Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Dnia 28.01.2021 o 16:01, palacz66 napisał:

A ok. No szukam chromcasta w dobrej cenie ale ciężko.

 

Dnia 28.01.2021 o 08:45, palacz66 napisał:

@RLC a powiedz czy są na wejście optyczne czy trzeba kupić przewód jack chromcast a optyk smsl?

A na rynku chińskim nic nie widzieliście tańszego może?

Skoro niestraszne są ci zakupy na Aliexpress, to zamiast Chromcasta Audio, poszukaj na Ali Mi Boxa. Jest do kupienia za 40-50$
Podłączasz na chwile do TV, konfigurujesz Wi-Fi i aplikacje, przełączasz do swojego zestawu audio i masz w zasadzie to samo co CA. MiBox ma wbudowanego Chromcasta więc jest widoczny w otoczeniu sieciowym. Podłączasz go kablem optycznym Toslink-MiniToslink jak Chromcasta Audio. Sam kabel możesz na Ali kupić nawet za 2$, ale tu lepiej kupić jednak coś droższego. Te najtańsze są strasznie tandetne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, morszczuk74 napisał:

Panowie,mój pilot q5 pro,odmówił posłuszeństwa.Czy jest mozliwość korzystania z funkcji klawisza FN, na panelu wzmacniacza ? Może ktoś wie gdzie można kupić taki pilot lub zastępczy ?

Mój zachowywał się tak samo. Wyciągałem na chwile baterię i potem zaskakiwał. Okazało się, ze klawisz A wyłącza pilota. 🤣 Sprawdź, czy u ciebie nie zachodzi taka sytuacja. 
 A odpowiednikiem funkcji FN jest krótkie naciśnięcie przycisku zasilania. 

Edytowano przez AbOrienteLux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to każdy z nas ma chyba inne funkcje na pilocie, u mnie przycisk odblokowuje pilot po przypadkowym naciśnięciu B lub C. Natomiast FN to wybór equalizera EO, E1 itd przycisk zasilania po krótkim naciśnięciu to wybór źródła dźwięku. 

Niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2021 o 22:41, Rocane napisał:

Wcześniej szukano małego odtwarzacza CD do Q5. Przeglądając internety znalazłem takie coś. 

Myślicie że coś warte ?

https://hifi-exquis.com/en/cd-player/200-shanling-tempo-ec1b-cd-hdcd-player.html

https://www.hifi-amplifiers.com/shanling-auido-vacuum-tube-cd-player-c-73/shanling-tempo-ec1b-hifi-cd-hdcd-player-usb-wav-decode-2016-pr-376.html 

Troszkę taniej i jest parę recenzji 😉

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, RLC napisał:

Tak, masz rację. Na Aliexpress też sporo pozytywnych opini, jednak nie znalazłem testów. Widziałem, że sprzęty tej firmy potrafią słono kosztować. 
Niestety nie znam się na nazwach poszczególnych podzespołów aby mniej więcej określić czy ten odtwarzacz jest warty swej ceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się potrafią słono kosztować ale widać że nie zapomnieli o zwykłych zjadaczach chleba 😉 

Cena niska to pewnie i podzespoły podstawowe co jest proste to się nie psuje. Ja do Q5 kupiłem tani BLU-RAY SONY grać gra tyle że to nie jest to trzeba będzie pomyśleć o przyzwoitym CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zamówiłem na ali tego malucha. Jak tylko dojdzie to zdam recenzje. Zrobię porównanie z amplitunerem kina domowego. Ciekawe czy mnie też tak ten SMSL oczaruje czy może okaże się, że moje ucho nie słyszy różnicy w stereo tylko pytanie czy takimi rozmyśleniami nie wpłynę na ewentualny werdykt  ;>>>

Potem zrobię test z różnymi kablami głośnikowymi i zasilającymi i różnymi kablami USB :>>>

A tak serio. Jak najlepiej podłączyć do tego coś co mi będzie muzykę odtwarzało? Spotify np. Telefon?

 

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...