Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Odpowiedź brzmi że nie znam takiego :) . Bo wzmacniacze w klasie AB w tej cenie gdy są nieco bardziej dynamiczne to są mniej rozdzielcze, albo gdy są nieco bardziej rozdzielcze to brak im takiej dynamiki. Bardzo możliwe że taki wzmacniacz w klasie AB nie istnieje. Nie znaczy to że komuś nie będzie bardziej odpowiadał właśnie taki nieco mniej dynamiczny lub nieco mniej rozdzielczy. Na wielu kolumnach różnice te mogą się zacierać. Dla przykładu Sphinx Myth 3 jako nowy był zdecydowanie droższy, obecnie powinno dać się go gdzieś kupić w tym pułapie cenowym. Wzmacniacz pracujący w pierwszych kilku watach w prawdzie w klasie A, ale przy większych mocach w klasie AB. Jest bardziej rozdzielczy i mniej dynamiczny od Q5pro. Ogólnie uważam ze to lepszy wzmacniacz analogowy. Jest jednak dość specyficzny :) . Jeśli coś ma  być podobne do Q5 pro to należy szukać czegoś co takim będzie :) , a nie czegoś zupełnie innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2022 o 17:43, Jakub_Kam napisał:

Gdyby można było go wypożyczyć, już dawno bym to zrobił. :P A że nie ma nowych… Seria 800 to to samo co 720 tylko z DACem?

Tak. Rożnicę w brzmieniu są bardzo małe.

17 godzin temu, Jakub_Kam napisał:

@MobyDick a gdybyś miał wytypować tradycyjny wzmacniacz w klasie AB, który gra porównywalnie/lepiej od Q5 Pro, jest równie dynamiczny, rozdzielczy, to co to by było? Coś w okolicach 2000 zł by się znalazło? Mowa o używkach, rzecz jasna.

Jeśli może być używany to nie będzie to takie trudne.

Roksan K2

Denon PMA 2000

Yamaha AS 1000

zapewne także wiele starszych konstrukcji

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się posłuchać moich Magnatów 723 z Denonem 520 (wnioskuję, że gra dość podobnie do 720). I wiecie co? Z czym do ludzi. Q5 Pro to klasa (albo i dwie) wyżej niż Denon. Ponownie zapałałem do niego miłością. 😉 A teraz przyszło mi do głowy, że może by dać mu coś bardziej wymagającego do grania. I tak myśle nieśmiało o Kefach LS50, tych zwykłych, nie meta. Słuchał ktoś takiego połączenia?

Edytowano przez Jakub_Kam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Tak, są ludzie na forum którzy właśnie mają takie zestawienie.

Ja co prawda nie słuchałem kefów ls50 z tym wzmacniaczem, ale grał u mnie z dwoma innymi parami kolumn w podobnym budżecie. Dawał sobie z nimi radę, powiem więcej, grało to zestawienie wg mnie naprawdę poprawnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2022 o 22:40, MobyDick napisał:

Oba zdecydowanie gorzej budują scenę i oba będą grały mniej dynamicznie. Nie wiem jak wypadnie porównanie ich  wejść gramofonowych. Pewnie sporo będzie zależało od preampu gramofonowego który podłączy się do Q5 pro. Być moze dobry preamp tego typu zrównoważy dość przeciętne wejście analogowe, bo oba wzmacniacze analogowe w tej dziedzinie również nie są rewelacyjne. Ja bym budował osobny system pod gramofon.

W tym tygodniu kupiłem gramofon,narazie najtańszy Audio Technika Lp60x do tego ten kabel https://allegro.pl/oferta/klotz-kabel-przewod-mini-jack-3-5mm-ofc-1m-7243422365 podłączyłem i jest naprawdę super,w porownaniu do Tidal HiFi z audiopro link 1 jest o niebo lepiej,co prawda trzeba podgłosić trochę w porównaniu z wejsiem cyforowym ale jest naprawdę super. Leprza stereofonia,bas,separacja instrumentów i wiele więcej na plus. Testowalem na Metallica-Black album remastered. Teraz myślę nad kupnem dobrego przedwzmacniacza bo pewnie będzie jeszcze lepiej no i napewno jakby gramofon był z wyższej półki też byloby na plus. Mo i co ważne nic nie brumi i nie ma zakluceń o co sie bałem przy takim podłączeniu typu jack-jack

Edytowano przez jar09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Wprowadzają regularnie nowe modele, ale to są wzmacniacze impulsowe ze zintegrowanymi  przetwornicami z sygnału analogowego, czyli analogowe wzmacniacze impulsowe. Do tego kładą raczej nacisk na urządzenia droższe i o większej mocy. Obawiam się że następcy nie będzie.

A czy jeżeli następcy nie widać na horyzoncie, to czy istnieje alternatywa która zasili głośniki Indiana Line Tesi 261 stojące na biurku? Źródło z komputera oraz w przyszłości streamera Raspberry.

Osobiście znalazłem S.M.S.L. SA-300, ale boję się o żywotność wyświetlacza. Ewentualnie może combo S.M.S.L. DA8S z Topping E30/innym DACiem?

Mój budżet to 1500 zł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te wzmacniacze są zupełnie inne niż QQ5 pro, ale myślę że powinny się sprawdzić z kolumnami Indiana Line Tesi 261. Myslę że w przypadku S.M.S.L. DA8S warto rozglądać się za DAC-iem który ma wyjścia zbalansowane, przynajmniej docelowo. Ciekaw jestem jak by zagrał z nimi Fosi Audio DA2120C https://pl.aliexpress.com/item/1005001313804141.html Ten wzmacniacz jest oparty o końcówki mocy Texas Instruments, czyli przynajmniej od tego samego producenta co Q5 pro, jednak zupełnie inne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...