Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Kolego @seba3002 w w/w linku wszystko piszę 379,38 zł dostawa do 29 stycznia kupujesz? 😉 

@Długi branża z forum też polecała te kolumny do Q5 to może być dobre połączenie.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/kolumny-audio/kolumny-magnat-signature-503-mocca-para

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Moim zdaniem połączenie go z 

nie będzie zbyt korzystne. On ma tylko 25W przy 8 ohm. Lepsze były by do niego kolumny z niższą impedancją. Większość kolumn Dynaudio ma impedancję 4 ohm i wtedy z zasady ich czułość jest znacznie większa.

Tego się obawiałem. Niektórzy twierdzą, że nawet mój Cyrus one nie da rady tym dyniom 😶.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 stycznia podpinałem pod Q5 Bowers & Wilkins DM602 S3 generalnie wszystko dobrze tylko ta impedancja 8 ohm zdecydowanie brakowało paliwa ☹️ miałem wrażenie że utwory grają wolniej. Nastawy głośności do 20 było ok powyżej już nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 17:53, RLC napisał:

Kolego @seba3002 w w/w linku wszystko piszę 379,38 zł dostawa do 29 stycznia kupujesz? 😉 

@Długi branża z forum też polecała te kolumny do Q5 to może być dobre połączenie.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/kolumny-audio/kolumny-magnat-signature-503-mocca-para

Dzięki Panowie za rady, kupiłem z amazona za 456 zł. Nie chciało mi się tyle czekać na przesyłkę z alliexpress, a poza tym nie ma pewności czy nie wejdzie na cło. Do tego za sugestią kupiłem kolumny Magnat signature 503 oraz wtyki bananowe  Nakamichi.  W gratisie będą przewody głośnikowe Melodika BWC2250. Mogą zostać ? jest to coś warte ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam ze jestem totalnym laikiem w sferze audio. Kiedyś składałem budżetowy zestaw audio składający się z kolumn Dali Zensor 3 plus wzmacniacz Denon PMA 525R i podobało mi się jak to grało. Teraz będę składał nowy zestaw i trafiłem na ten wątek i zastanawiam się czy w budżecie 1200-1400 (wzmak + kolumny) da się coś sensownego złożyć z tym wzmacniaczem co będzie grało na podobnym poziomie co zestaw wyżej? Całość będzie podłączona do TV przez wejście optyczne .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Długi napisał:

Nie mam niestety doświadczenia, dotychczas korzystałem z głośników telewizora, ewentualnie komputerowych.

Zmiana na pewno będzie na plus skoro tylko z takich urządzeń słuchałeś muzyki. Będziesz miał nowy zestaw na początku daj mu się trochę wygrzać od razu nie radzę dawać w palnik 😉 

1 godzinę temu, Długi napisał:

 Melodika BWC2250. Mogą zostać ?

Na początek wystarczą jak już się osłuchasz z systemem wymienisz na lepsze, jak będziesz montował wtyki skręć dobrze końcówki przewodów i je delikatnie pocynuj. 

32 minuty temu, OWC1 napisał:

Kiedyś składałem budżetowy zestaw audio składający się z kolumn Dali Zensor 3 plus wzmacniacz Denon PMA 525R i podobało mi się jak to grało. Teraz będę składał nowy zestaw i trafiłem na ten wątek i zastanawiam się czy w budżecie 1200-1400 (wzmak + kolumny) da się coś sensownego złożyć z tym wzmacniaczem co będzie grało na podobnym poziomie co zestaw wyżej? 

Jak gra Denon PMA 525R + Dali niestety tego nie wiem nie słyszałem takiego połączenia. W w/w przez ciebie budżecie da się złożyć zestaw ja wydałem niewiele więcej. Elac'i fajne są ale w dużej mierze to zasługa właśnie Q5 jak by było z innym wzmacniaczem tego nie wiem, w mojej okolicy króluje stary Technics.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Na początek wystarczą jak już się osłuchasz z systemem wymienisz na lepsze, jak będziesz montował wtyki skręć dobrze końcówki przewodów i je delikatnie pocynuj. 

To już jak jesteśmy w temacie podłączenia przewodów, to wyjaśnij proszę laikowi do których gniazd połączyć wtyki, górnych czy dolnych? Ma początku tematu widziałem, że ktoś zrobił jakieś zworki z kawałków przewodów i połączył oba. Macie gdzieś to rozrysowane lub jakiś film do you tube? Oczywiście podłączone będzie do q5.

 

2019-15-08-TST-Magnat-Signature-503-5.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 18:37, RLC napisał:

2 stycznia podpinałem pod Q5 Bowers & Wilkins DM602 S3 generalnie wszystko dobrze tylko ta impedancja 8 ohm zdecydowanie brakowało paliwa ☹️ miałem wrażenie że utwory grają wolniej. Nastawy głośności do 20 było ok powyżej już nie.

Miałem kiedyś te paczki i impedancja tam spada w okolice 3,8 ohm-a , dość specyficzne granie i nie da się tego zapomnieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mike24 napisał:

impedancja tam spada w okolice 3,8 ohm-a 

Nie wiem nie mierzyłem sugerowałem się tym co było napisane na kolumnach, zresztą nie było czasu zbytnio może 1,5 godzinki słuchaliśmy generalnie dźwiękowo mi się podobały. Zdjęcie z netu 

 

 

b-w-dm-602-s3-2133932.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...