Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

7 godzin temu, Mih napisał:

Elac debut serii f5 lub f6 

Jeżeli jesteś przekonany do tych kolumn to je kup, ale jak będziesz miał okazję to posłuchaj Magnat 655 oraz Elac 137. Tutaj są tylko propozycję Ty decydujesz co kupisz. Poczytaj wątek o Q5 naprawdę różne kolumny z nim grają dlatego warto przesłuchać kolumny przed zakupem, każdy z nas inaczej odbiera dźwięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gAdam napisał:

Różnice jaka znalazłem: Pasmo częstotliwości: 20 Hz-20 kHz, Moc wyjściowa: 40 W x 2 (4 omy)., Zakres dynamiki: 100 dB 
@cky gex z jakim kolumnami Ci to gra ? jak go oceniasz ?

mam Polk S20E i jestem mega zadowolony choć na początku nie byłem :) bo przy pierwszym próbnym odsłuchu strasznie drażniły mnie wysokie tony ale zjechałem na -2 z treblami + EQ na E3 i E4 - ten drugi jednak mi bardziej pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja mam dylemat. Czy kupować używane CA czy dołożyć trochę i złożyć Malinkę.
Za Maliną przemawia modułowość, większa funkcjonalność.
Pytanie ile wyjdzie końcowa cena jeśli chciałbym złożyć coś co zastąpi CA czyli streamer (Spotify, Tidal).
W najprostszej wersji kup sobie raspberry pi 3b+ używkę za jakieś 130zl do wyrwania i po usb możesz słuchać. Mówią że po usb lepiej gra Pi4,ale jeśli w planach masz nakładkę to pi3 spokojnie wystarczy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@cky gex  dzięki za info. Zamówiłem dziś tego co Ty,  okazuje się  że to wersja mini ( ciekawe jak bardzo różni się od wersji normalnej) - przyjedzie będę testował.
Nurtuje mnie cały czas kwestia odsłuchu - nie mam jak tego zweryfikować, w wielu wątkach gdzie porównywane są  SMSL Q5 PRO np. z  Topping MX3,
padają stwierdzenie że Topping jest przyjemniejszy, przytoczę  tu chociażby opinię @Q21: "Warto jeszcze zwrócić uwagę na Toppinga MX3, który zagra szerzej i lepiej kontroluje niskie częstotliwości." czy też @RLC i @MobyDick z tego wątku post #422


W Jednej z recenzji znalazłem (link) takie zdanie:

"...sposób, w jaki analogowy wzmacniacz będzie zniekształcał dźwięk, jest o wiele ładniejszy niż cyfrowy wzmacniacz, który powoduje bardziej zepsute i wyrzeźbione zniekształcenia." (tłumaczenie z francuskiego via GT)

Czy dobrze zrozumiałem że Q5, może wyolbrzymić niedoskonałości słuchanej muzyki, będzie ostro i nieprzyjemnie ?
Czy odpowiednio dobrana do niego kolumna może to zmienić ? 

A z kolumnami mam największy problem - w moim przypadku będą odsunięte 2 metry od tylnej ściany i po około 1,2 od bocznych - między nimi mebel.
Chcę wypożyczyć do odsłuchu Elac Debut B5.2, Q Acoustics 3020i i Kef Q350 - niestety okazuje się że to nie taka prosta spraw ( pewnie za tanie )
Macie może jakieś sugestie ?

ps. Przypomina mi to rozważania na czy kupić LCD czy Plazmę.

@Stolarz Ty którego zamówiłeś - mógłbyś podać link? co będziesz do niego podpinał ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...