Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

2 godziny temu, gAdam napisał:

Mój wybór na podstawie zebranych opinii:
Dali Spektor 2
Elac Debut B5.2 lub Elac Debut 2.0 B6.2 który w dwóch testach dostał gorsze noty - macie może pomysł dlaczego ?
Q Acoustics 3020i
Używane Monitor Audio Silver RS1 
I coś droższego co wykracza poza budżet 
Kef Q350 -Przeważają same superlatywy na temat tych kolumn, czy warto dołożyć te kilka stów - czy będą one wymierne w odsłuchu ? sporo jest też informacji że  potrzebny jest mocny wzmacniacz który je napędzi.

Wybór kolumn to sprawa bardzo indywidualna i w dużej mierze zależy od samego ich przyszłego użytkownika oraz akustyki pomieszczenia. Tylny br nie dyskwalifikuje kolumn do ustawienia bliżej ściany. Więcej zależy od samych kolumn. Myślę ze warto dołożyć do KEF Q350. To bardzo dobre kolumny w swojej ceni. Często myli się potrzebę użycia dobrej jakości wzmacniacza z zapotrzebowaniem na wysoką moc, bo czasem się to pokrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Na Chromecascie bezpośrednio Tidal Master z MQA nie pójdzie. Odtworzyć się da i jak to zrobić jest opisane w temacie poświęconemu Chromecast Audio.

Dziękuje - poszukam.

 

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Tylny br nie dyskwalifikuje kolumn do ustawienia bliżej ściany.

W moim ustawieniu kolumny będą stały około 2 m od tylnej ściany ( tak jak na rysunku) nie wiem czego mogę się spodziewać  przy takim ustawieniu z zastosowaniem Q Acoustics 3020i ktore mają tylny br, one narazie najbardziej przemawiają do mnie z tego co wyczytałem.  Ale to tylko słowa - będę probował posłuchać.
KEF Q350 - mimo przekroczenia budżetu - wypożyczę do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gAdam Zastanawiasz się nad lepszymi kolumnami powiedzmy do Q5 ( jeszcze go nie masz ). Trzeba kupić jak najlepsze kolumny w danym budżecie a nawet czasem dołożyć, ważne też jest odsłuch tych kolumn przed zakupem bo może być rozczarowanie. W aspekcie kabli na początek wystarczą zwykłe  po 5zł za metr oznaczenia  Cu OFC czyli miedziane żadne inne. Są wynalazki CCA OFC czyli aluminium pokryte miedzią tych nie kupuj. 

6 godzin temu, gAdam napisał:

Ostatnie pytanie - czego używacie od słuchania plików Master z Tidal'a?

Słuchałem Spotify  ale już odpuściłem  streaming utworów wróciłem do płyt CD, czasem radio internetowe przez Chromecast Audio. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RLC  dzięki. 
Mam zamiar kupić jeden z nich:  SMSL Q5 PRO lub Toppinga MX3, niestety nie mam możliwości wypożyczenia ich obu aby zweryfikować opinie np.: @Q21 którą wcześniej przytoczyłem - stąd mój post. Wybór kolumn zawęziłem do 5, post napisałem w wątku o SMSL Q5 PRO licząc że może ktoś słuchał ich w zestawieniu z tymi  "maluchami"  i podzieli się swoją opinią. Może źle sformułowałem pytania.
Oczywiście można by wypożyczyć wszystkie 5 i robić odsłuch ale to logistycznie i finansowo trochę karkołomne.

CD/pliki HiRez wieczorem kiedy można juz się zrelaksować - Tidal/Spotify w ciągu dnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum ma Q5 i MX3 tyle że ich nie opisał  może zapomniał 😉 Q5 jest trochę mocniejszym i gra naprawdę dobrze stawiał bym na niego a jak podejdą ci Kefy to już naprawdę zgrany duet.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, trochę poczytałem wcześniejszych postów i porad przy skromniejszym budżecie ok 3 tys. Podjarałem się Q5 pro i go zamówiłem. Z postów wynikało że to będzie strzał w 10. Wymieniłem kilka wiadomości z Mobym i trochę zgasł mój optymizm. 

Chciałem podpiąć Q5 pod TV (Smart TV) i prawdopodobnie chromecast. Pokój 20m o klasycznym rozkładzie. Dokładnych wymiarów nie podam bo się jeszcze nie wprowadziłem do nowego mieszkania.

Tak jak kilka postów wyżej pisał gAdam jest kilka polecanych głośników i nie wiem co by było najlepsze. Moby mi w sumie polecił Kef q350 lub Magnat 723. Najchętniej bym zapolował na coś używanego bo mam jeszcze czasu zanim Q5 przyjdzie i się wprowadzę. Czy Q5 starczy do takich zastosowań z podstawkami?

Coś możecie polecić/ podpowiedzieć w tej sprawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...