Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Dnia 25.01.2022 o 13:46, Tomasz S. napisał:

@MobyDickTo jest najśmieszniejsze. Jest aplikacja na androida i możesz na niej normalnie używać chromecast i streamować 24/96  :D

Fakt, że dziwnie to wygląda. Co do ekosystemu Apple, to coś pewnie wymyślą. producenci sprzętu też nie śpią. A w tym przypadku dając dostęp przez androida i bez zmiany ceny usługi, bardzo skutecznie przyciągnęli do siebie mnóstwo ludzi. Sam migrowałem do AM z Tidala i Deezera HiFi, jedynie miałem trochę zabawy z przeniesieniem list. Właściwie tym ruchem narobili sporych kłopotów innym serwisom, a było to widać po przeróżnych akcjach promocyjnych. 

Tak czy owak, moim zdaniem to dobry serwis, jakość dźwięku jest wysoka, a cena 19,90 zł za hires niewielka. Warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mopato10 napisał:

Czy ten wzmacniacz nada się do telewizora ? Jak  musiałby być wtedy podłączony ? optykiem? Jaki subwoofer można do niego podłączyć ? aktywny?

Pozdrawiam

Jeśli masz zestaw kolumn  (bez wzmacniacza) 2.1 z pasywnym subwooferem to się nada. Podłącza się taki zestaw do wyjść głośnikowych wzmacniacza. Q5 pro ma wyjście RCA na subwoofer aktywny i taki byłby najbardziej odpowiedni do innych kolumn nie z zestawu.

Aby podłączyć subwoofer pasywny bez zwrotnicy z wyjściami na satelity potrzebny były dodatkowy wzmacniacz subwooferowy przynajmniej z odpowiednimi regulacjami filtra dolnoprzepustowego i głośności.

 

 

Podłączenie TV do tego wzmacniacza wydaje się być najbardziej optymalne przy użyciu popularnych złącz cyfrowych SPDIF, czyli optycznego toslink lub wersji elektrycznej coaxial. Podłączenie do wyjścia słuchawkowego nie zawsze będzie odpowiednie, szczególnie gdy podłącza się w nim słuchawki do wzmacniacza napędzającego głośniki w TV poprzez rezystory. To moze uszkodzić wzmacniacz. Szczególnie wtedy jest zagrożone wejście analogowe. Warto sobie z tego zdawać sprawę. Wejście analogowe w tym wzmacniaczu należy traktować raczej jako ostateczność gdy brak wyjść cyfrowych w danym urządzeniu.

Być może niektóre TV będzie można podłączyć przez ich wyjście USB. W  większości przypadków to jednak nie będzie możliwe.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2022 o 22:17, eMBe napisał:

Mam do sprzedania SMSL Q5 Pro jakby ktoś szukał.

Za ile?

Myśle że godnym zamiennikiem może być Alientek D8 - mam go od dawna jestem zadowolony , choćiaż chętnie porównałbym go z q5 tyle że już go nie ma

Do niego mam podłączony jako przedwzmacniacz (przez wyjście słuchawkowe) Fosi Audio T20 który ktoś tu już chwalił.

W fosi mam lampy 6j38p fabryki Vokshod z lat 70 - dźwięk bajka:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hans1305 napisał:

Za ile?

Myśle że godnym zamiennikiem może być Alientek D8 - mam go od dawna jestem zadowolony , choćiaż chętnie porównałbym go z q5 tyle że już go nie ma

Sprzedany już. Poszedł za pińcet. Aktualnie nie mam potrzeby kupienia czegoś zastępczego ale to się zapewne zmieni z czasem :>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam jak by ktoś chciał się pozbyć q5 pro to chętnie odkupię . Szukam czegoś żeby miało optyka i wyjście na suba . Myślałem nad graj belką ale jednak  w sumie dokupię jakieś głośniki jadalne i mi wystarczy  do tv i grania i muzyki . niestety kobieta nic dużego nie pozwala postawić a sąsiedzi nic głośnego :) .  W opcji jest jeszcze Loxije A30 .  Na Hifi express oba są do kupienia q5 z wysyłką z chin więc nie wiem jak z cłem itp. a a30 wysyłka Eu więc chyba nie będzie problemu . Pozdrawiam 

Edytowano przez Tubylec1982
poprawka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Na Aliexpress od jakiegoś czasu do ceny jest doliczany Vat i żadne dodatkowe opłaty nie są potrzebne. Są płatnikiem Vatu w Polsce.

akurat znalazłem na HIFI-Express.com  i nie wiem  jak to wygląda . q5 jest tam też za 470  w sumie bt mi nie potrzebne aż tak .  To a30 niby z europy to bez cła ale q5 już tylko z chin i tu nie chciał bym niespodzianki z dopłatą hehe 

Edytowano przez Tubylec1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o to, że w tych testach Loxije A30 wypadł lepiej, zapominając o tym że Q5 pro który tam trafił miał najwyraźniej niesprawny jeden kanał, był w złym stanie ogólnie i testowano go z nieoryginalnym , zbyt słabym zasilaczem. Do testu dostarczył go ktoś również z zasilaczem o zbyt wysokim napięciu. Sam wskaźnik sinand również wydaje się dość kontrowersyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MobyDick napisał:

Rozumiem że chodzi o to, że w tych testach Loxije A30 wypadł lepiej, zapominając o tym że Q5 pro który tam trafił miał najwyraźniej niesprawny jeden kanał, był w złym stanie ogólnie i testowano go z nieoryginalnym , zbyt słabym zasilaczem. Do testu dostarczył go ktoś również z zasilaczem o zbyt wysokim napięciu. Sam wskaźnik sinand również wydaje się dość kontrowersyjny.

nie tylko to. Zobacz sobie jak wygląda zakres przetwarzania. Q5 kończy na 20kHz, Loxjie idzie dalej. Dodatkowo przy wysterowaniu obu kanałów Q5 zachowuje się nieładnie i dostaje zniekształceń.

Tutaj również warto zwrócić uwagę na tekst który pokazuje ile są warte sprzęty "high-end".

Cytat

Notice how the A30 is tracking the performance of "high-end" Arcam AVR10!

Pod testem jest również informacja, że jak chcesz coś taniego to lepiej kupić SMSL SA100 bo stosunek cena/jakość jest lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wniosek był na skutek oceny egzemplarza który tam trafił i pomiarów których na nim zrobiono. Warto zdawać sobie sprawę jednak z tego ze problem poziomu szumów urządzenia w tym wzmacniaczu w praktyce nie istnieje, gdy korzystamy z wejść cyfrowych. Gdy ma być idealna cisza w głośnikach to można przyłożyć ucho do głośnika wysokotonowego i nic nie usłyszymy. W zakresie mocy potrzebnych do słuchania muzyki w warunkach domowych ( czyli niskich i bardzo niskich mocy ) zniekształcenia są niskie w sposób nieosiągalny dla prawie wszystkich wzmacniaczy. Ten wzmacniacz nie nadaje się do celów estradowych z powodu swojej specyfiki zupełnie. A SMSL SA100 zapewne jest fantastycznym wzmacniaczem np. do podłączenia do komputera z dobrą kartą dźwiękową. Ma tylko jedno wejście analogowe RCA i bluetooth o standardowym kodeku wejściowym. Do tego brak mu pilota, czego oczekuje większość posiadaczy Q5pro. Oba są oparte o tą samą technologię przetwarzania dźwięku, z tym że SA100 ma wbudowaną przetwornicę z sygnału analogowego do postaci impulsowej. Należy pamiętać że oba te wzmacniacze nie posiadają pętli sprzężenia zwrotnego z sygnału wyjściowego. Filtrowanie powyżej 20kHz nie jest tu niczym dziwnym i nie jest konieczne przetwarzanie wyższych częstotliwości. Wynika z tego trochę problemów ale i trochę zalet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej wszystko wskazuje na to że testowany egzemplarz był przeciążany z zasilaczem o zbyt dużym napięciu z którym go właściciel z resztą dostarczył (24V przy dopuszczalnym na obudowie 19V).  Taka wada nowego układu wydaje się bardzo mało prawdopodobna. Jeśli ktoś potrzebuje wzmacniacza do "słuchania muzyki" wraz z okolicą, to trzeba szukać czegoś zupełnie innego. Jeśli podłączy się go w normalnym pomieszczeniu mieszkalnym do pary dobrych monitorów, które nie musza być zbyt skuteczne i chce się słuchać muzyki w domowym zaciszu, to mocy i energii mu nie brakuje w takiej postaci w jakiej jest sprzedawany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick nie sądzę by te 5V robiło różnicę. To jest raczej w zakresie tolerancji.

Dodatkowo nikt tutaj nie mówi o zastosowaniu estradowym. Ale przy tak małej dostępnej mocy ten zapas się przydaje by mieć trochę dynamiki i przestrzeni.

Jeszcze pytanie czyj to jest tak naprawdę produkt. Na stronie smsl-audio.com nie potrafię go namierzyć.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...