Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

11 minut temu, Fafniak napisał:

Myślę że nie sądzę. Zawodowi audiofile nawet tego nie tkną bo za cholerę nie ma jak kabelka wymienić więc i raczej nie będą dyskutować jak sprzęt nie jest wrażliwy na okablowanie ;)

Ponieważ dla polskiego(!) audiofila to jest niekoszerne, to spodziewałbym się deprecjonowania na korzyść koszerniejszych rozwiązań. Więc na jedno wyjdzie. Ale oczywiście nie jestem przyspawany do swojej opinii. W przeciwieństwie do swojego pesymizmu w tej kwestii. :)

Druga kwestia to moje lenistwo. Żeby wątek nie zamienił się w "A co myślicie o tym, wyraźcie swoja opinię.", to musiałbym porządnie nad tym popracować, ułożyć konspekt jak do wykładów, przemyśleć, uźródłowić. Spędzić nad tym ze dwa dni robocze. Takie mam nędzne standardy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Junoxe napisał:

Musiałem się zastanowić. Jednak chyba nie. Nie lubię tej części "internetów" gdzie każdy musi wyrazić swoją opinię, bo mu się wydaje, że musi ją mieć. Ten typ urządzeń jest mocno w kontrze do audio voodoo i beneficjentów rynku audio. Więc pewnie zaraz by się pojawili Ci, co koniecznie mają opinie na temat. A i pewnie temat zostałby zmoderowany gdzieś na zadupie tego forum. A tak jest szansa, że pozostawiona wzmianka w temacie, jak widać, dość poczytnym o sprzętach przyszłości, zostanie choć trochę w mainstreamie audio tego forum. Tak że przepraszam.

A może jednak sie skusisz na nowy temat. Chetnie poczytam bo obecnie uzywam maliny a to moglby byc fajny sprzet zamienny.

Ps: malina tez sterowana smartfonem, obraz na tablecie a wszystko leci z ssd na zewnetrzny dac po usb.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

... bo obecnie używam maliny, a to mógłby być fajny sprzęt zamienny.

No generalnie malina wpisuje się w tę kategorię. To po prostu inna platforma. Ale rozwiązania softłerowe te same. Wciąż możesz mieć malinę i używać LE: https://libreelec.tv/downloads_new/. Nie wiem tylko czy jest opcja dual boot. LE jest bardziej koszerna, bo można 192 kHz, w CE natywnie do 96 kHz (spokojnie, można i 192 kHz). :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany więc jestem 😉 

Drogi kolego @Wito76 akurat rozmowa była o czymś innym jak Q5 mianowicie alternatywa dla serwerów DLNA, Chromecast Audio itp. 

A co do Q5 na tą chwilę mi wystarcza, czy jestem spełniony no niestety NIE ale pracuję nad tym, Smsl'a dostanie moja córka ja planuję zmianę wzmacniacza, kolumn, dobry CD, może jakiś streamer? Na pewno pozostanę w klasie D i będą to marki nie popularne 😉 Nie spieszy mi się odkładam powoli 💵 i analizuję różne fora, testy, opinie. 

Chciałbym mieć taką wiedzę o Q5 jaką ma @MobyDick Ja poprostu słyszałem go z różnymi kolumnami i piszę to co wiem taką mam zasadę  (czasem jednak jakiegoś babola strzelę 😉 Jeżeli pojawia się wątek na forum " Szukam zestawu stereo do 2000 zł " Z czystym sumieniem polecam Q5 jest to dobry sprzęt na początek drogi w audio i nie tylko!

Skoro nie jesteś w 100% zadowolony ze swojego zestawu to trzeba zmieniać nie ma innego wyjścia 😃

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Junoxe napisał:

No generalnie malina wpisuje się w tę kategorię. To po prostu inna platforma. Ale rozwiązania softłerowe te same. Wciąż możesz mieć malinę i używać LE: https://libreelec.tv/downloads_new/. Nie wiem tylko czy jest opcja dual boot. LE jest bardziej koszerna, bo można 192 kHz, w CE natywnie do 96 kHz (spokojnie, można i 192 kHz). :)

U mnie na malinie odtwarzam flac-i z ssd do 384kHz/32bit!

Bardziej zalezy mi obecnie na prostocie i wizualizacji. Generalnie by bylo prosto i przyjemnie. Jesli mozna prosciej niz przez volumio na "jeżynie" to jestem zainteresowany :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Bardziej zalezy mi obecnie na prostocie i wizualizacji. Generalnie by bylo prosto i przyjemnie. Jesli mozna prosciej niz przez volumio na "jeżynie" to jestem zainteresowany

Ja raczkuję cały czas ale moode audio jest sprawniejszy niż volumio. Uważać trzeba przy tagowaniu - czasem robiąc różnymi programami RIPy zaczyna sie koszmar. Dostałem od kolegi płytę do posłuchania a moode interpretuje ją jako ponad 4h grania a utwory sie powtarzają 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale tez mozna "obraz" wrzucic na niezależnego tableta? W sensie okladka albumu i takie tam...

Nie wiem czy o to Ci chodzi. Ale Kodi korzysta ze scraperów i w trybie biblioteki ściąga okładki, info o artyście lub zespole i takie tam. Konfigurujesz sobie sposób wyświetlania. Do wyboru różne skórki. Możesz też używać w trybie pliki, jak na kompie. To samo dotyczy koncertów, seriali i filmów. Jak masz moduł oscam to jeszcze masz opcje pvr, czyli dekoder. Jeśli nie masz CI. I takie tam.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam nowe spostrzeżenia z użytkowania Q5. Generalnie slucham z nastawami bas na +6, treble na +4, jednak brakowało mi mocnego basu, bo sam bas jest i to dynamiczny, ale czułem, że może być cięższy.

I zrobiłem 2 rzeczy w amoku szukania ideału:

1. ustawiłem EQ na 7

2. odsunąłem o jakies 2 moze 3 dodatkowe cm od ściany kolumny (jest teraz z 15cm)

i cholerkaka nie wiem co wpłynęło na to, że teraz basior się poprawił.

Edytowano przez javman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, javman napisał:

Generalnie slucham z nastawami bas na +6, treble na +4, jednak brakowało mi mocnego basu, bo sam bas jest i to dynamiczny, ale czułem, że może być cięższy.

U mnie bas na +1, treble na 0, equalizer na E1 i jest git 👍 

Jakie masz kolumny bo zapomniałem 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor 3, u mnie sygnal z netia playera leci i chyba to jest wina ze musze ostro podkręcać.

Ostatnio wyczailem, że jak wlącze tryb "kino domowe" w tym dekoderze to jeden kanał muzyczny ma dzwięk dolby 2/0, i na poprzednim ampli dużo lepsza jakość jest na tym kanale z dolby niż na tych z pcm. Niestety Q5 nie dekoduje dolby, ale i tak ten kanal po zmianie w dekoderze wyjścia audio na digital stereo brzmi dużo lepiej i głośniej niż te pozostałe mimo, że wtedy są wszystkie podawane jako pcm.

Edytowano przez javman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania kanałów informacyjnych, rozrywkowych dźwięk ( dekoder NC+/optyk ) jest na dobrym poziomie aczkolwiek dialogi troszkę przytłumione, natomiast film np Transformers jest bardzo dobrze słychać efekty wyraźnie choć to nie KD. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, javman napisał:

Generalnie slucham z nastawami bas na +6, treble na +4, jednak brakowało mi mocnego basu, bo sam bas jest i to dynamiczny, ale czułem, że może być cięższy.

I zrobiłem 2 rzeczy w amoku szukania ideału:

1. ustawiłem EQ na 7

 

3 godziny temu, RLC napisał:

U mnie bas na +1, treble na 0, equalizer na E1 i jest git 👍

Spora różnica jest pomiedzy Waszymi ustawieniami. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas inaczej słyszy i to się potwierdza, kolumny też mamy zupełnie inne. 

TV w moim przypadku to jest jakieś 10% reszta to muzyka CD/pliki Fla'c myślę że to ma duże znaczenie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepsze ustawienie to E5  bas -1,treble +2  a dekoder nc  mam podpięty pod coaxial.Mam ten sam zestaw co RLC - Q5 i Elac BS123. Gra to fajnie choć czuje że brakuje mu mocy. Szkoda że wyświetlacz jest taki mały bo siedząc daleko nie wiesz na którym wyjściu jesteś. Mam podpięty chromecast audio i też nie mam zastrzeżeń. Sumując . Dla mnie tani i za tą cene super ale dam go do sypialni bo  mam chrapke na Yamahe 803d  w salonie. Może ktoś wie kiedy wypuszczą następce Yamahy 803d ?

Edytowano przez ma1234
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...