Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

15 godzin temu, Rocane napisał:

Czy miał ktoś z Was możliwość porównania SMSL Q5PRO  z ALIENTEK D8? 
Ciekawy jestem bo wygląda bardzo podobnie z tym że ma podobno 2x80 wat, ciekawszy wyświetlacz i wyjście na słuchawki 

Chyba nikt ich nie porównywał bezpośrednio. O Alientek D8 było wspominane w tym temacie. To zupełnie inny wzmacniacz w niemal tej samej obudowie. Moc 2x80W wymagała by użycia mocniejszego zasilacza o wyższym napięciu niż ten z zestawu. Ten z którym jest sprzedawany da najprawdopodobniej bardzo podobna moc co Q5pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj razem z moim smsl q5 pro na odsłuchu w sklepie. Słuch mam kiepski i żaden ze mnie znawca dźwięku. Sprawdziłem Kef q350, Focal 806, monitor audio bronze i Dynaudio Emit M20. Dla porównania zabrałem też swoje głośniki Klipsch r-15m. Dynaudio wypadły w moim odczuciu słabo, chyba nawet gorzej niż moje Klipsche. Reszta porównywalnie ale KEF q350 najbardziej mi przypadł do gustu. Sprzedawca nie znał smsla i widziałem że z góry był do niego dość krytycznie nastawiony. Dla porównania głośniki podłączył też do Cyrusa One Cast, i jakiegoś Cambridge Audio. Tak jak między głośnikami słyszałem wyraźną różnicę tak przy wzmacniaczach raczej nie. Sprzedawca mówił że smsl wszystko spłaszcza - ja tego nie słyszałem. Ogólnie dla osób posiadających tak jak ja przeciętny słuch bardzo polecam porównanie brzmienia drogich wzmacniaczy przed kupnem - skoro nie słychać różnicy to po co przepłacać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtek Ko napisał:

Sprzedawca mówił że smsl wszystko spłaszcza - ja tego nie słyszałem. Ogólnie dla osób posiadających tak jak ja przeciętny słuch bardzo polecam porównanie brzmienia drogich wzmacniaczy przed kupnem - skoro nie słychać różnicy to po co przepłacać ;)

A co miał innego powiedzieć  podejrzewam że pierwszy raz widział taki wzmacniacz 😉 Właśnie jego niska cena pozwala kupić lepsze kolumny, jakość dźwięku z Q5 jest bardzo przyzwoita.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wojtek Ko napisał:

Byłem dzisiaj razem z moim smsl q5 pro na odsłuchu w sklepie. Słuch mam kiepski i żaden ze mnie znawca dźwięku. Sprawdziłem Kef q350, Focal 806, monitor audio bronze i Dynaudio Emit M20. Dla porównania zabrałem też swoje głośniki Klipsch r-15m. Dynaudio wypadły w moim odczuciu słabo, chyba nawet gorzej niż moje Klipsche. Reszta porównywalnie ale KEF q350 najbardziej mi przypadł do gustu. Sprzedawca nie znał smsla i widziałem że z góry był do niego dość krytycznie nastawiony. Dla porównania głośniki podłączył też do Cyrusa One Cast, i jakiegoś Cambridge Audio. Tak jak między głośnikami słyszałem wyraźną różnicę tak przy wzmacniaczach raczej nie. Sprzedawca mówił że smsl wszystko spłaszcza - ja tego nie słyszałem. Ogólnie dla osób posiadających tak jak ja przeciętny słuch bardzo polecam porównanie brzmienia drogich wzmacniaczy przed kupnem - skoro nie słychać różnicy to po co przepłacać ;)

Dynaudio jak głosi fama potrzebują dużo prądu a ten smsl q5 pro ma raptem 2x45W na 4ohmach, więc to nie mogło dobrze zagrać.

Natomiast często polecany Cyrus One z Dynaudio Emit M20 powinien wymiatać i to jest ciekawe że tak się nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2020 o 12:12, emeryt napisał:

 Podsumowanie.
 A8 gra lepiej od Q5, bardziej angazująco, ale Q5 gra też bardzo dobrze.  Pytanie na czym komu zalezy. Jeśli na detaliczności, to A8. Jeśli scena i dynamika, a ma ograniczony budżet to Q5 i ewentualnie porządny DAC. Jeśli jedno i drugie to A8 i dodatkowo porządny DAC. Osobiście jestem na rozdrożu. Nie wiem jaki DAC, czy zamiast Digi+Pro +Khadas, jakies jedno urządzenie. A jeszcze kusi dodanie Tomanka. Nie mam też żadnego porównania do znanych urządzeń popularnych marek.
 

Kontynuuję swoje testy, Digi+ i Khadas wróciły do sklepu. Na placu boju zostały DigiOne i DigiOne Signature (notabene A8 dostało ostatnio status discontinued, Signaturę też ciężko dostać, więc cieszę się jak dziecko, że udało mi się oba urządzenia zdobyć). Signature gra równie dobrze jak zwykłe DigiOne, ale lepiej, faktycznie scena nabrała głębi, i trochę więcej/ładniej basu.

I teraz tak: Signature z Q5 Pro gra bardzo przyjemnie. Nie słyszę już, żeby cokolwiek mi przeszkadzało w wysokich tonach, wcześniej czułem pewne niedociągnięcia. Gdybym miał tylko 2tys zł do wydania na elektronikę, to chyba wolałbym Q5 z Signature, niż gołe A8 np. z Chromecastem. No ale Signature podpięte do A8, to już jest poezja. W porównaniu do Q5 zyskuje się więcej szczegółów, kryjących się w długości poszczególnych dźwięków. Teraz mogę się zastanawiać, czy kolumny nie są jakimś ograniczeniem, ale póki co świetnie dają radę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, emeryt napisał:

Gdybym miał tylko 2tys zł do wydania na elektronikę, to chyba wolałbym Q5 z Signature, niż gołe A8 np. z Chromecastem. No ale Signature podpięte do A8, to już jest poezja. W porównaniu do Q5 zyskuje się więcej szczegółów, kryjących się w długości poszczególnych dźwięków. Teraz mogę się zastanawiać, czy kolumny nie są jakimś ograniczeniem, ale póki co świetnie dają radę.

Wzmacniacz typu q5 i ta myśl... "czy kolumny nie sa ograniczeniem"?? Co sie tu dzieje!!! Super... 👌😇

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia z DAB+ i FM. Podłaczenie przez kabel jack 3,5

https://allegro.pl/oferta/d-100bt-adapter-radia-cyfrowego-dab-fm-bluetooth-9957513845

https://allegro.pl/oferta/radiobudzik-dab-fm-wyjscie-sluch-ladowarka-usb-10106655775

Alternatywa dla Chromcast Audio: https://mi-sklep.com/sklep/odtwarzacz-multimedialny-xiaomi-mi-box-s/ 

A tu jak to spiąć i ocena działania w porównaniu do CHA: 

 

Mam identyczna konfigurację, tylko zamiast tego mini ekranu mam normalny telewizor. Przy podpięciu MiBoxa do Q5 kablem optycznym nie ma potrzeby włączania TV aby słuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...