Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Nic na to nie poradzę :) . Czasem trzeba wybrać, czy kolumny mają grać czy podobać się. Moim zdaniem nic im nie brakuje :) .

I jedno i drugie.  Mi tam najbardziej minimalizm i prostota pociąga. Kefy mega mi się podoją :) ale to 2x tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kolejny no-name z pytaniem - jestem na skraju kupienia SMSL Q5 PRO razem z Magnatami Monitor Supreme 202.

1. W skali od 1 do 10 jak duży błąd popełniam?
2. Czy dołożenie 200 zł do Magnatów Tempus 33 da zauważalną różnicę? Czy będzie tylko gorzej?

Moje wymagania mimo wszystko są niskie, w końcu nie można ich mieć wygórowanych, będąc skąpym. Tak długo jak SMSL pozwoli Magnatom zejść do ich ustawowo przewidzianego samego dołu i bas nie będzie potwornie zamulony - ja będę zadowolony.

Pokój raczej niewielki, 3,6m x 4,6m, zestaw praktycznie wyłącznie do muzyki, niestety w pełnym spektrum od skrajnie atonalnych eksperymentów przez wyświechtane gitary po ciężkie u dołu duby czy baile funk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie do nas o cenę Q350 coś się uda zdziałać :)

5 godzin temu, AnotherNoName napisał:

1. W skali od 1 do 10 jak duży błąd popełniam?
2. Czy dołożenie 200 zł do Magnatów Tempus 33 da zauważalną różnicę? Czy będzie tylko gorzej?

Jeszcze żaden bo nic nie kupiłeś tak? 202 to fajne i tanie kolumny oparte o duzy bas i mało rozdzielczą górę. W swojej cenie to po prostu dobra kolumna. Bez fajerwerków.

Tempus ma dalej sporo basu ale lepiej kontrolowanego i lepszą górę.

Przy SMSL w obu bas powinien być dobrze kontrolowany.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz  i testuje.Podlaczylem pod Heco Aurora 700 i uwaga....To male gowno gra lepiej od RN803D!!!!I to bez zadnej korekcji.Tak wiec takie duze kolumny tez mozna smialo podlaczac.Pytanie czy to malenstwo obsluguje impedancje 4 ohm...    Ok juz doczytalem 😀mozna.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, T Z6 napisał:

Mam juz  i testuje.Podlaczylem pod Heco Aurora 700 i uwaga....To male gowno gra lepiej od RN803D!!!!I 

To już drugie takie stwierdzenie na forum podparte odsłuchem 👍 

Ja to już dawno wiedziałem że Q5 jest zajebisty 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naprawde to brzmi jak Yamaha juz po kalibracji i z podkreconym basem.A tu bez zadnej korekcji.Jeszcze potestuje kilka dni i wtedy bede dokladnie wiedzial czy czegos w dzwieku nie brakuje itd.Ale na ta chwile moja Yamaszka pali sie ze wstydu....😁

2 godziny temu, javman napisał:

Zgadzam się, Q5 robi świetne pierwsze wrażenie.

Bardzo ciekawa opinia, że gra lepiej niż dość mocno chwalony 803D, to tylko upewnia mnie, że muszę osluchać tą yamaszke ;), dzięki za tą opinię.

Moim zdaniem Yamaha brzmi troszke slabiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, S4Home napisał:

No ciekawe bo faktycznie już druga taka opinia.

SMSL tez mamy więc bez strachu :P

Ale przecież tu o to chodzi aby wybierać sprzęt pod siebie.

Piotr

 

Naprawdę super mały cyfrowy wzmacniacz.Skoro potrafi dobrze napędzić Heco to uważam że warto jest go mieć i zrobi lepsza robotę od niejednego tak zwanego porządnego wzmacniacza.Pytanie jak będzie z jego trwałością...Mankamentem jest tylko to że pilot jest tandetny i brakuje na panelu wzmacniacza funkcji jak choćby wybór źródła.Awaria pilota i dupa.Oby w razie czego można było taki dokupić.Ale poza tym to rewelacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, T Z6 napisał:

brakuje na panelu wzmacniacza funkcji jak choćby wybór źródła.

Wyświetla się na panelu rodzaj źródła bezpośrednio nad skalą głośności. 

24 minuty temu, Inferno napisał:

A jak zachęcam żeby posłuchac czegoś innego niż Yamaha 

Popieram w 100% 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Inferno napisał:

A jak zachęcam żeby posłuchac czegoś innego niż Yamaha to zaraz fala hejtu od właścicieli 😏 I w końcu się udało! 
Ja chyba po nowym roku tez sobie przetestuje tego SMSL’a 

Yamaha to dobry amplituner.Nie twierdzę że jest do niczego.Ale jak się okazuje nawet takie maleństwo może jednak zagrać lepiej....

Wybór źródła się wyświetla ale brakuje sterowania tym na panelu wzmacniacza.A powinno tam też być dostępne w razie awarii pilota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...