Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

@JohnDoe SMSL DA-8s jest mocniejszy od Q5. O ile pamiętam to miałeś też testować DA-8s z kolumnami B&W ale narazie są u lekarza diagnoza wymiana zawieszeń w głośnikach ☹️ 

Testuj ze swoim Acu jestem ciekaw jak wypadnie porównanie. Swoją drogą ten twój Smsl ma duński rodowód czyli moduł wzmacniacza Ice Power. Jest też wzmacniaczem zbalansowanym, może być ciekawe porównanie 😉 

Ja bym testował właśnie w sobotę 👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Proszę o podpowiedź jakie wybrać kolumny do około 1200zl (pokój 15m2). Zastanawiam się czy znajdę odpowiednie do 60% filmy, 40% muzyka z aplikacji przez telefon. Czy wystarcza do tego 2 kolumny podstawkowe ? Uwielbiam niskie dźwięki w efektach specjalnych i muzyce. Słucham jazzu, muzyki klasycznej, popu, rapu.  Czy będzie za mało basu i myśleć w przyszłości o subwooferze ? Budżet jakim dysponuje na smsl Q5 pro, Chromecast, kolumny i kable to ~ 2000zl. Mam jeszcze pytanie czy będzie wszystko działać jeśli podłącze optykiem smsl z tv, do smsl podłącze adapter bluetooth (baseus BA01) przez mini jack'a żeby odpalać muzykę z telefonu ? 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz mieć Chromecast i telefon z Androidem to nie potrzebujesz adaptera bluetooth, wystarczy funkcja przesyłania. Co do kolumn, myślę że Magnat Quantum 723 były by dobre. Jeśli będziesz chciał więcej basu to zacznij od użycia podbicia basu jakie daje ten wzmacniacz i regulacji barwy. Myślę ze subwoofer nie będzie konieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mogą okazać się bardzo dobre. 

6 minut temu, Jakub_Kam napisał:

Nie udało mi się znaleźć chwili by podzielić się z Wami dokładnymi przemyśleniami odnośnie Q5 Pro. Przypomnę tylko, że byłem tym kolesiem, który do SMSLa podłączył gramofon za pomocą preampa ART DJ PRE. 

No i... szukam rozwiązania problemu. Ów problem, mimo początkowych zachwytów, to praca z gramofonem. Wczoraj wpadł do mnie znajomy z jakimś niskim wzmacniaczem Denona - PMA-720. Porównywaliśmy go z Q5 Pro na Magnatach Quantum 723. Wnioski są następujące:

  • ChromeCast Audio puszczony po optyku do Q5 Pro to dużo więcej energii, klarowności, brak kocyka - względem Denona, do którego podpięty był kablem mini-jack - RCA,
  • Technics Q3 z wkładką Technicsa 270c puszczony przez ART DJ PRE do Q5 Pro to gorsze granie niż bezpośrednio wpięty do Denona - na Denonie było więcej mięcha, dołu, instrumenty były klarowne, fajnie wybrzmiewały, gdzie na Q5 Pro było wolno, z kocykiem, instrumenty brzmiały wręcz śmiesznie.

No i teraz niezbyt wiem co czynić, bo wątpię bym do 1000 zł znalazł coś, co dałoby mi granie z ChromeCastem Audio na poziomie Q5 Pro (po optyku), a jednocześnie fajnie napędziło gramofon. Istnieje niewielka szansa, że wąskim gardłem jest preamp, który posiadam, jednak bardziej obstawiam na dziurkę AUX w SMSLu. Jak piszę te słowa to żałuję, że nie podpięliśmy gramofonu do Denona z wykorzystaniem ART DJ PRE.

Więc, drodzy Koledzy i Koleżanki, jakieś rady? :) 

Szkoda ze nie podłączyłeś  swojego preampa do Denona, bo wtedy mógłbyś ocenić czy to nie kwestia zgrania się wkładki z konkretnym preampem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jakub_Kam napisał:

No i teraz niezbyt wiem co czynić, bo wątpię bym do 1000 zł znalazł coś, co dałoby mi granie z ChromeCastem Audio na poziomie Q5 Pro (po optyku), a jednocześnie fajnie napędziło gramofon.

Zaproś jeszcze raz znajomego z tym Demonem zróbcie test z użyciem tego ART DJ PRE. Jeżeli będzie dobrze możesz kupić taki sam model Denona ( chodzą po jakieś 800zł ) a do kolumn wystarczy rozdzielacz żeby kabli nie przepinać. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RLC ja to nie jestem złotousty- takie spostrzeżenia :scena fajna w sypialni jak je włączam to pomieszczenie jest pełne muzyki, dźwięk dociążony, bardzo fajny według mnie wysokotonowiec który robi dużo dobrego w spójności ich grania. Są w stanie zagrać potężnym basem jak na swoje rozmiary. W 18m sypialni grają super i po cichu (na czym mi zależało najbardziej ) i jak chce głośniej. Rega robi z nimi co chce. Można o nich poczytać u brytyjskich przyjaciół:

https://www.whathifi.com/reviews/mission-qx-2-review

jeszcze taka uwaga że chyba nie poleciłbym ich do słuchania mocnego brzmienia, gubią się i dźwięk robi się płaski albo ja od metalu za dużo wymagam 🤔 No jeszcze jest szansa że to inne elementy coś psują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...