Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

No to ciekawe, że ja muszę wykręcać prawie maxa jeśli chodzi o basy, a wy wręcz przeciwnie. EQ7 to Rap, więc w sumie można się spodziewać że podbijany jest też bass.

Ale teraz w miarę jestem zadowolony, dzisiaj posłucham po usb z MacBook'a. Niestety nie mam żadnego urządzenia, które podaje sygnał po coaxialu.

No też jestem ciekaw jak 803 by zagrała, mam zamiar wypożyczyć. 

A tu ściąga z pozostałymi ustawieniami EQ.

1 - Bass, 2 - Super Bass, 3 - Heavy Rock, 4 - Lite Rock, 5 - Jazz, 6 - Country, 7 - Rap.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może się wygłupie ale jak wejść w ten EQ? U mnie Chińczycy chyba zapomnieli instrukcji dodać, bo żadnego papierka w pudełku nie było. 

 

EDIT: już wiem. A jak by kto potrzebował instrukcji to jest np tu: https://www.manualslib.com/manual/1031440/Smsl-Q5-Pro.html#manual 

Edytowano przez Fizyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2020 o 10:28, Fizyk napisał:

Czołem,

W zeszłym tygodniu dotarł do mnie w końcu Q5 pro. Wygląda i gra naprawdę zacnie, o ile mogę ocenić nie posiadając zbyt szerokiego doświadczenia w zakresie audio. W każdym razie bije mój 8 letni soudbar na głowę. Mam tylko problem z kolumnami. Okazało się że znajomy od którego miałem kupić Magnaty do zestawu z Q5, zapomniał wspomnieć że są to podłogówki i to trochę już zmęczone życiem, więc wymagały by renowacji. Na dodatek czarne. Niestety nie mam miejsca na podłogówki, a czerń niezbyt mi pasuje do wnętrza. Choć muszę przyznać ze grały z SMSL bardzo fajnie. 😊

Tymczasowo więc połączyłem Q5 z wygrzebanymi na strychu rodziców kolumnami od miniwieży Grundiga. Gra to znacznie gorzej niż z Magnatami, ale i tak lepiej niż soudbar. Jest to rozwiązanie tymczasowe bo wiosną zamierzam kupić Heco Aurora 300. I tu moje pytania

1.       Głośniki Grundiga mają 3omh. Czy mogę ich, bezpiecznie dla elektroniki, używać z Q5pro? Wybaczcie może głupie pytanie ale nie za bardzo się na tym znam.

2.       Czy są jakieś kolumny porównywalne do Heco, tak w charakterystyce jak i cenie, ale w całości białe? Może Monitor Audio Monitor 100 (z pomarańczowymi membranami) dały by radę? Przed zakupem planuje oczywiście posłuchać rożnych kolumn, ale warto było by wiedzieć czego szukać. 

Estetyka jest jednak dla mnie ważna

 

Jak wyżej. Wiec odniesienie żadne.  :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 803d lepiej się nadaje do dużych kolumn niż Q5pro i jest amplitunerem z systemem korekcji akustyki. Przy słabej akustyce pomieszczenia może ona pomóc, przy lepszej mniej. Dodatkowo ma funkcje sieciowe. A8 powinien być lepszym wzmacniaczem, jednak jest mniej funkcjonalny. Aby uzyskać podobna funkcjonalność potrzeba dodatkowych sprzętów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i zewnętrzny DAC 😉

Uważam że Yamahę 803d zawsze można kupić i kolumny Heco jest to zapewne dobry zestaw, jednak warto szukać innych urządzeń czasem trochę droższych, ciekawszych, troszkę innych. Q5 gra dobrze to jak gra A8 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakie monitory się zdecydować do tego sprzętu. Heco Aurora 300, Magnum Quantum 723, Pylon Audio Monitor czy jeszcze coś innego KEF Q350 odpada ze względu na budżet. I co najlepiej nadaje się do słuchania muzyki przez bluetacza-chromecast??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...