Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

4 godziny temu, Daniel Kudrański napisał:

Jakie kable na początek do tego z  KEF Q350??

Jeśli nie słuchałeś jeszcze tego połączenia to na początek najlepiej użyć zwykłe kable głośnikowe z miedzi. Wtedy po pewnym osłuchaniu się z systemem można zastanowić się na co je zmienić. A tak w ciemno, to najlepiej kable z dość wyrazistej górze pasma. Raczej niezbyt grube. Dobrze jest mieć do tego wzmacniacza wtyki bananowe, choć terminale powinny przyjąć teoretycznie do 4 mm².

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Jeśli nie słuchałeś jeszcze tego połączenia to na początek najlepiej użyć zwykłe kable głośnikowe z miedzi. Wtedy po pewnym osłuchaniu się z systemem można zastanowić się na co je zmienić. A tak w ciemno, to najlepiej kable z dość wyrazistej górze pasma. Raczej niezbyt grube. Dobrze jest mieć do tego wzmacniacza wtyki bananowe, choć terminale powinny przyjąć teoretycznie do 4 mm².

KLOTZ LY225 2 x 2,5mm OFC  na początek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MobyDick napisał:

Myślę ze ten kabel nie sprawdzi się w tej konfiguracji :/ . On ma dość specyficzną sygnaturę dźwiękową i za bardzo zmuli dźwięk. On się dobrze sprawdza w jazgotliwych zestawach.

Melodika Purple Rain MDC2250,  Tonsil 2x2,5mm OFC GB?? Szczerze mowiąc nie wiem, co i jak z tymi kablami 🤥

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Melodika podobnie.

Polecam Oehlbacha albo coś z produktów Van Domme lub Procab Ls25

Piotr

OEHLBACH CRYSTAL  WIRE T25, Oehlbach Streamline  będzie ok??

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich cenach ja polecam Chord Clearway, który u mnie pozostał po przetestowaniu kilku innych. Czysty, klarowny, równy dźwięk. Jeśli chcesz rozjaśnić górę, to coś posrebrzanego. Sprawdzałem niedrogie EAGLE Cable Deluxe Silverline i góra była świetna i dźwięczna, tylko w moich kolumnach trochę bas był za mało wyeksponowany. Dlatego ostatecznie padło na Chordy 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, D-Art napisał:

W takich cenach ja polecam Chord Clearway, który u mnie pozostał po przetestowaniu kilku innych. Czysty, klarowny, równy dźwięk. Jeśli chcesz rozjaśnić górę, to coś posrebrzanego. Sprawdzałem niedrogie EAGLE Cable Deluxe Silverline i góra była świetna i dźwięczna, tylko w moich kolumnach trochę bas był za mało wyeksponowany. Dlatego ostatecznie padło na Chordy 🙂 

Na razie poza budżetem 80zl/m. do 40 za metr to moj przedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2020 o 00:34, Anubarak napisał:

Ok, poczytałem, poszperałem jeszcze w netach i już generalnie nieco więcej wiem. Brakło konkretnej informacji, że wyjście z preout powinno łączyć się z wejściami 'main in' lub 'power amp direct in', które służą właśnie do wzmacniania sygnałów z pre-outów. Po przełączeniu wzmacniacza w ten tryb omijany jest przedwzmacniacz we wzmacniaczu i sygnał trafia bezpośrednio na końcówkę mocy. A8 takiego wejścia nie posiada, a więc jest dokładnie tak jak pisze osoba z ogłoszenia sprzedająca swojego A8. Nie wiem co stanie się gdy sygnał pre-out podepnie się do wejscia CD w A8, w każdym razie nie wygląda to dobrze. szkoda, bo miałem ochotę na A8, a nie będę przepinał codziennie kabli od frontów :/

Rozwiązanie to może mało elegancki ale skuteczny przełącznik kolumn.Dowolna obudowa , przełącznik dwusekcyjny ,trochę kabli i gniazd głośnikowych.Widziałem gotowe urządzenia tego typu na znanych portalach .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wilson napisał:

Mam pytanie laika odnośnie tego wzmacniacza: czy - skoro ma on trzy wejścia - to dam radę podłączyć do niego i CD, i radio, i streamer (bądź komputer)? 

Za kilkadziesiąt zł można dokupić zewnętrzny selektor wejść optycznych, do którego możesz podłączyć kilka urządzeń z takimi interfejsami. Zwykle takich wejść brakuje. Są jeszcze konwertery z wejścia optycznego na coaxial i odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę Was o wyjaśnienie kilku kwestii. Chcę zbudować jakieś skromne audio na potrzeby niewielkiego pokoju w bloku. Przeczytałem sporo o q5 pro i zebrał tu fajne recenzje, a poza tym jest przystępny cenowo. 

Chciałbym go używać z telewizorem 65" Philips pus8102/12 na androidzie, do tego PC.

Jeśli chodzi o głośniki to wybiorę coś z przedziału cenowego do 700 zł za szt. z polecanych tutaj.

Chciałbym aby sprzętu używały też dzieci, a one chciałyby podłączyć jakieś słuchawki, mikrofon. Zrobić małe party z karaoke. Co musiałbym dokupić (w rozsądnych pieniądzach) i jak to połączyć aby zadowolić po troszku wszystkich.

Nie mam zapędów audiofilskich, chcę złożyć coś skromnego na początek.

Edytowano przez Długi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Długi napisał:

Cześć, proszę Was o wyjaśnienie kilku kwestii. Chcę zbudować jakieś skromne audio na potrzeby niewielkiego pokoju w bloku. Przeczytałem sporo o q5 pro i zebrał tu fajne recenzje, a poza tym jest przystępny cenowo. 

Chciałbym go używać z telewizorem 65" Philips pus8102/12 na androidzie, do tego PC.

Jeśli chodzi o głośniki to wybiorę coś z przedziału cenowego do 700 zł za szt. z polecanych tutaj.

Chciałbym aby sprzętu używały też dzieci, a one chciałyby podłączyć jakieś słuchawki, mikrofon. Zrobić małe party z karaoke. Co musiałbym dokupić (w rozsądnych pieniądzach) i jak to połączyć aby zadowolić po troszku wszystkich.

Nie mam zapędów audiofilskich, chcę złożyć coś skromnego na początek.

Niestety q5 pro nie ma wyjścia słuchawkowego.Rozwiązanie na małe party to przedwzmacniacz karaoke np. taki https://pl.aliexpress.com/item/32999021054.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4458652c1I8NN3&algo_pvid=1e10c37a-8bdc-4d9d-a172-e0ddd1d35b33&algo_expid=1e10c37a-8bdc-4d9d-a172-e0ddd1d35b33-47&btsid=2100bde716097081714354602ed9b5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące powyższego sprzętu z amazon.de Nigdy tam nie zamawiałem. Wyszukało mi SMSL q5 pro w dwóch cenach  około 650 zł i i 437 zł Różnica kolosalna gdzieś jest haczyk ? Link do amazon. Prosiłbym jeszcze o jakąś poradę co do głośników. Najlepiej podstawkowe, które fajnie zagrają z Q5. W mieszkam w bloku, Sprzęt będzie stał w "salonie" - pokój około 20m2.  Będzie podłączony do PC-ta i telewizora Philips pus8102/12 na androidzie,  który stoi  na dłuższej ścianie. Więc odsłuch z około 3m od źródła. 

Słucham głównie Hip Hop, Rap, R&B ale czasem wpadnie jakiś POP. Niestety budżet na głośniki do 1400 zł za 2 głośniki (monitory). Biorę pod uwagę sprzęt używany jednak z opcją kupna na raty. 

Z tego co sam znalazłem to może:

Heco Aurora 300, Monitor Audio Bronze 1, Elac Debut 2.0 B5.2

 

Edytowano przez Długi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...