Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Pytanie do osób, które już jakiś czas używają Q5. Jakie są Wasze doświadczenia z korekcją dźwięku w tym wzmacniaczu?

Słuchacie na flat, czy jednak używacie regulacji sopranów i basów lub wbudowanych ustawień equalizera?

Ja dotąd słuchałem płasko, ale zaczynam eksperymentować z ustawieniami soprany +1 lub eq od 3 do 5. Chyba najbardziej eq5 mi podchodzi, bo sporo więcej przestrzeni się robi, scena i wokal wychodzi do przodu.

Gdzieś w necie były rozrysowane charakterystyki do poszczególnych ustawień, ale nie mogę ich znaleźć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie E1 choć czasem sobie przestawię jednak zawsze wracam do pozycji wyjściowej 😉 Bas sopran zawsze na 0. 

EQ0: płaski (standardowy / domyślny)

EQ1: bas

EQ2: SuperBass

EQ3: Heavy Rock

EQ4: Lite Rock

EQ5: Jazz

EQ6: Kraj

EQ7: Rap 

Rodzaj EQ z netu.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc na odsłuch spodziewałem się się co najmniej małego wow - niestety obie kolumny mnie rozczarowały, grały dosyć płasko, mało detalicznie. Słuchałem dodatkowo Elac Debut B6.2, te grały lepiej, ale niestety bas dudnił. Zapewne inaczej zagrały by u mnie, ale nie było opcji wypożyczenia. Źródłem był Tidal ze streamera Denon + Q5, po zakończeniu odsłuchu, Elac’i zagrały ze wzmacniaczem Denona (nie wiem jaki model) i powiem wam, że ten maluch nie grał gorzej od niego :)

Po powrocie zacząłem dalej testować moje monitory - według mnie są bardziej dynamiczne, gra więcej detali, ogólnie lepiej. Źródłem był Tidal przez chromecast audio, podłączony toslink’iem. (EQ:0,Tr:0,Bs:0) Potem podłączyłem telefon jack’iem i radio z dekodera NC+ przez toslink. 
Na tą chwile mam wrażenie że Chrommcast gra “ostrzej” górą ale przy tym jest ciut więcej detali, przy dłuższym odsłuchu wysokie tony zaczynają męczyć. Jak na razie to on jest tym “LCD” z moich wcześniejszych wywodów. Muszę pomyśleć nad innym źródłem dźwięku i pobawić się ustawieniami w Q5 i przetestować Kef-Q350. Generalnie zakup uważam za strzał w 10. To na razie tyle moich spostrzeżeń.

Przy okazji podłączenia dekodera wyszła dziwna sprawa - na niektórych programach leci trzask i nic po za tym. Macie pomysł czym to może być spowodowane?

Edytowano przez gAdam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gAdam napisał:

Przy okazji podłączenia dekodera wyszła dziwna sprawa - na niektórych programach leci trzask i nic po za tym. Macie pomysł czym to może być spowodowane?

Zmień w TV ustawienia dźwięku na PCM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła wiekopomna chwila czyli moje kilka zdań o SMSL Q5 Pro (i nie tylko).
Na początek kilka suchych danych coby zobrazować co, jak i z czym mam podłączone.

Kolumny: Monitor Audio Monitor 100
Wzmacniacz:   SMSL Q5 Pro
Streamer:   iEAST M20
Przełącznik stereo/kino:   AQ AQ32
Kable głośnikowe:   Elfish Copper 2,5mm ;)
Kabel optyczny:   Toslink GÖTZE & JENSEN 0.75 m
Banany: Nakamichi

Ustawienia SMSLa:
Bas: -1
Treble: +1
EQ: E5

Kolumny podłączone do przełącznika do którego podłączone są dwa źródła. SMSL Q5 Pro i amp kina domowego. Co ciekawe można sobie przełączyć tak, że jedna kolumna gra ze wzmacniaczem a druga z amplitunerem (do testowania może się przydać ale wątpię żebym korzystał).
Streamer wpięty do sieci kablem ethernet i spięty z SMSLem kablem optycznym.
Banany mam tylko na kablach wpiętych do SMSLa. Wygodniej i bezpieczniej moim zdaniem (gniazda blisko siebie).

Podłączałem to wczoraj późnym wieczorem. Słucham od rana dzisiaj. Niby niewiele ale pewne zdanie już mogę sobie wyrobić (porównując do grania w stereo mojego amplitunera - Denon AVR-X1500h).
No więc tak. Jakiś tydzień temu jak jeszcze nie miałem streamera to w ramach sprawdzenia czy SMSL działa poprawnie podłączyłem telefon do AUXa. I tu coś dziwnego. Nie wiem czy to wina kabla, telefonu czy portu AUX ale po wpięciu słychać lekkie buczenie z kolumn. Przesłuchałem tak kilka znanych mi dobrze utworów i nawet na AUXie (który jest ponoć najsłabszym ogniwem SMSLa jeśli chodzi o jakość) było słychać różnicę na korzyść SMSLa.
Dzisiaj od rana słucham już zestawu docelowego. Tak jak po zmianie kolumn z Wilson Raptor 7 na Monitor Audio Monitor 100 odczułem na amplitunerze korzystną zmianę brzmienia na tą tzw. jaśniejszą stronę (Wilsony to są naprawdę dobre kolumny ale nie można ich łączyć z Denonem, one potrzebują jaśniejszego amplitunera/wzmacniacza) to podobnie jest w przypadku zmiany z amplitunera na SMSLa. Wszystko brzmiało czyściej, szczegółowiej. To chyba najlepsze co mi przychodzi do głowy (nie mam zamiaru bawić się w audiofilskie opisy, sorry).
Słucham na volume 10/12. I to już jest wystarczająco jak dla mnie na takie dłuższe słuchanie. Powyżej 20 jest już dla mnie za głośno. Jeśli chodzi o temperaturę to przy volume na 11/12 po prawie 4h grania non stop SMSL jest letni.

W skrócie pisząc. Cieszyło mnie granie amplitunera po zmianie kolumn. Teraz cieszy mnie, że kupiłem SMSLa :>>>
Polecam. Może i ten SMSL jest mały ale niezły z niego wariat :D Na bazie tego sprzętu można tanio złożyć naprawdę dobre stereo.

To tyle póki co. Jak ktoś ma pytania to pytać. Może z biegiem czasu coś jeszcze od siebie dorzucę w temacie.


P.S. Ciekawe jakby wypadło porównanie SMSLa z np. Denonem x3700 lub czymś z tej półki.

asd2.png

asd1.png

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RLC napisał:

A jak sprawuję się ten M20 stabilny nie rwie połączenia, miałeś też przez chwilę CA jakieś porównanie? 

CA nawet nie podłączałem. Stan tego urządzenia mnie odrzucił. Kasę już dostałem z powrotem na szczęście bez problemów.
M20 sprawuje się póki co bez zarzutu. Nic nie rwie. I przede wszystkim szybciej się łączy np. Spotify z nim niż z moim ampem.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Nadejszła wiekopomna chwila czyli moje kilka zdań o SMSL Q5 Pro (i nie tylko).
Na początek kilka suchych danych coby zobrazować co, jak i z czym mam podłączone.

Kolumny: Monitor Audio Monitor 100
Wzmacniacz:   SMSL Q5 Pro
Streamer:   iEAST M20
Przełącznik stereo/kino:   AQ AQ32
Kable głośnikowe:   Elfish Copper 2,5mm ;)
Kabel optyczny:   Toslink GÖTZE & JENSEN 0.75 m
Banany: Nakamichi

Ustawienia SMSLa:
Bas: -1
Treble: +1
EQ: E5

Kolumny podłączone do przełącznika do którego podłączone są dwa źródła. SMSL Q5 Pro i amp kina domowego. Co ciekawe można sobie przełączyć tak, że jedna kolumna gra ze wzmacniaczem a druga z amplitunerem (do testowania może się przydać ale wątpię żebym korzystał).
Streamer wpięty do sieci kablem ethernet i spięty z SMSLem kablem optycznym.
Banany mam tylko na kablach wpiętych do SMSLa. Wygodniej i bezpieczniej moim zdaniem (gniazda blisko siebie).

Podłączałem to wczoraj późnym wieczorem. Słucham od rana dzisiaj. Niby niewiele ale pewne zdanie już mogę sobie wyrobić (porównując do grania w stereo mojego amplitunera - Denon AVR-X1500h).
No więc tak. Jakiś tydzień temu jak jeszcze nie miałem streamera to w ramach sprawdzenia czy SMSL działa poprawnie podłączyłem telefon do AUXa. I tu coś dziwnego. Nie wiem czy to wina kabla, telefonu czy portu AUX ale po wpięciu słychać lekkie buczenie z kolumn. Przesłuchałem tak kilka znanych mi dobrze utworów i nawet na AUXie (który jest ponoć najsłabszym ogniwem SMSLa jeśli chodzi o jakość) było słychać różnicę na korzyść SMSLa.
Dzisiaj od rana słucham już zestawu docelowego. Tak jak po zmianie kolumn z Wilson Raptor 7 na Monitor Audio Monitor 100 odczułem na amplitunerze korzystną zmianę brzmienia na tą tzw. jaśniejszą stronę (Wilsony to są naprawdę dobre kolumny ale nie można ich łączyć z Denonem, one potrzebują jaśniejszego amplitunera/wzmacniacza) to podobnie jest w przypadku zmiany z amplitunera na SMSLa. Wszystko brzmiało czyściej, szczegółowiej. To chyba najlepsze co mi przychodzi do głowy (nie mam zamiaru bawić się w audiofilskie opisy, sorry).
Słucham na volume 10/12. I to już jest wystarczająco jak dla mnie na takie dłuższe słuchanie. Powyżej 20 jest już dla mnie za głośno. Jeśli chodzi o temperaturę to przy volume na 11/12 po prawie 4h grania non stop SMSL jest letni.

W skrócie pisząc. Cieszyło mnie granie amplitunera po zmianie kolumn. Teraz cieszy mnie, że kupiłem SMSLa :>>>
Polecam. Może i ten SMSL jest mały ale niezły z niego wariat :D Na bazie tego sprzętu można tanio złożyć naprawdę dobre stereo.

To tyle póki co. Jak ktoś ma pytania to pytać. Może z biegiem czasu coś jeszcze od siebie dorzucę w temacie.


P.S. Ciekawe jakby wypadło porównanie SMSLa z np. Denonem x3700 lub czymś z tej półki.

asd2.png

asd1.png

Też mam podobny przelacznik kino/stereo tylko że z Ali. Super wygodna sprawa. Wykonanie bardzo dobre. 

20210317_123937.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Stolarz napisał:

M20 sprawuje się póki co bez zarzutu. Nic nie rwie. I przede wszystkim szybciej się łączy np. Spotify z nim niż z moim ampem.

Pozostaje pogratulować i życzyć miłych odsłuchów 😉 

A te przełączniki do kolumn są i was po prostu niezbędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, szukam w miare małego wzmacniacza max 11cm wysokości i 30 cm głębokości z dwoma cyframi pod tv i chrom audio. Czego bym nie szukał to koło 5k, bo albo wzmak drogi z cyframi, albo do tańszego trzeba dokupić daca, a ja na całość mam 5k i to takie 5k już zaciśnięte na gardle, więc to maleństwo byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem, jak ktoś chce się zaznajomić z tematem 

Generalniepokój 13m2, szukam wzmacniacza z cyframi pod tv i chromecasta audio. Brzmienie chciałbym uzyskać podobne do słuchawek Psb m4u8.Jest to dynamicznie, energiczne, żywe, naturalne, nieco rozjaśnione brzmienie  (wzgledem sony czy sennheiserow)z niezmatowionymi wysokimi tonami. Tyle teorii, bo nie znam się na fachowej terminologii audiofilskiej i gdyby nie recki i testy, to bym nie wiedział jak to opisać, natomiast w praktyce ich brzmienie bardziej mi sie podobało niż obecnych sony wh1000mx3, było jakby żywsze, być może bardziej rytmiczne. Jakie kolumny do 3k warto kupić aby uzyskać zbliżone brzmienie.

Po głowie chodzi mi teź smsl a8, ale to u nas wydatek 3500, a z chin jak dowalą podatek, to też 3k wyjdzie mniej więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2021 o 18:35, D-Art napisał:

 

Ja dotąd słuchałem płasko, ale zaczynam eksperymentować z ustawieniami soprany +1 lub eq od 3 do 5. Chyba najbardziej eq5 mi podchodzi, bo sporo więcej przestrzeni się robi, scena i wokal wychodzi do przodu.

 

Mam te same odczucia. Głównie eq5 używałem i ewentualnie bas +2. Inne w zalaznosci od muzyki,okazji,głównie do testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...