Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Witajcie.

Nowy na forum i 1rwszy wpis.

Bardzo się cieszę,że tu trafiłem. (noo,olewałem już posty gdzie spiny były) :D

Szukałem małych rozmiarów i padł na ubogi sprzęt: (jeszcze przed tym forum)


SMSL SA S3

Karta dzwiękowa creative Sound Blaster X-Fi HD USB

I na małe biurko KODA AV702S v2

 

Podpięte pod  8ohm i generują tylko 13.5W (tak wiem 8 ohm, szukałem 4ohm ale grały przyzwoicie u kupca co miał na stanie inne)

Absolutnie starczy jeżeli mowa o mnie,gdy mieszka się w bloku,(nie chce wkurzać sąsiadów co mają bobasa jak i ja,nooo ciut już starsze) ma się małe pomieszczenie.

Ale na działce,gdzie brak sąsiadów,brakuje już mocy...

 

 

No ale,o co chodzi?

A no... prośba o doradzenie.

 

Planuję zakup SMSL Q5 PRO ale lekko męczy mnie ciut mniejszy z BT Topping MX3 co ciężko go dostać .Wiem że gatka o SMSL tu,ale mam dylemat.

Skoro ma wyjście optyczne to wykorzystam moją kartę dzwiękową,która też posiada optyka (zawsze level up)

Kable...Szukam głośnikowych i RCA. Autor zachwalał ostatecznie Chord Clearway (chyba że już przewijałem te kłótnie,więc nie wiem) Aczkolwiek cenowo zabijają bardzo mocno. Zastanę inne ciekawe,które nie kosztują co sam wzmak ?

Me małe kolumny KODA zostają,to będzie ostatni element jak uporam się z kablami i za pewnie będą to 4ohm (chyba że będzie dla mnie ok,to zostanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Son-Goku Cześć

17 minut temu, Son-Goku napisał:

Kable...Szukam głośnikowych i RCA. Autor zachwalał ostatecznie Chord Clearway (chyba że już przewijałem te kłótnie,więc nie wiem) Aczkolwiek cenowo zabijają bardzo mocno. Zastanę inne ciekawe,które nie kosztują co sam wzmak ?

Co do kabli to ja u siebie używam zwykłych miedziaków (https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-glosnikowy-czysta-miedz-cu-2x2-5-mm-7118706390)

Kable HDMI posiadam też tej samej marki i jest w porządku więc może i RCA też będzie ok. Jedne z tańszych ale dobrych jakościowo.

Co do wzmacniaczy (SMSL Q5 PRO i Topping MX3) to chyba ta sama liga także jeden i drugi będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że będą podłączone do tego wzmacniacza kolumny takie jak KODA AV702S v2, to faktycznie chyba bez znaczenia który z wzmacniaczy zostanie wybrany. Również wybór kabli typu Chord Clearway, były tu przesadą. Sprawa może zacząć wyglądać zupełnie inaczej gdy przyjdzie podłączyć inne kolumny. Dopiero wtedy można myśleć o doborze przewodów głośnikowych. A do tych które są, jeśli kable są krótkie ( bo przecież mają być używane przy komputerze ), nie ma sensu używać przewodów miedzianych o przekroju większym niż 1,5mm². 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Biorąc pod uwagę że będą podłączone do tego wzmacniacza kolumny takie jak KODA AV702S v2, to faktycznie chyba bez znaczenia który z wzmacniaczy zostanie wybrany.

No dobra rozumiem,dzięki za cynk. Skoro już piszemy odnośnie kolumn miałem na oku,albo wymienić same głośniki już w 4 ohm zostawiając obudowę,ale nie wiem czy snes.

Często Cię widnieje w tym temacie,więc napiszę tak dla swojej wiedzy,by wiedzieć czym się kierować. Jakie kolumny byś Ty tu zainstalował na biurko ?

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Sprawa może zacząć wyglądać zupełnie inaczej gdy przyjdzie podłączyć inne kolumny. Dopiero wtedy można myśleć o doborze przewodów głośnikowych. A do tych które są, jeśli kable są krótkie ( bo przecież mają być używane przy komputerze ), nie ma sensu używać przewodów miedzianych o przekroju większym niż 1,5mm². 

I znów dobrze wiedzieć (kasa w kieszeni)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze sprawa rozbija się głównie o kasę. Z moich doświadczeń do Q5 pro warto podłączać niewielkie lecz wysokiej klasy kolumny, bo z takimi najlepiej się zgrywa. Warto wtedy rozglądać się za kolumnami używanymi w dobrym stanie, które kosztowały niewspółmiernie dużo w stosunku do ceny tego wzmacniacza. MX3 nie słyszałem. Z tego co o nim czytałem powinien najlepiej sprawdzać się z niezbyt drogimi i niezbyt wyrafinowanymi kolumnami. Najprawdopodobniej sprawdzi się lepiej z takimi kolumnami o większej impedancji. Jego wbudowany moduł bluetooth to pewien atut. Jednak zapewnia on tylko podstawowy poziom jego jakości dźwięku, bo nie jest zbyt zaawansowany. Do Q5 pro zwykle polecany był bardziej Chromecast Audio. Coraz trudniej go ostatnio nabyć. Jednak jest to znacznie lepsze rozwiązanie, bo jest to niezależny odtwarzacz sieciowy o znacznie lepszej jakości dźwięku i większej funkcjonalności. Wymiana głośników w kolumnach o impedancji 8 ohm na 4 wymaga również zmiany zwrotnic lub ich przekonstruowania. Bardzo wiele kolumn o deklarowanej przez producenta impedancji 8 ohm ma faktycznie niższą jej wartość ( zazwyczaj 4 omy ). Warto tu sprawdzić jakiej impedancji są głośniki niskotonowe w nich użyte. Dlatego co do wyboru kolumn warto się dobrze zastanowić nad przewidzianym budżetem. Piszę o tym boże często ktoś podaje jakąś kwotę, a potem kupuje droższe kolumny. Za większą kwotę zawsze można znaleźć lepsze kolumny. Istotne jest też to jaki ma się wzmacniacz, bo z tego co widzę do MX3 nie ma sensy za bardzo się rozpędzać z wyborem kolumn. Podejrzewam że KODA AV702S v2 będzie dla niego dobrym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick

 

Racja co do zmiany głośników w moich kolumnach, litraż,zwrotka,basreflex trza ustalić,zmierzyć.Jest roboty i nie wiadomo czy efekt wyjdzie na plus. Ja jestem za tym,by kupować sprzęt używany w dobrym stanie (zawsze to model wyżej)

Czyli przynajmniej wiem co mam i jaki level up zrobić, 3mam się z Q5 Pro.

Tak więc skoro się dość rozpisałeś (za to wielkie dziękuję) Jak możesz ,zapodaj model kolumn,bym wiedział jak działać dalej. (ten,który faktycznie wykorzysta potencjał wzmaka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że niekoniecznie :D .

Akurat Q5 pro bardzo dobrze się zgrywa z kolumnami z serii Quantum Magnata.

Sęk w tym, że nie mam porównania. A chciałbym zmienić Q5 Pro na coś z CD i radiem.

A to nie jest tak, że Magnaty 723 są detaliczne i dość ofensywne, a Marantz dałby im spokój i więcej dołu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej szukał bym innych kolumn. Bo podłączając kiepski wzmacniacz do tych dobrych w końcu kolumn wyjdzie po prostu kupa i przepis na rozczarowanie. Próbowałeś użyć regulacji barwy ( delikatnie ) + ewentualnie któreś z ustawień EQ ? np. E1 ( regulacja barwy umożliwia również ujmowanie ) . Nie jest wykluczone że może akurat ten mały kombajn Marantza jest właśnie tym czego akurat potrzebujesz. W końcu są baaardzo różne gusta.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jakub_Kam napisał:

Czyli z Magnatami 723 mogłoby to fajnie zagrać, ba, może nawet lepiej by się uzupełniały niż z Q5 Pro. Dobrze myślę?

Nie koniecznie.

Ja Magnaty odbieram jako kolumny dynamiczne i do nich pasuje też taka elektronika.

14 godzin temu, Jakub_Kam napisał:

Sęk w tym, że nie mam porównania. A chciałbym zmienić Q5 Pro na coś z CD i radiem.

No to Ty masz łatwą drogę. Skoro Q5 masz to Marantza wypożyczasz i testujesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 06:33, S4Home napisał:

Nie koniecznie.

Ja Magnaty odbieram jako kolumny dynamiczne i do nich pasuje też taka elektronika.

No to Ty masz łatwą drogę. Skoro Q5 masz to Marantza wypożyczasz i testujesz.

Piotr

Miałem jakiś czas temu maranza mcr powiem tak słabizna i poległ. Nie napędził moich Dali lektor 2. Niby 2x50W skala głośności bodajże do 60. Koło 40 na skali głośniki już zaczęły zniekształcać dźwięk. Na pewno wygodne urządzenie sieć,radio i ternetowe apka na tele i nic więcej. No i cena dlatego można taniej i lepiej. Najważniejsze jest wzmocnienie żeby zasilić głośniki wydajnym prądem żeby je napędzić. Co jest mega fajne wystarczy podłączyć kabelkiem USB telefon do Q5 Pro i gra muzyka. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. To mój pierwszy post na tym forum choć wątek przeczytałem cały (zajęło m to kilka ładnych dni :)). Piszecie że ten wzmacniacz dobrze zgrywa się z KEF LS50, Q350. A co z niższym modelem czyli Q150? Pytam bo jestem zdecydowany na ten wzmacniacz i te niższe Kefy odpowiadały by mi bo są mniejsze niż Q350 i podobają mi się wizualnie. Sprzęt chciałbym ustawić w sypialni o powierzchni ok. 11 m2 (3,4 m x 3,4 m) czyli w dosyć małym pomieszczeniu i stąd moje pytanie odnośnie tych Q150 bo są mniejsze gabarytowo. Chyba że możecie polecić inne małe kolumny które dobrze zgrywają się z Q5 Pro. Cena taka jak wspomniany KEF, czyli okolice 2 tyś. zł za komplet. Chciałbym kolumny nowe choć używane też wchodzą w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lucky napisał:

Cześć Panowie. To mój pierwszy post na tym forum choć wątek przeczytałem cały (zajęło m to kilka ładnych dni :)). Piszecie że ten wzmacniacz dobrze zgrywa się z KEF LS50, Q350. A co z niższym modelem czyli Q150? Pytam bo jestem zdecydowany na ten wzmacniacz i te niższe Kefy odpowiadały by mi bo są mniejsze niż Q350 i podobają mi się wizualnie. Sprzęt chciałbym ustawić w sypialni o powierzchni ok. 11 m2 (3,4 m x 3,4 m) czyli w dosyć małym pomieszczeniu i stąd moje pytanie odnośnie tych Q150 bo są mniejsze gabarytowo. Chyba że możecie polecić inne małe kolumny które dobrze zgrywają się z Q5 Pro. Cena taka jak wspomniany KEF, czyli okolice 2 tyś. zł za komplet. Chciałbym kolumny nowe choć używane też wchodzą w grę.

Starsze modele kolumn tego producenta z głośnikami koncentrycznymi o mniejszych wymiarach spisywały się lepiej w stereo. Widziałem jakiś czas temu na allegro używane KEF R100 w podobnej cenie. Lepiej jednak poszukać LS50. Do uzupełnienia niskich tonów można zawsze wyposażyć się w subwoofer.

Czasem warto takie kolumny położyć na boku.

Może warto pomyśleć właśnie o Q350.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Czyli Q350 znów wracają do rozważenia. Wcześniej zastanawiałem się właśnie nad nimi bo sporo osób je polecało w tym temacie tylko myślałem że do tak małego pokoju mogą być za duże, ale jeśli Q150 są sporo gorsze to poważnie pomyślę o Q350. Natomiast LS 50 wymiarami by mi pasowały ale nie ten budżet no chyba że udało by się znaleźć używane w cenie ok. 2500 zł za parę. Najlepiej będzie po prostu wypożyczyć na testy Q350, jeśli oczywiście będzie taka możliwość i jeszcze jakieś inne kolumny do porównania, tylko jakie? Może koledzy coś podpowiedzą, jakie ewentualnie jeszcze kolumny brać pod uwagę do takiej sypialni (11 m2)?

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Niech Kolega poczyta na temat lub posłucha jak jest opcja Mission QX2. Jeden z forumowych kolegów chwalił. Do sypialni podobno idealne 😉

Dziękuję za podpowiedź. Wizualnie bardzo ładne. Ciekawe tylko czy dobrze zgrywają się z Q5 Pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...