Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

3 minuty temu, RLC napisał:

Akurat na ciebie trafiło z awarią, wiele osób używa i nie narzeka po prostu miałeś pecha.

Być może, ale kupując np Yamahe mam 3 lata gwarancji Door to Door, a tu bujam się mailami z Amazonem i wysyłam filmiki że się restartuje urządzenie.

A może po prostu za dużo go używałem? Nie wiem jak inni go używają, ale u mnie grał po kilkanaście godzin dziennie przez prawie 4 miesiące

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pracuje codziennie wiele godzin jako nagłośnienie tv i też do słuchania muzy i działa bez problemu.Chinczycy już nie produkują tandety jak dawniej.Gdyby tak było to nikt by tego nie kupował.Szybko by sobie popsuli reputację.Kazdej firmie zdarzy się wyprodukować jakiś nieudany egzemplarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obecnych w tym temacie chyba nikt nie miał do czynienia z nim. Z jednej strony obecność lamp dobrze wróży, bo połączenie przedwzmacniacza lampowego z końcówką mocy impulsową zwykle dobrze wypada. Z drugiej strony analogowa regulacja barwy w tak tanim urządzeniu, bez możliwości jej odłączenia już gorzej. Ludzie którzy to kupili są najwyraźniej zadowoleni. Jednak za dużo bym sobie po tym wzmacniaczu nie obiecywał. 
Dziękuję za odpowiedź. Poszperam jeszcze trochę w necie, zobaczymy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem to zawieszanie się działania pilota nie jest skutkiem przypadkowego wciśnięcia przycisków B lub C ? Kiedyś czasem mi się to przypadkiem zdarzało. Wystarczy wtedy wcisnąć przycisk A. Kiedyś ze 3 razy zawiesił mi się po tym jak działał bez wyłączania miesiącami. Od jakiś dwóch lat nawet na to nie mogę narzekać. Może trafił się jakiś wadliwy egzemplarz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kilka razy zawiesił się pilot. Wyjęcie baterii pomogło. Poza tym q5 od miesięcy nie stygnie przy muzyce i TV. Widać trafił się wadliwy egzemplarz.

Dlatego zawsze powtarzam, że zakup poza Polską choć tańszy, obarczony jest ryzykiem. Czasem ta oszczędność może się zemścić. Ja zapłaciłem w Polsce aż 650 zł, ale w razie czego mam się do kogo zwrócić z gwarancją lub rękojmią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich forumowiczów,

Przeczytałem większość stron tego wątku i zdecydowałem się na zakup smsl q5. Mam kilka pytań co do dalszych decyzji i mam nadzieję, że doświadczeni użytkownicy przyjdą z pomocą :)

Sam jestem raczkujący w temacie zestawów audio, więc chciałbym się upewnić czy dobrze wszystko rozumiem.

1. Pomieszczenie nie powinno być problemem w kwestii akustyki - kwadrat 4x4 z wydzieloną kuchnią, która oddzielona jest wysoką ladą barową z wykończeniem tapicerskim (pianka obszyta materiałem) - możemy zakładać, że dźwięk i tak będzie rozchodził się po całym pomieszczeniu, więc jest to ok 15m2 (dywan, narożnik, grube zasłony - powinno być ok)

2. Jako źródło chce zastosować TV z wbudowanym chromcastem (Philips 55OLED803) i tutaj pierwsze pytanie - czy to będzie jakiś problem? TV ma oczywiście wyjście cyfrowe ale jak to się ma do tych zewnętrznych urządzeń do streamingu? Niestety nie wiem.

3. Wybór głośników - muzyka w zasadzie każdego gatunku jednak ostatnio są to najczęściej covery w różnych aranżacjach (może ktoś kojarzy - postmodern, scary pocket). Lubię dosyć ciepłe barwy, z wyraźnym dynamicznym basem ale też wyraźnym wokalem (nie umiem opisywać brzemienia:(). Dlatego chciałbym, żeby głośniki były dosyć uniwersalne. Budżet - 2000zł, nie koniecznie muszą być nowe. Czytałem o połączniu q5 z kefami q350 i będę miał okazję sobie sprawdzić te kolumny w pobliskim sklepie ale im więcej propozycji tym lepiej, może uda mi się porównać więcej głośników. Wszystkie propozycje rozważę - podłogówki, podstawki, jakieś 2+1 (z tego co czytałem do tego wzmacniacza można podłączyć suba)

Od razu zaznaczę, że nie jestem jakimś fanatykiem dobrego dźwięki i przesiądę się z głośników wbudowanych w tv.. ale może ta przygoda się bardziej rozwinie? Kto wie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

1 godzinę temu, elektryk napisał:

Jako źródło chce zastosować TV z wbudowanym chromcastem (Philips 55OLED803)

TV nie jest dobrym źródłem dźwięku, w twoim przypadku wychodzi na to że tylko takie masz chyba że się mylę?  Za jakiś czas pomyśl o czymś innym np jakiś streamer. 

1 godzinę temu, elektryk napisał:

Czytałem o połączniu q5 z kefami q350 i będę miał okazję sobie sprawdzić te kolumny w pobliskim sklepie

Odsłuchy to podstawa a najlepiej u siebie. Do 15m² osobiście bym subwoofera nie wstawił ale co kto woli 😉 kolumny podłogowe tutaj raczej podstawkowe. 

Nowe czy używane choć z opisu wnioskuje że nowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Witam 

TV nie jest dobrym źródłem dźwięku, w twoim przypadku wychodzi na to że tylko takie masz chyba że się mylę?  Za jakiś czas pomyśl o czymś innym np jakiś streamer. 

Odsłuchy to podstawa a najlepiej u siebie. Do 15m² osobiście bym subwoofera nie wstawił ale co kto woli 😉 kolumny podłogowe tutaj raczej podstawkowe. 

Nowe czy używane choć z opisu wnioskuje że nowe?

Mogą być używane;) A jeśli chodzi o źródło z TV - skoro ma wbudowanego chromcasta to czemu jest gorszy od zewnętrznego? 

Jeśli chodzi o subwoofer albo podłogowe to napisałem informacyjnie, gdyby np. były jakieś podłogowe, które mogą się nadać albo zestaw delikatnych monitorów z subwooferem - tak jak wspominałem, dopiero poznaję branżę :)

 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Kolego @elektryk, jeden z forumowiczów sprzedaje wspomniane przez Ciebie Kefy za 1500 zł. Myślę, że to bardzo dobra cena. Do tego smsl q5 pro, który jak na swoją cenę gra bardzo fajnie i masz bardzo dobry zestaw.

Oczywiście biorę je pod uwagę ale chciałbym mieć porównanie też z innymi. Po jutrze wybieram się na odsłuch żeby w ogóle usłyszeć co mnie tak naprawdę czeka bo przesiadam się z głośników wbudowanych w TV :) Budżet nawet mógłbym trochę przekroczyć jeśli mogłoby to być coś lepszego ;) Chyba, że te KEF'y są jedynym rozsądnym wyborem dla tego wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elektryk napisał:

Chyba, że te KEF'y są jedynym rozsądnym wyborem dla tego wzmacniacza?

To jest sprawdzone i często polecane tutaj połączenie. Ja u siebie testowałem ten wzmacniacz z nieco droższymi kolumnami i radził sobie z nimi przyzwoicie. Oczywiście lepszy wzmacniacz zagra z lepszymi kolumnami lepiej ale gdybym ja miał ograniczony budżet, wybrałbym lepsze paczki i tańszy wzmak a w przyszłości rozważał jego wymianę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi @seba3002, @RLC, @marcinmarcin

Oczywiście KEF'y q350 będą brane w pierwszej kolejności, jednak chciałbym mieć porównanie do innych. Gdzieś czytałem o połączeniu tego wzmacniacza z tymi głośnikami:

1. Magnat Quantum 723

2. Dali Oberon 3 czarny

3. Dynaudio Emit M10

Jeszcze napewno były jakieś ELAC'i ale niestety sobie nie zapisałem i muszę odkopać :)

Co o tych podstawkach myślicie w połączeniu z q5? 

W przyszłości na pewno pomyslę o zewnętrznym urządzeniu streamingowym ale narazie zostanę na TV 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, elektryk napisał:

Rozumiem, że dla wielu osób może to być oczywiste ale ja tych różnic nie znałem, więc dzięki za odpowiedź :)

Ważne żeby sobie pomagać 😉 dla mnie CA to świetne, trochę niedoceniane urządzenie, które z przyzwoitym dacem potrafi ładnie zagrać 

Ja bym jeszxze pomyślał o małych podstawkach Quadral, fajny stosunek cena/jakość np seria Rhodium 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, elektryk napisał:

Jeszcze napewno były jakieś ELAC'i ale niestety sobie nie zapisałem i muszę odkopać :)

Szukaj używanych z głośnikiem wysokotonowym JET świetne kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość dźwięku z TV to zwykle jest to zagadką jeśli się go nie sprawdzi. Jedne grają lepiej a inne gorzej. Te lepiej grające zwykle nie ingerują w dźwięk z wyjścia cyfrowego. Te gorzej grające zazwyczaj grają wyraźnie ciszej niż ta sama muzyka z urządzenia przewidzianego do celów audio. Cichszy dźwięk wynika zwykle z poddania go obróbce cyfrowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi o jakość dźwięku z TV to zwykle jest to zagadką jeśli się go nie sprawdzi. Jedne grają lepiej a inne gorzej. Te lepiej grające zwykle nie ingerują w dźwięk z wyjścia cyfrowego. Te gorzej grające zazwyczaj grają wyraźnie ciszej niż ta sama muzyka z urządzenia przewidzianego do celów audio. Cichszy dźwięk wynika zwykle z poddania go obróbce cyfrowej.

Dzięki za informację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektryk postaraj się wypożyczyć  kolumny do odsłuchu w domu. Ja testowałem w salonie Elac Debut B6.2, Q Acoustics 3020i i Dali Spektor 2 - żadna z nich nie zachwyciła tym jak gra, teraz jestem pewien że w domu mogły grać zdecydowanie inaczej. Kolejny odsłuch w salonie to KEF Q350 i USHER S-520 zaproponowany przez salon.
Kefy w salonie grały gorzej od Usherów, wypożyczyłem oba komplety do domu i sytuacja się odwróciła. W domu miałem czas na pobawienie się ustawieniami kolumn jak i samego smsl q5. Ostatecznie zostawiłem KEF Q350. Czym dłużej ich używam tym bardziej podoba mi się to jak grają. 

Czy tv będzie dobrym źródłem?
Ja z telewizora puszczam tylko filmy i jest ogromna przyjemność z oglądania.
Do słuchania muzyki początkowo używałem Chrommcast Audio, ale jak pisałem wcześniej gra on jak dla mnie za ostro. Przesiadłem się na Streamer'a iEAST M20 (pierwszy okazał się uszkodzony) i jest przyjemniej, ale niestety funkcjonalność aplikacji jest fatalna, Tidal się wiesz, gubi połączenia z dyskiem sieciowym. Jak dla mnie to frustrujące urządzenie.
Jedynie do czego go obecnie używam to do słuchania radia.

@Stolarz jak Tobie spisuje się iEAST?

Pytanie do forumowiczów co by polecili jako streamer zamiast iEAST M20?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2021 o 19:54, elektryk napisał:

Dzięki za szybkie odpowiedzi @seba3002, @RLC, @marcinmarcin

Oczywiście KEF'y q350 będą brane w pierwszej kolejności, jednak chciałbym mieć porównanie do innych. Gdzieś czytałem o połączeniu tego wzmacniacza z tymi głośnikami:

1. Magnat Quantum 723

2. Dali Oberon 3 czarny

3. Dynaudio Emit M10

Jeszcze napewno były jakieś ELAC'i ale niestety sobie nie zapisałem i muszę odkopać :)

Co o tych podstawkach myślicie w połączeniu z q5? 

W przyszłości na pewno pomyslę o zewnętrznym urządzeniu streamingowym ale narazie zostanę na TV 

Posiadam takie połączenie z Emit 10. Gra to znakomicie bas mnie wgniata w fotel. Wrzuciłem gdzieś wcześniej filmik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2021 o 01:55, T Z6 napisał:

Mój pracuje codziennie wiele godzin jako nagłośnienie tv i też do słuchania muzy i działa bez problemu.Chinczycy już nie produkują tandety jak dawniej.Gdyby tak było to nikt by tego nie kupował.Szybko by sobie popsuli reputację.Kazdej firmie zdarzy się wyprodukować jakiś nieudany egzemplarz.

Dalej produkują tandetę wszystko zależy od ceny wyjściowej - jak to mówia z gó.....a bata nie ukręcisz. Oczywiście produkują także porządne klasowe sprzęty nie ustępujące jakością powszechnie znanej i cenionej konkurencji jak np Audio-GD  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Shiver07 napisał:

Posiadam takie połączenie z Emit 10. Gra to znakomicie bas mnie wgniata w fotel. Wrzuciłem gdzieś wcześniej filmik. 

A jak góra, średnica, w jak dużym pomieszczeniu grasz?

15 minut temu, Goguś napisał:

Dalej produkują tandetę wszystko zależy od ceny wyjściowej - jak to mówia z gó.....a bata nie ukręcisz.

A Ty znowu swoje 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...