy, splitter SPDIF, ale największy problem to znaleźć jakiś malutki i dobry napęd CD. Na razie mam Yamahę Pianocrafta, ale i tak to kobyła 🙂 

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że właśnie jego wielkość to niezaprzeczalny atut! Sam się zdziwiłem że takie pudełeczko sprawnie napędza Kef Q550! Moby ma rację potrafi się troszkę grzać! 

Mały transport CD może DENON dcd-50? 

Ta podstawka jest fajna! Zresztą samemu można zrobić trochę deseczek kolcy głośnikowych!

https://a.aliexpress.com/_BS1hVD

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Denon, choć front podobnego rozmiaru jak Yamaha. Ciekawe, czy byłaby istotna różnica w jakości dźwięku? Nadmieniam, że nowy Denon to cena ponad 1700 zł, a ja używaną Yamahę kupiłem za 100 zł 😉

Gdyby dało się sensownie i łatwo wykorzystać jakiś zewnętrzny napęd komputerowy, to byłaby malutka obudowa! 🙂  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Zewnętrzne napędy komputerowe mają zazwyczaj jedynie wyjście USB. Czy możemy je wykorzystać i podpiąć do wejścia USB w Q5?

No i jeszcze jest możliwość wykorzystania DVD jako transport CD. Są całkiem małe i zgrabne modele DVD czy BR. Gdzieś czytałem, że DVD mogą się nadawać całkiem dobrze, bo z założenia muszą mieć wyższe różne parametry (np. kwestia zegara) niż CD, jeżeli chodzi o sam tor cyfrowy. A tu nas sekcja analogowa nie interesuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie napędy CD-ROM miały oprócz przycisku wysuwania szuflady jeszcze play/pausa. Z tyłu są wyjścia analogowe stereo i SPDIF na małych złączach. Jednak do konkretniejszego sterowania potrzeba nadzoru komputera PC z poziomu szczotki ATAPI. Zasilacz pewnie i dało by radę do tego dobrać.

Złącze USB w Q5 pro nic tu nie da. Można najwyżej przejściówką podłączyć taki napęd jaki pokazałem podłączyć do wejścia USB w komputerze co pozwoli na jego obsługę z tego poziomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w winylu. Tam też słabo ze sterowaniem 😉 Płyty perełeczki raczej się uruchamia i słucha od deski do deski, a na co dzień Tidal Hifi jest dla mnie ok. Kwestia w tym, że napędy wewnętrzne wizualnie wymagają dużej "obróbki". Te zewnętrzne są gotowe do postawienia na szafce. Poza tym nie jestem elektronikiem i grzebanie w tym mnie przerasta. 🙂 

A co sądzisz o napędach DVD i Blueray do tego celu? Widziałem w sklepach całkiem malutkie, np. Sony. Byłyby 2 pieczenie na jednym ruszcie, no i sterowanie z pilota w pakiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, D-Art napisał:

To jak w winylu. Tam też słabo ze sterowaniem 😉 Płyty perełeczki raczej się uruchamia i słucha od deski do deski, a na co dzień Tidal Hifi jest dla mnie ok. Kwestia w tym, że napędy wewnętrzne wizualnie wymagają dużej "obróbki". Te zewnętrzne są gotowe do postawienia na szafce. Poza tym nie jestem elektronikiem i grzebanie w tym mnie przerasta. 🙂 

A co sądzisz o napędach DVD i Blueray do tego celu? Widziałem w sklepach całkiem malutkie, np. Sony. Byłyby 2 pieczenie na jednym ruszcie, no i sterowanie z pilota w pakiecie.

Znalazłem jeszcze coś takiego jak CD-ROM z pilotem i przyciskami sterującymi :

https://muzeumpc.pl/eksponat/pilot-creative-infra/

CreativeINFRA.jpg

Napędy płyt wielozadaniowe są bardzo dobrym pomysłem na tani napęd płyt CD dla Q5 pro.

2 godziny temu, mtkg napisał:

Coś dziwnego stało się z moim SMSL Q5 pro a mianowicie podczas słuchania muzyki nagle dźwięk staje się taki przytłumiony tak jak by korektor się resetował (brak wysokich tonów), pogra trochę i wraca do normy i później znowu to samo.

Jakieś pomysły co to może być?

Na pewno tak być nie może. Świadczy to zapewne jakiejś awarii sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, D-Art napisał:

Widziałem w sklepach całkiem malutkie, np. Sony. Byłyby 2 pieczenie na jednym ruszcie, no i sterowanie z pilota w pakiecie.

Pamiętasz jakie to modele? 

2 godziny temu, mtkg napisał:

Jakieś pomysły co to może być?

Na pewno awaria tylko jaka? Znam osoby które go użytkują 2 lata zero problemów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tylko, że to był Blueray Sony ale co konkretnie, już nie. Byłem kiedyś w MM i stały takie. Grunt, żeby było wyjście cyfrowe audio.

Wcześniej używałem do tego celu DVD Pioneera i przyzwoicie grał, ale już był sfatygowany, mechanizm hałasował i odszedł do krainy wiecznych łowów 😉

A co do awarii, nie ma takiego urządzenia, które nie może się zepsuć. Jak nowy, jest sprzedawca i rachunek to najlepiej rękojmia, ewentualnie gwarancja. A jak nie, to jest w Polsce firma, która naprawia SMSL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to raczej bez znaczenia :) . Przynajmniej tak powinno być. Na pewno nie powinno się go włączać bez podłączonych kolumn. Szczególnie gdy coś gra. Być może coś sprawdza przy włączaniu czy jest podłączone obciążenie. Odłączanie kolumn gdy gra taki wzmacniacz może go jednak uszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki model Sony: Sony BDP-S6700 na popularnym portalu aukcyjnym. Kosztuje 549 zł. Ma wyjście koaksjalne, obsługuje nawet SACD i ma wymiary jedynie 255 x 39 x 192 mm. Czyli może całkiem fajnie wyglądać przy Q5 i nie gryźć się z nim wizualnie.

Obsługa oczywiście z pilota, jedynie nie posiada żadnego wyświetlacza, czyli trzeba odpalić TV, jeśli ktoś chce mieć podgląd.

Co o tym sądzicie? Przede wszystkim czy można oczekiwać dobrej jakości sygnału z niego i potraktować go jako transport CD bez? Jednym słowem, czy warto? 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model niżej Sony bdp s4500, bardzo fajny maluch do tego, do czego został wymyślony czyli do filmów. Fajnie działa YT, Netflix jeśli ktoś nie ma Smart tv itd. Owszem, ma coaxiala ale jeśli chodzi o odtwarzacz CD to szału ani tragedii nie ma moim zdaniem. Gra bo gra, ale słuchałem na czystym odtwarzaczu cd i było trochę lepiej. Myślę że to taka półka jak smsl wśród wzmacniaczy. Są dużo lepsze i dużo gorsze.

 

Kupiłem jako używkę do innego pokoju za 180zl i jak za tę kasę to nie ma co wybrzydzać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszy model SONY BDP-S4100. Jego wersja z wi-fi została wybrana odtwarzaczem roku BD przez jedno z brytyjskich czasopism audio. Chyba nie przypadkiem, bo w takich zastosowaniach sprawdza się wyjątkowo dobrze. Jest większy, ma zasilacz w obudowie, więcej przycisków sterujących i ma wyświetlacz. Potrafi również odtwarzać płyty SACD, obsługuje CD-text (na ekranie TV), bez problemu odtwarza pliki .flac z USB i po sieci. Może działać jako odtwarzacz sieciowy plików ( w tym audio ) sterowany z programu zewnętrznego ( nie przewidzianego konkretnie do niego ) z poziomu androida. Dość szybko się uruchamia jak na BD, choć niektóre funkcje działają w nim bardzo wolno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...