Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

3 minuty temu, Wito76 napisał:

I jak wrażenia odsłuchowe?

Najlepsze jest to że ja nie wierzą że kable zmieniają dźwięk, teraz słucham te utwory które znam bardzo dobrze i mam wrażenie że minimalnie poprawiła się stereofonia. Może to tylko złudzenie że nowe kable inny dźwięk posłucham dłużej skrobne coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pierwsze zaskoczenie, kurier dotarł do mnie dzień wcześnie. Po otworzeniu pudełka kolejne - jakie to jest małe, niechybnie to wersja mini. Ale nie, po przejrzeniu instrukcji okazało się  że parametry są takie jak u pozostałych.

Niestety musiałem wytrzymać się z odsłuchem do wieczoram. Podłączyłem do niego monitory  Dali concept 1, które mam w zestawie 5.1 i nastąpiło ogromne, pozytywne zaskoczenie - te kolumienki nabrały życia. Późno zabrałem się za testy, więc nie było wiele czasu na wyciąganie wniosków, ale pierwszy jaki mi przyszedł do głowy to że nie ma co dokupywać do niego nowych kolumn skoro mam te, a z 5.1 praktycznie nie korzystam. Słuchając na 10, siedząc około 3 metrów od kolumn było już wystarczająco szczegółowo. To tak na szybko - więcej po weekendzie.

Dziś jadę posłuchać Q Acoustics 3020i i Dali Spektor 2, te akturat mają z mojej listy.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gAdam napisał:

Podłączyłem do niego monitory  Dali concept 1, które mam w zestawie 5.1 i nastąpiło ogromne, pozytywne zaskoczenie - te kolumienki nabrały życia.

To podobna reakcja jak moja tylko ja mam Monitor Audio Monitor 100. Po weekendzie będę miał streamer który podłączę po optyku i wtedy zrobię porządne testy.
Ale nawet podłączając telefon po AUX jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak dopytuję ale sam już od kilku miesięcy noszę się z zamiarem kupna tego maleństwa w celach testowych i zastanawiam się czy  szukać w Polsce na aukcjach czy brać z Ali? Czy będzie różnica w stereo między nim a podstawowymi modelami amplitunerów AV w stereo? Czy da radę wysterować większość monitorów na umiarkowanych poziomach głośności? Czy jest to dźwięk "suchy", "zimny" czy gra on raczej neutralnie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stolarz napisał:

To podobna reakcja jak moja tylko ja mam Monitor Audio Monitor 100. Po weekendzie będę miał streamer który podłączę po optyku i wtedy zrobię porządne testy.
Ale nawet podłączając telefon po AUX jest super.

To podłącz go bo micro USB to zagra zdecydowanie lepiej. Lubię sobie podpiąć telefon i muza leci i co chcę. Bezprzewodowo to po optyku łącze Xboxa i streamuje muzę z tidal😄spotyfi. Połączenie z Monitor Audio Bronze 1 bardzo mi pasuje. Wali tak głębokim basem, że w szoku jestem że te małe pudełka potrafią tak zagrać.

Edytowano przez Shiver07
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2021 o 15:41, RLC napisał:

Najlepsze jest to że ja nie wierzą że kable zmieniają dźwięk, teraz słucham te utwory które znam bardzo dobrze i mam wrażenie że minimalnie poprawiła się stereofonia. Może to tylko złudzenie że nowe kable inny dźwięk posłucham dłużej skrobne coś więcej.

Witam od środy testuje nowe kabelki podtrzymuję swoją w/w opinię. Porównując ze starymi zwykłymi OFC 2x2,5mm² po 4,50 za metr obecnie Bitner 12x0,5 mm czyli wychodzi 2x3mm Q5 gra trochę inaczej szerzej lepsza stereofonia. Podejrzewam że budowa przewodu ma tutaj znaczenie. OFC cienkie druciki, Bitner jedna żyła o grubości 0,5 mm. 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, seba3002 napisał:

Kolego @Stolarz, czyli ten mały wzmacniacz zagrał lepiej niż amplituner stereo? 

Pytanie przed testem. W sumie to dotyczy się porównania jakiegokolwiek wzmacniacza z jakimkolwiek amplitunerem.

Czy stereo na ampie z wyłączonym Audyssey (lub innym systemem kalibracji) czy po kalibracji czy w Pure Direct? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Stolarz napisał:

Czy stereo na ampie z wyłączonym Audyssey (lub innym systemem kalibracji) czy po kalibracji czy w Pure Direct? :)

Ja słuchałem w trybie Direct (zdaje się, że mój denon nie miał trybu pure, dopiero Marantz posiada ten tryb). Ja po przesiadce z amplitunera na wzmacniacz odczułem dużą różnicę. Oczywiście można słuchać muzyki i na amplitunerze AV ale na niskich modelach w porównaniu do wzmacniacza, jest naprawdę słabiej (oczywiście to moja subiektywna opinia). 

I jeszcze jedna prośba - czy ktoś mógłby mi podesłać na priv link z adresem aukcji na Ali z tym małym wzmacniaczem ? 

20 minut temu, RLC napisał:

Witam od środy testuje nowe kabelki podtrzymuję swoją w/w opinię. Porównując ze starymi zwykłymi OFC 2x2,5mm² po 4,50 za metr obecnie Bitner 12x0,5 mm czyli wychodzi 2x3mm Q5 gra trochę inaczej szerzej lepsza stereofonia. Podejrzewam że budowa przewodu ma tutaj znaczenie. OFC cienkie druciki, Bitner jedna żyła o grubości 0,5 mm. 

 

Kurczę, ja po przesiadce z marketowych kabli na troszkę lepsze i ładniejsze poza względami estetycznymi nie odczułem różnicy. Co nie znaczy, że tej różnicy nie ma 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fafniak napisał:

szersza żyła to i scena większa 

6ovv.gif

To teraz podłączę kabel ścienny 2x2,5mm² jedna żyła to scena wyjdzie mi z chałupy 😁 żartuje oczywiście 😉

Seba podobno kl D jest wrażliwa na przewody poniekąd to się potwierdza.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...