Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Myślę że tu jest inny problem? Mianowicie ja go używałem przez ładnych parę lat oddałem koledze. Pięcioro dzieci telewizja naziemna rodzinka pozbierała płyty z bajkami dla nich ja zapewniłem DVD. W tygodniu okazało się że nie działa róg potłuczony żadne z KRASNALI nie chcę się przyznać 😉 poprostu dorobili go i tyle! 

Chyba temat zakończony!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mtkg napisał:

Na razie od dobrej godziny gra normalnie, ale wczoraj wieczorem się zaczęło i dzisiaj rano też było różnie z dźwiękiem.

Dalej to samo? Moim zdaniem to się skończy serwisem. Możliwe że któryś procesor czy tez układ korektora nawalił lub faktycznie ma zimny lut.

Zakupiony w PL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Mam 10 letni sprawny jeszcze DVD Bellwood i ma coaxiala

 

 

Też miałem takie cudo, ale już dawno poszło na żyletki 😉 Rzeczywiście, był coaxial. Może są jeszcze jakieś propozycje transportu CD w małej obudowie? 🙂 Oglądałem różne nowe transporty, ale duże i ceny niewspółmierne do Q5. Chyba, że to źródło będzie stanowić bazę do późniejszej wymiany wzmaka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wito76 napisał:

No to może taki jak mój bdp s4500. Mały, wąski.

Chyba na chwilę obecną tylko BR Sony się z nim zgrywa wizualnie i cenowo. Przy okazji mamy napęd BR i kilka innych funkcji. Tylko, czy warto w niego wchodzić pod względem dźwięku? Ja obecnie mam CD Yamaha CDX-E410 i nie mam pojęcia, czy byłby to jakiś progres, spadek jakości czy to bez znaczenia w tej konfiguracji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos źródeł o różnej jakości cyfrowego sygnału wyjściowego. Co sądzicie o takim "poprawiaczu", jak IFI AUDIO SPDIF IPURIFIER?

Opis ciekawy, nadaje się do złącz optycznych i koaksjalnych. Coś tam kosztuje, ponad 700 zł, ale można go zostawić na stałe, wymieniając sprzęt.

DSC_2859.jpg

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poprawia jakość i samopoczucie. Ale dla mnie to taki temat na sam koniec zabawy, taka ewentualna wisienka na torcie. Najpierw podstawy czyli dobry wzmacniacz, kolumny, kable, źródło a na koniec voodoo typu nagrobki pod kolumny, kable zasilające itd. Nie zaczynałbym zabawy od zakupu złotych alufelg do matiza mocno przejaskrawiając.

 

Edytuję. Chodzi mi o to, żeby zachować proporcje i zdrowy rozsądek. Nie znam tego urządzenia, ale pisząc powyższe miałem na myśli sytuację gdy ktoś kupuje taki gadżet za 700zł do kabelka typu przysłowiowa melodika za 70zł.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, masz oczywiście rację. Jasne, że najlepiej byłoby skupić się od razu na bardziej zaawansowanym sprzęcie. Ale wiele osób ma różne ograniczenia finansowe, modyfikuje zestaw stopniowo. Czasem może to być sentyment do jakiegoś modelu, który ktoś chce zachować i bez ingerencji czy modyfikacji poprawić w jakimś stopniu brzmienie? A to ustrojstwo można zachować i używać do każdego kolejnego sprzętu.

W opisie urządzenia są konkretne uzasadnienia jego zastosowania, między innymi redukcja jittera. Same stwierdzenia, że ktoś wierzy czy nie wierzy nie są argumentem. Mnie na przykład interesują konkrety od strony technicznej, czy ma to uzasadnienie? Cena to już wybór tak lub nie kupującego, czy uzna, że jego zdaniem warto.

Poniżej wklejam ciekawy i chyba dość wiarygodny artykuł o tym, że sygnał cyfrowy niosący informację audio to nie same zera i jedynki, tylko bardziej złożony temat. Może się mylę, ale gdyby to było takie proste, CYFROWE źródło za 100 zł i 100 000 zł dawałoby identyczny sygnał, czyli w rezultacie takie samo brzmienie. Niestety artykuł trzeba tłumaczyć 🙂 

http://www.lampizator.eu/lampizator/TRANSPORT/CD_transport_DIY.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to każda sytuacja jest inna. Wiele w miarę nowych interfejsów wejściowych cyfrowych potrafi sobie poradzić z sygnałem który będzie niezbyt równo taktowany i teoretycznie powinien zrobić to co robi to cudo za 700 zł. Chyba pozostaje sprawdzić zdając sobie sprawę z tego ze jeśli w jednym systemie pomaga w innym efekt może być żaden i jeśli u nas nie działa to nie znaczy że nie działa w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...