Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

43 minuty temu, New_Kid_1989 napisał:

Co do melodiki to podobna bezpieczna kolumna którą można brać w ciemno.

Melodika to jedna z najlepiej wypromowanych marek. Wszędzie pełno recenzji i opinii i tu powinna się lampka zapalić. Zwróć uwagę, że mało który sprzęt tak ma. Nie zniechęcam Cię, ale byłem kiedyś na podobnym etapie i jak pojechałem do salonu to oczywiście poprosiłem o legendarną melodikę BL40 i... nudno to grało, bez wigoru, bez finezji. Do zrobienia hałasu nadadzą się, ale na pewno nie rzuciły mnie na kolana. Nie twierdzę, że zagrały fatalnie czy coś, ale gdy człowiek jest najarany recenzjami i wreszcie słucha tej legendy to rozczarowanie jest proporcjonalnie większe. Innym takim przypadkiem były kolumny STX Electrino 250, które też wtedy chciałem na podstawie mega opinii wysłuchać. To było moje największe rozczarowanie ever w całej mojej historii odsłuchów. Do kolekcji rozczarowań po przeczytaniu całego internetu i napalenie się dołożę jeszcze kable melodika purple rain. Cholernie zdegradowały brzmienie systemu, zamulilły. Oczywiście to wszystko moje subiektywne odczucia, każdy inaczej odbiera, każdy system jest trochę inny, inna akustyka, inna muzyka, inne doświadczenia z przeszłości itd. Nie chcę robić antyreklamy nikomu i niczemu, po prostu dzielę się swoim zdaniem, po to jest forum. Rozumiem ograniczenie budżetem, każdy to zna. Ale w tej kwocie już bezpieczniejszym wyborem jak dla mnie byłyby choćby Pylon Pearl 25/27 czy Opal 23 i tu spokojnie zmieścisz się w budżecie a po negocjacjach jeszcze będzie miłe zaskoczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wito76 napisał:

Ale w tej kwocie już bezpieczniejszym wyborem jak dla mnie byłyby choćby Pylon Pearl 25/27 czy Opal 23 i tu spokojnie zmieścisz się w budżecie a po negocjacjach jeszcze będzie miłe zaskoczenie. 

Ale Pylon Audio też jest marką z dużą promocją 😉 czasem mam wrażenie że jak otworzę lodówkę to mi Pylon wyskoczy 😋 

Teraz na poważnie New_Kid_1989 skoro mówisz o pandemii i zbędnym wydawaniu pieniędzy proponuję świetne kolumny do Q5 

https://www.olx.pl/oferta/magnat-quantum-673-plus-standy-CID99-IDD9Bdu.html 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RLC napisał:

Ale Pylon Audio też jest marką z dużą promocją 😉 czasem mam wrażenie że jak otworzę lodówkę to mi Pylon wyskoczy

Dokładnie, ta sama historia, Pylon też ma mega marketing. Ale w moich odsłuchach dużo lepiej wypadł wtedy pearl 27 niż melodika BL40 (to było tego samego dnia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wito76 napisał:

Dokładnie, ta sama historia, Pylon też ma mega marketing. Ale w moich odsłuchach dużo lepiej wypadł wtedy pearl 27 niż melodika BL40 (to było tego samego dnia).

To moje odsluchowe doswidaczenia mowia calkowicie odwrotnie. Melodika od BL25 bardzo zywe, nasycone i energetyczne granie (nie jakosc nadmiernie szczegolowe, ale przyjemne) a Pylon Pearl, raczej halasliwe (wyzsze modele zdecydowanie warte uwagi). Proponuje posluchac osobiscie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Pylon! To jest dopiero Marketing! Albo Audiolab od Q21. To urządzenie wyrosło na najlepszy wzmacniacz. Jest w każdym poście. A jak był dystrybuowany przez Horn to nie było go nigdzie. Umiecie tak ?  Melodika ma na prawde spoko produkty jeśli chodzi o głośnikowe. To kolumny które nie są drogie. Nie aspirują do walczenia w średnim segmencie. Moim zdaniem marketing im pomógł. Ale produkt który się sprzedaje i jest po prostu warty swojej ceny. Ja jednak polecam dokładać do BL 40 MK III. One są i tak małe. Więc 30 nie widzę sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Pisałem już w innym wątku ale jakoś tematy zeszły na boczne tory.

Jakiś czas temu polecono mi Tu kupno smsla Q5 pro... Kwestia kolumn była otwarto, uparłem się na Jamo S 803. Gra to rzeczywiście ładnie, tzn odczuwam różnice w kwestii jakoś dźwięku, jako że wcześniej był soundbar. Niestety problemem jest "moc" zestawu. Gra to wszystko na cicho, a kiedy potencjometr idzie na 80% Jamo zaczynają popierdywac...a niskie tony są maks na +1. Wcześniejszy soundbar dawał lepsze odczucia że słuchania muzyki...i zdaje sobie sprawę że moje wymagania nie są audiofilskie.

Wszystko gra podpięte optykiem pod Tv, leci muzyka przez konsole.

Moje pytanie czy do tego Smsla kupić inne głośniki?  Niestety z braku miejsca podlogowki odpadają.... Czy jakieś inne monitory zagrają mocniej, głośniej, z ładnym dołem?  Myślałem może i nawet tu przeczytałem że Heco Aurora 300 byłaby dobrym krokiem.... Myślałem też o Klipsch rp600?

Myślałem jeszcze aby to sprzedać i kupić Monitory Aktywne. Może polecane często i dobrze recenzowane Edifiery S3000II ? Bądź Adam t8v?  Rozumiem że to niby są monitory aktywne, ale czy ja muszę je podpinać pod Daca i do niego TV? Bo rozumiem że TV to ogólnie słabe źródło dźwięku. Jeśli tak to jak to zrobić najlepiej z czy taki Topping mx3 pro byłby ok? 

 

Ogólnie zagra to w salonie z aneksem ok 24 M2. Zależy mi na tym aby było hm glosno i energetycznie, z dobrym dołem i nie męczącymi górami, bo słuchamy ogólnie duzo i żeby nie męczyło głowy.

Wiem że odsłuchy są dobre. Niestety ja pochodzę dość małej Miejscowości , plus teraz ten "niby" Covid no ciężko jest. 

Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o FiiO Taishan to miałbyś problem z regulacją głośności. Wskazane było by coś co ma regulowany poziom wyjścia. Zapewne jakoś to zagra z wyjścia słuchawkowego ( jeśli TV takowe ma ). Wiele moze zależeć od jakości DAC-a. Nawet jakość wyjścia słuchawkowego w TV będzie nie bez znaczenia. Jak widzisz to dalsze komplikacje z aktywnymi kolumnami. Dlatego moze lepiej poszukać czegoś dynamiczniejszego pasywnego do wzmacniacza który masz. KEF Q350 dobrze się z nim zgrywają i zapewne były by sensownym połączeniem. Dźwięk w audio to nie tylko kwestia dynamiki basu przy wysokim stopniu wysterowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Orzech napisał:

Dobry wieczór.

Pisałem już w innym wątku ale jakoś tematy zeszły na boczne tory.

Jakiś czas temu polecono mi Tu kupno smsla Q5 pro... Kwestia kolumn była otwarto, uparłem się na Jamo S 803. Gra to rzeczywiście ładnie, tzn odczuwam różnice w kwestii jakoś dźwięku, jako że wcześniej był soundbar. Niestety problemem jest "moc" zestawu. Gra to wszystko na cicho, a kiedy potencjometr idzie na 80% Jamo zaczynają popierdywac...a niskie tony są maks na +1. Wcześniejszy soundbar dawał lepsze odczucia że słuchania muzyki...

Cóż miałem podobne doświadczenie ze swoimi Jamo E670 kolumny typowo budżetowe z przeznaczeniem głownie do kina domowego ale w stereo też niczego sobie. Tak czy inaczej były podłączone pod Q5 później doszedł jeszcze Topping MX3 ale w tych dwóch przypadkach przy wyższych nastawach głośności była kiszka dźwięk się rozjeżdżał pojawiały się zniekształcenia czuć  było jak by brakowało powera. Problem rozwiązałem w bardzo prosty sposób kupując w okazyjnej cenie Rotela RA02 niby 40Watt na kanał ale to co robił z tymi Jamo wywołało szok i niedowierzanie...grało to tak jak by wzmacniacz dysponował dwukrotnie wyższą mocą ! godzina 12 na potencjometrze volume nie robiła większego wrażenia na tej integrze. Według mnie te małe wzmacniaczyki z BT pokroju MX3 czy Q5 są ok ale sprawdzą się głównie w kuchni by umilić nam czas podczas gotowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długi okres czasu testowałem Smsl Q5 Pro u znajomych, różne połączenia Canton Sp 206, Magnat Quantum 673, Kef Q550. Przekonał mnie kupiłem go słuchałem na pożyczonych Tannoy M1 dźwięk taki sobie to nie te kolumny do tego wzmacniacza! Celowałem kupić do Q5 lepsze kolumny lecz życie weryfikuje nasze priorytety diametralnie. Okazało się jednak że dawny forumowicz wymienił swoje podstawki na ELAC 207.2 do Q5 słyszałem festiwal dźwięków 🎶🎶 Takim oto sposobem stałem się szczęśliwym posiadaczem paczek ELAC BS 123 cena zakupu bardzo przyzwoita 😉 

Link specyfikacja tych kolumn, w 2008r kosztowały około 500 euro za parę czyli taka troszkę wyższa półka 👍

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Elac_BS_123 

Wczoraj je przywiozłem burzą ciszę domowego ogniska bardzo skutecznie! Odpowiednia dynamika, przestrzeń, Bas potrafi zejść naprawdę nisko jak na takie maleństwa. Zupełnie inne słuchanie jak z M1, źródło laptop Lenovo ThinkPad T460 pliki Fla'c, Chromecast Audio radio internetowe. Moja opinia o Smsl bez żadnych obiekcji podpinajcie jak najlepsze kolumny, wtedy słychać dźwięk dobrej jakości, nie jest to HI-END ale zapewniam wstydzić się nie będziecie. 

Myślę że te ELACi zostaną u mnie dłużej córka już czeka na nie 😉 

Pozdrawiam

PS. Zmykam z tego forum trzymajcie się 👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Biedny student poszukuje porady 😉

Chyba dobrze trafiłem chodzi mi o kolumny ELAC BS 123 czy rzeczywiście tak dobrze zgrywają się z tym Smsl. Obawiam się zakupu używanego wzmacniacza nie wiadomo ile imprez przeżył 🤔 Mój budżet wynosi 600 zł kolumny mam w spadku że tak się wyrażę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek jakości do ceny Q5 pro jest na bardzo dobrym poziomie, wręcz rewelacyjnym. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z jego ograniczeń. Bardzo dobrze sprawdza się do słuchania muzyki w domu. Jednak traktowanie go jako sprzęt imprezowy w połączeniu z dość kiepskimi i dużymi kolumnami jest kiepskim pomysłem. Do tego są inne wzmacniacze, niekoniecznie lepsze, ale mocniejsze i lepiej grające przy bardzo dużym poziomie ich wysterowania. Najlepsze efekty uzyskuje się podłączając dobre i niezbyt duże kolumny przenosząc budżet z naciskiem właśnie na droższe kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...