Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Jak najlepiej podłączyć do tego coś co mi będzie muzykę odtwarzało? Spotify np. Telefon?

 

Najlepiej zastosować Chromecast Audio tyle że coraz bardziej drożeje i jest ich mało wręcz biały kruk.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako świeżo upieczony użytkownik raspberry z hifi berry digi+ pro na systemie volumio, szczerze polecam takie rozwiązanie. Sam straciłem mnóstwo czasu polując na chromecast w dobrej cenie - obawiałem się, że raspberry będzie trudne do ogarnięcia. Patrząc na łatwość instalacji i konfiguracji, plus możliwość rozbudowania i uniezależnienie od jednego oprogramowania, raspberry to bardzo dobre rozwiązanie nawet dla laika w dziedzinie technologii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zależy czy z nakładką DAC, z nakładką wyjścia cyfrowego czy po USB. Ale tysiaka licz.

Jak tysiaka? Na allegro nowy zestaw Raspberry Pi 3 + HiFiBerry można kupić za 480 zł. Wraz z obudową i zasilaczem. A przy odrobinie szczęścia używkę wyrwie się za 350 zł. Do tego soft Volumio jest bezpłatny. No chyba że za drugie 500 zł to trzeba kupić kable ;)
Maliny nie ma się co bać. Jest sporo poradników na Youtube które prowadzą krok po kroku przez cały proces konfiguracji. Sam używam raspberry do automatyki domowej. 
Natomiast jak komuś zależy na Chromecast a nie może dostać CA, to niezmiennie polecam poszukać Mi Boxa od Xiaomi. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RLC napisał:

Możesz z tego wyjść dźwiękiem cyfrowym przez HDMI, ale chyba praktyczniej będzie przez SPDIF, dlatego warto dokupić hata (nakładkę na porty GPIO), która zapewni wyjście Coax / Toslink. Szukaj np. po słowie kluczowym "Hifiberry Digi". Btw, z hatem RPi potrzebuje inną obudowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na Q5 Pro ;) w dwa dni przyszedł z amazonu :) szkoda tylko, że ceny chromecasta audio są chore a składanie malinki wcale nie wychodzi budżetowo...

hmmm zalega mi PC z którego miałem zamiar zrobić NASa ale jakoś nie mogę się za to zabrać i mógłbym wykorzystać go do odsłuchu -wystarczy wrzucić spotify do autostartu i sterować z telefonu :) ew, jakiś pulpit zdalny na androida 

Edytowano przez cky gex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...