Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Wystarczy mi że rozpoznałem tego Norwega 😉 

Całkiem niedawno miałem ochotę na niego ale w mojej okolicy ciężko o dobrego szpeca od Vintage więc odpuściłem.

Teraz bardziej skłaniam się w kierunku cyfrowych wzmacniaczy i zbieram walutę na dobrej klasy kolumny podstawkowe! 

Gratuluję sprzętu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, D-Art napisał:

Bawiłem się gąbkami, ale poza stłumieniem bas stracił precyzję i szybkość. Widocznie dlatego do moich kolumn producent nie dodał gąbek. 

W moim przypadku bas dostał szybkosci i byl krótszy, jednak miało to wpływ nawet na okolice srednicy czyli bardziej sucha po zatkaniu. A producent rowniez nie wyposażył w gabki kolumn. Tak wiec zależy od konstrukcji/strojenia pewnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia. Ale to zostało już opisane w tamtym wątku.

Tunel jest strojony tak nisko że i tak jego dźwięk jest bezkierunkowy. To że tylny przeszkadza dosunąć jest wynikiem starej szkoły "gadania". Trudno mi sobie obecnie wyobrazić kolumny które mają tak zaprojektowany BR że bliskość ściany powoduje charczenie przy wylocie. Było to mozliwe może w starych konstrukcjach gdzie przetorniki były wielkie i pompowały przez jeden otworów tony powietrza.

Obecnie zbliżenie kolumn powoduje zwiekszenie basu. Ale czy bas reflex jet z przodu,  dołu , z tyłu czy z boku to juz ma mniejsze znaczenie.

8 godzin temu, MobyDick napisał:

Warto podkreślić że wiele kolumn z tunelami br zupełnie nie nadaje się do tego aby im zamknąć otwór. Zmiana jego długości lub zmniejszenie prześwitu może jednak zwykle coś zmienić. Warto wykonać więcej prób niż tylko jedna lub dwie.

Dokładnie tak!

Producent w jakimś celu ten tunel zrobił. I przetworniki i obudowała została strojona aby pracował.

Przykład Dali Ikon. "Zatkane" grały słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem na maxa , 60 :) Bas -2 , tre -3 . Można robić disco party :)

W 8m2 jest fan i zabawa . Muzyka elektroniczna , chillout  (DI. FM ) 

Jedne z lepszych Monitor Audio  jakie słyszałem.  Takie szkraby , a mają dużo do przekazania .

Fantastyczna stereofonia i siła przekazu . Jutro posłucham wokali . Jakieś specjalne aranżacje , głosy do testu ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sub do tego?

8 godzin temu, maciek72 napisał:

Dałem na maxa , 60 :) Bas -2 , tre -3 . Można robić disco party :)

W 8m2 jest fan i zabawa . Muzyka elektroniczna , chillout  (DI. FM ) 

Jedne z lepszych Monitor Audio  jakie słyszałem.  Takie szkraby , a mają dużo do przekazania .

Fantastyczna stereofonia i siła przekazu . Jutro posłucham wokali . Jakieś specjalne aranżacje , głosy do testu ? 

Kurcze opisujesz to jakby kosztowało 6k :P

Edit. W sensie że dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy Melodika BL30 mkIII zagra z tym wzmacniaczem w 17m2. 

Doszedłem do wniosku że nie będę zaczynał z grubej rury a skoro to maleństwo ma takie dobre opinie i kosztuje 400 na ali to nawet się nie będę zastanawiał. 

Na kolumny mam maks 2k i to jest góra gór. Nie słucham reggae, metalu, disco polo i techno. Jazz, blues, rock, muzyka klasyczna, instrumentalna różne różności. Nie wiem czy takie kolumny nie będą za duże. Z drugiej strony nie musze się martwić o dodatki jak podstawki itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Na pewno można trochę lepiej niż ta melodika. Obczytałeś się recenzji, dobrze zgaduję?

Dla mnie pięknie grają B&W 606 i 603 z NADami czy Rotelami ale stwierdziłem że w czasach korony nie bedę się rzucał z kasą na taki sprzęt. Co do melodiki to podobna bezpieczna kolumna którą można brać w ciemno.

Nie zależy mi na mega basie który będzie czuć w całym bloku. I nie chce też kolumn przy których głos Celine Dion będzie powodował ból uszu. Chcę uniwersalne kolumny które z czasem może zyskają wigoru po zakupie lepszego wzmacniacza NADa lub Rotela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, New_Kid_1989 napisał:

Co do melodiki to podobna bezpieczna kolumna którą można brać w ciemno.

Melodika to jedna z najlepiej wypromowanych marek. Wszędzie pełno recenzji i opinii i tu powinna się lampka zapalić. Zwróć uwagę, że mało który sprzęt tak ma. Nie zniechęcam Cię, ale byłem kiedyś na podobnym etapie i jak pojechałem do salonu to oczywiście poprosiłem o legendarną melodikę BL40 i... nudno to grało, bez wigoru, bez finezji. Do zrobienia hałasu nadadzą się, ale na pewno nie rzuciły mnie na kolana. Nie twierdzę, że zagrały fatalnie czy coś, ale gdy człowiek jest najarany recenzjami i wreszcie słucha tej legendy to rozczarowanie jest proporcjonalnie większe. Innym takim przypadkiem były kolumny STX Electrino 250, które też wtedy chciałem na podstawie mega opinii wysłuchać. To było moje największe rozczarowanie ever w całej mojej historii odsłuchów. Do kolekcji rozczarowań po przeczytaniu całego internetu i napalenie się dołożę jeszcze kable melodika purple rain. Cholernie zdegradowały brzmienie systemu, zamulilły. Oczywiście to wszystko moje subiektywne odczucia, każdy inaczej odbiera, każdy system jest trochę inny, inna akustyka, inna muzyka, inne doświadczenia z przeszłości itd. Nie chcę robić antyreklamy nikomu i niczemu, po prostu dzielę się swoim zdaniem, po to jest forum. Rozumiem ograniczenie budżetem, każdy to zna. Ale w tej kwocie już bezpieczniejszym wyborem jak dla mnie byłyby choćby Pylon Pearl 25/27 czy Opal 23 i tu spokojnie zmieścisz się w budżecie a po negocjacjach jeszcze będzie miłe zaskoczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wito76 napisał:

Ale w tej kwocie już bezpieczniejszym wyborem jak dla mnie byłyby choćby Pylon Pearl 25/27 czy Opal 23 i tu spokojnie zmieścisz się w budżecie a po negocjacjach jeszcze będzie miłe zaskoczenie. 

Ale Pylon Audio też jest marką z dużą promocją 😉 czasem mam wrażenie że jak otworzę lodówkę to mi Pylon wyskoczy 😋 

Teraz na poważnie New_Kid_1989 skoro mówisz o pandemii i zbędnym wydawaniu pieniędzy proponuję świetne kolumny do Q5 

https://www.olx.pl/oferta/magnat-quantum-673-plus-standy-CID99-IDD9Bdu.html 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RLC napisał:

Ale Pylon Audio też jest marką z dużą promocją 😉 czasem mam wrażenie że jak otworzę lodówkę to mi Pylon wyskoczy

Dokładnie, ta sama historia, Pylon też ma mega marketing. Ale w moich odsłuchach dużo lepiej wypadł wtedy pearl 27 niż melodika BL40 (to było tego samego dnia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wito76 napisał:

Dokładnie, ta sama historia, Pylon też ma mega marketing. Ale w moich odsłuchach dużo lepiej wypadł wtedy pearl 27 niż melodika BL40 (to było tego samego dnia).

To moje odsluchowe doswidaczenia mowia calkowicie odwrotnie. Melodika od BL25 bardzo zywe, nasycone i energetyczne granie (nie jakosc nadmiernie szczegolowe, ale przyjemne) a Pylon Pearl, raczej halasliwe (wyzsze modele zdecydowanie warte uwagi). Proponuje posluchac osobiscie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...