Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

11 minut temu, MobyDick napisał:

Taka zagadka :) . Kto wie do czego służą przyciski A, B, C na pilocie SMSL-a ?

Czyżby do niczego? Takie same piloty z różnymi symbolami na przyciskach i ewentualnie kolorze, są stosowane do przeróżnych urządzeń z Chin i nie tylko. Ja mam takie do oświetlenia na suficie i urządzenia sportowego, tylko białe. Jakaś fabryka robi piloty i pewnie tylko dostosowuje do odbiorców.

O, już jest odpowiedź MobyDick na to pytanie 🙂 

2 godziny temu, emeryt napisał:

N Do Q5 mam podpięty chromecast po żółtym kablu jack-jack. Przez pewien czas słuchałem z toslinkiem, ale moim zdaniem DAC w Chromecast jest dużo lepszy, więc wróciłem do jacka.

 

O, to ciekawe, że Twoim zdaniem Chromecast gra lepiej po analogu. Ja używam go z optykiem. Jakie Twoim zdaniem są różnice brzmieniowe? Nawet mi do głowy nie przyszło, że w ten sposób może brzmieć lepiej. Może to kwestia gustu?

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cyferka1 faktycznie nie ma nic, nie jest sklepem, tzn nie ma na półce tych kabelków z 18 stron aukcji, to jakaś firma typu PUH z Radomia. Jak zamówisz to zrobi ci od ręki to co chcesz. Możesz sobie konkretnie dobrać długość czy rodzaj kabelka/miedzi, wtyczki Amphenol, Neutrik, Kacsa itd.

Jak ktoś potrzebuje to oddam kabelek coaxial na miedzi Neotech Nei-3005 RCA-RCA długość 0,5m. Oddam w zamian za powiedzmy 90 PLN już z wysyłką.

Jak już pisałem, potrzebuję teraz bnc-rca (kupiłem kartę DigiOne do maliny z gniazdem bnc)

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mtkg napisał:

Dajcie mi jeszcze trochę czasu, dopiero co podłączyłem Toppinga (S.M.S.L słucham od tygodnia) a już wieczór to słucham po cichu.

Jutro posłucham głośniej i zobaczymy.

Mozesz opisac jak jest " po cichu" bo ja tak odsluchuje...

1 godzinę temu, RLC napisał:

Mnie interesuje czy przy głośnym słuchaniu pojawiają się zniekształcenia jak grają przez gniazdo analogowe/cyfrowe który czyściej detalicznej.

Mnie również jak sie ma cyfra vs analog..

1 godzinę temu, mtkg napisał:

To może napiszcie na co zwrócić uwagę bo aż tak szczegółowo do testu nie podchodziłem :)

Z mojej strony proponuje zwrócić uwage na ustawienie muzykow i instrumentow na scenie czyli holografia. Mało jest info na ten temat. Na zagranicznych forach prym wiedzie mx3 ale nie jakoś znacznie.... tak wiec czekam na info od Ciebie. Pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Na zagranicznych forach prym wiedzie mx3 ale nie jakoś znacznie.... tak wiec czekam na info od Ciebie. Pozdr

Może dla tego że jest tam łatwiej dostępny?

Jesli on u nich kosztuje 100 euro czy funtów to oni nie prawią 16 stron nad wyborem. Po prostu kupia, najwyżej komuś dadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jesli on u nich kosztuje 100 euro czy funtów

Jeżeli u nas by kosztowały 100zł to zapewne nikt by na nich nie zwrócił uwagi! Jeśli by miały nazwę np YAMAHA to by schodziły jak świeże bułeczki 😉  Wiele osób poprostu nie zna firm Topping Smsl.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie napisać w temacie przewodów optycznych?

Warto zainwestować w coś lepszego, czy Waszym zdaniem to będzie przerost formy nad treścią w przypadku światłowodu? Ja kupiłem jakieś "lepsze" (ok. 80 zł) w MM, bo miały przejściówkę 3,5 mm do Chromecasta Audio, ale nie pamiętam producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, D-Art napisał:

A co możecie napisać w temacie przewodów optycznych?

Przewodów optycznych?? Tu trzeba juz wyjść z bezpiecznej strefy. Audiovoodoo sie kłania. Lepiej chyba będzie nie drążyć tego tematu głębiej.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kabli optycznych bardzo istotna może okazać się precyzja wykonania przewodu i gniazda w którym się je umieszcza. Spotkałem się z sytuacjami gdy obie części złącza były słabej jakości i dochodziło nawet do przerywania dźwięku. Gdy jednak kiepski kabel trafił do  dobrej jakości gniazda lub dobry kabel był umieszczony w kiepskim gnieździe problemy znikały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Spotkałem się z sytuacjami gdy obie części złącza były słabej jakości i dochodziło nawet do przerywania dźwięku.

Tak to prawda. Bo w przypadku tego typu połączenia sygnal albo jest albo go nie ma i tyle. Dobry optyczny niekoniecznie drogi jest w stanie w 100% zamknac temat na zawsze. Po prostu obawiam sie ze rozważania w/w potocza sie w kierunku barwy/holografi itp. A to byloby juz nadużyciem. 

:)

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie kable optyczne miały być lepsze do elektrycznych, bo zapewniają brak przenikania zakłóceń pomiędzy masami połączonych urządzeń.  Gdy zwiększa się ilość przekazywanych danych w gęstych formatach audio, okazuje się że połączenia optyczne wykazują ograniczenie pasma. Okazuje się że wiele DAC-ów nie jest w stanie dobrze przyjmować sygnału przekraczającego parametrami 96kHz/24bit. Taka jest wyższość standardu elektrycznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...