Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Dorzucę klika słów od siebie, może komuś się przyda.

Kupiłem Q5 pro za niecałe 340 pln na aliexpress (promocja 11.11), doszedł w tydzień bez żadnego cła oraz vatu do zapłaty.

Jak za tą cenę to jest bardzo dobrze. 

Dźwięk jest w miarę dociążony, bass dobrze kontrolowany. Trochę mało przestrzeni, niezbyt dobra stereofonia.

Mam zamiar podłączyć do niego Topping e30 i sprawdzić jak będzie grał przy lepszym dacu niż ten wbudowany.

Na co dzień słucham na Atoll IN100 Signature, więc do niego porównuję. Wiem, że Atoll to zupełnie inna liga, ale za 340 pln nie ma wstydu i warto tego malucha kupić.

Q5 pro gra dla mnie lepiej nic Cyrus One, a umieściłbym go gdzieś między tanimi wzmacniaczami Yamahy a Audiolabem 600. Ze wszystkimi miałem styczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że można chwalić swoje wybory ale takie coś 🤔 Bardzo jestem ciekawy z czym grał. Ja sprawdzałem go z John Blue, Qacoustic, Monitor Audio no i trochę grał i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć. Ostatnio poleciłem koledze i odsłuchał kilka w podobnym budżecie i wrócił do One’a. Pisałem jakiś czas temu. Coś ewidentne poszło w złym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był połączony z Kef Q750. Salon audio.

Bas przeciągnięty, zlewający się w całość. Jeszcze przy spokojnej muzyce można było to zaakceptować, ale wystarczyło puścić coś szybszego, cięższego i... Cyrus leżał.

Dużo o nim wcześniej czytałem dobrego i byłem nastawiony pozytywnie, może coś faktycznie nie zagrało itp. Jak dla mnie wypadło to po prostu wszystko źle.

Nie zachwalam swojego wyboru, wzmacniacz kupiłem jako ciekawostkę, tak go traktuje, a dzielę się spostrzeżeniami.

Każdy musi sam posłuchać.

 

Pozdro!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2020 o 07:03, Fafniak napisał:

? mnie kabelki nie interesują, pisałem o smsl q5 pro

Ktoryś kolega wyżej psiał że chce z Alibaby ściągnąć kable? Czy coś pomyliłem :/ Jesli tak to przepraszam. Odnosiłem się do kabli.

Do KEFA Q750 tez trochę dzieżko mi w to uwierzyć. No ale, dlatego mamy swoje gusta :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MobyDick napisał:

Podłączanie zewnętrznego DAC-a trochę mija się z celem w przypadku tego wzmacniacza ze względu na jego sposób działania. On nie ma wbudowanego DAC-a jak większość wzmacniaczy wyposażonych w wejścia cyfrowe. Sam jest swego rodzaju DAC-iem z wyjściami na kolumny.

Nie mija sie z celem. To jest po prostu niemozliwe. To urzadzenie nie posiada wejscia analogowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - edit racja

Chodzi o wejście 😁 no nie ma

Trzeba by analog konwertować na cyfrę i dopiero wpinać w Q5 🥴

W sumie można ale korzyści żadnych z tego tytułu nie mogę się dopatrzeć 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Do KEFA Q750 tez trochę dzieżko mi w to uwierzyć.

Zwykle Cyrus dobrze się zgrywa z KEF’ami no ale może coś było do wygrzania ...

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak sobie czytam i mam pytanie: myślę nad czymś niedrogim żeby dźwięk z TV poprawić w jednym pokoju:

-90% netflix, hbogo, prime, filmiki z yt, 10% muzyka ze spotify jako zrodlo tv. W przyszlosci może konsola)

- pokój nie jest duży, ja wiem z 16m2

No i widzę tu zastosowanie dla Q5 plus jakieś monitorki plus subwoofer. Sprzęt używany. Czy do takiego zestawienia jest sens iść w Heco Aurora 300, KEF Q350 lub Elac 2.0 b6.2 (choć tu z używkami ciężko chyba) czy polecicie coś innego do tych zastosowań? No i jaki sub? Z racji że muzyki niewiele to myślę że coś w obudowie otwartej? 

Nie mam parcia zeby to kupić już, raczej będę polował na okazje. Chciałbym po prostu wiedzieć za czym się rozglądać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet podłączymy zewnętrzny DAC do Q5 przez analog to który przetwornik będzie obsługiwał pliki ten z DAC'a czy ten z Q5 skoro w nim sygnał idzie wprost na przetwornik i dalej jest cyfrowy. 

Ktoś mi to wytłumaczy?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego podłączanie DAC-a zewnętrznego nie ma tu sensu, bo dochodzą 2 dodatkowe niepotrzebne konwersje sygnału cyfrowego na analogowy i znowu z analogowego na cyfrowy.

2 godziny temu, Kamil C napisał:

 

Tak sobie czytam i mam pytanie: myślę nad czymś niedrogim żeby dźwięk z TV poprawić w jednym pokoju:

-90% netflix, hbogo, prime, filmiki z yt, 10% muzyka ze spotify jako zrodlo tv. W przyszlosci może konsola)

- pokój nie jest duży, ja wiem z 16m2

No i widzę tu zastosowanie dla Q5 plus jakieś monitorki plus subwoofer. Sprzęt używany. Czy do takiego zestawienia jest sens iść w Heco Aurora 300, KEF Q350 lub Elac 2.0 b6.2 (choć tu z używkami ciężko chyba) czy polecicie coś innego do tych zastosowań? No i jaki sub? Z racji że muzyki niewiele to myślę że coś w obudowie otwartej? 

Nie mam parcia zeby to kupić już, raczej będę polował na okazje. Chciałbym po prostu wiedzieć za czym się rozglądać. 

Ten wzmacniacz jest idealny do takich zastosowań. Jeśli chodzi o wybór kolumn to raczej KEF Q350 niż Heco Aurora 300. Wybór to w dużej mierze kwestia własnego gustu co do brzmienia. Wybór subwoofera jest w dużej mierze zależny od wybranych kolumn i kwoty jaką można na niego przeznaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłączenia zewnętrznego DAC to faktycznie bardziej to skomplikuje tor i będzie to dodatkowa zbędna konwersja (każda konwersja pogarsza jakość), z punktu widzenia użytkowania może być zupełnie bez sensu, wręcz sztuką dla sztuki, ale co do jakości dźwięku to może być przecież różnie.... 

Na przykład sygnał usb z naszego źródła może być bardzo zaśmiecony (niech za przykład posłuży rpi3, usb wspólnie z Ethernetem). Nie wiem jakie układy redukcji jakiego rodzaju szumu ma q5 pro. Niektóre dac dobrze sobie radzą z takimi rzeczami.

Kolega pisał, że jack to do podłączenia smartphone'a. Ok, ale czy dźwięk puszczony przykładowo z myphona a iphona będzie taki sam? Oczywiście zostanie tak samo spróbkowany przez q5 pro, ale jak zniekształcony będzie przed próbkowaniem to też ma znaczenie. Ktoś wie jaki układ ADC siedzi w nim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...