Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

31 minut temu, Kraft napisał:

Jak powtarzalność eksperymentu i kontrola nad warunkami?

Czym innym jest pomiar narzędziami metrologicznymi gdzie uzyskujemy konkretne wartości i liczby, a później je analizujemy i interpretujemy, bo nie są w żaden trwały sposób połączone z naszymi wrażeniami słuchowymi, a czym innym odbiór bodźcow słuchowych bezpośrednio połączonych z wrażeniami i pracą mózgu. Nie ma przełożenia i wzorców wrażeń by mówić o powtarzalności, statystycznym czy innym błędzie pomiarowym. To są dwa światy, które więcej łączy ta dyskusja niż wyniki pomiarów z odczuciami i wrażeniami. 

37 minut temu, Kraft napisał:

Wszystkie zmienne środowiskowe które wymieniłeś występują (lub mogą występować) w ślepym teście

Mogą ale ślepy test jest ograniczony pamięcią sluchową i innymi ludzkimi ograniczeniami o których to nie chcecie słuchać bo wmówiono Wam, że to się nie liczy. Nikt nie prowadził badań psychologicznych jak mózg reaguje na słuchanie w warunkach kontrolowanego testu bez patrzenia co gra. Jak naprawdę jest z odczulaniem sensorycznym i podobnymi psychologicznymi zagadkami. Domowy ślepy test typu żona zmienia kabel lub kierunek bezpiecznika jest z praktycznego punktu widzenia nierealizowalny. Należałoby podjąć spory wysiłek organizacyjny żeby zadbać o czas przełączania mając na uwadze krótkotrwałą pamięć sluchową, a dotyczy sprawa forumowych przepychanek tylko. Wyobrażasz sobie poważnego audiofila żeby go podjął, zorganizował obiektywny ślepy test? Ja nie bardzo 😉

44 minuty temu, TomekN napisał:

zdecyduj się. Trzeba "pokombinować

Inaczej się nie da odtworzyć warunków sprzyjających" graniu" kabli. Warto mieć świadomość, że normalne warunki dla każdego będą inne. U mnie wzmacniacz lampowy z niskim DF, bez sprzężenia zwrotnego z kolumnami o efektywności 91dB to normalne warunki. U Ciebie Hypexy z innymi kolumnami. Jest mnóstwo zmiennych i twierdzenie, że przewody w normalnych warunkach będą tak samo wpływały na to co słyszymy jest strasznym uogólnieniem i ja wychodzę z założenia, że jest to nieprawda. 

27 minut temu, Shiver07 napisał:

Ja zamiast zmieniać kable i wmawiać sobie, że ten gra lepiej słuchem muzyki. Teraz zamiast zmieniać kable zmieniam głośniki

Ja też słucham muzyki. Kable są tylko tematem dyskusji. Mam 3 kpl. głośnikowych o takiej samej wartości ok. 150 - 250 pln. Dwa w szufladzie leżą bo mi nie pasują. W moich warunkach jeden z 3 lepiej "oddaje" detal w muzyce co można opisać poetycko "więcej powietrza", "swobody", "świeżości". Chętnie bym pomierzył jakieś parametry żeby mieć pewność ale nie wiem jak i jakie. Może masz jakiś pomysł? Tylko proszę, ślepy test jest u mnie nierealizowalny. Żona wygoniła by mnie do psychiatry. I tak przygląda się bacznie jak coś kombinuję przy audio 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

ślepy test jest ograniczony pamięcią sluchową i innymi ludzkimi ograniczeniami

No tego to chyba nigdy nie zrozumiem. Długość pamięci słuchowej uniemożliwia wychwycenie różnic w dwóch kablach odsłuchiwanych jeden po drugim, ale nie uniemożliwia oświadczenia:  "kabel A, który miałem 5 lat temu, grał zdecydowanie mniej rozdzielczo od kabla B, który mam obecnie";)

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

mając na uwadze krótkotrwałą pamięć sluchową

W ślepym teście możesz słuchać kabli A i B ile dusza zapragnie: 5 sekund, minutę, dzień lub miesiąc. I wiedząc (nawet widząc) który gra. W ślepym teście chodzi tylko o to, żeby potem słuchając kabla X (jednego z tych dwóch wcześniej odsłuchanych) trafnie rozpoznać, czy to A czy B. Przy czym tego X też możesz słuchać miesiąc. Czas odsłuchu nie jest istotny. Proszę się nim nie zasłaniać.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

No tego to chyba nigdy nie zrozumiem. Długość pamięci słuchowej uniemożliwia wychwycenie różnic w dwóch kablach odsłuchiwanych jeden po drugi, ale nie uniemożliwia oświadczenia:  "kabel A, który miałem 5 lat temu, grał zdecydowanie mniej rozdzielczo od kabla B, który mam obecnie";)

Tak jak piszesz ludzki mózg nie jest w stanie zapamiętać jak grał inny kabel wczoraj to czysta siła perswazji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szkoda czasu na takie pierdoły. Jest poprostu tyle zmiennych , że nie warto zaśmiecać sobie głowy kablami ,każdy ma inne urojenia i tego nie zmienimy. Także polecam słuchać muzyki a nie kabli.

System inaczej zagra w nocy a inaczej w dzień. Inaczej jak jesteśmy zmęczeni,wkurzeni a inaczej jak zrelaksowani. Zmiennych jest od groma to jak ktoś wychwytuje różnice kabli? Zawsze inaczej i podkreślam na tych samych kablach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wito76 napisał:
1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:
Wiem emoji41.png
Ale tutaj moge sie przyznać ze obserwuje.
Co innego z grupami na fb emoji6.pngemoji56.pngemoji16.png pozdrawiam Cie

Temat jak zwykle gorący. Ale moja żona często w takich sytuacjach mi mówi, wyluzuj, za młody jesteś na wrzody, siwe włosy i impotencję. Posłucham żony.

E tam gorący.... już dawno zpowszednial - wszyscy maja wyrobione zdanie tylko My tu jeszcze cis piszemy 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:
3 godziny temu, TomekN napisał:

zdecyduj się. Trzeba "pokombinować

Inaczej się nie da odtworzyć warunków sprzyjających" graniu" kabli.

No to zgoda. Jeśli kabel trzeba owinąć 7 razy wokół stacji trafo przed domem i potem jeszcze przepuścić przez mikrofalówkę, to rzeczywiście może zagrać!
Beethovena! I to nawet do niczego niepodłączony! 😁

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@MariuszZ

Ale mam ubaw czytając twoje posty, jakie ty cuda wymyslasz to normalnie pokladam sie.

Nie obiektywne pomiary, 🤣 kiedyš kawaly chodzily jak w rosji policja lapie za przekroczenie prędkosci na sluch. To sie nazywa obiektywny pomiar.

Mierzacy maja stwarzac warunki aby udowodnic ze kable grają, no tak jak sie weźmie wzmacniacz i glosniki ktory audiofil jak gówno z daleka obchodzi to moze wtedy i kable zagrają 🤣

Slepe testy be bo dysonans poznawczy, albo się slyszy albo nie, jak juz znasz oba swoje kable, to podchodzisz do testu i zdajesz. Chyba ze nie zdajesz 🤣

Pokrzywdzone zera i jedynki ktore z powodu kiepskich kabli zmieniają magistrale usb, a to dlatego mi sie nutki zamiast arkusza ostanio wydrukowaly 🤣

@MariuszZ
kocham czytać twoje posty.

12 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Chinole juz dawno to zrozumieli i dlatego wzedzie gdzie sie da wciskają bt 😇


BT UAT:24bit/192kHz (1200kbps/900kbps/600kbps) 😎

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Shiver07 napisał:

Życzę firmom kablarskim , żeby te złote kabelki sobie wsadzili głęboko i żeby ludzie więcej tego chłamu nie kupowali. Powinni za to karać za wciskanie ludziom ciemnoty.

Nie znasz się. Nie słyszałeś pewnie kabla za 1500 zł który ma taką scenę, dynamikę, prezentację cudowną, że czujesz ślinę wokalisty na twarzy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...