Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Pewnie tak było 🙂

A swoją drogą, oglądałem aktualną ofertę smsl i wychodzi na to, że jedynym modelem posiadającym takie możliwości jak  Q5 jest dopiero VMV A2. Ale to już zupełnie inna kategoria cenowa.

Może się okazać, że rzeczywiście Q5 Pro może zostać ciekawym kąskiem do zdobycia. Chyba, że są jakieś cyfraki innych firm, na które warto zwrócić uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, D-Art napisał:

Chyba, że są jakieś cyfraki innych firm, na które warto zwrócić uwagę?

Dnia 12.03.2023 o 20:55, D-Art napisał:

Hello! 🙂 

Kto tu jeszcze używa SMSL Q5 Pro? Macie go jeszcze? Bo ja tak 🙂 

Też się zastanawiam czy jest jeszcze coś ciekawego, mojego Q5 używam tylko do napędzenia kolumn zewnętrznych na tarasie,  jeśli chodzi o dźwięk to jestem zadowolony ale trochę brakuje mu pary bo kolumny są spore i 8-omowe. Myślałem o czymś pokroju Aiyima D03/D05 ale nie wiem czy oprócz większej mocy reprezentują taką jakość dźwięku jak Q5. A nie ma jak odsłuchać.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, lubię czasem mocniej podkręcić (sąsiedzi trochę mniej) i słychać że niedomaga. Przepięte do "normalnego" wzmaka potrafią głośniej zagrać czystym dźwiękiem. Aaaaa najważniejsze - to są JBL Control 29 AV-1. Typowo zewnętrzne kolumny, leje po nich deszcz, sypie śnieg  więc cała konstrukcja i użyte materiały na membrany muszą być nieco inne od tradycyjnych więc może tutaj leży problem z napędzeniem.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć. Na początek drogi powinno Ci wystarczyć. Smsl jest mega funkcjonalny i gra na dobrym poziomie. Sam go mam podłączonego pod podłogowki i naprawdę nie odczuwam różnicy że jest to słaby wzmacniacz w porównaniu z takim o standardowych wymiarach. Do tego koniecznie dokup wiiim mini i podłącz optykiem. Będziesz miała dostęp do platformy streamingowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry wszystkim. Czytam to forum od ponad dwóch lat i kiedyś zachęcony przez użytkowników kupiłem tytułowy wzmacniacz. Do tego Polk S20E, chromecast audio, Tidal Hifi, albo Apple music, no i gra to bardzo fajnie. Ustawienia mam na neutralne, bas mruczy, wysokie cykają, słucham z przyjemnością. Muzyka różna - Hard Rock z lat 70, metal typu Megadeth, współczesna elektronika, zdarza się jazz, a bywa, że włączam coś z klasyki, a nawet rap czy tam Hip-hop. Bardzo często włączam Radio357 i Radio Paradise. Nie słucham zbyt głośno, bo po pierwsze nie lubię, po drugie szanuję sąsiadów. 

Pytanie mam następujące: w jakich widełkach cenowych się poruszać, żebym poczuł efekt wow! Jak to gra!  A może wcale nie warto zmieniać, tylko cieszyć się muzyką?

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

wzmacniacz: SMSL Q5 PRO

kolumny: kef ls50 meta

kabelki: Canare 4S8, najtańsze  chyba  jakie się da. Jak ktoś tu jeszcze wchodzi, to jakie inne kable można by przetestować to tego zestawu, tak w ramach poszerzania  wiedzy.

stremer: Wiim mini

Za bardzo  nie mam porównania z niczym innym(przyszłościowo coś pewnie pożyczę/kupie), wiec i ciężko napisać coś więcej, choć generalnie  za tę kasę - patrząc ile sprzęt audio kosztuje - myślę że jest to super wzmacniacz i śmiało można  polecać przy mocno ograniczonym budżecie jak ten mój(całość wyniosła niecałe 4k).

Gra to  na  10m2, wiec mocy nie brakuje na tę powierzchnię. 

Góra jest  wyrazista, szczegółowa, ciepła, wokale brzmią jak należy; zastrzeżeń brak...  póki co walcz z dołem, ale  to już problemy akustyczne tego  małego  pokoju, a nie wzmacniacza.

Generalnie  jestem b. zadowolony; za tę  pieniądze  nic lepszego chyba się nie wymyśli.

 

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Andrzej Karaś napisał:

Jakiej muzyki słuchasz na tym zestawie? Mam w szafie tego Q5 pro i myślę o drugim zestawie do drugiego pokoju pokoju. Jestem ciekawy jak zagra na nim cięższy metal czy jakieś gorzej zmasterowane nagrania właśnie na tych ls50. 

Przewaga elektroniki; 70℅. Czyli od klasyki z lat 70 i 80, po wspołczesność; od ambientów, downtempo i innych dupotrzasków...po techno.

Metal według mnie na kefach nie gra(Toola jeszcze ok, coś szybszego, mocniejszego nie). To sa kolumienki do plumkania, łapania smaczków z muzyki, ale zdecydowanie tej spokojniejszej.

W baladach rockowych ok...sekcje gitarowe fajnie brzmią jak i wokale i do tego chyba zostały stworzone.

No i ja rzadko mocno odkręcam gałke głośnosci. Preferuje srednio głośne granie, wiec jakoś sie to wszystko zgrywa, a tak przynajmniej mi się wydaję ;)

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Do spokojnej muzy mam zestaw w salonie. Myślę o jakiś monitorach na biurko żeby użyć q5 pro do jakiś cięższych gatunków. Tutaj nie chodzi o detale tylko żeby nie kłuło w uszy :) też nie słucham głośno. I do takiego sluchania zdecydowanie podpasowala mi hybryda ma900 od magnata który trochę złagodził B&W 603s2 a q5pro kupiłem okazyjnie i czeka na swój czas w szafie :). KOLEDZY może ktoś coś podpowie co podać z małych monitorów do q5 pro żeby cięższe brzmienia nie bolały nazbyt :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekujcie poematów oraz kwiecistych słów w temacie dźwięku które staram się usłyszeć to nie ten adres 🙃🤭 

To będzie bardzo luźne porównanie choć po 3 latach słuchania Q5 myślę (wiem) że znam go bardzo dobrze tak samo kolumny które z nim grają. 

IMG_20240219_093808452_HDR.jpg.8c943e9543fb8a308ef686b18eafb2e5.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem jakieś porównanie mam więc zacznijmy 🙂

Acha ja nie słucham sprzętu audio, słucham muzyki na sprzęcie audio, jednak zwracam uwagę na pewne rzeczy tylko ich nierozbieram na czynniki pierwsze.

Smsl zapewnia moc wyjściową na poziomie 2x50W przy 4 Ohm oraz 2x25W przy 8 Ohm. 

Onkyo 

8 ohm: 2x 80 W (RMS)

4 ohm: 2x 100 watów (DIN)  

Czy słychać różnicę między Q5 a Onkyo jasne że tak choć są to kosmetyczne zmiany.

Jak widać 9511 jest zdecydowanie mocniejszy co słychać w wysterowaniu kolumn (Elac bs123) 

Bas z udziałem Onkyo był bardziej kontrolowany, wokale dokładnie na linii kolumn troszkę bardziej słyszalne, wysokie troszkę przytłumione trzeba było użyć regulacji barwy żeby było na poziomie Q5. 

Żeby góra w Onkyo była ciut ciut lepsza wtedy bym wymienił Smsl'a.

9511 ma dwie fajne opcję mianowicie Loudness która może być bardzo przydatna przy cichych nocnych odsłuchach. Oraz Direct czyli brak możliwości użycia regulacji dźwięku w postaci BAS i TREBLE przez co nie ingerujemy w dźwięk nie możemy go poprawić. 

Tak sobię myślę że Q5 zostaje na swoim miejscu będzie robił za KD do TV dokupię mu tylko mniejsze kolumienki typu Dali Fazon Micro lub coś podobnego. 

Do muzyki poszukam tranzystora, wysterowanie kolumn (porównanie tylko do Smsl'a) zdecydowanie na plus. Regulatory barwy, selektor wybory źródła, możliwość podpięcia dwóch par kolumn. Dźwięki jakie wydają te wszystkie FIZYCZNE potencjometry przełączniki są świetne, rozmiar urządzenia chyba zaczynam za tym tęsknić 🙂 

Jest też jeszcze bardzo chwalony SMSL VMV A2 no i tu będę miał dylemacik 😉 Czas pokaże jakie będzie rozwiązanie zaczynamy poszukiwania ale bardzo bardz spokojne.  

Tyle z mojej subiektywnej strony pozdrawiam wszystkich 😉

Paweł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...