Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Oczywiscie, na pierwszej stronie dalej są niepoprawione bzdety wynikające z braku pomyślunku lub czystej złośliwości Amira. A kto zagląda na kolejne strony.... 

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-smsl-sanskrit-10th-dac.5702/

Dla mnie żenada

Proponuję przeczytać całość.

SMSL: Dear amir,our engineer think maybe that is the power is not engough to the usb,the power consumption of USB input is biger than the S/PDIF.

Amir: Ah, that would explain why the USB output is lower level.
[...] nowe pomiary
Ah, problem solved! Note how the output now matches S/PDIF in level.
So it seems this should ship with an external USB adapter.

I jak się z tym ostatnim zdaniem zgadzam.
Nie podejrzewam Amira o złośliwość w stosunku do żadnej z firm, a w szczególności w stosunku do SMSL.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wito76 napisał:

Ktoś ma Sankrit 10th? Jakieś opinie?

Kolega ma MK2. Gra ok. Zbieramy się porównać na jednym systemie z moim  E30, ale póki co się nie składa. A Ty go nie masz? 

2 minuty temu, TomekN napisał:

So it seems this should ship with an external USB adapter.

I jak się z tym ostatnim zdaniem zgadzam.

Wychwalany pod niebiosa przez Amira Topping E30 (którego mam zresztą) też nie ma zasilacza i jakoś nie miał problemu normalnie przetestować.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo prawie kupiłem E30, ale nie było dostępnego. I trafiłem na promocję na Banggood i kupiłem Sankrit 10th mk2. Nie mam porównania z innymi DACami, ale chodzi za mną trochę ten E30 tzn zastanawiam się czy są jakieś duże różnice. Ogólnie nie narzekam, względem wbudowanego w wzmacniacz gra ciut delikatniej, bardziej jakby analogowo, ale wciąż rozdzielczo. We wzmacniaczu (który już sprzedałem) miałem dac na wolfsonie i jakby ostrzej było.

 

P. S.

Nigdy nie testowałem pod ładowarka czy z kompa. Od początku pod zasilaczem liniowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekN napisał:

A Topping E30 może być zasilany z USB?

To są bliźniacze dace. Ja go zasilam impulsowa ładowarka Usb. Drugie Usb do kompa działa wtedy tylko jako sygnałowe. Nie wiem czy zadziała tylko na jednym, ale nawet jeśli to będzie to samo co z SMSL w teście Amira. (konieczne jest rozdzielenie zasilania od sygnału) Ten Smsl 10 MK2 kolegi też buczał jak był na samym Usb do kompa. Po wpięciu 2 Usb cisza jak makiem zasiał. 

4 minuty temu, Wito76 napisał:

ale chodzi za mną trochę ten E30

Kiedyś porównamy oba. Na pewno jeden i drugi są ok. Przypuszczam że różnicy może nie być. 10mk2 jest nie do odróżnienia od smsl 300mk2 i lepsza od 500 (ostro i sucho jak Topping 50)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wito76 napisał:

O jakich testach tego DACa piszecie, gdzie jest jakiś wątek o tym?

Kolega testował sporo daców - min lampizatora za jakąś okrągła sumkę (tego nie słuchałem akurat). Były Smsl 300 i 500 min. I wybrał SMSLa 10 MK2, mimo że ograniczeń budżetu nie było 😁 

4 minuty temu, Wito76 napisał:

A test porównawczy z E30 mam nadzieję że nie przegapię.

Hehe posłuchamy kiedyś przy piwku oba na zmianę, dam znać, ale słuchając na dwóch systemach które dobrze znam i wiedząc co jaka zmianę wnosi, to wydaje mi się że  różnice między E30, 10thMk2 i 300MK2 raczej będą znikome...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby pojawił się test porównawczy gdzie na forum to pamiętaj o mnie, otaguj mnie, żebym poczytał sobie. Jedzie do mnie teraz taki najzwyklejszy dac Neoteck z Chin za 90 zł, kupiłem go tylko i wyłącznie dlatego, że ma dodatkowo bluetooth na pokładzie. Synek lubi sobie coś włączyć po bluetooth i niech ma. Oczywiście porównanie sobie zrobię, ale nie sądzę żeby urwał d... Po prostu, brakowało mi wejść a nie zależało na super jakości. Podepnę mu tam jeszcze chromecasta i niech sobie słucha. Nie ogarnia trochę mojego raspberry i wygodnie mu będzie. A do swojego Smsla Sankrit 10th muszę jeszcze podłączyć lepsze (aż strach napisać) kable, czekam na kuriera z cardasem rca i zobaczymy. Show must go on.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wito76 napisał:

Podepnę mu tam jeszcze chromecasta i niech sobie słucha.

Chromecast spróbuj po analogu, jest zaskakująco dobry 😉

 

21 minut temu, Wito76 napisał:

aż strach napisać

Mam 3 różne RCA teraz i na każdym mam inne brzmienie... Najlepiej 5metrowy Phoenix Gold który kiedyś miałem w Car Audio 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecasta tylko po optyku podłączam, ale nie słucham na codzień. Leży sobie jako alternatywa i co najwyżej żona lub synek z racji prostoty obsługi włączają sobie. Fajny sprzęt i w takiej cenie to po prostu kiler, ale raczej już do niego nie wrócę.

A co do kabli i ich różnic nie wypowiadam się

Nie wiem, nie znam się, nie dam się wciągnąć w kolejną dyskusję.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie smsl q5 pro gra razem z elac bs123 + raspberry. Jestem bardzo zadowolony, detaliczny dzwięk, spora scena, niezły bas jak na tą wielkość. Powoli szukam czegoś więcej. Pytanie: czy zmiana bs123 na elac 203 bądź 243 (nie carina a te stare) na smsl q5 pro będzie mocno słyszalna? elac 243 jest Waszym zdaniem sporo lepszy od 203? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stolarz psiałeś że użwasz jako Streamer'a iEAST M20, ja szukając alternatywy dla chromecast audio postanowiłem również go przetestować.
Na razie mam problem z poziomem glośnością tego sprzętu. Przy słuchaniu chromecast czy innych źródeł na Q5  wystarczy ustwić poziom głośności na 20 i jest już wystarczająco, przy iEAST muszę  podkręcić Q5 do 50 aby było podobnie - u Ciebie jest podobnie czy trafiłełem na zwalony egzemplarz ?


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, deka87 napisał:

Znalazłem na fb opinię że FX Audio d802c pro gra lepiej od q5 pro.

Najlepiej samemu porównać i ocenić. 

6 godzin temu, deka87 napisał:

FX Audio d802c pro albo Alientek D8, bo mają 2 razy większą moc niż q5 pro

Ten temat też był poruszany i chyba nie jest to prawdą to zależy od zasilacza. Zapewne Moby wie więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alientek D8 i FX Audio d802 to wprawdzie wzmacniacze impulsowe lecz z końcówkami mocy przyjmującymi sygnał analogowy. Jakość dźwięku z wejść cyfrowych limituje tu jakość użytego w nich DAC-a. O Alientek D8 pisałem już wielokrotnie, że aby z niego uzyskać jego pełną deklarowaną moc potrzebny były zasilacz o wyższym napięciu i odpowiednio dużej wydajności prądowej. Z tym który jest na wyposażeniu można się spodziewać podobnej mocy co w przypadku Q5 pro. FX Audio d802 jest produkowany od dawna i miał zawsze opinię wzmacniacza z dość wyraźnie złagodzoną górą pasma. Być może w nowej wersji poprawiono to. Takie brzmienie moze być jednak korzystne w połączeniu z pewnymi kolumnami. Takich wzmacniaczy jest bardzo wiele, różnią się nie tylko brzmieniem, mocą  ale również funkcjonalnością. To ze komuś jeden odpowiada bardziej a inny mniej, nie znaczy że dla kogoś innego wybór będzie podobny. Można kupić zupełnie przyzwoity wzmacniacz impulsowy 2 x 100W ( bez zasilacza ) za kilkadziesiąt złotych i to z bluetooth. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MobyDick napisał:

Alientek D8 i FX Audio d802 to wprawdzie wzmacniacze impulsowe lecz z końcówkami mocy przyjmującymi sygnał analogowy. Jakość dźwięku z wejść cyfrowych limituje tu jakość użytego w nich DAC-a.

Ok, czy oprócz SMSL Q5 PRO istnieją jeszcze jakieś tanie wzmacniacze z końcówkami mocy przyjmującymi sygnał cyfrowy?

Ten Q5 PRO jest spoko, ale wydaje mi się że miałby za mało mocy jak na moje wymagania - lubię pie*dolniecie i mocny i dobry jakościowo bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...