Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

47 minut temu, Wito76 napisał:

Z tym że to nie jest jak z kościołem czyli kwestia wiary lub jej brak.

Dokładnie tak jest. Nie ma żadnych dowodów na słyszalny wpływ kabli (w szczególności: cyfrowych), a mimo to ludzie wierzą, że ten wpływ słyszą, bo tak jest im łatwiej "zrozumieć świat", usprawiedliwić swoje działania, itd. 🙂
 

47 minut temu, Wito76 napisał:

Tutaj trzeba zadać sobie trochę trudu i poczytać trochę forów, testów, porównań, obejrzeć trochę wykresów, zrozumieć teorię sygnałów.

Tak się składa, że jestem z tych "dużo czytających". Jeśli Ty też, to może zdradzisz mi jakie słyszalne zakłócenia może wprowadzić poprawnie skonstruowany kabel USB?
A może inaczej - po prostu ustosunkuj się do argumentów przedstawionych na filmie, który załączyłem.
Z czym konkretnie z tego filmu się nie zgadzasz?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja lecę do sklepu po kabel USB za 1500zł. Tyle żyłem w nieświadomości. Dzięki.
Zejdźmy na ziemię. Dając kolejny cytat, tym razem z Misia "nie bawmy się w dziadowskie oszczędności". Trzeba zachować rozsądek i równowagę i kable kupować adekwatnie do wartości reszty sprzętu, ale bez przesady w jedną czy drugą stronę. Oczywiście kupując lepszy pewnie zaprocentuje to jak nie teraz to w przyszłości, gdy kupisz kolejny jeszcze lepszy sprzęt. Ale bez przesady by kupić kabel USB o wartości wzmacniacza smsl q5. Nie w tym systemie. Ale nigdy też nie polecę najtańszego od drukarki. Jako kompromis może być coś z Aliexpres za dajmy na to 50 zł, złocone końcówki, ekranowane, fajny oplot, no tak po prostu dla higieny psychicznej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wito76 napisał:
20 minut temu, Stolarz napisał:
No to ja lecę do sklepu po kabel USB za 1500zł. Tyle żyłem w nieświadomości. Dzięki.

Zejdźmy na ziemię. Dając kolejny cytat, tym razem z Misia "nie bawmy się w dziadowskie oszczędności". Trzeba zachować rozsądek i równowagę i kable kupować adekwatnie do wartości reszty sprzętu, ale bez przesady w jedną czy drugą stronę. Oczywiście kupując lepszy pewnie zaprocentuje to jak nie teraz to w przyszłości, gdy kupisz kolejny jeszcze lepszy sprzęt. Ale bez przesady by kupić kabel USB o wartości wzmacniacza smsl q5. Nie w tym systemie. Ale nigdy też nie polecę najtańszego od drukarki. Jako kompromis może być coś z Aliexpres za dajmy na to 50 zł, złocone końcówki, ekranowane, fajny oplot, no tak po prostu dla higieny psychicznej.

Pełna zgoda. Co innego normalny kabel USB dobrej jakości (odpowiednie materiały, izolacja) a co innego kabel z dupy węża. Nie wiem do czego porównywane są kable super USB HIPER AUDIO 3D HD za 1500k ale w większości sytuacji odnoszę wrażenie, że Ci recenzenci wcześniej mieli właśnie kabel z węża albo mają nie wiadomo jakie zakłócenia czy to od sieci czy od sprzętu.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wito76 napisał:
50 minut temu, Stolarz napisał:
Nie ma opcji, żeby kabel USB miał wpływ na zera i jedynki. Ciekawe jak rozpoznaje ten super kabel które zera/jedynki to niskie tony a które to wysokie albo średnie emoji3.png.
Nie wiem z czym tu w ogóle dyskutować emoji3.png

I w tym momencie można zakończyć dyskusję. Totalne niezrozumienie tematu, ale odezwać się przecież trzeba. Zera i jedynki to transmisja cyfrowa a to twoje rozpoznawanie niskich tonów robi DAC czyli digital analog converter. Konwersja danych cyfrowych na analogowe np 16 bitów /44khz. Czyli każda sekunda dźwięku jest podzielona 44000 próbek, kwantów. Każda próbka jest 16 bitowa czyli 2 do potęgi 16 (policz sobie ile to milionów) i każda próbka ma swoją identyfikator dziesiętny od 1 do tych kilku milionów. I np. 185 to będzie jakiś ton niski a 646528 to ton średni. W wielkim uproszczeniu. Kabel po prostu ma bezbłędnie podać te zera i jedynki do DACa i z jak najmniejszym jitterem ma się to odbyć. Zera i jedynki to stany napięcia. Znowu bardzo uproszczę np 0 to 0V a 1 to 5V. I nadajnik wysyła jak karabin maszynowy zera i jedynki na przemian, no chyba na logikę "chwilę" musi potrwać przejście od zera do pięciu czy odwrotnie. I jakość całego toru cyfrowego w tym kabla robi różnicę. Kurde, poczytaj i wtedy pogadamy merytorycznie a nie "nie bo nie i co mi zrobisz".

Zwróć uwagę, że sygnał cyfrowy w kablu optycznym lub koncentryku to oprócz dwóch kanałów audio jeszcze sumy kontrolne, kody CRC, ramki etc. - pewnie z dziesięć razy więcej informacji niż sam sygnał audio. I dziwnym trafem np. jitter, rozjaśnianie etc.  tych nie-audio nie dotyczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej komunikacji cyfrowej przy bledach urządzenie odbierajace rząda ponownego przeslajia danych. A jak jest w audio?  Po toslink wiadomo , to co przepadnie to sie nie poprawi, a jak po usb? Chyba tez tak samo, wlasnie zrobilem przelącznik usb i jak kabel jest długi i kiepskiej jakosci to sie pojawiają trzaski w DACu. Fani płyt winylowych byliby zadowoleni 🤣 . Nie znikaja wysokie tony ani niskie tony tylko pojawiają się trzaski, oznaka ze czesc danych przepadla. Az dziwne ze nie opracowane jakiejs buforowanej asynchronicznej transmisji. A moze opracowano, tylko trzeaba jakos ja ustawic ?

 

1 godzinę temu, Shiver07 napisał:

Naprawdę świetnie porównanie. Tylko tu jest oczywiste który lepszy a z kablami nie. 

Z kablami tez oczywiste. Juz w innym watku ustalilismy ze kabel w bawelnianej osnowie i ze zlotymi koncowkami jest jak bmw, jak spadnie to nie mlaszcze i jak już lezy to mniej szura, lepiej wygladai i robi za lepsze tlo 🤣

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wito76 napisał:

I w zależności od jakości kabla albo usłyszymy Beethovena albo tego znanego chłopaka od Martyniuków z Podlasia.

A mógłbyś nam zademonstrować, jak odróżniasz jeden kabel USB od drugiego kabla USB w podwójnie ślepym teście?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mógłbym bo nie używam. Nigdzie nie napisałem tego, że używam albo ślepo testuję. Po prostu wychodzę na przeciw teoriom, że kable nie grają. Napisać można wszystko. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi. Jeden napisze brzoza drugi zamach i możemy tak do emerytury się spierać. Ja jestem raczej z tych technicznych, z dyplomu elektronik i dlatego kupuję te teorie, które mają naukowe podstawy.

 

 

A mógłbyś nam zademonstrować, jak odróżniasz jeden kabel USB od drugiego kabla USB w podwójnie ślepym teście?
A jakbym nawet napisał że zakładam słuchawki za 6k, że mam referencyjny sprzęt za 60k i tak testuję, opisałbym mega różnice uwierzyłbyś czy po prostu to kwestia twojego nastawienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi koledzy testowali kiedyś wpływ kabli USB... w ślepym teście żaden nie rozróżnił lepszego (drogiego w 4d...y/średniego i tego od drukarki... i tak sobie darowali kable cyfrowe.

Co nie zmienia faktu że np taki RCA (który przenosi niewielkie prądy i jest podatny na zakłócenia) jestem w stanie usłyszeć ale już porządnie zrobione, miedziane głośnikowe, nie mówiąc o zasilających nie wpływają moim zdaniem na dźwięk w stopniu zauważalnym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wito76 napisał:

Po prostu wychodzę na przeciw teoriom, że kable nie grają.

Wychodzisz z czym? Z pustymi rękami chyba. Tj. pustymi twierdzeniami. Bo...

49 minut temu, Wito76 napisał:

Napisać można wszystko.

...no właśnie. Bo można napisać, że "kable grają" (a wygrzane lub poświęcone przez proboszcza grają nawet lepiej).

 

50 minut temu, Wito76 napisał:
1 godzinę temu, TomekN napisał:
A mógłbyś nam zademonstrować, jak odróżniasz jeden kabel USB od drugiego kabla USB w podwójnie ślepym teście?

A jakbym nawet napisał że zakładam słuchawki za 6k, że mam referencyjny sprzęt za 60k i tak testuję, opisałbym mega różnice uwierzyłbyś

Nie. Wartość sprzętu nie ma tu znaczenia.
Uwierzyłbym, gdybyś udokumentował (np. poprzez rejestrację wideo) podwójnie ślepy test, w którym konsekwentnie i powtarzalnie odróżniasz kabel A od kabla B.
Jeśli nie wiesz co to znaczy podwójnie ślepy test, wygooglaj sobie.
Taki podwójnie ślepy test możesz wykonać na dowolnym sprzęcie - może być taki za 60k jak i taki za 2k - zupełnie mnie to nie obchodzi.
To co, podejmiesz się? Czy wymiękasz jak inni, co twierdzili że słyszą różnice?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprdl, pełno teraz takich co znają się na wszystkim, a najlepiej na tym czego nawet nie powąchali. Wszędzie teraz znawcy covida, DNA białek, szczepionek i kabli w audio.
Nie udowodnisz mi ani nikomu że kable nie grają, więc nie trać czasu i energii. Nie mam nawet Smsla, po co ja tu dzisiaj zajrzałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać recenzje kabli w sieci. Ciekawe jak recenzent odróżnia jeden kabel nie drugiego mając na koncie kilkadziesiąt recenzji kabli. No więc jeden gra jaśniej drugi ciemniej a trzeci jest super neutralny.😂. To dopiero 3 kable a gdzie reszta. Śmiać mi się chcę jak wyobraźnia działa w zależności jak kabel wygląda. Kto by musiał zebrać wszystkie kable jakie są i je porównać nie znam czegoś takiego.

Edytowano przez Shiver07
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wito76 napisał:

A których praw fizyki o informatyki znafco? Wymień chociaż jedno? Znasz twierdzenie Nyquista, teorię pola, teorię sygnałów czy potrafisz jedynie pyskować na forum?

Zwracanie uwagi komuś, że gwałci logikę nazywasz pyskowaniem? Ok :D
Że też jeszcze nie wpadłeś na pomysł żeby zarabiać na Twoim super słuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata czasu i energii. Włączam funkcję ignoruj. Na spokojnie poczytaj trochę, jest dużo artykułów na ten temat, pomiarów, wykresów. Oczywiście trzeba też co nieco rozumieć z elektroniki by wyciągnąć właściwe wnioski. Może na sprzęcie typu smsl nie zauważysz dużo, ale np w zeszłym tygodniu przełączałem sobie interkonekty analogowe na moim wzmacniaczu lampowym i uwierz, jest różnica zwykły tani a markowy. Zamknijmy temat, uważam że każdy kiedyś dojrzewa do pewnych wniosków i tyle. Potrzeba na to czasu po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wito76 napisał:

Strata czasu i energii. Włączam funkcję ignoruj. Na spokojnie poczytaj trochę, jest dużo artykułów na ten temat, pomiarów, wykresów. Oczywiście trzeba też co nieco rozumieć z elektroniki by wyciągnąć właściwe wnioski. Może na sprzęcie typu smsl nie zauważysz dużo, ale np w zeszłym tygodniu przełączałem sobie interkonekty analogowe na moim wzmacniaczu lampowym i uwierz, jest różnica zwykły tani a markowy. Zamknijmy temat, uważam że każdy kiedyś dojrzewa do pewnych wniosków i tyle. Potrzeba na to czasu po prostu

 

1548035007_podrczny-sowniczek-audiofila.thumb.png.d81d12825eee11cfe3a87069fe08149e.png

 

🙂

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wito76 napisał:

Strata czasu i energii. Włączam funkcję ignoruj. Na spokojnie poczytaj trochę, jest dużo artykułów na ten temat, pomiarów, wykresów. Oczywiście trzeba też co nieco rozumieć z elektroniki by wyciągnąć właściwe wnioski. Może na sprzęcie typu smsl nie zauważysz dużo, ale np w zeszłym tygodniu przełączałem sobie interkonekty analogowe na moim wzmacniaczu lampowym i uwierz, jest różnica zwykły tani a markowy. Zamknijmy temat, uważam że każdy kiedyś dojrzewa do pewnych wniosków i tyle. Potrzeba na to czasu po prostu.

Dobrze, że Ty rozumiesz wszystko co się do Ciebie pisze :D Załóż biznes: Złote Ucho. Na bank w ciul zarobisz skoro słyszysz kable.
Kiedyś dojrzejesz. Nie martw się. Ale dobrze, że chociaż rozumiesz swój problem :D
P.S. Nie jesteś czasem krewnym @audiowit  ? :D

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...