Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

SMSL Q5 PRO,dotarł z alli.Testowany dzisiaj z monitorami,muza rock i jazz z Tidal.Może to komuś pomoże w wyborze.

Słabo wypadły: Monitor Audio Silver 100, Focal 906 i Dynaudio Emit 20.

Drugie miejsce ex aequo; buchardt s300 plusy;separacja,szczegółowosc,scena,ale jednak z tym maluchem basu za mało i drogo.

Kef q350,plusy;naturalny dzwiek,neutralny,wciagający, relaksujący,tanie,ale znowu jak dla mnie mało dynamiki.

Mój wybór; Pylon Audio Diamond Monitor ,po prostu dobrana para.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory od Pylona tez w cenie 3500 i koledze się podobały.

Moim zdaniem to jest kwestia tego typu że nie każde kolumny z tymi maluchami grają dobrze.

Zauważyłem niepokojący trend zamiast doradzać używane wyższe klocki elektroniki właśnie pojawia się SMSL i Topping. I to jest ok. ale to nie jest lek na całe zło. One nie zagrają wszedzie i ze wszystkim.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie co chcecie o Q5 😉 ja jestem z tego Smsl'a zadowolony po za jedną sprawą mógłby być trochę mocniejszy. Planuję zakupić coś innego czy lepszego tego nie wiem sprawdzę, wzmacniacz zbudowany razem z Duńczykami moduły IcePower.

Ktoś tu na forum go używał i powiedział że ma moc to pudełeczko 😉

SMSL DA-8s + SMSL SU-8 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Goguś napisał:

Doprawdy zabawne jak można zestawiać paczki za 3/4k z urządzeniem z ali za 500zł które udaje wzmacniacz i pisać że słabo wypadły takie Dynaudio Emit 20 czy MA Silver 100 O.o Ze skrajności w skrajność....

Skąd takie zdanie że to zabawka która udaje wzmacniacz ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, morszczuk74 napisał:

Przecież,ja nie dyskredytuje wymienionych przez ciebie kolumn,tylko piszę o wspólpracy z tą zabaweczką z Chin,która naprawdę daje radę i jest fun.

Jest dobrze a jak kupisz w przyszłości jakiś bardziej wydajny wzmacniacz do swoich kolumn to dopiero będzie FUN. Nie przejmuj się tym co piszą i ciesz się muzyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jakies 2 tygodnie osłuchuje Q5 z Dali Zensor 3, i wczoraj przepiąłem się na poprzednie urządzenie, i teraz zaś mam dylemat :D

o ile efekt wow po podlaczeniu Q5 byl, tak teraz myśle, że to zasluga tego jak czysto gra, nie ma szumu i jest dynamiczny - pewnie to zasługa elektroniki, jednak czuję się niedostatek mocy. Ogólnie wszystko sie zgadza, soprany cykają, basy pukają, ale mam wrażenie że ucho jest oszukiwane. Tego oszukania nie czuję, gdy słucham na starym amplitunerze KD Onkyo. Tam może trzeba dać nieco głośniej, ale po 1 - da się, a po 2 - to czuć też jak by "ciałem", i nie mówię o rypaniu na maxa ale o takim poziomie gdzie 1h mozna sluchac i nie być zmęczonym.

Fajna w Q5 jest świadomość, że 70+% energi jest wykorzystane, ale jednak cały czas myślę o jakimś amplitunerze stereo.

Mam pytanie, czy można porównywać Onkyo 8390 z Yamaha R-N803D?

---

Dobra już znalazłem wątek, w którym oba powyższe modele są konkurentami w swojej klasie. @S4Home czy wysylacie te modele do testów? 

Edytowano przez javman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przeczytałem cały wątek. Natrafiłem na temat smsl q5 pro w poszukiwaniu zestawu 2.0. Poprzednio miałem dwa razy aktywne kolumny, microlaby solo 7c a później edifiery r2750db, które grały znacznie lepiej i z ich jakości i mocy byłem zadowolony. Niestety ich gabaryt nie pasował do nowego salonu, który łącznie ma jakieś 20m2. Poszukuje zatem czegoś co dobrze zagra wraz z q5 pro i będzie skromniejszych gabarytów ( kolumny podstawkowe) . Kwota jest dość dużym ograniczeniem bo chce kupić smsl z pl dystrybucji, czyli jakieś 6 stów i łącznie przeznaczyć do 2 tyś za zestaw. Zależy mi na optyku pod tv, bo pod nim na co dzień będzie to grać i na muzyce po bluetooth z iphona, i tutaj proszę o radę jak to ugryźć, żeby to nie popsuło jakości dźwięku. 

Edytowano przez Marcin Wiśniewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...