Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

1 minutę temu, morszczuk74 napisał:

Emit 20 słabo się zgrywa q5,Kefy fajnie grały,ale ja wybrałem Pylon A.D.M. bo bardziej dynamiczne.Audio Physic,nie bylo a tez jestem ciekaw.

A dlaczego nie odpowiadało Ci połączenie tego wzmacniacza z emitami? Sam mam ochotę go przetestować, a słuchałem wszystkich ww kolumn (poza pylonami) i jestem bardzo ciekaw jak to maleństwo by sobie z nimi radziło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

za chwilę to ktoś zapyta jak chodzi z ATC ;)

Oj tam, oj tam 🙂. Wszystkie wymienione przez kolegę @morszczuk74 monitory to jednak kolumny budżetowe, do których zwykle polecane są tutaj wzmacniacze z podobnej półki cenowej. A z tego co wyczytałem to ten smsl potrafi konkurować nawet z dużo droższą yamahą 803 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wzmacniacz hi-end i nie można oczekiwać nie wiadomo czego. Jest wydajny i dość precyzyjny. Mocy ma na tyle aby grać sensownie głośno z większością niewielkich kolumn, nawet tych mniej skutecznych. W znacznie droższych wzmacniaczach można znaleźć ładniejszą barwę, większa moc, większa dynamikę, jeszcze lepsza rozdzielczość. Zwykle jednak nie wszystko na raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne spostrzeżenie a propos wrażliwości q5 na przewody. Zabawa z różnymi przewodami którą przerobiłem, w moim odczuciu to potwierdza. Zatrzymałem się na Chordach. Na razie.

Ale, mało tego. Otóż, ostatnio stwierdziłem, że chyba słuch mi się pogorszył. Słabiej słyszałem wysokie tony, wszystko jak pod kocem. Dlatego zacząłem eksperymentować z korekcją. 
W pewnym momencie coś mnie tknęło. Przewody były podpięte i nie ruszane od kilku miesięcy. Poruszałem banany w gniazdach wzmaka i kolumn. Wysokie tony wróciły i „odzyskałem słuch” 😉

Czyli q5 jest wrażliwy nie tylko na przewody, ale również na jakość styków i procesy utleniania na stykach. Kto by pomyślał, a takie „amerykańskie”, złocone i chyba dobrej jakości banany?
Jutro biegnę i kupię preparat do styków. A guzik kupię z pętelką, C19 i wszystko zamknięte... 😤

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję posłuchać chwilę moich Polków S20E z Xindakiem A06 i szczerze powiem, że Q5 Pro nie ma się czego wstydzić.  

Źródłem był PC po USB - różnorakie FLAC i spotify, przewagę Xindaka było oczywiście słychać na wyższej głośności czyli na takiej na której na co dzień nie słucham i pewnie im lepsze głośniki i źródło tym różnica będzie bardziej zauważalna ale na moje ucho, potrzeby i z S20E nie ma sensu pchać się w nic lepszego :) 

Tak dla formalności to nowa odsłona Xindaka (już chyba 4?) prawdopodobnie posiada DACA CM6631A

Edytowano przez cky gex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam oare pytań:

1. Czy zepne ten wzmacniacz jednocześnie z chromecastem audio i tv lg oled55c8?

2. Czy Smsl a8 to też taki kiler,szczególnie wzmacniaczy do 4-5k?

3.  Czy ściągając a8 z chin i w razie jakiejś wady polski oddział przyjmuje ewentualne reklamacje?

4. Szczerze powiedziawszy jeszcze nic nie kupowałem z ali. Jakie jest prawdopodobieńtwo, że mi doliczą vat za to urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli musisz podłączyć 2 urządzenia z wyjściami optycznymi potrzebny jest konwerter optical/coaxial lub zewnętrzny selektor źródeł optycznych. Takie urządzenia można kupić już kilkadziesiąt zł.

2. Ma bardzo dobre opinie i chyba trudno kupić coś lepszego o podobnej funkcjonalności w tej cenie.

3. Raczej nie. Musiał byś się skontaktować z dystrybutorem w naszym kraju.

4. Przy wysyłce firmami kurierskimi vat jest praktycznie pewny do dopłacenia. Przy innych typach wysyłki jest również możliwy. Można go czasem kupić w podobnych cenach w sklepach z UE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fafniak napisał:

Zwróć tego wzmacniaczyka. wyraźnie jest uszkodzony

Spokojnie, wszystko jest ok 😁👍

W dawniejszych czasach to było dla mnie naturalne, że co jakiś czas trzeba zadbać o styki. Zawsze był efekt „zdjęcia koca” z dźwięku. Kiedyś stosowałem taki preparat do samochodów Elektrosol. Usuwa wszelkie utlenienia, poprawia kontakt zabezpiecza styki. Muszę się z nim przeprosić. A może jakiś inny nowszy produkt?
Kiedyś nawet rozmontowałem stary wzmak Technicsa i całą płytę z wszystkimi elementami wymyłem Elektrosolem. Taki ryzyk fizyk, ale efekt był wyraźnie słyszalny. Wzmak grał jak prosto z Pewexu 😁
Niestety z czasem wszystko się utlenia i brudzi, dlatego warto o tym pamiętać i czasem co nieco podczyścić 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam. Właśnie kupiłem z alli Q5 pro za 333 złote dostawa z magazynu Francji. W przyszłości wzmacniacz ma zastąpić wraz z Klipsch R-110 dźwięk z TV. A obecnie będzie grać w około 10m2 umilając czas w pracy. Jeśli chodzi o kolumny to zastanawiam się nad (kolumny do max 300 stówek):

Denon sc-m39 6ohm

Panasonic sb-pmx70 3ohm

Wiem że szału nie robią ale może któreś bardziej przypadną do tego wzmacniacza. W kuchni mam właśnie Denona M39 i bardziej mi do tych kolumienek. Panasonic przemawia do mnie tylko 3droznoscią lecz go nie słuchałem.

P.S. OT. Za tą samą kwotę jest Sanskrit 10th MK2, piszę bo wiem, że niektórzy pytali o jakieś "normalne" ceny tego dac'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fredd998 napisał:

Denon sc-m39 6ohm

Panasonic sb-pmx70 3ohm

To nie są odpowiednie kolumny do tego wzmacniacza z nich nie będzie żadnej jakości dźwięku. Sorry ale takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2021 o 08:45, MobyDick napisał:

1. Jeśli musisz podłączyć 2 urządzenia z wyjściami optycznymi potrzebny jest konwerter optical/coaxial lub zewnętrzny selektor źródeł optycznych. Takie urządzenia można kupić już kilkadziesiąt zł.

2. Ma bardzo dobre opinie i chyba trudno kupić coś lepszego o podobnej funkcjonalności w tej cenie.

3. Raczej nie. Musiał byś się skontaktować z dystrybutorem w naszym kraju.

4. Przy wysyłce firmami kurierskimi vat jest praktycznie pewny do dopłacenia. Przy innych typach wysyłki jest również możliwy. Można go czasem kupić w podobnych cenach w sklepach z UE.

1. Mozesz cos polecic, masz cos przetestowane? Co powiesz o rozdzielaczu toslink? On chyba dziala rownolegle dla dwoch zrodel, tylko czy takie rozwiazanie nie powiduje zadnych szumow/przebic?

3. Niby napisałem maila do dystrybutora, ale poszło automatyczne przekierowanie do mp3store. Smsla a8 nie mają już w ofercie i nie będzie, bo jest nieprodukowany, a naprawiają urządzenia jedynie z polskiej dystrybucji, jednak mogą pomóc grzecznościowo, czyli pomóc w zależności od usterki, cięższe tematy trzeba kierować do sprzedawcy u którego się kupiło, SMSL nie oferuje gwarancji międzynarodowej.

4. Czyli najlepiej zwykłą przesyłkę ali, "a nuż się uda"

 

Jednak chyba ostatecznie nie zaryzykuje. Co byś/byście polecili do q5pro, aby zagrało dynamicznie, energiczne, żywo, naturalne, nieco rozjaśnione brzmienie z niezmatowionymi wysokimi tonami, to opis grania moich słuchawek, ale chciałbym to przenieść to na stereo. Głównie pop, troche rocka z flackow przez chromecasta audio. Tak z 2-3 opcje do 3k za parke, ja wypożycze i moze cos mi podejdzie.

Generalnie po głowie chodzi mi jeszcze nad c338. Porównywał ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacze do tego celu się nie nadają bo służą do tego aby podłączyć do jednego urządzenia np. TV  wzmacniacz i nadajnik bt do słuchawek. Można coś takiego użyć w drugą stronę, ale pod warunkiem że włączasz tylko jedno urządzenie na wejściu. Chromecast w takiej sytuacji się nie nadaje, bo gdy jest pod napięciem to cały czas ma aktywne wyjście optyczne. Trzeba by go odłączać od zasilania gdy chcesz włączyć drugie urządzenie na wejściu.

Konwerter: https://pl.aliexpress.com/item/32972493718.html ( ma 2 wejścia z ręcznym selektorem i 2 wyjścia na których zawsze jest sygnał w obu standardach cyfrowych SPDIF )

Zewnętrzny selektor optyczny: https://pl.aliexpress.com/item/4000095730869.html

Oba były już w tym temacie wymieniane.

Do Q5 pro możesz podłączyć np. Kef Q350 lub Ls50 i regulacją barwy dopasować brzmienie. W tym wzmacniaczu regulacje odbywają się w dziedzinie cyfrowej i nie wydłużają ścieżki sygnału, jak we wzmacniaczach analogowych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...