Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

To już raczej szukał bym innych kolumn. Bo podłączając kiepski wzmacniacz do tych dobrych w końcu kolumn wyjdzie po prostu kupa i przepis na rozczarowanie. Próbowałeś użyć regulacji barwy ( delikatnie ) + ewentualnie któreś z ustawień EQ ? np. E1 ( regulacja barwy umożliwia również ujmowanie ) . Nie jest wykluczone że może akurat ten mały kombajn Marantza jest właśnie tym czego akurat potrzebujesz. W końcu są baaardzo różne gusta.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jakub_Kam napisał:

Czyli z Magnatami 723 mogłoby to fajnie zagrać, ba, może nawet lepiej by się uzupełniały niż z Q5 Pro. Dobrze myślę?

Nie koniecznie.

Ja Magnaty odbieram jako kolumny dynamiczne i do nich pasuje też taka elektronika.

14 godzin temu, Jakub_Kam napisał:

Sęk w tym, że nie mam porównania. A chciałbym zmienić Q5 Pro na coś z CD i radiem.

No to Ty masz łatwą drogę. Skoro Q5 masz to Marantza wypożyczasz i testujesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 06:33, S4Home napisał:

Nie koniecznie.

Ja Magnaty odbieram jako kolumny dynamiczne i do nich pasuje też taka elektronika.

No to Ty masz łatwą drogę. Skoro Q5 masz to Marantza wypożyczasz i testujesz.

Piotr

Miałem jakiś czas temu maranza mcr powiem tak słabizna i poległ. Nie napędził moich Dali lektor 2. Niby 2x50W skala głośności bodajże do 60. Koło 40 na skali głośniki już zaczęły zniekształcać dźwięk. Na pewno wygodne urządzenie sieć,radio i ternetowe apka na tele i nic więcej. No i cena dlatego można taniej i lepiej. Najważniejsze jest wzmocnienie żeby zasilić głośniki wydajnym prądem żeby je napędzić. Co jest mega fajne wystarczy podłączyć kabelkiem USB telefon do Q5 Pro i gra muzyka. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. To mój pierwszy post na tym forum choć wątek przeczytałem cały (zajęło m to kilka ładnych dni :)). Piszecie że ten wzmacniacz dobrze zgrywa się z KEF LS50, Q350. A co z niższym modelem czyli Q150? Pytam bo jestem zdecydowany na ten wzmacniacz i te niższe Kefy odpowiadały by mi bo są mniejsze niż Q350 i podobają mi się wizualnie. Sprzęt chciałbym ustawić w sypialni o powierzchni ok. 11 m2 (3,4 m x 3,4 m) czyli w dosyć małym pomieszczeniu i stąd moje pytanie odnośnie tych Q150 bo są mniejsze gabarytowo. Chyba że możecie polecić inne małe kolumny które dobrze zgrywają się z Q5 Pro. Cena taka jak wspomniany KEF, czyli okolice 2 tyś. zł za komplet. Chciałbym kolumny nowe choć używane też wchodzą w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lucky napisał:

Cześć Panowie. To mój pierwszy post na tym forum choć wątek przeczytałem cały (zajęło m to kilka ładnych dni :)). Piszecie że ten wzmacniacz dobrze zgrywa się z KEF LS50, Q350. A co z niższym modelem czyli Q150? Pytam bo jestem zdecydowany na ten wzmacniacz i te niższe Kefy odpowiadały by mi bo są mniejsze niż Q350 i podobają mi się wizualnie. Sprzęt chciałbym ustawić w sypialni o powierzchni ok. 11 m2 (3,4 m x 3,4 m) czyli w dosyć małym pomieszczeniu i stąd moje pytanie odnośnie tych Q150 bo są mniejsze gabarytowo. Chyba że możecie polecić inne małe kolumny które dobrze zgrywają się z Q5 Pro. Cena taka jak wspomniany KEF, czyli okolice 2 tyś. zł za komplet. Chciałbym kolumny nowe choć używane też wchodzą w grę.

Starsze modele kolumn tego producenta z głośnikami koncentrycznymi o mniejszych wymiarach spisywały się lepiej w stereo. Widziałem jakiś czas temu na allegro używane KEF R100 w podobnej cenie. Lepiej jednak poszukać LS50. Do uzupełnienia niskich tonów można zawsze wyposażyć się w subwoofer.

Czasem warto takie kolumny położyć na boku.

Może warto pomyśleć właśnie o Q350.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Czyli Q350 znów wracają do rozważenia. Wcześniej zastanawiałem się właśnie nad nimi bo sporo osób je polecało w tym temacie tylko myślałem że do tak małego pokoju mogą być za duże, ale jeśli Q150 są sporo gorsze to poważnie pomyślę o Q350. Natomiast LS 50 wymiarami by mi pasowały ale nie ten budżet no chyba że udało by się znaleźć używane w cenie ok. 2500 zł za parę. Najlepiej będzie po prostu wypożyczyć na testy Q350, jeśli oczywiście będzie taka możliwość i jeszcze jakieś inne kolumny do porównania, tylko jakie? Może koledzy coś podpowiedzą, jakie ewentualnie jeszcze kolumny brać pod uwagę do takiej sypialni (11 m2)?

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Niech Kolega poczyta na temat lub posłucha jak jest opcja Mission QX2. Jeden z forumowych kolegów chwalił. Do sypialni podobno idealne 😉

Dziękuję za podpowiedź. Wizualnie bardzo ładne. Ciekawe tylko czy dobrze zgrywają się z Q5 Pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lucky napisał:

Wizualnie bardzo ładne. Ciekawe tylko czy dobrze zgrywają się z Q5 Pro?

Ja tego nie wiem ale QXy eksponują lekko skraje pasma co jest istotne przy cichym sypialnianym słuchaniu muzyki biorąc pod rozwagę krzywe Fletchera-Munsona 😉 

Jest recenzja Tu do poczytania i myślę, że warto posłuchać. Trzymam kciuki za właściwe wybory 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HQ150 napisał:

No i jeszcze jest SMSL DA-9:-)

Tego nie mialem okazji sluchac, ale widze, ze ciezko dostepny :) Jednak, co by nie mowic i pisac, to w tych czasach, gdzie brakuje elektroniki i duzo ludzi szuka podstawek, jakiegos zestawu za 2/3 tysiace, to ja bardzo polecam SMSL, czy Topping :)

1 godzinę temu, Son-Goku napisał:

Panowie...

 

Poszukuję (nie za miliony używkę,nówkę) Głośników na biurko które mają ciepłą barwę,łagodną górę dla Q5 PRO ?

Jaki budzet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HQ150 napisał:

Kolega @Son-Goku szuka kolumn z tego, co zrozumialem, bo juz q5 jest na stanie, tak? Tez sie pogubilem ;) Czesto polecane sa Heco 300, masz mozliwosc gdzies posluchac?

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kolumny B&W 685 w mojej opinii nie grają ciepło, ani łagodnie. Nie chcę powiedzieć iż grają ostro, ale na pewno bardzo wyraźnie i mogą zmęczyć.

Dnia 5.08.2021 o 16:51, Lucky napisał:

Cena taka jak wspomniany KEF, czyli okolice 2 tyś. zł za komplet. Chciałbym kolumny nowe choć używane też wchodzą w grę.

https://www.q21.pl/kef-q350-czarny-outlet.html

Tutaj jeszcze warto posłuchać kolumn Mission QX-1, choć już chyba niedostępne jako nowe albo np. Dynaudio Emit M10.

https://www.audiostyl.pl/dynaudio-emit-m10-bialy-p-2744.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...