Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Cześć, SMSL mam podpięty pod Magnat Quantum 673. Mam do Was pytanie, jaki program w equalizerze (FN) ustawiacie? U mnie firmowo był E1, a to chyba superbass i brzmiało to jakbym słuchał muzyki zza ściany u sąsiada. Myślałem już że coś nie tak z głośnikami. Teraz hula na E3 i jest szczegółowość wokali, przyzwoita scena. Na E0 -off też nieźle. Bas/Tre na 0 mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, morbital napisał:

Cześć, SMSL mam podpięty pod Magnat Quantum 673. Mam do Was pytanie, jaki program w equalizerze (FN) ustawiacie? U mnie firmowo był E1, a to chyba superbass i brzmiało to jakbym słuchał muzyki zza ściany u sąsiada. Myślałem już że coś nie tak z głośnikami. Teraz hula na E3 i jest szczegółowość wokali, przyzwoita scena. Na E0 -off też nieźle. Bas/Tre na 0 mam.

Standardowe ustawienie z płaską charakterystyką to E0. E1 i E2 to korekcje podbicia basu, można go potem ująć regulacją barwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem używać korekcji w innych urządzeniach.Zawsze odnosiłem wrażenie że podkręcając np bas coś się niedobrego działo z dźwiękiem.Natomiast w tym maluchu robię to bez żadnego problemu gdy potrzeba.I naprawdę korekcja nie degraduje tu niczego.Pod warunkiem oczywiście że nie podkręcamy niczego na maxa.Bardzo mnie zaskoczył ten malutki cyfrowy wzmacniacz.Bardzo pozytywnie oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po szybki odsłuchu przy roboczym ustawieniu Q5 + Polk S20E.

Miałem tego już dziś nie robić bo późna godzina ale nie mogłem się powstrzymać i póki co mam mieszane uczucia hmmm momentami słychać nieprzyjemne syczenie z tweetów i czasem coś z wysokich ugryzie w ucho, do tego mam wrażenie, że te przyjemności atakują bardziej z prawego kanału :/ Jutro się pobawię dłużej ale teraz idę spać smutny

Jaki poziom głośności ustawić na PC przy DACu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz do PC podłącza się z zasady poprzez USB bez pośredniczących DAC-ów. Wejście analogowe należy w nim traktować jako ostateczność, gdy podłączamy urządzenia posiadające wyłącznie wyjście tego typu. Jeśli już dźwięk idzie przez mikser systemowy, to powinien być on ustawiony z głośnością na 100%. Lepiej gdy jest on zupełnie pomijany. Ten wzmacniacz prawidłowo podłączony, gdy nic nie gra nie daje żadnych efektów dźwiękowych typu szumy i świsty. No chyba że używamy wejście analogowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o żadnych pośredniczących urządzeniach, Q5 to przecież DAC AMP i mam go wpięty przez USB i nie wiem jaką ustawić głośność w PC aby było optymalnie.

Nie mówię, też o szumach czy zakłóceniach bo nic takiego nie ma,  po prostu tweetery potrafią nieprzyjemnie zasyczeć w trakcie słuchani muzyki, szczególnie przy materiałach o niższej jakości bo przy flacach nie jest to takie irytujące, jak na moje ucho te Polki mają zbyt ostre wysokie tony.

Trochę się pobawiłem EQ i na E3 z utemperowanymi treblami na -2 jest o niebo lepiej! super scena i ta szczegółowość!  Przy takim ustawieniu nawet dobrze grają przy odsłuchu z bliskiej odległości.

 

Edytowano przez cky gex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
z powodu obecnej sytuacji która zapewne się przedłuży, męczy mnie już słuchanie muzyki na starej mini wieży, a w słuchawkach nie da się cały dzień siedzieć.
Większość dnia gra radio Chili Zet lub Rock Radio albo podobne gatunki z Tidal'a przez Chromecast audio.
Pierwotnie szukałem używanych  sprzętów typu Denon D-M40 lub Yamaha PianoCraft E840 itp. do którego można by podłączyć chromecast audio.
Szukając informacji na temat tego typu sprzętu, często padały porady aby kupić SMSL Q5 PRO lub Toppinga MX3.
Po przewertowaniu internetu a szczególnie tego wątku skłaniam się do zakupu  SMSL Q5 PRO, chociaż nie jestem jeszcze w 100% przekonany, za sprawą np. takich opinii @Q21: "Warto jeszcze zwrócić uwagę na Toppinga MX3, który zagra szerzej i lepiej kontroluje niskie częstotliwości."

Miał ktoś z Was okazję posłuchać obu - jak to jest z ich muzykalnością, czy różnica jest faktycznie zauważalna?

Natrafiłem jeszcze na coś takiego:

http://www.loxjie-audio.com/productshow.asp?id=153

https://fosiaudio.com/collections/2-channel-amplifier/products/bluetooth-5-0-stereo-2-1-channel-amplifier-receiver-dac-integrated-digital-amp-hi-fi-usb-dsp-d-a-converter-support-apt-x-24bit-192hd-wireless-streaming-with-remote-control-for-home-theater-speakers


Teraz kolumny - ładne kilka lat temu będąc na wystawie Audio Video Show w jednej z sal usłyszałem  MONITOR AUDIO SILVER 6  - to była poezja dla moich uszu.
Niestety chwile wcześniej kupiłem Dali Concept 6 zestaw 5.1 (nie są idealne ale przyjemnie plumkają) i dyrektor finansowy w postaci żony nie wyraził zgody na wymianę, więc stoją one do dziś, ale ten pokój okupuje żona ;)

Często w tym wątku pojawia się opinia że do tego "malucha" warto kupić lepsze kolumny.
Niewiem czy te które wybrałem są wystarczająco dobre ale chciałbym się zamknąć w budżecie do 2 tys. za wszystko - chociaż może być ciężko.
Obecnie budżet już został zwiększony w stosunku do pierwotnego o 1,2 tys. 

Mój wybór na podstawie zebranych opinii:
Dali Spektor 2
Elac Debut B5.2 lub Elac Debut 2.0 B6.2 który w dwóch testach dostał gorsze noty - macie może pomysł dlaczego ?
Q Acoustics 3020i
Używane Monitor Audio Silver RS1 
I coś droższego co wykracza poza budżet 
Kef Q350 -Przeważają same superlatywy na temat tych kolumn, czy warto dołożyć te kilka stów - czy będą one wymierne w odsłuchu ? sporo jest też informacji że  potrzebny jest mocny wzmacniacz który je napędzi.

Poradźcie co wybrać do odsłuchu - chciałbym wypożyczyć 2 typy i posłuchać u siebie.

Kolejny wydatek: jakimi  kablami podpiąć kolumny -  z tego co pisał MobyDick nie powinny być za grube.
Załączam rysunek z moim pokojem i 2 opcjami ustawienia kolumn, nie wiem czy przy takim ustawieniu nadają się kolumny z tylnym bas refleksem np. Q Acoustics 3020i


Przy pierwotnym rozwiązaniu nie było problemu z z radiem, przy tych "maluchach" pojawia się problem jak słuchać radia. 
Wiem, można słuchać radia internetowego przysłanego do chromecast audio, niestety nie znalazłem aplikacji na iOS która umożliwiłaby takie przesyłanie (może za słabo szukałem)


Ostatnie pytanie - czego używacie od słuchania plików Master z Tidal'a?


Wybaczcie że tak się rozpisałem.
Liczę na Wasze sugestie i opinie.

Pozdrawiam
Adam
 

pokoj.jpg

Edytowano przez gAdam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...