Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Może być używany, ale nie chcę klasy AB, bo żre dużo prądu, nie ma na niego miejsca i będę korzystał tylko ze źródła analogowego. Kolumn też jeszcze nie ma. Tutaj założyłem nowy temat, żeby nie zaśmiecać tego tematu: https://forum.audio.com.pl/topic/80637-używany-zestaw-do-ok-1000-zł-z-dobrym-basem/

Edytowano przez deka87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanich cyfrowych wzmacniaczy raczej nie znajdziesz. Jeśli jednak chcesz używać głównie używać wejścia analogowego, lepiej użyć wzmacniacza impulsowego analogowego :) . Takich jest bardzo dużo. 

wzmacniacz: https://pl.aliexpress.com/item/32594479261.html

zasilacz do niego: https://pl.aliexpress.com/item/32832612576.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wydajny prądowo wzmacniacz i nie powinien mieć problemu z tym aby napędzał duże kolumny. Tylko trzeba by sobie wtedy zadać pytanie czy jest sens. Jeśli kupujemy duże kolumny do ekstremalnie głośnego słuchania wraz z nie najbliższą okolicą to lepiej  zaopatrzyć się we wzmacniacz o większej mocy. Nie musi być on wtedy za bardzo wyrafinowany, jeśli kolumny są takie. Z tego powodu większość niezbyt drogich podłogówek może okazać się nietrafionym wyborem do niego. W przypadku dużych kolumn o wysokiej skuteczności moze i jest jakiś sens. Zwykle łączy się je jednak z innymi wzmacniaczami. W  jego przypadku lepiej skupić się na tym aby kolumny były niekoniecznie duże co dobrze grające. W praktyce do większości przeciętnych pomieszczeń gdzie stanie taki wzmacniacz wystarczają niezbyt duże kolumny. Do większych pomieszczeń można dobrać jakieś kolumny podłogowe, również z naciskiem na jakość. Z moich doświadczeń wynika że do niewielkich kolumn jeśli w pomieszczeniu np. 30 m² dołączy nawet nieduży subwoofer ( nadający się do muzyki ) sutek jest lepszy. Dlatego moim zdaniem duże kolumny z tym wzmacniaczem nie za bardzo mają sens. Alej jeśli ktoś chce, to czemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1Ender napisał:

Czy SMSL Q5 napędzi podłogówki?

@MobyDick

Jak to się ma w porównaniu do Topping mx3?

Sorry, że się wtracę ale wg mnie tak. Od 2 dni mam ten wzmacniacz i testuję go co prawda na podstawkach ale tez uważanych przez część osób za wymagające prądowo i smsl nie ma z nimi problemu. Oczywiście przy wyższych poziomach głośności wzmacniacz nie będzie "wyrabiał" ale przy normalnych poziomach powinien dawać radę. A jeśli kogoś interesuje moje porównanie smsla z klasycznym wzmacniaczem w klasie AB to zapraszam do tego wątku :

W poście 28 opisane są moje wrażenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 1Ender napisał:

Czy SMSL Q5 napędzi podłogówki?

Pytanie powinno brzmieć, czy napędzi monitory? 😉 Często najmniejsza efektywność mają małe monitory. Ja teraz mam 2 podlogowki, jedne 106cm i 24kg, drugie 90cm i 14kg, no i przy mniejszych trzeba wzmacniacz więcej rozkręcać (2dB różnicy chyba) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppinga mx3 nie poznałem osobiście. Jeśli prawdą jest jego identyczna moc bez względu na obciążenie, to słabo świadczy o jego możliwościach prądowych i wygląda mi on na wzmacniaczyk który powinien być dobrym wyborem do niezbyt wyrafinowanych niewielkich kolumn, dla kogoś kto bardziej ceni jego nieco lepszą funkcjonalność ( bt i wyjście słuchawkowe ) oraz moze mu bardziej odpowiadać jego design. Bardzo możliwe że lepiej sprawdzi się do napędzania niewielkich kolumn przy komputerze, do używania go z bliska. Q5 pro widzę raczej obok nowoczesnego TV z napędem optycznym BD stojącym obok i ewentualnie z czymś takim jak tani streamer w postaci Chromecasta Audio, oraz np. z jakimś zewnętrznym odbiornikiem bt.

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Pytanie powinno brzmieć, czy napędzi monitory? 😉 Często najmniejsza efektywność mają małe monitory. Ja teraz mam 2 podlogowki, jedne 106cm i 24kg, drugie 90cm i 14kg, no i przy mniejszych trzeba wzmacniacz więcej rozkręcać (2dB różnicy chyba) 

Moc jakiej jest w stanie dostarczyć do niezbyt dużych i niezbyt efektywnych kolumn powinna być wystarczająca aby zagrały dość głośno. Większe kolumny często mają nie tylko większą skuteczność. Zwykle robi się je po to aby mogły po prostu grać z większymi  poziomami głośności bez słyszalnych dużych zniekształceń. Wbrew pozorom nie każdy tego potrzebuje. Panuje utarty pogląd sprzed kilkudziesięciu lat ze tylko duże kolumny mogą zapewnić duży i wystarczająco nisko schodzący bas. Tymczasem kupując dobre kolumny odpowiednie do tego wzmacniacza często można mieć i w tej dziedzinie lepszy dźwięk niż z większych tanich kolumn podłączonych do droższego wzmacniacza o bardziej klasycznej budowie. Stąd bierze się częste zaskoczenie jak gra ten maluch podłączony do dobrych niezbyt dużych lecz wymagających kolumn. Te same kolumny z większymi wzmacniaczami w cenie niewiele większej od niego mogą często rozczarować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RLC napisał:

Sprawdzałeś może przy jakich poziomach głośności pojawiają się zniekształcenia/przesterowanie?

Nie.Jesli dobrze pamiętam najgłośniej rozkręciłem do 30 db i było już bardzo głośno ale bez żadnych zniekształceń.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem że go nie testowałem jak głośno potrafi zagrać doszedłem do 32 zwątpiłem po 5 sekundach uszy pękają. Skoro z Heco 700 jak i Melodia BL 40 gra na 20m² i daje radę to można go podpinać do kolumn podłogowych. U mnie z maleństwami Elac po zabawie z EQ jest lepiej wyraźniej, ciągle mnie zadziwia ten duecik 😉 

9 minut temu, seba3002 napisał:

U mnie głośno robi się już przy 12 dB. A może ja mam jakąś wersję na sterydach 🙂.

Q5 zobaczył twojego Marantz'a i się przestraszył dlatego tak zagrał 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

U mnie z Melodika BL 40 i z Heco Aurora 700 zapierdziela aż miło😁.Ale pokój tylko 20m.Zauwazylem że jest też dobry do oglądania filmów w stereo.Ustawienie 7 eq i sub niepotrzebny.Kubek z kawą na stoliku tańczy 😁.

O tak. Też mam Aurory i wydaje mi się że na eq7 graja najlepiej. Stają się bardziej szczegółowe zwłaszcza w wysokim paśmie co wg mnie w 7setkach to największy mankament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ucichło trochę w tym wątku, więc pozwolę sobie odświeżyć. W pewnym sensie to będzie spam, to co zamierzam napisać. Ale z racji tego, że jest to wątek o chińskim mini wzmacniaczu i urzęduje tu [mention=20771]MobyDick[/mention] pozwolę sobie zadać pytanie. Myślałem o Q5 Pro, ale wpadł mi w oko również taki oto Aiyima z przedwzmacniaczem na lampach 6j1 i z końcówką w klasie D. Zastanawiam się czy to "gra". Gdzieś tam w necie i na FB spotkałem to urządzenie i zaciekawiło mnie. Z zalet to rozmiar, lampy - tak się składa że mam lepsze zamienniki, te oryginalne raczej szału nie ma, dizajnerski wygląd,bluetooth na pokładzie. Z wad to na pewno brak DACa, ale nie stanowi to wielkiego problemu, szkoda że nie ma i tyle. Sprzęt ma służyć nastolatkowi jako nagłośnienie komputera wraz z 6ohm monitorami. Źródło: komputer stacjonarny i chromecast (muszę dać trójnik/rozdzielacz RCA). Co sądzicie? Ktoś widział to kiedyś na oczy?

 

https://a.aliexpress.com/_v7FSnz

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obecnych w tym temacie chyba nikt nie miał do czynienia z nim. Z jednej strony obecność lamp dobrze wróży, bo połączenie przedwzmacniacza lampowego z końcówką mocy impulsową zwykle dobrze wypada. Z drugiej strony analogowa regulacja barwy w tak tanim urządzeniu, bez możliwości jej odłączenia już gorzej. Ludzie którzy to kupili są najwyraźniej zadowoleni. Jednak za dużo bym sobie po tym wzmacniaczu nie obiecywał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jak byłem zwolennikiem Q5 Pro, tak od kilku dni jestem przeciwnikiem.

Gra na prawdę super jak za tę cenę, bez dwóch zdań, ale ma także minusy, pilot się zawiesza i musiałem wyciągać baterie z 10 razy, a nie używam go dużo. 
Najgorsze jest jednak to że po niecałych 4 miesiącach się zepsuł. Jak go włącze to gra około 25 minut a następnie restartuje się co 95 sekund.

W tej chwili staram się jakkolwiek załatwić reklamację, no ale zobaczymy. To wszystko spowodowało że odechciało mi Q5 Pro. W tej chwili zastanawiam się nad kilkoma innymi urządzeniami, ale już raczej nie chińśkimi, szkoda mojego czasu i nerwów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...