Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Przy normalnej komunikacji cyfrowej przy bledach urządzenie odbierajace rząda ponownego przeslajia danych. A jak jest w audio?  Po toslink wiadomo , to co przepadnie to sie nie poprawi, a jak po usb? Chyba tez tak samo, wlasnie zrobilem przelącznik usb i jak kabel jest długi i kiepskiej jakosci to sie pojawiają trzaski w DACu. Fani płyt winylowych byliby zadowoleni 🤣 . Nie znikaja wysokie tony ani niskie tony tylko pojawiają się trzaski, oznaka ze czesc danych przepadla. Az dziwne ze nie opracowane jakiejs buforowanej asynchronicznej transmisji. A moze opracowano, tylko trzeaba jakos ja ustawic ?

 

1 godzinę temu, Shiver07 napisał:

Naprawdę świetnie porównanie. Tylko tu jest oczywiste który lepszy a z kablami nie. 

Z kablami tez oczywiste. Juz w innym watku ustalilismy ze kabel w bawelnianej osnowie i ze zlotymi koncowkami jest jak bmw, jak spadnie to nie mlaszcze i jak już lezy to mniej szura, lepiej wygladai i robi za lepsze tlo 🤣

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wito76 napisał:

I w zależności od jakości kabla albo usłyszymy Beethovena albo tego znanego chłopaka od Martyniuków z Podlasia.

A mógłbyś nam zademonstrować, jak odróżniasz jeden kabel USB od drugiego kabla USB w podwójnie ślepym teście?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mógłbym bo nie używam. Nigdzie nie napisałem tego, że używam albo ślepo testuję. Po prostu wychodzę na przeciw teoriom, że kable nie grają. Napisać można wszystko. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi. Jeden napisze brzoza drugi zamach i możemy tak do emerytury się spierać. Ja jestem raczej z tych technicznych, z dyplomu elektronik i dlatego kupuję te teorie, które mają naukowe podstawy.

 

 

A mógłbyś nam zademonstrować, jak odróżniasz jeden kabel USB od drugiego kabla USB w podwójnie ślepym teście?
A jakbym nawet napisał że zakładam słuchawki za 6k, że mam referencyjny sprzęt za 60k i tak testuję, opisałbym mega różnice uwierzyłbyś czy po prostu to kwestia twojego nastawienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi koledzy testowali kiedyś wpływ kabli USB... w ślepym teście żaden nie rozróżnił lepszego (drogiego w 4d...y/średniego i tego od drukarki... i tak sobie darowali kable cyfrowe.

Co nie zmienia faktu że np taki RCA (który przenosi niewielkie prądy i jest podatny na zakłócenia) jestem w stanie usłyszeć ale już porządnie zrobione, miedziane głośnikowe, nie mówiąc o zasilających nie wpływają moim zdaniem na dźwięk w stopniu zauważalnym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wito76 napisał:

Po prostu wychodzę na przeciw teoriom, że kable nie grają.

Wychodzisz z czym? Z pustymi rękami chyba. Tj. pustymi twierdzeniami. Bo...

49 minut temu, Wito76 napisał:

Napisać można wszystko.

...no właśnie. Bo można napisać, że "kable grają" (a wygrzane lub poświęcone przez proboszcza grają nawet lepiej).

 

50 minut temu, Wito76 napisał:
1 godzinę temu, TomekN napisał:
A mógłbyś nam zademonstrować, jak odróżniasz jeden kabel USB od drugiego kabla USB w podwójnie ślepym teście?

A jakbym nawet napisał że zakładam słuchawki za 6k, że mam referencyjny sprzęt za 60k i tak testuję, opisałbym mega różnice uwierzyłbyś

Nie. Wartość sprzętu nie ma tu znaczenia.
Uwierzyłbym, gdybyś udokumentował (np. poprzez rejestrację wideo) podwójnie ślepy test, w którym konsekwentnie i powtarzalnie odróżniasz kabel A od kabla B.
Jeśli nie wiesz co to znaczy podwójnie ślepy test, wygooglaj sobie.
Taki podwójnie ślepy test możesz wykonać na dowolnym sprzęcie - może być taki za 60k jak i taki za 2k - zupełnie mnie to nie obchodzi.
To co, podejmiesz się? Czy wymiękasz jak inni, co twierdzili że słyszą różnice?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprdl, pełno teraz takich co znają się na wszystkim, a najlepiej na tym czego nawet nie powąchali. Wszędzie teraz znawcy covida, DNA białek, szczepionek i kabli w audio.
Nie udowodnisz mi ani nikomu że kable nie grają, więc nie trać czasu i energii. Nie mam nawet Smsla, po co ja tu dzisiaj zajrzałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać recenzje kabli w sieci. Ciekawe jak recenzent odróżnia jeden kabel nie drugiego mając na koncie kilkadziesiąt recenzji kabli. No więc jeden gra jaśniej drugi ciemniej a trzeci jest super neutralny.😂. To dopiero 3 kable a gdzie reszta. Śmiać mi się chcę jak wyobraźnia działa w zależności jak kabel wygląda. Kto by musiał zebrać wszystkie kable jakie są i je porównać nie znam czegoś takiego.

Edytowano przez Shiver07
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wito76 napisał:

A których praw fizyki o informatyki znafco? Wymień chociaż jedno? Znasz twierdzenie Nyquista, teorię pola, teorię sygnałów czy potrafisz jedynie pyskować na forum?

Zwracanie uwagi komuś, że gwałci logikę nazywasz pyskowaniem? Ok :D
Że też jeszcze nie wpadłeś na pomysł żeby zarabiać na Twoim super słuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata czasu i energii. Włączam funkcję ignoruj. Na spokojnie poczytaj trochę, jest dużo artykułów na ten temat, pomiarów, wykresów. Oczywiście trzeba też co nieco rozumieć z elektroniki by wyciągnąć właściwe wnioski. Może na sprzęcie typu smsl nie zauważysz dużo, ale np w zeszłym tygodniu przełączałem sobie interkonekty analogowe na moim wzmacniaczu lampowym i uwierz, jest różnica zwykły tani a markowy. Zamknijmy temat, uważam że każdy kiedyś dojrzewa do pewnych wniosków i tyle. Potrzeba na to czasu po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wito76 napisał:

Strata czasu i energii. Włączam funkcję ignoruj. Na spokojnie poczytaj trochę, jest dużo artykułów na ten temat, pomiarów, wykresów. Oczywiście trzeba też co nieco rozumieć z elektroniki by wyciągnąć właściwe wnioski. Może na sprzęcie typu smsl nie zauważysz dużo, ale np w zeszłym tygodniu przełączałem sobie interkonekty analogowe na moim wzmacniaczu lampowym i uwierz, jest różnica zwykły tani a markowy. Zamknijmy temat, uważam że każdy kiedyś dojrzewa do pewnych wniosków i tyle. Potrzeba na to czasu po prostu

 

1548035007_podrczny-sowniczek-audiofila.thumb.png.d81d12825eee11cfe3a87069fe08149e.png

 

🙂

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wito76 napisał:

Strata czasu i energii. Włączam funkcję ignoruj. Na spokojnie poczytaj trochę, jest dużo artykułów na ten temat, pomiarów, wykresów. Oczywiście trzeba też co nieco rozumieć z elektroniki by wyciągnąć właściwe wnioski. Może na sprzęcie typu smsl nie zauważysz dużo, ale np w zeszłym tygodniu przełączałem sobie interkonekty analogowe na moim wzmacniaczu lampowym i uwierz, jest różnica zwykły tani a markowy. Zamknijmy temat, uważam że każdy kiedyś dojrzewa do pewnych wniosków i tyle. Potrzeba na to czasu po prostu.

Dobrze, że Ty rozumiesz wszystko co się do Ciebie pisze :D Załóż biznes: Złote Ucho. Na bank w ciul zarobisz skoro słyszysz kable.
Kiedyś dojrzejesz. Nie martw się. Ale dobrze, że chociaż rozumiesz swój problem :D
P.S. Nie jesteś czasem krewnym @audiowit  ? :D

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej zainwestować w podkładki antywibracyjne pod kolumny czy klocki przynajmniej z pożytkiem mają wpływ na brzmienie a nie kabelki. Jak ktoś ma zrypana akustykę pomieszczenia to żadnego kabelka nie usłyszy szkoda czasu i pieniędzy. I można sobie kabelki w nieskończoność zmieniać zamiast słuchać muzyki będziemy tracili czas na wychwytywaniu czy kolejny kabelek za xxx złotych przynosi poprawę. 

Moim zdaniem kablarstwo jest chorobą i trzeba to leczyć. Po zmianie kabla na lepszy "niby "tak nam się wydaję po jakim czasie stwierdzamy no przyszedł czas na zmianę kabla czyli kolejny,kolejny i kolejny. Nie rozumiem jak można słuchać kabli a nie muzyki. Zresztą nie rozumiem jak można wymagać od budżetowego sprzętu, że zagra nam lepiej po zmianie kabla. Zamiast inwestować w kable zainwestuj w lepszy sprzęt wtedy będzie przeskok jakości i dobrze zainwestowane pieniądze. Kabel miedziany dobrze ekranowany i z dobrymi stykami w zupełności wystarczy. Jak ktoś lubi wyrzucać pieniądze w błoto i marnować czas na wymianę kabli to powodzenia zamiast słuchać muzyki. No ale z tego trzeba się wyleczyć także życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.

Edytowano przez Shiver07
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że każdy może mieć rację ale nie każdy może rozumieć dlaczego 😉

Dla mnie nie jest problemem uporczywe twierdzenie kogoś, że kable nie grają tylko postawa niedopuszczająca takiej możliwości, odsyłanie do trudnych ślepych testów czy powoływanie się na mało obiektywne pomiary technicznych ortodoksów, którzy nie uwzględniają wielu zmiennych środowiskowych i uparcie mierzą parametry wyalienowanych ze środowiska przewodów. 

Przewody mogą wpywać na to co słyszymy ale jest to uzależnione od warunków w jakich je wykorzystujemy. Niestety czasami warunki sprzyjają temu, że słyszymy różnice, a wpływ ma to mogą mieć:

Brak ujemnego sprzężenia zwrotnego we wzmacniaczu. 

Niski DF wzmacniacza (wysoka impedancja wyjściowa) 

Niekorzystna, mocno nieliniowa charakterystyka impedancyjna kolumn. 

Pętle masowe. 

Przesłuchy między żyłami przewodów. 

Zakłócenia i brak zabezpieczeń przed nimi, filtrów, ekranów. 

Brak kompatybilności elektromagnetycznej między przewodami i urządzeniami oraz wiele innych mniej lub bardziej istotnych czynników. 

Czy któryś z ortodoksyjnych pomiarowców sprawdzał jak przewody reagują na te zmienne środowiskowe? Ja mam wrażenie, że oni tego nie czują i mydlą oczy wszystkim wokoło bo zamiast próbować udowodnić, że kable "grają" uparcie udowadniają, że nie "grają". 

Każdy z Was może łatwo udowodnić, że nie grają  bo to banalnie proste. Kabel na stół, dwa pomiary i gotowe. Żeby udowodnić w drugą stronę trzeba spreparować przypadki szczególne, trochę pokombinować i odtworzyć warunki w jakich realnie przewody pracują, w zakłóceniach, w pętlach masowych, z przesłuchami itd.

Bez pomiarów przewodów w naturalnym środowisku pracy i to w szczególnych warunkach, bo nie każde warunki pozwolą na odkrycie "charakteru" przewodów cała ta zabawa i dyskusje są psu na budę. 

Jedni będą uparcie twierdzić, że przewody "grają" i mogą mieć rację. Inni w kontrze, że nie grają i też mogą mieć rację. Ta jałowa dyskusja się nie skończy dopóki ktoś z odpowiednimi narzędziami spojrzy na problem szerzej i zamiast udowadniać, że przewody nie mają wpływu postanowi pokazać drugą stronę medalu 😉 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

powoływanie się na mało obiektywne pomiary

To jak zakwalifikować testy odsłuchowe? Jaki jest stopień ich obiektywizmu? Jak powtarzalność eksperymentu i kontrola nad warunkami?

6 minut temu, MariuszZ napisał:

Czy któryś z ortodoksyjnych pomiarowców sprawdzał jak przewody reagują na te zmienne środowiskowe?

Wszystkie zmienne środowiskowe które wymieniłeś występują (lub mogą występować) w ślepym teście. Wystarczy go przejść dla dwóch sensownych kabli i pozamiatane. Udowodnienie, że kable grają wydaje się banalnie proste (patrząc z perspektywy kablarzy). Czemu nikt tego jeszcze nie zrobił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MariuszZ napisał:

Żeby udowodnić w drugą stronę trzeba spreparować przypadki szczególne, trochę pokombinować i odtworzyć warunki w jakich realnie przewody pracują, w zakłóceniach, w pętlach masowych, z przesłuchami itd.

Bez pomiarów przewodów w naturalnym środowisku pracy i to w szczególnych warunkach, bo nie każde warunki pozwolą na odkrycie "charakteru" przewodów cała ta zabawa i dyskusje są psu na budę. 

To zdecyduj się. Trzeba "pokombinować" (i wywołać te nietypowe i niekorzystne okoliczności), czy w końcu testujemy w normalnych warunkach, jakie te przewody realnie grają - w swoim naturalnym środowisku (bez kombinowania)? Gdy ja proszę kogoś o wykonanie ślepego testu, to właśnie o takie warunki mi chodzi - normalne, bo zakładam że w takich warunkach on "słyszy" tę rzekomą różnicę.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2021 o 11:39, Wito76 napisał:

Na FB jest taka grupa "Kabel z Szacunku do przewodnictwa w audio". Chłopaki dyskutują o różnych kablach, zasilających, interkonektach itd.[mention=13760]Fafniak[/mention] najlepsze jest na początku gdy chcesz przystąpić do grupy. Robisz najpierw wyznanie wiary. Oświadczasz, że wierzysz w kable i nie jesteś kablowym trolem i nie będziesz rozwalać dyskusji i robić sobie podśmiechujek z osób poważnie pytających czy warto kupić widełki do kabli za 5 stów. Wchodzisz w to?

 

 

 

 

 

20 godzin temu, Wito76 napisał:

Ja kupiłem swego czasu interkonekt cyfrowy coaxial Neotech na miedzi monokrystalicznej occ. I względem "zwykłego" za 20zł nie słyszę istotnej różnicy. Ale mam komfort psychiczny, że nie zaniedbałem tego aspektu, że zera i jedynki "lepiej" teraz płyną i o kilka promili mogę mieć mniejszy jitter i przede wszystkim kabel jest ekranowany bardzo solidnie. Oczywiście ekranowanie i jakość miedzi raczej ma tu mniejszy wpływ jak przy kablach analogowych, gdzie przy chłamie za 10zl można spodziewać się brumienia, przyglosów, artefaktów i szeroko pojętej degradacji dźwięku.

 

 

Lepiej nie daj po sobie poznac ze Ty to Ty! Bo najpierw oświadczyłes na grupie ze slyszysz kable, a pozniej piszesz ze wzgledem zwyklego nie slyszysz roznicy. Posadzą Cie o Kablowego trola według tego co napisałeś powyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie daj po sobie poznac ze Ty to Ty! Bo najpierw oświadczyłes na grupie ze slyszysz kable, a pozniej piszesz ze wzgledem zwyklego nie slyszysz roznicy. Posadzą Cie o Kablowego trola według tego co napisałeś powyżej. 
He he, czekałem na Ciebie. Po naszych kablarskich spięciach obiecywałem sobie, że już nie dam się wciągnąć w takie dyskusje. Ale jednak dałem się sprowokować. Wrzucam na luz, każdy niech robi co uważa za słuszne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...