Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

5 godzin temu, gAdam napisał:

Różnice jaka znalazłem: Pasmo częstotliwości: 20 Hz-20 kHz, Moc wyjściowa: 40 W x 2 (4 omy)., Zakres dynamiki: 100 dB 
@cky gex z jakim kolumnami Ci to gra ? jak go oceniasz ?

mam Polk S20E i jestem mega zadowolony choć na początku nie byłem :) bo przy pierwszym próbnym odsłuchu strasznie drażniły mnie wysokie tony ale zjechałem na -2 z treblami + EQ na E3 i E4 - ten drugi jednak mi bardziej pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja mam dylemat. Czy kupować używane CA czy dołożyć trochę i złożyć Malinkę.
Za Maliną przemawia modułowość, większa funkcjonalność.
Pytanie ile wyjdzie końcowa cena jeśli chciałbym złożyć coś co zastąpi CA czyli streamer (Spotify, Tidal).
W najprostszej wersji kup sobie raspberry pi 3b+ używkę za jakieś 130zl do wyrwania i po usb możesz słuchać. Mówią że po usb lepiej gra Pi4,ale jeśli w planach masz nakładkę to pi3 spokojnie wystarczy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@cky gex  dzięki za info. Zamówiłem dziś tego co Ty,  okazuje się  że to wersja mini ( ciekawe jak bardzo różni się od wersji normalnej) - przyjedzie będę testował.
Nurtuje mnie cały czas kwestia odsłuchu - nie mam jak tego zweryfikować, w wielu wątkach gdzie porównywane są  SMSL Q5 PRO np. z  Topping MX3,
padają stwierdzenie że Topping jest przyjemniejszy, przytoczę  tu chociażby opinię @Q21: "Warto jeszcze zwrócić uwagę na Toppinga MX3, który zagra szerzej i lepiej kontroluje niskie częstotliwości." czy też @RLC i @MobyDick z tego wątku post #422


W Jednej z recenzji znalazłem (link) takie zdanie:

"...sposób, w jaki analogowy wzmacniacz będzie zniekształcał dźwięk, jest o wiele ładniejszy niż cyfrowy wzmacniacz, który powoduje bardziej zepsute i wyrzeźbione zniekształcenia." (tłumaczenie z francuskiego via GT)

Czy dobrze zrozumiałem że Q5, może wyolbrzymić niedoskonałości słuchanej muzyki, będzie ostro i nieprzyjemnie ?
Czy odpowiednio dobrana do niego kolumna może to zmienić ? 

A z kolumnami mam największy problem - w moim przypadku będą odsunięte 2 metry od tylnej ściany i po około 1,2 od bocznych - między nimi mebel.
Chcę wypożyczyć do odsłuchu Elac Debut B5.2, Q Acoustics 3020i i Kef Q350 - niestety okazuje się że to nie taka prosta spraw ( pewnie za tanie )
Macie może jakieś sugestie ?

ps. Przypomina mi to rozważania na czy kupić LCD czy Plazmę.

@Stolarz Ty którego zamówiłeś - mógłbyś podać link? co będziesz do niego podpinał ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem SMSL Q5 Pro i taki też dzisiaj dotarł. Link na dole. To jest w ogóle wersja inna niż ta? Nie widzę niczego co by było SMSLem Q5 Pro mini.
Podłączał będę do Chromecast Audio. Dzięki @cky gex kupiłem ostatnią sztukę za 270 zł. To chyba nie jest dużo za duża cena?

https://pl.aliexpress.com/item/4000429329144.html?spm=a2g0o.detail.1000023.1.3bd1378abSVGJl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2020 o 23:41, MobyDick napisał:

 

Dnia 2.10.2020 o 23:40, RLC napisał:

Zgadza się że nie musi każdemu przypaść do gustu bohater tego tematu. Myślę że Topping gra chyba trochę cieplej (moje wnioski z różnych for) Może dlatego jest lepiej postrzegany jak Q5 i chyba częściej kupowany! 

Sam uważam że przyjemniej od Q5 pro brzmi tańszy i bardzo prosty SMSL SA-36A pro. Brzmi dość podobnie, choć bas jest w nim nieco bardziej zaokrąglony i dźwięk wydaje się odrobinę przyjemniejszy. Nie określił bym go lepszym ze swoimi 20W mocy przy 4Ω. To taki ultra minimalistyczny wzmacniacz do komputera z sensowną karta dźwiękową.

Edytowano 2 października 2020 przez MobyDick

 

1 godzinę temu, gAdam napisał:

tego wątku post #422

 

1 godzinę temu, gAdam napisał:

tego wątku post #422

Wyżej post nr #422 

Uważam że przy kiepskiej jakości nagraniach Q5 brzmi jednakowo bez polotu nudno, daj mu dobre źródło np pliki Fla'c płyty CD zobaczysz sam jak on gra nudno nie będzie każda piosenka brzmi inaczej. 

Jak gra Topping MX3 osobiście go nie słyszałem podejrzewam że Q21 też nie słyszał Q5 ma w sklepie MX3 podobno prywatnie też u niego gra zna go i poleca. 

Kolumny do Q5 najlepiej podstawkowe ja od siebie polecam tradycyjnie Elac'i 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gAdam napisał:

Czy dobrze zrozumiałem że Q5, może wyolbrzymić niedoskonałości słuchanej muzyki, będzie ostro i nieprzyjemnie ?

Nie kieruj się testami z internetu kupiłeś wzmacniacz i odnoszę wrażenie że zaczynasz mieć obiekcje czy będzie dobry. 

Jak już będziesz go mieć weź go ze sobą i udaj się na odsłuchy wybranych przez ciebie kolumn. 

2 godziny temu, gAdam napisał:

Czy odpowiednio dobrana do niego kolumna może to zmienić ? 

Często polecane są kolumny Kef Q350 o czymś to świadczy że dobrze zgrywają się z Q5. 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji która przytoczyłem ( i innych), gdzie facet chwali Q5 - a do tego  przywołanej  Twojej wypowiedz: "...Myślę że Topping gra chyba trochę cieplej"   i MobyDick: "Sam uważam że przyjemniej od Q5 pro brzmi tańszy i bardzo prosty SMSL SA-36A pro." 

Tak -  masz rację, zaczyna mieć obawy że z Q5, mogę mieć podobne odczucia jak analogicznie  przy TV: Plazma Czy LCD, czy też w fotografii: Cyfra czy Analog, gdzie Q5 to LCD lub Aparat Cyfrowy.
Ten sam sygnał  4k z blu-ray  na obu telewizorach będzie super, ale plazma to  delikatne  przejścia, plastyczny obraz a LCD to ostre kontury, duża separacja, skokowa perspektywa, podobnie w fotografii -  wybacz za analogię ale w niej trochę swobodniej się odnajduje. 
Wolę Plazmę i fotografię analogową, cyfrowe zdjęcia można poddać postprodukcji lub użyć "gorszych" obiektywów :) A z tego co piszą bez sensu dokładać do Q5 DAC'a który zmieni jego sposób grania.

Taką też słucham muzykę, która towarzyszy mi cały dzień. (co do źródła minumum Tidal via chromecast audio - ostatecznie radio internetowe)

Klamka zapadła, czekam na przesyłkę - mam nadziej że kolumny zadziałają jak "postprodukcja" w fotografii :)

 

Z tymi odsłuchami to niestety nie taka prosta sprawa

Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam Adam
 

Edytowano przez gAdam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części rozumiem twoje obawy nawet wydając tak małe kwoty na wzmacniacz chcemy żeby grał jak najlepiej. Dlatego bardzo dobrze że powstał wątek o SMSL Q5 PRO bo jak widać jest zapotrzebowanie na STEREO z przedziału budżetowego. Nie wszyscy szukają starych zajechanych wzmacniaczy wolą kupić coś mniejszego nowego i jak się okazuje po wpisach Q5 naprawdę daję radę. 

@gAdam na spokojnie dobierz kolumny jeżeli nowe wypożyczają od BRANŻY forumowej i testuj, będziesz zadowolony.

A o fotografii to pogadaj z @Fafniak on chyba w tym siedzi na poważnie 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gAdam napisał:

Nurtuje mnie cały czas kwestia odsłuchu - nie mam jak tego zweryfikować, w wielu wątkach gdzie porównywane są  SMSL Q5 PRO np. z  Topping MX3,
padają stwierdzenie że Topping jest przyjemniejszy, przytoczę  tu chociażby opinię @Q21: "Warto jeszcze zwrócić uwagę na Toppinga MX3, który zagra szerzej i lepiej kontroluje niskie częstotliwości." czy też @RLC i @MobyDick z tego wątku post #422


W Jednej z recenzji znalazłem (link) takie zdanie:

"...sposób, w jaki analogowy wzmacniacz będzie zniekształcał dźwięk, jest o wiele ładniejszy niż cyfrowy wzmacniacz, który powoduje bardziej zepsute i wyrzeźbione zniekształcenia." (tłumaczenie z francuskiego via GT)

Czy dobrze zrozumiałem że Q5, może wyolbrzymić niedoskonałości słuchanej muzyki, będzie ostro i nieprzyjemnie ?
Czy odpowiednio dobrana do niego kolumna może to zmienić ? 

A z kolumnami mam największy problem - w moim przypadku będą odsunięte 2 metry od tylnej ściany i po około 1,2 od bocznych - między nimi mebel.
Chcę wypożyczyć do odsłuchu Elac Debut B5.2, Q Acoustics 3020i i Kef Q350 - niestety okazuje się że to nie taka prosta spraw ( pewnie za tanie )
Macie może jakieś sugestie ?

ps. Przypomina mi to rozważania na czy kupić LCD czy Plazmę.

@Stolarz Ty którego zamówiłeś - mógłbyś podać link? co będziesz do niego podpinał ?

Sądzę ze Twoje obawy są nieuzasadnione. Q5 pro brzmi bardziej analogowo niż większość nawet znacznie od niego droższych wzmacniaczy w klasie AB. Należy do tych wzmacniaczy które nie posiadają tzw cyfrowych nalotów brzmienia, które towarzyszyły starym wzmacniaczom w klasie D. Wzmacniacze impulsowe są różne w brzmieniu, podobnie jaki i wykonane w innych klasach. Obecnie bolączką wielu wzmacniaczy impulsowych jest często zbyt gładkie i kluchowate brzmienie. W nim również tej tendencji uniknięto. Prezentuje on dźwięk bez wyostrzeń i z dobrą selektywnością. No chyba że przegnie się z regulacją barwy. Dlatego o ile delikatne korekcje są w jego przypadku pozbawione wad wzmacniaczy analogowych, to odkręcenie ich na max moze zupełnie zmienić sytuację. Jego nieco twardszy bas niż w przypadku SA-36A pro sprawia ze lepiej poradzi sobie z kolumnami trudniejszymi do napędzenia. Słabszy 36 brzmi przez to że jego bas jest nico zaokrąglony bardziej ciepło. Dlatego unikał bym łączenia Q5 pro z kolumnami które są konstruowane pod kątem współpracy z tanimi i niedoskonałymi wzmacniaczami w klasie AB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick@RLC dziękuję, podbudowaliście  mnie  - w piątek ma być kurier z tym maluchem, więc zacznę  testować - narazie z kolumnami które mam w domu.
 Potem będę szukał salonu gdzie da się potestować moje typy. Oczywiście podzielę  się opinią.

@Shiver07 instalowałeś może Tidal na Xboxsie, kolumny to MA  Bronze 1 - jak je oceniasz? Ja zamierzam używać chromecast audio, ale  szukam jeszcze pomysłu na z czego puszczać radio internetowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, gAdam napisał:

@MobyDick@RLC dziękuję, podbudowaliście  mnie  - w piątek ma być kurier z tym maluchem, więc zacznę  testować - narazie z kolumnami które mam w domu.
 Potem będę szukał salonu gdzie da się potestować moje typy. Oczywiście podzielę  się opinią.

@Shiver07 instalowałeś może Tidal na Xboxsie, kolumny to MA  Bronze 1 - jak je oceniasz? Ja zamierzam używać chromecast audio, ale  szukam jeszcze pomysłu na z czego puszczać radio internetowe.

Tidal mam puszczam z telefonu streamujac przez Xboxa za pomocą aplikacji bubble Upnp. Możesz też podpiąć telefon do smsl Q5 Pro za pomocą kabla mikro USB i masz wszystko czego potrzebujesz. 

Tak kolumny to MA Bronze 1 spisują się znakomicie. Pewnie można lepiej ale mi to w zupełności wystarcza.

Edytowano przez Shiver07
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gAdam napisał:

dziękuję, podbudowaliście  mnie  - w piątek ma być kurier z tym maluchem, więc zacznę  testować - narazie z kolumnami które mam w domu.
 Potem będę szukał salonu gdzie da się potestować moje typy. Oczywiście podzielę  się opinią.

Spoko po tu jesteśmy 😉  

A ja dzisiaj zrealizowałem malutki projekt DIY zrobiłem sobie kable głośnikowe z kabla domofonowego Bitner YTDY 12x0,5mm. 

 

IMG_20210310_112623947~2.jpg

IMG_20210310_142334236.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...