Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

42 minuty temu, Marcin Wiśniewski napisał:

microlaby solo 7c a później edifiery r2750db, które grały znacznie lepiej i z ich jakości i mocy byłem zadowolony. Niestety ich gabaryt nie pasował do nowego salonu, który łącznie ma jakieś 20m2. Poszukuje zatem czegoś co dobrze zagra wraz z q5 pro i będzie skromniejszych gabarytów

Oooo no to fajnie bedzie poczytac q5 z monitorami pasywnymi vs aktywne. Jak juz bedziesz miał to koniecznie cos napisz jakie efekty po

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem podobnego i właśnie jakość była taka sobie ☹️ też coraz mniej używam Chromecast Audio zacząłem kupować płyty CD. Może ten CA kup i przesyłaj muzykę po optyku lub na początek analogiem czyli Jack.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Wiśniewski napisał:

Witajcie, przeczytałem cały wątek. Natrafiłem na temat smsl q5 pro w poszukiwaniu zestawu 2.0. Poprzednio miałem dwa razy aktywne kolumny, microlaby solo 7c a później edifiery r2750db, które grały znacznie lepiej i z ich jakości i mocy byłem zadowolony. Niestety ich gabaryt nie pasował do nowego salonu, który łącznie ma jakieś 20m2. Poszukuje zatem czegoś co dobrze zagra wraz z q5 pro i będzie skromniejszych gabarytów ( kolumny podstawkowe) . Kwota jest dość dużym ograniczeniem bo chce kupić smsl z pl dystrybucji, czyli jakieś 6 stów i łącznie przeznaczyć do 2 tyś za zestaw. Zależy mi na optyku pod tv, bo pod nim na co dzień będzie to grać i na muzyce po bluetooth z iphona, i tutaj proszę o radę jak to ugryźć, żeby to nie popsuło jakości dźwięku. 

Ja bym jednak zainwestował w odbiornik który będzie obsługiwał kodek jabłkowy o wyższej jakości AAC np. xDuoo XQ-50 lub jego droższą wersję z pro na końcu nazwy, oba z wyjściem coaxial.

Co do kolumn, myślę że warto rozejrzeć się za jakimiś sensownymi monitorami z rynku wtórnego.

Dnia 12.12.2020 o 17:16, as1as napisał:

Q5 specyfikacja USB: 16-24bit/44.1KHZ-96KHZ
Czy odtworzy z laptopa plik 192kHz czy będzie cisza?

Powinien bez problemu odtworzyć, tylko że sygnał cyfrowy zostanie zresamplowany do  96kHz. W praktyce to bez różnicy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do  Chromecast Audio są 2 problemy. Chyba już się jego zapasy wyprzedały i brak jego następcy. Drugi jest taki że jego naturalnym środowiskiem są produkty Google, czyli Android i przeglądarka Chrome pod Windows. Pod iPhonem nie będzie działać przesyłanie dźwięku z programów które nie obsługują procesów przekazywania strumienia dźwięku na niego. Serwisy streamingowe powinny działać, jednak dźwięku z odtwarzaczy systemowych plików audio nie prześlesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RLC napisał:

Czasem się łapję że to nie na moją głowę te wszystkie DLNA, sieć lokalna, switche, CA, i inne gadżety 😁 

Bo ja kompletnie nie czaję po co się pchać w DLNA. Kiedyś próbowałem i to było zasobożerne i niestabilne. Mam server plików na debianie, po kablu (można wifi) odtwarzam na CoreElec (może być LibreElec lub jakies Kodi na Androidzie czy innym OSie). Zarządzam odtwarzaniem albo pilotem, albo telefonem/tabletem. Do tego można filmy itd. DLNA to jakies badziewie. Chyba tylko dlatego używane bo ChromcastAudio.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLNA jest bardzo powszechnym standardem dla wielu odtwarzaczy sieciowych. Ma sporo zalet, jednak nie zawsze wszystko musi działać.

45 minut temu, naglene napisał:

Wiadomo na jakim volume Q5 zaczyna być przesterowane? Testował ktoś? 

Bez wprowadzania regulacji  barwy efekt przesterowania raczej nie występuje. Gdy jednak do tego dojdzie, przesterowanie jest bardzo wyraźne jak to z przesterowaniami cyfrowymi. Trzeba wtedy przyciszyć. Pewnym problemem może być to że niektóre źródła cyfrowe typu TV potrafią dawać dźwięk o znacznie obniżonym poziomie głośności na wyjściu cyfrowym  w stosunku do pełnej skali dynamicznej. Wtedy może być problem z uzyskaniem pełnej mocy. W większości przypadków, myślę ze będzie to marginalnym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MobyDick napisał:

DLNA jest bardzo powszechnym standardem dla wielu odtwarzaczy sieciowych. Ma sporo zalet, jednak nie zawsze wszystko musi działać.

Mea culpa. Napisałem naprędce i jakoś tak bez zastanowienia, niepotrzebnie emocjonalnie. Postaram się bardziej. :)

Trochę zdziwiło mnie, czemu akurat na forach audio to DLNA jest tym szeroko polecany standardem.
Więc DLNA jest standardem darmowym (przynajmniej klient, nie wiem czy server) i łatwo go uruchomić w sieci LAN np. na modemie/routerze. Producenci tego typu sprzętu nie zalecają włączanie DLNA ze względów bezpieczeństwa (przynajmniej tam gdzie jest modem z funkcją routera). Wiadomo, wytwórca sprzętu audio za inne rozwiązania musiałby płacić. Więc w audio promuje się DLNA, bo za free. Istnieją inne rozwiązania, które nie wymagają używania Chromcastów lub innych rozwiązań DLNA, na których jednak producenci audio nie zarobią. Takim najbardziej popularnym jest oczywiście Kodi w wersji osadzonej na różnych platformach (najczęściej linuxowych czy androidowych). Nie trzeba stawiać usługi serverowej (jak w DLNA). Koszt urządzenia (często z preinstalowanym jeosem typu CoreElec/LibreElec i Androidem/TV) od ok. 200 zł z Aliexpress. Zamiast kupować jakiś Chromcast audio czy streamer stawiasz lub wieszasz za TV coś wielkości pudełka od papierosów. Sterowanie do wyboru, do koloru. RF, WiFi, IR. Z airmaousem i ewentualnie z klawiaturą. Wychodzisz z dźwiękiem albo po HDMI albo po optyku (coax droższy). Wadą jest konieczność posiadania DACa, jeśli chcesz przesyłać dźwięk (muzykę czy film) na wzmacniacz. Jeśli masz już wzmacniacz i DAC to płacisz 200 zyla i masz np. Tidal/Spotify/Amazon Prime/HBO GO/Netflix (jeśli nie masz w SmartTV). Do celów słuchania muzy z własnych zasobów wystarczy server plików lub wpinasz dysk USB z plikami w pudelko. Najfajniejsze w tym jest sterowanie. Bo możesz używać TV, www lub tabletu/smartfona.

Nie pisze tego, bo twierdzę, że to najlepsze rozwiązanie. Pokazuję, że jest inne, tanie rozwiązanie. I mało o tym na tym forum się pisze. Mogę się oczywiście mylić.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

Możesz wrzucić link z ali na coś takiego ?

Tutaj najtańsza wersja na stronie producenta:
https://ugoos.com/x2-cube-amlogic-tv-box-android-9-0-s905x2

Gdzie kupić:

https://ugoos.com/where_to_buy

EDIT.
Niestety Ugoosy X2 juz niedostępne w oficjalnym sklepie. Następca X3 jest w cenie 57 dolków. Za tyle kupiłem nowego X2, kiedy był jeszcze dostępny.

EDIT2.

Tu masz poradnik co kupić:
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252916

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Pewnym problemem może być to że niektóre źródła cyfrowe typu TV potrafią dawać dźwięk o znacznie obniżonym poziomie głośności na wyjściu cyfrowym  w stosunku do pełnej skali dynamicznej. Wtedy może być problem z uzyskaniem pełnej mocy. W większości przypadków, myślę ze będzie to marginalnym problemem.

Pytam bo właśnie używam Tidal -> Node 2i -> Coaxial -> Q5. Niektóre piosenki muszę słuchać na 20, a nie jes wcale głośno. Głośniki też dość wydajne, Klipsch RP600m. Mogę założyć że do 30 nie będzie przesterowania czy to zbyt śmiałe podejście? 

Edytowano przez naglene
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest zbyt głośno, to zrób głośniej :) . Skala jest do 60 :) . Jeśli pojawią się zniekształcenia od przesterowania, to zapewne je usłyszysz. Jeśli poziom głośności na wejściu jest niski to nawet z regulacją barwy nie powinno dojść do przesterowania nawet gdy ustawisz jej poziom bardzo wysoko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, S4Home napisał:

To będzie zalezec od kolumn

nie ma chromecast audio ale jest similar Ieast Audiocast M5.

To głośność będzie zależeć od skuteczności kolumn przy określonym nastawie i odległości od nich. Sam moment przesterowania nie jest od nich zależny. Również za pewien efekt przesterowania mogą odpowiadać właśnie głośniki, gdy ich praca staje się nieliniowa. 

Audiocast M5 bardzo przypomina Chromecast Audio, jednak nie ma wyjścia cyfrowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RLC napisał:

Dobre to 👍 Ale muszę poczytać na spokojnie jutro dam sobie więcej czasu dzięki.

@Junoxe może załóż oddzielny temat może być ciekawa dyskusja.

Musiałem się zastanowić. Jednak chyba nie. Nie lubię tej części "internetów" gdzie każdy musi wyrazić swoją opinię, bo mu się wydaje, że musi ją mieć. Ten typ urządzeń jest mocno w kontrze do audio voodoo i beneficjentów rynku audio. Więc pewnie zaraz by się pojawili Ci, co koniecznie mają opinie na temat. A i pewnie temat zostałby zmoderowany gdzieś na zadupie tego forum. A tak jest szansa, że pozostawiona wzmianka w temacie, jak widać, dość poczytnym o sprzętach przyszłości, zostanie choć trochę w mainstreamie audio tego forum. Tak że przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Junoxe napisał:

Jednak chyba nie. Nie lubię tej części "internetów" gdzie każdy musi wyrazić swoją opinię, bo mu się wydaje, że musi ją mieć. Ten typ urządzeń jest mocno w kontrze do audio voodoo i beneficjentów rynku audio. Więc pewnie zaraz by się pojawili Ci, co koniecznie mają opinie na temat. A i pewnie temat zostałby zmoderowany gdzieś na zadupie tego forum.

Myślę że nie sądzę. Zawodowi audiofile nawet tego nie tkną bo za cholerę nie ma jak kabelka wymienić więc i raczej nie będą dyskutować jak sprzęt nie jest wrażliwy na okablowanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fafniak napisał:

Zawodowi audiofile 

Zawodowi audiofile siedzą na Facebookowym forum "fani dobrego dźwięku" i rozprawiają o tym jak im kable grają. I żeby nie było, że mam coś do kablaży. Sam kupiłem sobie jakiś najtańszy model inakustik, dla spokoju ducha. Ale kiedy słyszę, że ktoś po wymianie marketowego kabla na taki za kilka bądź kilkanaście stów nagle słyszy w budżetowym systemie Bóg wie co, to zastanawiam się czy ja jestem głuchy czy kupiłem złe kable 🤔

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podziwiam i zazdroszczę chyba nawet RLC fascynacji tym sprzętem. Bardzo dużo udziela się w tym wątku, gdyby były statystyki jak na FB to miałby status "lider wśród fanów". W innym wątkach gdy nowicjusz pyta o sprzęt też często zabiera głos i doradza smsl. Jestem prawie pewien że w 10 minut mi odpisze ;0).

Oczywiście to nie jest czepialstwo czy głos krytyki. Jak napisałem wcześniej zazdroszczę, bo też chciałbym być tak zadowolony ze swojego sprzętu i spełniony.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, seba3002 napisał:

Zawodowi audiofile siedzą na Facebookowym forum "fani dobrego dźwięku" i rozprawiają o tym jak im kable grają

Dzieki Bogu nie jestem "zawodowym audiofilem".... :) wiec nie musze tam wchodzic i sie wypowiadać 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...