Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Witam, jestem zielony jeśli chodzi o audio chciałbym zrobić nie duży zestaw stereo w pokoju około 15m2 zastanawiam się nad tym wzmacniaczem plus głośniki ELAC debut.5.2 lub 6.2 źródłem dźwięku będzie tutaj TV . Jakieś alternatywy jeśli chodzi o nie drogi zestaw na początek? Może coś używanego czy lepiej kupować nowe?

Rozumiem że kable muszę oddzielnie kupić +optyczny/coacxial do podłączenia wzmacniacza z TV ? Jakie ogólnie polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ELAC debut.5.2 lub 6.2 to pewnie znajdziesz lepsze używane monitory w tej cenie. Jeśli chodzi o TV jako źródło cyfrowego dźwięku to bywa z tym różnie. Niektóre do tego nadają się dość dobrze, lecz częściej dźwięk jest w nich poddawany obróbce i wtedy dźwięk jest cichszy i czasem nienajlepszy. Jeśli dostaniesz kabel optyczny/coaxial na wyposażeniu z jakimś sprzętem audio to nie musisz go kupować :) . Zawsze możesz spróbować jakiś inny. Jeśli z którymś jest coś nie tak, to zapewne odczujesz różnice. Zakup nowych kolumn ma pewne zalety. Kupując używane jest szansa na to ze kupisz lepsze kolumny za określoną sumę. Jest też szansa że może być z nimi coś nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi o ELAC debut.5.2 lub 6.2 to pewnie znajdziesz lepsze używane monitory w tej cenie. Jeśli chodzi o TV jako źródło cyfrowego dźwięku to bywa z tym różnie. Niektóre do tego nadają się dość dobrze, lecz częściej dźwięk jest w nich poddawany obróbce i wtedy dźwięk jest cichszy i czasem nienajlepszy. Jeśli dostaniesz kabel optyczny/coaxial na wyposażeniu z jakimś sprzętem audio to nie musisz go kupować :) . Zawsze możesz spróbować jakiś inny. Jeśli z którymś jest coś nie tak, to zapewne odczujesz różnice. Zakup nowych kolumn ma pewne zalety. Kupując używane jest szansa na to ze kupisz lepsze kolumny za określoną sumę. Jest też szansa że może być z nimi coś nie tak.

Ok, dzięki za odpowiedź

Ogólnie mam telewizor LG oraz podłączony taki dekoder Android Box od Canal plus który też ma wbudowany Chromecast. Może lepiej do niego podłączyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MobyDick napisał:

Ktoś tu kupił taki i jest bardzo zadowolony: https://pl.aliexpress.com/item/1005001856045733.html

Obsługuje sporo standardów transmisji i co najważniejsze ma wyjście cyfrowe. Do tego dzięki zewnętrznym antenom ma dobry zasięg. 

Szkoda tylko ze wszystko ma wyjścia optyczne a smls ma tylko jedno wejście optyczne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego są zewnętrzne selektory wejść optycznych :) . xDuoo XQ-50 Pro i xDuoo XQ-50 maja wyjścia również w postaci elektrycznej coaxial. Są jednak droższe. W ich przypadku płaci się w dużej mierze za dobrą sekcję wyjść analogowych i funkcjonalność DAC-a USB.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MobyDick napisał:

Do tego są zewnętrzne selektory wejść optycznych :) . xDuoo XQ-50 Pro i xDuoo XQ-50 maja wyjścia również w postaci elektrycznej coaxial. Są jednak droższe. W ich przypadku płaci się w dużej mierze za dobrą sekcję wyjść analogowych i funkcjonalność DAC-a USB.

Selektor taki styknie czy polecacie coś innego?

70,83 zł  38% zniżki | LiNKFOR 3x1 SPDIF Toslink Switch Box with Optical Cable Digital Optical Audio Switcher with IR Remote Control Optical Switcher
https://a.aliexpress.com/_mO09Te2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MobyDick napisał:

Ponoć podłączenie Chromecasta z HDMI do ekstraktora SPDIF daje dobre efekty, i nie wychodzi drogo. Nie mam jednak w tej dziedzinie doświadczenia.

Zgadza się, taki konwerter na Ali kosztuje 40 zł. W pl coś koło 80-90zł. Różnica w dźwięku pomiędzy Chromecastem Audio a Chromecastem 3 puszczonego przez konwerter i podpiętego do Q5 praktycznie niezauważalna. Mam oba i testowałem na Tidalu. Fajna opcja dla kogoś kto chcę parę groszy zaoszczędzić. Kupujesz Chromecasta 3 używkę za 100zł + 40zł za konwerter. Za używkę CA trzeba dać 300-400zł.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy zamiana smsl q5 pro na końcówkę mocy icepower 125asx2 razem z prostym chińskim przedwzmacniaczem lampwym (6J5) powinna przynieść znaczną poprawę dźwięku? Do tego jakiś dac dokupię. Gram tylko przez streaming z raspberry. Smsl q5pro z elac123 dawało fajnie radę, teraz mam elac209 i trochę nie domaga. Dzięki i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to icepower 125asx2 ma czułość wejścia 5V , czyli takiego napięcia sygnału trzeba dostarczyć aby wzmacniacz osiągnął pełna moc. Wyjście CD ma zwykle 2V. Raczej mało prawdopodobne aby typowy tani preamp lampowy był w stanie dać tak wysokie napięcie na wyjściu. Dla przykładu: zasilenie tej końcówki mocy z regulowanego wyjścia CD da nam jakieś 20W mocy możliwej do osiągniecia maksymalnie i to tylko gdy płyta jest wysterowywana do maksymalnego poziomu, co jest mało realne. To sprawi ze dostępna moc maksymalna będzie znacznie mniejsza. Układy lampowe mają tą cechę że często nie lubią aby były mocno wsterowywane. To również moze sprawić że dźwięk będzie wyraźnie przez to zniekształcony. Sam pomysł preampa lampowego do tych końcówek moze być dobry. Musi on jednak być do tego zaprojektowany. Tanie preampy z lampami na pokładzie, zwykle mają tylko jeden stopień lampowy a resztę tranzystorową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...