Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

17 godzin temu, naglene napisał:

Łączył ktoś Q5 Pro z Elac Debut 2.0 B6.2?

Ja :)

9 godzin temu, RLC napisał:

Czegoś nie rozumiem w instrukcji pisze pobór energii elektrycznej 50W?

Kolega pyta o biegu jałowym. W instrukcji piszę o tym 50 W? Prawdę mówiąc nie zaglądałem do niej. Było by to nadwyraz dużo moim zdaniem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Obiecałem że się odezwę więc jestem 😉 od piątku słucham tego Smsl'a z moimi Elac 123. Podpiołem go do dekodera NC+ kablem optycznym, muzyka pliki Fla'c z laptopa po USB. Jak to brzmi? Muzyka raczej napewno nie potrafię pisać o muzyce, dobrze słyszę perkusję, gitarę, inne instrumenty wokal wyraźny, wysokie i niskie ustawione na zero. Barwa dźwięku ustawione na E1 narazie takie nastawy dźwięku mi pasują jednak czasem sobie jeszcze poprzestawiam. Wczoraj był u mnie kolega był bardzo pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku. Kurczę tyle szczęścia daje to maleństwo dzięki za pomoc w doborze wzmacniacza 👍 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalicie i chwalicie a ja mam jeszcze jedno pytanie. Kto z posiadaczy bezpośrednio porównywał z jakimś wzmacniaczem. Mówimy tu oczywiście o takim z półki 2.000pln i okolice. Pojawiały się głosy, że podobno, że kolega kolegi itd. Kto z was bezpośrednio i z czym porównywał i co z tego wyszło. W czym przegrywa smsl z "prawdziwym" wzmacniaczem swoje ważącym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno go porównywać do wzmacniaczy w klasie AB do jakich jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni w obudowach o szerokości około 43 cm, podobnie jak trudno jest je porównywać z wzmacniaczami lampowymi. Przede wszystkim nie zgodzę się z tym że nie jest to prawdziwy wzmacniacz  . Co do rozmiarów. Gdyby włożyć płytki drukowane wzmacniacza i zasilacza w jedną większą obudowę o standardowych rozmiarach w środku było by sporo wolnego miejsca które niczemu by nie służyło. Obecnie taka forma wydaje się być bardzo praktyczną i daje możliwości łatwej wymiany zasilacza gdy ten uległ by awarii. Dostajemy za to maleńką lecz bardzo staranie wykonaną obudowę. Ten wzmacniacz nie posiada ograniczeń jakie mają miniwieże z wzmacniaczami w klasie AB z którymi moze być mylony. Gra dynamicznie i szczegółowo z lekką tendencją do ocieplenia, bez zniekształceń charakterystycznych dla klasy AB i starych wzmacniaczy w klasie D. Sprawdza się jednak tylko przy zastosowaniach takich jak słuchanie muzyki ( nawet głośno ) i ewentualnie przy oglądaniu filmów lub TV. Przy ekstremalnie wysokich poziomach głośności może jednak przegrać z wzmacniaczami o większej mocy. Nie należy używać go zresztą w jego górnym zakresie mocy w sposób ciągły. Trzeba pamiętać że do głośnego słuchania muzyki w przeciętnym pomieszczeniu mieszkalnym z użyciem kolumn o średniej skuteczności wystarcza kilka watów na kanał. Do poziomów głośności klubowych po których odczuwa się czasową i częściową utratę słuchu potrzeba znacznie więcej i tu on się raczej nie sprawdzi.

Funkcje aktywacji po pojawieniu się sygnału na wejściu są bardzo rzadkie we wzmacniaczach audio. Spotyka się je głównie w subwooferach gdzie bywa, że stwarzają problemy. Wiele wzmacniaczy półprzewodnikowych dobrze jest trzymać ciągle włączone ze względu na jakość dźwięku którą uzyskują dopiero po dłuższym czasie od uruchomienia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Chwalicie i chwalicie a ja mam jeszcze jedno pytanie. Kto z posiadaczy bezpośrednio porównywał z jakimś wzmacniaczem. 

Moje zdanie jest takie mając budżet 1500-3000zł warto rozważyć zakup tego Smsl'a z kilku prostych powodów, jest dobrze wykonany, użyto w nim dobrych części jego cena pozwala na zakup lepszych kolumn nowych/używanych. Co realnie przełoży się na dobrej jakości dźwięk. Jest funkcjonalny, Optyk, Coaxial, USB, AUX, co chcieć więcej. Tak jak pisze Moby tutaj się zgodzę.

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Gra dynamicznie i szczegółowo z lekką tendencją do ocieplenia, bez zniekształceń charakterystycznych dla klasy AB i starych wzmacniaczy w klasie D. Sprawdza się jednak tylko przy zastosowaniach takich jak słuchanie muzyki ( nawet głośno ) i ewentualnie przy oglądaniu filmów lub TV. Przy ekstremalnie wysokich poziomach głośności może jednak przegrać z wzmacniaczami o większej mocy.

Zawsze miałem tradycyjne duże klocki,  przerabiałem też zakup używanych wzmacniaczy w różnych kwotach, zawsze coś było w nich do roboty, potencjometry, kondensatory, prądy spoczynkowe to nie dla mnie. Q5 daje komfort użytkowania ( przynajmniej przez jakiś czas ) nowy na gwarancji. Jego wielkość na to bym akurat nie patrzył bo gra jak prawdziwy wzmacniacz jakim jest. Stosując odpowiedni pre gramofonowy czarnych krążków też posłuchasz.

Kiedy go wreszcie kupisz 😉 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72 dzięki za sprawdzenie. Te 5-6 W jest wartością jak najbardziej akceptowalna. W takim razie nie ma co kombinować i spokojnie może zostawać włączony. Poczekam do BF może jakaś ciekawa oferta się trafi. Jak nie, to kupie go na Ali. 

Miałem o to nie pytać, ale idąc za ciosem, przeglądałem ten i pokrewne tematy również pod względem kolumn. Niestety wszytkę które były polecane są trochę ponad budżet jaki na nie zakładam, czyli 1000 zł. Mówię o nowych. Nie za bardzo mam wiedzę, czas i ochotę aby wyszukiwać okazji na używki.  Czy waszym zdaniem w takich pieniądzach da się coś sensownego kupić czy będzie to tylko strata kasy? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Niemniej jednak jak wspomniałem, pierwotnie nie zamierzałem pytać o kolumny na forum z tej przyczyny że będę miał od znajomego monitory Magnata. Modelu nie pamiętam, ale raczej nie są to takie quantumy. Dopiero gdyby one nie spełniły moich oczekiwań to będę szukał czegoś nowego. Tak więc moje pytanie ma charakter raczej przyszłościowy. 

Edytowano przez Fizyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...