Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Co do pozostałego okablowania skupił bym się raczej na ich właściwych parametrach i spasowaniu złącz. Poruszająca się w gnieździe i źle spasowana wtyczka micro-USB może rozłączać dźwięk po dotknięciu wzmacniacza. Źle wykonane kable mogą sprawić że używanie sprzętu będzie bardzo niekomfortowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wito76 napisał:

No to teraz wypada powtórzyć to co zwykle Ferdkek mówił do Paździocha - "i kto jest głupi?"

A jest ktoś???

32 minuty temu, MobyDick napisał:

Co do pozostałego okablowania skupił bym się raczej na ich właściwych parametrach i spasowaniu złącz. Poruszająca się w gnieździe i źle spasowana wtyczka micro-USB może rozłączać dźwięk po dotknięciu wzmacniacza. 

Czyli tylko tyle jesli chodzi o usb? A gdzie "zjadane" zera i jedynki? ; D

36 minut temu, MobyDick napisał:

Najprawdopodobniej obecność filtrów rekonstrukcyjnych na wyjściu i brak globalnej pętli sprzężenia zwrotnego.

Jestes moze w posiadaniu jakiś materiałów w ktorych mozna sie co nieco dowiedzieć wiecej w tej materii. Z góry dziękuję :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, lubię ten tekst i tyle. Bardzo uniwersalny do stosowania w wielu życiowych sytuacjach. Święta idą, nie ma sensu się spierać ani uszczęśliwiać nikogo na siłę. Ja uważam (zauważyłem), że kable mają wpływ na brzmienie inni uważają inaczej i kropka. To niczym wojna między Żydami i Arabami, nie ma opcji by dojść do porozumienia. Niech będzie że tchórzę, zamykam dziób i wycofuję się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jestes moze w posiadaniu jakiś materiałów w ktorych mozna sie co nieco dowiedzieć wiecej w tej materii. Z góry dziękuję :)

Myślę że nikt chyba nie prowadził badań naukowych w tej kwestii. Bardzo łatwo się o tym przekonać samemu. Różnice są na tyle duże że nikt wtedy nie ma wątpliwości. Co do kabli cyfrowych często można spotkać się z opinią że może i są jakieś różnice, tyle że nie ma co do tego pewności. To tak ku rozwadze. Jeśli chcesz posłuchać muzyki i nie jest to możliwe z powodu np. rozłączającego się złącza USB, stanowi to spory dyskomfort. Jeśli ktoś z jakichś powodów chce używać kabli które mu się podobają nie widzę problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 Pro ma takie zniekształcenia i błędy konstrukcyjne, że może być podatny na wszystko... mikrofalówkę, przejeżdżający tramwaj, przelatującą muchę.... 😁
Ale nie wyciągałbym na jego podstawie żadnych uniwersalnych wniosków co do kabli.
 

53 minuty temu, MobyDick napisał:

Co do kabli cyfrowych często można spotkać się z opinią że może i są jakieś różnice, tyle że nie ma co do tego pewności.

Nie może, tylko na pewno są różnice, nawet w kablach USB - w zniekształceniach sygnału elektrycznego czy jitterze i są one mierzalne odpowiednio dokładną aparaturą (1000 razy bardziej dokładną niż ucho). Ale mówimy tu o wartościach rzędu -140dBV i -150dBrA czyli absolutnie bez szans na słyszalny wpływ na brzmienie.

Kabel z rozłączającą się wtyczką nie jest "gorszy", tylko po prostu jest niesprawny / zużyty i należy go wyrzucić.
Micro-USB oraz USB-C mają trwałość szacowaną na 10.000 wetknięć. Wyobrażam sobie problem w telefonie, ale kto tyle razy wtyka kabel do DACa !? Bądźmy poważni...

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 pro przy normalnych poziomach głośności z jakimi słucha się muzyki ma bardzo niskie zniekształcenia, niższe niż większość wzmacniaczy konwencjonalnych. Jakie to on ma błędy konstrukcyjne? Jego konstrukcja jest na  tyle prosta że trudno coś źle tu zaprojektować. Nie zauważyłem aby był wrażliwy na zakłócenia. Kable USB z którymi jest sprzedawany są dość ładne, ale właśnie one czasem dość luźno siedzą w gnieździe i to już na starcie. Wiem że pokutuje jego dość dziwny test w necie. Jakiegoś mocno zlofranego egzemplarza który na podstawie pomiarów jest najprawdopodobniej uszkodzony i został dostarczony z dwoma nieoryginalnymi zasilaczami. Jeden ma zbyt wysokie napięcie o 5V, a drugi za słaby. Gdy przewód jest mocno zgięty za nim, jest bardziej podatny na rozłączenia niż  kabel którym ładuje się telefon i wychodzi na wprost z niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

Właśnie po dziwnym teście.

Bo to dziwna strona. Pamiętam durne testy Smsla np gdzie wszechmogacy guru mierzył daca zasilanego z kompa, pisał że słabo, po czym mu udowadniali ze wystarczy zasilacz telefonu zeby dac normalnie działał... Ale już pierwszej strony i zjeb... nego przez siebie testu nie był łaskaw poprawić... Ot taki przypadeczek

10 minut temu, Stolarz napisał:

Ja u siebie póki co nie zauważyłem z nim żadnych problemów.
Na ASR nie wypadł najlepiej ;) Serio 😆

I o czym to świadczy? 😁

@TomekN@TomekN powie ze masz omamy ałdiofilskie, amir się nie myli

16 godzin temu, TomekN napisał:

Q5 Pro ma takie zniekształcenia i błędy konstrukcyjne, że może być podatny na wszystko... mikrofalówkę, przejeżdżający tramwaj, przelatującą muchę.... 😁

Przeczytaj pierdółki które guru pisał o smsl 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MobyDick napisał:

Właśnie po dziwnym teście.

Dziwnym jak dziwnym, ale SINAD wyszedł słabiutki i w dodatku różny na lewym i prawym kanale (aż o 20dB z tego co pamiętam).
Wątpię aby był to błąd pomiaru, być może faktycznie felerny egzemplarza, ale biorąc pod uwagę fakt że SMSL jest obecny na forum, to myślę że podesłaliby testującemu "sprawny" egzemplarz do korekty. To się jednak nie stało.
Ja w każdym razie osobiście bardziej wierzę pomiarom, niż opiniom że coś jest "wrażliwe na kable". Piszę celowo "wierzę", bo nie mam aparatury pomiarowej aby to samodzielnie sprawdzić.
 

24 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Przeczytaj pierdółki które guru pisał o smsl 10

Chodzi Ci o Sanskrit 10th MK II? Wypadł w pomiarach chyba dobrze, skoro jest w czołówce rankingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

10 Mk I

Cytat z recenzji:

Cytat

EDIT: with input from SMSL engineers, the USB port is under powered. Using an external power supply restores full performance. See: https://www.audiosciencereview.com/...ts-of-smsl-sanskrit-10th-dac.5702/post-127278. Assuming that you use an external power supply with Sanskrit 10th, I can now recommend it.

Coś nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekN napisał:

Coś nie tak?

Oczywiscie, na pierwszej stronie dalej są niepoprawione bzdety wynikające z braku pomyślunku lub czystej złośliwości Amira. A kto zagląda na kolejne strony.... 

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-smsl-sanskrit-10th-dac.5702/

 

Dla mnie żenada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Oczywiscie, na pierwszej stronie dalej są niepoprawione bzdety wynikające z braku pomyślunku lub czystej złośliwości Amira. A kto zagląda na kolejne strony.... 

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-smsl-sanskrit-10th-dac.5702/

Dla mnie żenada

Proponuję przeczytać całość.

SMSL: Dear amir,our engineer think maybe that is the power is not engough to the usb,the power consumption of USB input is biger than the S/PDIF.

Amir: Ah, that would explain why the USB output is lower level.
[...] nowe pomiary
Ah, problem solved! Note how the output now matches S/PDIF in level.
So it seems this should ship with an external USB adapter.

I jak się z tym ostatnim zdaniem zgadzam.
Nie podejrzewam Amira o złośliwość w stosunku do żadnej z firm, a w szczególności w stosunku do SMSL.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wito76 napisał:

Ktoś ma Sankrit 10th? Jakieś opinie?

Kolega ma MK2. Gra ok. Zbieramy się porównać na jednym systemie z moim  E30, ale póki co się nie składa. A Ty go nie masz? 

2 minuty temu, TomekN napisał:

So it seems this should ship with an external USB adapter.

I jak się z tym ostatnim zdaniem zgadzam.

Wychwalany pod niebiosa przez Amira Topping E30 (którego mam zresztą) też nie ma zasilacza i jakoś nie miał problemu normalnie przetestować.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo prawie kupiłem E30, ale nie było dostępnego. I trafiłem na promocję na Banggood i kupiłem Sankrit 10th mk2. Nie mam porównania z innymi DACami, ale chodzi za mną trochę ten E30 tzn zastanawiam się czy są jakieś duże różnice. Ogólnie nie narzekam, względem wbudowanego w wzmacniacz gra ciut delikatniej, bardziej jakby analogowo, ale wciąż rozdzielczo. We wzmacniaczu (który już sprzedałem) miałem dac na wolfsonie i jakby ostrzej było.

 

P. S.

Nigdy nie testowałem pod ładowarka czy z kompa. Od początku pod zasilaczem liniowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekN napisał:

A Topping E30 może być zasilany z USB?

To są bliźniacze dace. Ja go zasilam impulsowa ładowarka Usb. Drugie Usb do kompa działa wtedy tylko jako sygnałowe. Nie wiem czy zadziała tylko na jednym, ale nawet jeśli to będzie to samo co z SMSL w teście Amira. (konieczne jest rozdzielenie zasilania od sygnału) Ten Smsl 10 MK2 kolegi też buczał jak był na samym Usb do kompa. Po wpięciu 2 Usb cisza jak makiem zasiał. 

4 minuty temu, Wito76 napisał:

ale chodzi za mną trochę ten E30

Kiedyś porównamy oba. Na pewno jeden i drugi są ok. Przypuszczam że różnicy może nie być. 10mk2 jest nie do odróżnienia od smsl 300mk2 i lepsza od 500 (ostro i sucho jak Topping 50)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wito76 napisał:

O jakich testach tego DACa piszecie, gdzie jest jakiś wątek o tym?

Kolega testował sporo daców - min lampizatora za jakąś okrągła sumkę (tego nie słuchałem akurat). Były Smsl 300 i 500 min. I wybrał SMSLa 10 MK2, mimo że ograniczeń budżetu nie było 😁 

4 minuty temu, Wito76 napisał:

A test porównawczy z E30 mam nadzieję że nie przegapię.

Hehe posłuchamy kiedyś przy piwku oba na zmianę, dam znać, ale słuchając na dwóch systemach które dobrze znam i wiedząc co jaka zmianę wnosi, to wydaje mi się że  różnice między E30, 10thMk2 i 300MK2 raczej będą znikome...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...