Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Właśnie tak to wygląda i prawdopodobnie Q5 pro nie będzie już produkowany, bo paradoksalnie do jego budowy potrzeba więcej układów i jest bardziej przez to skomplikowany. Konstrukcje ze zintegrowaną przetwornicą z  końcówką mocy są tak popularne że ich budowa jest bardzo tania. Większość przeciętnych odbiorców nie widzi różnicy. 

Pytanie o inny wzmacniacz w tym temacie, tak jak rozmowa na inny temat w każdym temacie na każdym forum zawsze to oftopic i jest czymś niewłaściwym. Czym innym jest pytanie o różnice. Wielu ludzi widzi tylko różnice w funkcjonalności.

Ten wzmacniacz jest ewenementem w swojej kategorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MobyDick napisał:

Właśnie tak to wygląda i prawdopodobnie Q5 pro nie będzie już produkowany, bo paradoksalnie do jego budowy potrzeba więcej układów i jest bardziej przez to skomplikowany. Konstrukcje ze zintegrowaną przetwornicą z  końcówką mocy są tak popularne że ich budowa jest bardzo tania. Większość przeciętnych odbiorców nie widzi różnicy. 

Pytanie o inny wzmacniacz w tym temacie, tak jak rozmowa na inny temat w każdym temacie na każdym forum zawsze to oftopic i jest czymś niewłaściwym. Czym innym jest pytanie o różnice. Wielu ludzi widzi tylko różnice w funkcjonalności.

Ten wzmacniacz jest ewenementem w swojej kategorii.

Aby widzieć różnice trzeba się na tym znać i do tego mieć źródła opisujące konstrukcje. Pytanie o inny wzmacniacz w tym temacie jest jak najbardziej uzasadnione, jeśli ktoś jest laikiem i nie ma o tym pojęcia. Może zejdź trochę na ziemie w swojej profesjonalności, bo chyba zapomniałeś jak to jest jak się o czymś nie ma pojęcia.

A swoją drogą widziałem tu wiele offtopów i to z Twoim udziałem. Więc może trochę więcej tolerancji??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cały czas zastanawiam się nad cyfrowym bezstratnym źródłem do mojego Q5. Odkąd przeszedłem na Apple Music lossless kombinuję, jak sobie ułatwić życie. Jest takie ustrojstwo jak Apple TV 4K które obsługuje AM, ale ma jedynie wyjście hdmi. Obsługa może być przyjemna, bo obraz można rzucić na telewizor, ale sygnał cyfrowy audio z tv zwykle jest cichy i nie wiem, czy dobrej jakości. Zdecydowanie wolałbym mieć osobny cyfrowy sygnał audio.

Czy jest sens użyć np. jakiś HDMI Adio Extractor do wyodrębnienia sygnału stereo? Jest tego na Ali bardzo dużo. Czy takie urządzenia są w stanie zapewnić wysoką jakość dźwięku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Pod jakimi względami gorzej?

Rozwiń to  trochę. Bardzo jestem ciekaw porównania.

1. Na pewno moc 

2. Bas + dynamika - ogolnie takie brzmienie z kopem

Nie sa to jakies kolosalne roznice , bo smsl tez gra ok , ale dla mnie roznica w brzmieniu byla slyszalna i na korzysc wlasnie aiyima . 

Odrazu napisze ze wszystko tylko na optyku . Podobno ta aiyima ma slabe rca itp .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 pro ma dość twardy bas. Dzięki temu dobrze kontroluje kolumny dość wymagające w tej kwestii. Do jakich kolumn były podłączone te wzmacniacze? To dość dziwne że wejście analogowe w tej Aiyimie jest kiepskie, bo w jej przypadku teoretycznie podpięcie lepszego DAC-a powinno dać poprawę. No chyba że podepnie się coś co ma kiepski dźwięk z wyjścia analogowego. Przynajmniej gorszy od DAC-a wbudowanego w ten wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MobyDick napisał:

Często jest tak że wprawdzie dźwięk z TV jest cichy z wyjścia cyfrowego, ale z urządzeń podłączonych przez HDMI do niego jest dokładnie taki jak z wyjścia cyfrowego bez konwersji. Najlepiej najpierw spróbować zanim zaczniesz kombinować z ekstraktorem SPDIF :) .

Już podpinałem wyjście optyczne tv do q5. Niestety za bardzo cicho i dźwięk też jakiś taki mało „soczysty”, płaski. Mam tv LG. Dlatego szukam innego rozwiązania. Poza tym kusi mnie wygoda obsługi Apple Music na ekranie tv. Jakby Apple dodało wyjście audio w urządzeniu nie byłoby problemu, a tak trzeba cudować 😉 

9 godzin temu, robotnik napisał:

1. Na pewno moc 

2. Bas + dynamika - ogolnie takie brzmienie z kopem

Nie sa to jakies kolosalne roznice , bo smsl tez gra ok , ale dla mnie roznica w brzmieniu byla slyszalna i na korzysc wlasnie aiyima . 

Odrazu napisze ze wszystko tylko na optyku . Podobno ta aiyima ma slabe rca itp .

 

Ja na początku słuchałem płasko i wydawało mi się, że było dobrze. Ale kupiłem sobie słuchawki Sennheiser HD595 i okazało się, że dźwięk jest na nich inny, dużo bogatszy. Potraktowałem słuchawki jako referencyjny punkt odniesienia.
Zacząłem kombinować z ustawieniami korekcji Q5 i okazało się, że najbardziej zbliżone brzmienie jest na fabrycznym ustawieniu E5. Od razu pojawiła się lepsza dynamika szczególnie na skrajach pasma, lepsza przestrzeń i detale. 
Oczywiście to dotyczy moich kolumn i mojego pomieszczenia. U kogoś innego może być inaczej 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MobyDick napisał:

Q5 pro ma dość twardy bas. Dzięki temu dobrze kontroluje kolumny dość wymagające w tej kwestii. Do jakich kolumn były podłączone te wzmacniacze? To dość dziwne że wejście analogowe w tej Aiyimie jest kiepskie, bo w jej przypadku teoretycznie podpięcie lepszego DAC-a powinno dać poprawę. No chyba że podepnie się coś co ma kiepski dźwięk z wyjścia analogowego. Przynajmniej gorszy od DAC-a wbudowanego w ten wzmacniacz.

testowalem z kef q350 i kolumnami znajomego B&W 602 .  Ale to takie tam testy na chwile zrobilismy przy okazji spotkania bo na wiecej reszta nie pozwolila :)  W ocenie wiekszosci lepiej grala aiyima ( wszyscy ) i B&W 602 :)   Tak czy inaczej w cenei okolo 450 z zasilaczem mysle ze aiyima nie ma konkurencji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, dobry wybór z tym SMSL Q5 PRO 😁 Do tego kupiłem sobie Dali Oberon 3 z podstawkami(używki na OLX), kable na razie polska miedz OFC GB. Gra to naprawdę doskonale, choć teraz słyszę jaki szajs Spotify potrafi streamować😅 Na razie wszystko opticalem przez PS4 PRO. Ale już zakupiłem Google Chromecast audio używane na OLX z kablem toslink. Jestem ciekawy dalszej "podróży" z tym zestawem, bo wyszedł naprawdę tanio jak na to co oferuje 💪 Dziękuję za wypowiedzi w tym temacie🙏

Dnia 3.04.2022 o 20:53, robotnik napisał:

Mialem dzis okazje porownac u znajomego  q5 vs aiyima d03 . smsl sporo gorzej.

Ciekawe, sprawdzę to u siebie. Zamówię aiyima d03 i porównam na Dali Oberon 3.

Edytowano przez High Vibes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Co masz na myśli?

Piotr

Wcześniej niespecjalnie zwracałem na to uwagę, ale jak mam pomieszczenie odsłuchowe i ww sprzęt doświadczam dyskomfortu estetycznego. Niestety nie są to rzadkie przypadki słabej jakości materiałów na Spotify.

Lubie muzykę lat 80-90 i niestety materiały z muzyką ELO, Yazoo, Vangelis, Metallica, Maanam, Republika i innych są w tragicznej jakości(ciche, bez dynamiki) w porównaniu do innych materiałów na Spotify. A mam porównanie, bo posiadam płyty CD na których materiały są doskonałej jakości.

Może się skuszę na Tidal HiFi, warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2022 o 07:20, S4Home napisał:

Co masz na myśli?

Piotr

Dziś dotarł do mnie Google Chromecast Audio z kablem miniToslink-Toslink. Założyłem sobie Ti HiFi i powiem szczerze dźwięk jest naprawdę niesamowity jak na takie maleństwo. Mam Sp i Ti HiFi, testuje różnice w jakości nagrań między nimi. Ale już po 2 godzinach słyszę przepaść w jakości, poziomie głośności miedzy utworami i dynamice na korzyść Ti. Czyli to nie kwestia PS 4 Pro, bo na nim wcześniej streamowałem muzykę z Sp na Q5 Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2022 o 22:30, High Vibes napisał:

Niestety nie są to rzadkie przypadki słabej jakości materiałów na Spotify.

Innych serwisów też to dotyczy.

Dnia 8.04.2022 o 22:30, High Vibes napisał:

Może się skuszę na Tidal HiFi, warto?

No jakośc jest lepsza. Ale podaj mi utwory które ci nie leżą na spotify konkretne to porównam je do Tidal Master. I zobaczę.

13 godzin temu, High Vibes napisał:

Ale już po 2 godzinach słyszę przepaść w jakości, poziomie głośności miedzy utworami i dynamice na korzyść Ti.

No właśnie czy to nie jest spowodowane głośniejszym graniem.

W ślepym teście poznasz czy gra Tidal czy Spotify?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zapomniałem ze konsola może być streamerem. A leży i sie kurzy :)

jak to tam "wyglada"? Sterowanie padem czy mozna to "sprzęgnąć" z "...fonem"?

Przez jakiś czas u mnie xbox one s robił za streamer. Nie musiałem dotykać pad'a. Spotify Connect był obsługiwany po zainstalowaniu spotify na konsoli. Jakiś czas temu nie było dostępnego Tidala na Xbox'a - nie wiem jak teraz to wygląda.

A żeby nie było, że nie w temacie wątku to xbox był podłączony do Q5 pro ;) 

Edytowano przez Marek Kliś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...