Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Dnia 12.01.2021 o 12:23, Krzysztof1990 napisał:

Nie znam się na parametrach stąd moje czy ten wzmacniacz zagra z kolumnami canton le 102? Dostałem je i zastanawiam się czy nie wyrzucić soundbara i wstawić tego.

Q5 zagra na pewno z twoimi kolumnami i będzie to zdecydowanie lepszy dźwięk jak z soundbara, na Ali możesz go kupić za 371 zł https://a.aliexpress.com/_BUQYuL

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RLC napisał:

Q5 zagra na pewno z twoimi kolumnami i będzie to zdecydowanie lepszy dźwięk jak z soundbara, na Ali możesz go kupić za 371 zł https://a.aliexpress.com/_BUQYuL

Super, dzięki za odpowiedź. W cenie do 500zł ( używki) są jakieś lepsze kolumny czy lepiej odpuścić i zostać przy tych? Pokój ma 14m^2, ale odległość tv do sofy to 2,8m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że najlepiej samemu dokonać odsłuchu i porównania, ale nie mam takiej możliwości. Czy do SMSL Q5 PRO (przynajmniej teoretycznie) bardziej pasować będą avance omega 503, avance dana 670 AV, czy właśnie polecane już wcześniej canton karat 80 dc? Jak na tle 80 dc wypadają inne karaty, np. 90 dc, 70 dc itp.? Wiem, że każde inaczej zagrają + kwestia gustu, ale z technicznego punktu widzenia, które mogą być bardziej odpowiednie? Pozdrawiam forumowiczów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup Q5 PRO i zastanawiam się nad kolumnami. Myślałem o Taga 606 se ale widzę że wyszedł ich następca, 607 który kosztuje 1500 za komplet. Zależy mi raczej na ciepłym graniu, pomieszczenie niewielkie (prostokąt ze 20 M2, ale siedzę max 3m do kolumn). Szukałem też ewentualnie czegoś używanego jednak bez odpowiedniej wiedzy ciężko o ocenę. Nie ukrywam że 1500 to sporo pieniędzy i zastanawiam się czy może coś innego polecacie w tym budżecie albo trochę taniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam dwa pytania związane z tym wątkiem:
1. Czy możecie polecić kolumny które dobrze zagrają (wciśnięte w regał książkowy o wys. 30cm głęb. 25) z Q5/SA300 tak do 1200zł za komplet? (Myślałem o Wharfedale Diamond 310 ale mają 8 Ohm :(

2. Czy Q5 gra lepiej od SA300? Cena niemal ta sama, a widzę że pomimo dodatkowych ficzerów SA300 wyłącznie Q5 cieszy się taką popularnością.

Będę wdzięczny za pomoc :)

 

PS: Kolumny z Q5 (lub SA300) będą grały w sypialni, gdzie mają raczej umilać wieczorne czytanie książki. Główne pomieszczenie odsłuchowe mam w salonie (z kinem domowym).

Słucham głównie rocka i jazzu. Oczekuje raczej ciepłego, utulającego brzmienia. Do wzmacniacza chcę podpiąć iEast AudioCast M5 albo iEast M30. 

Edytowano przez Mirek Żak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirek Żak napisał:

Czy Q5 gra lepiej od SA300? Cena niemal ta sama, a widzę że pomimo dodatkowych ficzerów SA300 wyłącznie Q5 cieszy się taką popularnością.

Będę wdzięczny za pomoc :)

Q5 jest bardziej funkcjonalny masz 4 wejścia AUX, USB, OPTYK, COAXIAL, no i subwoofer. 

Gra dobrze dlatego już sporo osób go kupiło 👍 

Kolumny nowe czy używane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...