Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Mam do Was prośbę. Podłączam SMSL przez USB do Laptopa wszystko chodzi jak trzeba. Gdy chce połączyć się z TV nic nie działa w sensie nie ma sygnału na głośniki. 

Tv to Philips.

Podłączam optycznym światło jest czerwone. A może tu w tym tv gdzieś trzeba jakieś ustawienia zmienić żeby działało?

IMG_20210126_113824.jpg

Digital audio podłączam.

Na wzmacniaczu też jest oczywiście ustawione na optic.

IMG_20210124_152814.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny zadowolony użytkownik małego pudełka. Kolumny w porównaniu do av onkyo 646 odżyly. Pojawily się szczegóły i detale których w aurorach ciągle mi brakowało. Bas dużo lepiej kontrolowany. Nie dudni. Nie jest to potwór ale do domowego, nawet głośnego słuchania gra bardzo dobrze. Wyświetlacz z kanapy już bardzo słabo czytelny - ok 3m.

Miałem niedawno nawet na testach cxa61. Czuć dużo większą moc ale nie bylo tego efektu wow co przy smsl. Może też oczekiwania miałem większe z racji tego ile wydałem pieniążków. Aha. Gra to na heco aurora 700 i chromecast audio.

Podsumowując sprzęt tej kasy absolutnie warty.

20210127_102818.jpg

20210127_102649.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heco aurora 700 napisał:

No i kolejny zadowolony użytkownik małego pudełka. Kolumny w porównaniu do av onkyo 646 odżyly. Pojawily się szczegóły i detale których w aurorach ciągle mi brakowało. Bas dużo lepiej kontrolowany. Nie dudni. Nie jest to potwór ale do domowego, nawet głośnego słuchania gra bardzo dobrze. Wyświetlacz z kanapy już bardzo słabo czytelny - ok 3m.

Miałem niedawno nawet na testach cxa61. Czuć dużo większą moc ale nie bylo tego efektu wow co przy smsl. Może też oczekiwania miałem większe z racji tego ile wydałem pieniążków. Aha. Gra to na heco aurora 700 i chromecast audio.

Podsumowując sprzęt tej kasy absolutnie warty.

20210127_102818.jpg

20210127_102649.jpg

Mnie też dziwi fakt że ten maluch z 700 Heco brzmi bardzo dobrze i można całkiem głośno go rozkręcić.Z RN803D Yamahy Heco potrafią zadudnic a z Q5 dudnienia nie ma.Mnie już ciągnie do tego by kupić kolejne urządzenie tej firmy.Moze Dac albo coś innego...Dobrze by było dać mu jakieś podobne towarzystwo...😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, palacz66 napisał:

No na to wychodzi. Ciekawi mnie jedna rzecz czemu optycznym jest gorsza jakość dźwięku niż przez mini Jack 3,5. Możliwe, że w tym tv coś jest wsadzone gorszej jakości niż na wyjście słuchawkowe? Nie rozumiem tego wg.

W moim TV LG jakość dźwięku po optyku również nie jest powalająca. To raczej wina byle jakiej elektroniki w TV. Ostatecznie podpiąłem TV i Q5 za pomocą wyjścia słuchawkowego ustawionego na 100% głośności i wejścia AUX w Q5. Jest wystarczająco dobrze jak na telewizor i nie muszę kombinować ze switchami do sygnału. Do wejścia optycznego idzie Chromecast Audio i Tidal, do coax podpięty jest CD. Wygodnie się wszystko obsługuje pilotem Q5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam kabel lepszej jakości nic nie zmienia. U mnie również słuchawkowe wyjście TV plus AUX w SMSL i kabel jack 3.5 robi fantastyczna robotę. Podłączone są magnaty kolumny plus sub magnat 200a gra to bardzo fajnie i jestem mega zadowolony. Nie wspomnę o ilości miejsca jakie zostało na szafce. Troszkę denerwujące jest światło z panela które z dalszej odległości się rozmazuje i daje ostro po oczach. Dźwięk w porównaniu z Denonem PMA 560 bez porównania ale to moje zdanie oczywiście na plus Q5pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, palacz66 napisał:

Potwierdzam kabel lepszej jakości nic nie zmienia. U mnie również słuchawkowe wyjście TV plus AUX w SMSL i kabel jack 3.5 robi fantastyczna robotę. Podłączone są magnaty kolumny plus sub magnat 200a gra to bardzo fajnie i jestem mega zadowolony. Nie wspomnę o ilości miejsca jakie zostało na szafce. Troszkę denerwujące jest światło z panela które z dalszej odległości się rozmazuje i daje ostro po oczach. Dźwięk w porównaniu z Denonem PMA 560 bez porównania ale to moje zdanie oczywiście na plus 

Racja, te niebieskie światło denerwuje. Ciekawe czy są może jakieś sposoby żeby je przyciemnic, może jakies folie lub naklejki o których istnieniu nie wiemy... Ale myślę że to jego jedyna wada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, D-Art napisał:

W moim TV LG jakość dźwięku po optyku również nie jest powalająca. To raczej wina byle jakiej elektroniki w TV.

To właśnie zaskakujące - spotkałem się z tym parę razy. TCL z kolei ma doskonałą jakość po optyku. Chromecast (wbudowany) z TV gra bardzo podobnie do Chromecast Audio jak są wpięte do tego samego Daca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku z wyjścia cyfrowego z TV bywa różna. Z jednych dobra a z innymi bywa gorzej. Co do wrażeń z wyświetlaczem to mnie dziwią. Jak dla mnie jest dobrze czytelny z odległości i wyraźny jeśli chodzi o wyświetlane wartości. Cyfry są duże i wyraźne. Drobne napisy trzeba zapamiętać gdzie się znajdują i wtedy nie ma problemu. W ciemnym pomieszczeniu u mnie jest również ok. Dalej pozostaje czytelny i nie przeszkadza z poziomem jasności. Nic się nie rozmywa i nie razi. Może różne egzemplarze mają inne ustawione poziomy jasności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym co napisał Moby o wyświetlaczu Q5 jest wyraźny nie ostry wszystko jest bardzo czytelne a oznaczenia źródeł troszkę mogły by być większe jednak nie szukajmy dziury w tym temacie 😉 

Mi osobiście doskwiera jedna rzecz w Q5 mianowicie jego moc żeby miał na kanał przy 4Ω 80W przy 8Ω 50 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heco aurora 700 napisał:

Racja, te niebieskie światło denerwuje. Ciekawe czy są może jakieś sposoby żeby je przyciemnic, może jakies folie lub naklejki o których istnieniu nie wiemy... Ale myślę że to jego jedyna wada.

Pisałem już w tym temacie. Ja użyłem taką folię do szyb. Jest bez kleju, przymocowałem ją po przetarciu ekranu wilgotną ścierka. Bardzo mało inwazyjne a dla mnie spisuje się super. Oglądam filmy w całkowitym zaciemnieniu i mocno raziło w oczy. Teraz jest ładnie przyciemnione, a co najważniejsze - w ogóle nie rozmyte. 

 

smsl.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D

14 godzin temu, D-Art napisał:

 Ostatecznie podpiąłem TV i Q5 za pomocą wyjścia słuchawkowego ustawionego na 100% głośności i wejścia AUX w Q5. Do wejścia optycznego idzie Chromecast Audio 

A powiedz mi jakiego kabla używasz do wyjścia słuchawkowego masz coś sprawdzonego? Potrzebuję ok 3 m! Czy ktoś z Was może wie gdzie kupić Chromecast odpowiedni pod np wyjście optyczne lub wyjście coaxial pod SMSL ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...