Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

2 godziny temu, JohnDoe napisał:

Ogólnie pudełeczko DA-8s daje radę i polecam jako budżetowy wzmak XLR pod stereo lub telewizor 🙂👍

Z ogromną ciekawością przeczytałem twoje porównanie no i jestem trochę zdziwiony że.... wzmacniacz klasy D tak kiepsko pokazał się ze strony wysokich tonów. Powinno być zdecydowanie lepiej, jednak ogólny wynik nie jest taki słaby 👍 Szczerze miałem ochotę go kupić jednak chyba bardziej będę się skłaniał do SMSL A8.

Dzięki za opis.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

trochę zdziwiony że.... wzmacniacz klasy D tak kiepsko pokazał się ze strony wysokich tonów.

Dziś cały czas słucham na tym SMSL, zmienię z powrotem jutro. Co do tych wysokich tonów - fakt,  jest nieco szorstko i tak "sucho" w porównaniu do Accu. Brakuje trochę takiej płynności i ciepła.  No i bas nie ma tego "wykopu".     Ale tragedii nie ma.   Zapewne na innych kolumnach mogłoby być lepiej. 

Ślepych testów nie robiłem, to tylko "rekreacyjne" porównanie.        Nie przejmuj się 😉  SMSL - za te pieniądze jest lepiej niż dobrze 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Z ogromną ciekawością przeczytałem twoje porównanie no i jestem trochę zdziwiony że.... wzmacniacz klasy D tak kiepsko pokazał się ze strony wysokich tonów. Powinno być zdecydowanie lepiej, jednak ogólny wynik nie jest taki słaby 👍 Szczerze miałem ochotę go kupić jednak chyba bardziej będę się skłaniał do SMSL A8.

Dzięki za opis.

SMSL A8 to duńskie końcówki mocy ICEpower i chyba pierwsza konstrukcja chińska z tymi bardzo dobrymi modułami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników.

Jeżeli offtop to dajcie znać, założę nowy temat. 

Chciałbym dopytać się o kolumny, które będą pasowały do smsl q5 pro. Jestem prawie na niego zdecydowany. Chciałbym podłączyć do niego mi box s (mi box s do tv, z TV optykiem do q5 pro), z którego głównie słucham muzyki że Spotify (głównie muzyka elektroniczna - vocal trance, progressive że sporym basem ale też czasem hip hop czy jazz). Budżet jaki mam - 500-700 zł za używane kolumny. Najlepiej monitory, które stałyby na półce z TV, gdyż nie mam za dużo miejsca na podłogówki (metraż pokoju to około 17.5 m2, odsłuch w okolicy 2-2.5m od głośników). Na aukcjach olx zainteresowały mnie takie modele jak:
Acoustic Energy Aegis One
Tannoy Mercury M2 bądź F2
Canton GLE 402
Mission M71
Dali Concept 1
Klipsch R-14M
Monitor Audio Bronze BX1
Tonsil Premium Front (jeżeli miałyby być jednak podłogowe)

Czy coś z tych modeli się nada czy możecie polecić inne modele?
W przypadku niewystarczającego dołu mogę podłączyć jeszcze subwoofer aktywny, który posiadam - Koda SW-550.

Jako, że to chodzi o modele używane, ciężko będzie jakieś pożyczyć i dokonać odsłuchu u siebie w mieszkaniu. 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ SMSL A8 nie ma własnego wątku, zapytam tutaj. Jestem zainteresowany kupnem tego wzmacniacza jednak nurtują mnie dwie sprawy. Ma on być wykorzystywany do stereo, ale planuję również na stałe zasilić nim fronty w KD. Wydawało mi się, że sprawa jest prosta, wyjścia pre-out z amplitunera lądują w wejścia RCA oznaczone jako CD w A8. Szukając modelu do kupna natchnąłem się na taką informację "Sprzedaję z żalem tylko dlatego, że potrzebuję wzmacniacza mogącego pracować w trybie końcówki mocy." I tu wątpliwość, bo nigdy takiego połączenia jeszcze nie robiłem. Czy w A8 brakuje specjalnych wejść na pre-outy z amplitunera KD do wzmocnienia sygnału czy jednak jest tu jakiś konflikt definicji i osobie w/w chodziło np. o stricte samodzielną końcówkę mocy (nie jesteśmy wróżkami, ale na logikę) czy jakieś jeszcze inne rozwiązanie (wejście main in etc). Reasumująć, można A8 użyć do zasilenia sygnału z pre-outów czy nie można? :)

Druga sprawa, czytając po świecie opinie o A8, bardzo dużo jest takich (w sensie negatywnych) mówiących iż w momencie nie podawania sygnału, wzmacniacz generuje dość wyraźny wysokotonowy pisk z twitterów. U niektórych trzeba nadstawić ucho, u innych jest to słyszalne czasem z odległości 50cm i większej. Ktoś z użytkowników A8 może spotkał się z tym w swoim modelu? Zastanawiam się czy to norma czy loteria, nie ukrywam, że trochę mnie to martwi, bo ja akurat jestem z tych co te piski (zasilacze ledowe etc) jednak słyszę wyraźnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JohnDoe napisał:

Nie przejmuj się 😉  SMSL - za te pieniądze jest lepiej niż dobrze 👍

Do serca nie biorę ale podejrzewam że DA-8s nie jest specjalnie lepszy od Q5 którego posiadam. Jak już zmieniać to na coś zdecydowanie ciekawszego mianowicie IcePower 😉 

25 minut temu, Matek napisał:

Acoustic Energy Aegis One
Canton GLE 402

Ja bym te chętnie posłuchał z Q5 

 

38 minut temu, makvzo napisał:

SMSL A8 to duńskie końcówki mocy ICEpower 

To wiem 😉 Używają ich TEAC, Peachtree i zapewne wiele innych.

14 minut temu, Anubarak napisał:

Reasumująć, można A8 użyć do zasilenia sygnału z pre-outów czy nie można? :)

Niech się wypowie ktoś mądrzejszy ale moim zdaniem to nie zadziała.

smsl-a8-amplificateur-icepower-2x125w-4-ohm-dac-ak4490-32bit-768khz-dsd512-amplificateur-casque.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Anubarak napisał:

Ponieważ SMSL A8 nie ma własnego wątku, zapytam tutaj. Jestem zainteresowany kupnem tego wzmacniacza jednak nurtują mnie dwie sprawy. Ma on być wykorzystywany do stereo, ale planuję również na stałe zasilić nim fronty w KD. Wydawało mi się, że sprawa jest prosta, wyjścia pre-out z amplitunera lądują w wejścia RCA oznaczone jako CD w A8. Szukając modelu do kupna natchnąłem się na taką informację "Sprzedaję z żalem tylko dlatego, że potrzebuję wzmacniacza mogącego pracować w trybie końcówki mocy." I tu wątpliwość, bo nigdy takiego połączenia jeszcze nie robiłem. Czy w A8 brakuje specjalnych wejść na pre-outy z amplitunera KD do wzmocnienia sygnału czy jednak jest tu jakiś konflikt definicji i osobie w/w chodziło np. o stricte samodzielną końcówkę mocy (nie jesteśmy wróżkami, ale na logikę) czy jakieś jeszcze inne rozwiązanie (wejście main in etc). Reasumująć, można A8 użyć do zasilenia sygnału z pre-outów czy nie można? :)

Druga sprawa, czytając po świecie opinie o A8, bardzo dużo jest takich (w sensie negatywnych) mówiących iż w momencie nie podawania sygnału, wzmacniacz generuje dość wyraźny wysokotonowy pisk z twitterów. U niektórych trzeba nadstawić ucho, u innych jest to słyszalne czasem z odległości 50cm i większej. Ktoś z użytkowników A8 może spotkał się z tym w swoim modelu? Zastanawiam się czy to norma czy loteria, nie ukrywam, że trochę mnie to martwi, bo ja akurat jestem z tych co te piski (zasilacze ledowe etc) jednak słyszę wyraźnie.

 

34 minuty temu, Anubarak napisał:

Ponieważ SMSL A8 nie ma własnego wątku, zapytam tutaj. Jestem zainteresowany kupnem tego wzmacniacza jednak nurtują mnie dwie sprawy. Ma on być wykorzystywany do stereo, ale planuję również na stałe zasilić nim fronty w KD. Wydawało mi się, że sprawa jest prosta, wyjścia pre-out z amplitunera lądują w wejścia RCA oznaczone jako CD w A8. Szukając modelu do kupna natchnąłem się na taką informację "Sprzedaję z żalem tylko dlatego, że potrzebuję wzmacniacza mogącego pracować w trybie końcówki mocy." I tu wątpliwość, bo nigdy takiego połączenia jeszcze nie robiłem. Czy w A8 brakuje specjalnych wejść na pre-outy z amplitunera KD do wzmocnienia sygnału czy jednak jest tu jakiś konflikt definicji i osobie w/w chodziło np. o stricte samodzielną końcówkę mocy (nie jesteśmy wróżkami, ale na logikę) czy jakieś jeszcze inne rozwiązanie (wejście main in etc). Reasumująć, można A8 użyć do zasilenia sygnału z pre-outów czy nie można? :)

Druga sprawa, czytając po świecie opinie o A8, bardzo dużo jest takich (w sensie negatywnych) mówiących iż w momencie nie podawania sygnału, wzmacniacz generuje dość wyraźny wysokotonowy pisk z twitterów. U niektórych trzeba nadstawić ucho, u innych jest to słyszalne czasem z odległości 50cm i większej. Ktoś z użytkowników A8 może spotkał się z tym w swoim modelu? Zastanawiam się czy to norma czy loteria, nie ukrywam, że trochę mnie to martwi, bo ja akurat jestem z tych co te piski (zasilacze ledowe etc) jednak słyszę wyraźnie.

Wyjście pre-out ma podać sygnał do końcówki mocy  z przedwzmacniacza.W przypadku wzmacniaczy cyfrowych stopniem sterującym jest procesor dźwięku i sygnał podany na wejście cd zostanie poddany ponownie regulacji .W takim przypadku trzeba wybrać który przedwzmacniacz służy do regulacji tonów itp.Należy również sprawdzić czy przedwzmacniacz amplitunera nie reguluje przypadkiem również głośności .

Niestety tzw.biały szum to zmora wzmacniaczy klasy d , występuje w różnym stopniu , zależnie od wzmacniacza.Jeżeli filtry rc są dobrze zaprojektowane , jest praktycznie niesłyszalny.Również wzmacniacze operacyjne jak i pętla masy mogą powodować tego typu zakłócenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Sprawa szumów jest jasna. Natomiast mimo wyjaśnień wciąż nie wiem (proszę o wyrozumiałość :) czy to połączenie będzie działać czy będzie jakaś degradacja jakości czy w ogóle nie powinno się tego robić etc. Amplituner to Denon X4500H, w opcjach można wybrać pre-out, której pary głośników ma być przekazywany dalej. Nie wiem zaś czy Denon steruje głośnością tych sygnałów.

 

AVR-X4500H_gallery_slider2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Anubarak napisał:

Dziękuję, Sprawa szumów jest jasna. Natomiast mimo wyjaśnień wciąż nie wiem (proszę o wyrozumiałość :) czy to połączenie będzie działać czy będzie jakaś degradacja jakości czy w ogóle nie powinno się tego robić etc. Amplituner to Denon X4500H, w opcjach można wybrać pre-out, której pary głośników ma być przekazywany dalej. Nie wiem zaś czy Denon steruje głośnością tych sygnałów.

 

AVR-X4500H_gallery_slider2.png

Najprościej podłączyć źródło np.cd pod main-in i sprawdzić regulacje lub wzmacniacz pod pre-out.W każdym przypadku należy pamiętać o przekręceniu do minimum pokrętła głośności.Każda regulacja sygnału wprowadza pewną degradację , nawet regulacja głośności.Wyjście pre-out to zwykły sygnał niskonapięciowy służący do wysterowania końcówki mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałem, poszperałem jeszcze w netach i już generalnie nieco więcej wiem. Brakło konkretnej informacji, że wyjście z preout powinno łączyć się z wejściami 'main in' lub 'power amp direct in', które służą właśnie do wzmacniania sygnałów z pre-outów. Po przełączeniu wzmacniacza w ten tryb omijany jest przedwzmacniacz we wzmacniaczu i sygnał trafia bezpośrednio na końcówkę mocy. A8 takiego wejścia nie posiada, a więc jest dokładnie tak jak pisze osoba z ogłoszenia sprzedająca swojego A8. Nie wiem co stanie się gdy sygnał pre-out podepnie się do wejscia CD w A8, w każdym razie nie wygląda to dobrze. szkoda, bo miałem ochotę na A8, a nie będę przepinał codziennie kabli od frontów :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Anubarak napisał:

 opinie o A8, bardzo dużo jest takich (w sensie negatywnych) mówiących iż w momencie nie podawania sygnału, wzmacniacz generuje dość wyraźny wysokotonowy pisk z twitterów. U niektórych trzeba nadstawić ucho, u innych jest to słyszalne czasem z odległości 50cm i większej.

Fakt, coś tam lekko słychać (choć bardzo delikatnie, zależy też od ustawionej głośności). Ale wystarczy kliknąć Mute na pilocie i po sprawie. Wychodzę z założenia, że albo sprzęt ma grać, albo nie, a wtedy go wyłączam.No ale jeśli potrzebuje faktycznie zrobić sobie przerwę, bez studzenia sprzętu, to Mute załatwia sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Anubarak napisał:

Ok, poczytałem, poszperałem jeszcze w netach i już generalnie nieco więcej wiem. Brakło konkretnej informacji, że wyjście z preout powinno łączyć się z wejściami 'main in' lub 'power amp direct in', które służą właśnie do wzmacniania sygnałów z pre-outów. Po przełączeniu wzmacniacza w ten tryb omijany jest przedwzmacniacz we wzmacniaczu i sygnał trafia bezpośrednio na końcówkę mocy. A8 takiego wejścia nie posiada, a więc jest dokładnie tak jak pisze osoba z ogłoszenia sprzedająca swojego A8. Nie wiem co stanie się gdy sygnał pre-out podepnie się do wejscia CD w A8, w każdym razie nie wygląda to dobrze. szkoda, bo miałem ochotę na A8, a nie będę przepinał codziennie kabli od frontów :/

O ile dobrze rozumiem, to A8 nie ma wzmacniania/przekazywania sygnału analogowego. Tam jet tylko DAC output (oprócz wyjśc na głośniki i słuchawki). Zrobiłem test: podpiąłem źródło  malinka z Digi+Pro do COAX1, a do DAC output kabel 2xRCA przechodzący w minijack podpięty do Q5 Pro. Q5 zagrało jak Q5 z lepszym DACiem. Dodam, że poziom dźwięku w obu wzmacnaczach był nisko, poniżej 10 a gralo głośno.  Zrobiłem drugi test: podpiąłem źródło analogowe do wejscia CD w A8 i dalej tak samo do Q5. Dźwięk jakiś był, ale przerywany, nie używalny.

Dodam jeszcze, że gdy jest coś podpięte do DAC output, a zostawi się ustawienie domyślne Pre-Out=Off, to gdy podepnie się słuchawki w tej sytuacji, to dostaną one pełną dawkę mocy. Ktoś chyba na Amazon przed tym przestrzegał.

Edytowano przez emeryt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, emeryt napisał:

O ile dobrze rozumiem, to A8 nie ma wzmacniania/przekazywania sygnału analogowego. Tam jet tylko DAC output (oprócz wyjśc na głośniki i słuchawki). Zrobiłem test: podpiąłem źródło  malinka z Digi+Pro do COAX1, a do DAC output kabel 2xRCA przechodzący w minijack podpięty do Q5 Pro. Q5 zagrało jak Q5 z lepszym DACiem. Dodam, że poziom dźwięku w obu wzmacnaczach był nisko, poniżej 10 a gralo głośno.  Zrobiłem drugi test: podpiąłem źródło analogowe do wejscia CD w A8 i dalej tak samo do Q5. Dźwięk jakiś był, ale przerywany, nie używalny.

Wzmocnienie to raczej tak, po co miałby wejście analogowe CD zatem ;) O ile pierwszy test jest jak najbardziej zrozumiały, to drugi chyba jest nieco wbrew logice. Bo posiadając sygnał analogowy powinniśmy od razu podać go do Q5, inaczej A8 musiłaby zamienić sygnał analogowy na cyfrowy i ponownie na analogowy i oddać przez DAC output. A jesli chcemy "ulepszony" sygnał z DACa A8 to przepuszczamy go przez wejście cyfrowe jak w pierszym teście.

My rozważamy czy na wejście CD w  A8 można podac sygnał z pre-outów amplitunera AV i czy bedzie to działać "normalnie". Emeryt czy posiadasz może jakiś amplituner AV by to przetestowac?

18 minut temu, emeryt napisał:

Dodam jeszcze, że gdy jest coś podpięte do DAC output, a zostawi się ustawienie domyślne Pre-Out=Off, to gdy podepnie się słuchawki w tej sytuacji, to dostaną one pełną dawkę mocy. Ktoś chyba na Amazon przed tym przestrzegał.

Jest o tym wzmianka w instrukcji: "If screen shows "off" under this sub-menu display, it means that Pre amp output can not set volume. Turning the knob and switch to "ON",the volume will be adjustable."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Anubarak napisał:

Wzmocnienie to raczej tak, po co miałby wejście analogowe CD zatem ;) O ile pierwszy test jest jak najbardziej zrozumiały, to drugi chyba jest nieco wbrew logice. Bo posiadając sygnał analogowy powinniśmy od razu podać go do Q5, inaczej A8 musiłaby zamienić sygnał analogowy na cyfrowy i ponownie na analogowy i oddać przez DAC output. A jesli chcemy "ulepszony" sygnał z DACa A8 to przepuszczamy go przez wejście cyfrowe jak w pierszym teście.

My rozważamy czy na wejście CD w  A8 można podac sygnał z pre-outów amplitunera AV i czy bedzie to działać "normalnie". Emeryt czy posiadasz może jakiś amplituner AV by to przetestowac?

Jest o tym wzmianka w instrukcji: "If screen shows "off" under this sub-menu display, it means that Pre amp output can not set volume. Turning the knob and switch to "ON",the volume will be adjustable."

Sygnały analogowe mają różne poziomy np podłączając źródło 2Vrms do wejścia 1Vrms , należy odpowiednio obniżyć poziom głośności lub zastosować prosty tłumik rezystancyjny.W przeciwnym wypadku następuje przesterowanie lub nawet uszkodzenie urządzenia.Przed podłączeniem trzeba dokładnie sprawdzić czułości wejść i wyjść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emeryt napisał:

Dodam jeszcze, że gdy jest coś podpięte do DAC output, a zostawi się ustawienie domyślne Pre-Out=Off, to gdy podepnie się słuchawki w tej sytuacji, to dostaną one pełną dawkę mocy. Ktoś chyba na Amazon przed tym przestrzegał.

Wyjście DAC/output miałeś ustawione na stały poziom czy zmienny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2020 o 10:25, RLC napisał:

@emeryt z twoich obserwacji wynika że A8 jest dokładniejszy bardziej przestrzenny, dopełnia dźwięki które są dłuższe inne lepsze, można słuchać głośniej jak na Q5 nie słychać przesterowania. Czekam na dalsze spostrzeżenia testuj dalej 😉

 

Wczoraj kontynuowałem testy A8 vs Q5 Pro. Przeniosłem sprzęt do małego trapezowego pokoju, w którym mam lepszą akustykę, i tam testowałem. Zaznaczę, że wciąż się uczę, i jak czytam swoje opinie sprzed paru miesięcy, to widzę, że nie wiele wówczas rozumiałem, a się wypowiadałem. Nie mam doświadczenia ze sprzętem za kilkadziesiąt tysięcy, więc nadal nie wiem, jak dużo jeszcze nie wiem. Natomiast moim gralem jest efekt znikających kolumn. Pamiętam ten efekt, gdy w tym małym pokoju podpiąłem Dali Ikon 6 z Marantzem PM 7001 KI. Kolumny po prostu znikły, a grały ściany.

Podtrzymuję, że A8 jest bardziej detaliczny, słucha się go super, dźwięk przyjemniejszy, lepiej odgrywa instrumenty strunowe. Co do sceny, to już nie jestem pewien, że A8 ma lepszą scenę niż Q5. W tej konkretnie akustyce Q5 ma super scenę. Przypomniało mi się, jak porównywałem Yamahe 803d do Q5 Pro prawie rok temu. Wówczas moja wiedza o dźwięku była mała, i jedyne na co zwracałem uwagę to właśnie scena i tu różnica na korzyść Yamahy była minimalna.

Zanim przejdę dalej mam takie spostrzeżenie. Mój cykl testów polega na iteracyjnym wyszukiwaniu świetnych nagrań, słuchaniu ich, a następnie wyszukiwaniu jeszcze lepszych nagrań. Czyli jednym słowem, źródło jest naistotniejsze.
Generalnie jak włączam takie wyszukane perełki, to Q5 Pro gra tak świetnie, że mogę się zasłuchać i niczego mi nie brakuje. Dopiero jak włączę krytyczne myślenie, porównywanie ceny (bo przecież Q5 Pro jest tak tani) to zaczynam dostrzegać jakies braki.

Więc jeśli chodzi o wzmacniacz, to A8 jest lepszy pod względem grania. Jesli chodzi o ilość funkcji, to dla mnie za dużo ich. Gramofonu nie planuję. Wzmacniacz słuchawkowy nie robi wrażenia, choć słuchawki Audio Technica MSR7b (32ohm) grają jeszcze lepiej niż z LG V30. Wyświetlacz słabo zaprojektowany, malo czytelny. Czyli dużo elementów, których de facto nie potrzebuję, a płacę za nie.

I teraz wracając do "źródła", chcę się skupić na DACu, bo on jest najważniejszy.

We wszystkich testach źródło Tidal HiFi grany z Volumio na Raspberry Pi3B+ ze standardowym zasilaczem:
 - Podpiete po USB do A8 nie robi wrażenia.
 - Nakładka HiFiberry Digi+Pro podpięta po COAX gra fajnie i porównywalnie lub ciut lepiej niż ChromeCast Audio (CCA ma equalizer, więc trudno dokladnie porównać, choć wartości miał ustawione po środku skali i wówczas jakby ciut więcej średnicy).
 - Khadas Tone Board po USB z malinki i po RCA do A8: większa dynamika niż z Digi+.Czuć, ze uderzenie to uderzenie, że wysokie tony potrafią zakłuć(ale pozytywnie)
 - Khadas Tone Board po USB z malinki i po RCA do minijack w Q5 Pro: Wow. Az mnie zaskoczyło, jak to porządnie zagrało. Myslałem, że Q5 brakuje dynamiki bo ma mniejszą moc, ale nie. Czuć, ze uderzenie to uderzenie. Góra też troszkę lepsza. Khadas nie sprawił, że Q5 zagrało jak A8 pod względem detaliczności, ale Q5 pokazało swoje możliwości, nawet te dźwięki strun już mnie nie kłuły.
 - Khadas Tone Board po Coax do Digi+Pro na malince i po RCA: Zarówno w A8 jak i w Q5 w końcu poczułem, że dźwięk oderwał się od kolumn. Nie tak mocno jak to pamiętałem z Dali Ikon, ale jednak (przy niektórych utworach).
 
 Podsumowanie.
 A8 gra lepiej od Q5, bardziej angazująco, ale Q5 gra też bardzo dobrze.  Pytanie na czym komu zalezy. Jeśli na detaliczności, to A8. Jeśli scena i dynamika, a ma ograniczony budżet to Q5 i ewentualnie porządny DAC. Jeśli jedno i drugie to A8 i dodatkowo porządny DAC. Osobiście jestem na rozdrożu. Nie wiem jaki DAC, czy zamiast Digi+Pro +Khadas, jakies jedno urządzenie. A jeszcze kusi dodanie Tomanka. Nie mam też żadnego porównania do znanych urządzeń popularnych marek.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emeryt napisał:

Podsumowanie.
 A8 gra lepiej od Q5, bardziej angazująco, ale Q5 gra też bardzo dobrze.  Pytanie na czym komu zalezy. Jeśli na detaliczności, to A8. Jeśli scena i dynamika, a ma ograniczony budżet to Q5 i ewentualnie porządny DAC. Jeśli jedno i drugie to A8 i dodatkowo porządny DAC. Osobiście jestem na rozdrożu. Nie wiem jaki DAC, czy zamiast Digi+Pro +Khadas, jakies jedno urządzenie. A jeszcze kusi dodanie Tomanka. Nie mam też żadnego porównania do znanych urządzeń popularnych marek.

Jestem bardzo zainteresowany A8 i twój test jeszcze bardziej mnie w tym upewnił, gdzie bym nie czytał o A8 wszyscy polecają go z dobrym DACiem tylko jakim? Może Nostromo Wolf 2? Nie ma jednoznacznej odpowiedź pozostają tylko testy i to jest najlepsze w tym wszystkim 😉 

emeryt dziękuję za twój ciekawy opis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...