Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

30 minut temu, Lucky napisał:

Wizualnie bardzo ładne. Ciekawe tylko czy dobrze zgrywają się z Q5 Pro?

Ja tego nie wiem ale QXy eksponują lekko skraje pasma co jest istotne przy cichym sypialnianym słuchaniu muzyki biorąc pod rozwagę krzywe Fletchera-Munsona 😉 

Jest recenzja Tu do poczytania i myślę, że warto posłuchać. Trzymam kciuki za właściwe wybory 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HQ150 napisał:

No i jeszcze jest SMSL DA-9:-)

Tego nie mialem okazji sluchac, ale widze, ze ciezko dostepny :) Jednak, co by nie mowic i pisac, to w tych czasach, gdzie brakuje elektroniki i duzo ludzi szuka podstawek, jakiegos zestawu za 2/3 tysiace, to ja bardzo polecam SMSL, czy Topping :)

1 godzinę temu, Son-Goku napisał:

Panowie...

 

Poszukuję (nie za miliony używkę,nówkę) Głośników na biurko które mają ciepłą barwę,łagodną górę dla Q5 PRO ?

Jaki budzet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HQ150 napisał:

Kolega @Son-Goku szuka kolumn z tego, co zrozumialem, bo juz q5 jest na stanie, tak? Tez sie pogubilem ;) Czesto polecane sa Heco 300, masz mozliwosc gdzies posluchac?

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kolumny B&W 685 w mojej opinii nie grają ciepło, ani łagodnie. Nie chcę powiedzieć iż grają ostro, ale na pewno bardzo wyraźnie i mogą zmęczyć.

Dnia 5.08.2021 o 16:51, Lucky napisał:

Cena taka jak wspomniany KEF, czyli okolice 2 tyś. zł za komplet. Chciałbym kolumny nowe choć używane też wchodzą w grę.

https://www.q21.pl/kef-q350-czarny-outlet.html

Tutaj jeszcze warto posłuchać kolumn Mission QX-1, choć już chyba niedostępne jako nowe albo np. Dynaudio Emit M10.

https://www.audiostyl.pl/dynaudio-emit-m10-bialy-p-2744.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 06:33, S4Home napisał:

Nie koniecznie.

Ja Magnaty odbieram jako kolumny dynamiczne i do nich pasuje też taka elektronika.

No to Ty masz łatwą drogę. Skoro Q5 masz to Marantza wypożyczasz i testujesz.

Piotr

Miałem jakiś czas temu maranza mcr powiem tak słabizna i poległ. Nie napędził moich Dali lektor 2. Niby 2x50W skala głośności bodajże do 60. Koło 40 na skali głośniki już zaczęły zniekształcać dźwięk. Na pewno wygodne urządzenie sieć,radio i ternetowe apka na tele i nic więcej. No i cena dlatego można taniej i lepiej. Najważniejsze jest wzmocnienie żeby zasilić głośniki wydajnym prądem żeby je napędzić. Co jest mega fajne wystarczy podłączyć kabelkiem USB telefon do Q5 Pro i gra muzyka. 

Posiadam kolumny Dynaudio Emit M10 i jak dla mnie gra to rewelacyjnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MobyDick napisał:

Q5 pro nie należy wrzucać do jednego worka z microwieżami. Jego małe rozmiary są mylące. On dobrze sprawdza się z dość wymagającymi kolumnami wyższej klasy i jest tylko wzmacniaczem z wejściami głównie cyfrowymi.

Potwierdzam. Testowałem ten wzmacniacz z monitorami, które cenowo wielokrotnie przekraczały wartość q5 i ten maluch radził sobie z ich wysterowaniem naprawdę przyzwoicie. Także moim zdaniem, mając mniejszy budżet, warto zainteresować się tym wzmacniaczem i dobrać do niego fajne kolumny, niż inwestować we wzmacniacz z wysokiej półki, kosztem kolumn.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 

Dzis zamowilem omawiany wzmacniac wiec za jakies dwa tygodnie sie go spodziewam.

Bedzie gral w salonie z aneksem ok 28 m2, podlaczony do tv samsung. Glownie bedzie sluzyl do telewizji i czasem do muzyki , nie mam jakis specjalnych wymagan, zalezy zeby ladnie czysto gralo. Szukam kolumn stereo, widze ze czesto sa polecane magnat quantum, czy polecacie jeszcze cos innego moze? 

A moze ma ktos cos na sprzedaz uzywanego, zawsze lepiej kupic od zaufanej osoby niz z allegro nie wiadomo od kogo.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory o których wspominałem bardzo często są wystarczające do TV, tym bardziej, że jak sam wspomniałeś "nie masz wielkich wymagań".  Co do kolumn podłogowych to zerknij na wspomniane już Victa Prime 702 ewentualnie Pure Accoustics Nova 6 lub Pylon Pearl 20.

Zapraszam na odsłuch na którym posłuchasz i sam ocenisz kilka propozycji.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...