Skocz do zawartości

Sub do zestawu Yamaha 1080 + Chora 826 + Chora 806 + Central


Recommended Posts

Cześć,

Jestem właścicielem Yamahy 1080 + Chory 826 + 806 + Central i do pełni szczęścia brakuje mi suba. Pomieszczenie 18m.kw, gdzie sub potrzebny głównie do kina i gier na PS4 + ewentualne wsparcie muzyki. Nie zależy mi na subie, który będzie trząsł budynkiem, w którym mieszkają też inne rodziny :), ale też nie na nijakim brzmieniu.

Natrafiłem na artykuł https://www.hifichoice.pl/61#/spreads/62, w którym zachwalany jest sub Thunder SW-12, który mieściłby się w zakładanym przeze mnie budżecie. Czy jest on warty swej ceny czy też polecacie inne suby? Jeżeli tak to jakie i dlaczego?  

Z góry dzięki za pomoc i opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli zależy Ci na jakości brzmienia to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do kina domowego będzie SVS PB1000, który zagra dynamiczniejszym i bardziej zróżnicowanym basem względem wspomnianej przez Ciebie Tagi Harmony. Alternatywą może być REL HT1003 ale bardziej stawiałbym na SVS, który będzie świetnym uzupełnieniem całości. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 metrów nie wymaga subwoofera o dużej mocy, ani wielkiej membranie, dlatego warto postawić na jakościowy produkt z bardzo dobrą kontrolą basu

Subwoofery do kina domowego , które nie zaskakują mocą ani rozmiarem ale oferują bas wysokiej jakosci to np

https://sklep.rms.pl/triangle-tales-340-subwoofer-o-mocy-200w-rms-z-membrana-typu-sandwich-25cm-10-cali

https://sklep.rms.pl/fyne-audio-f3-10-f310-subwoofer-aktywny-475w

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy Svs SB 2000 pro będzie dobrym wyborem, czy też do 18 mkw będzie za mocny? Czy jest coś lepszego w tej samej kategorii cenowej? Teraz już wiem, że wsparcie dla muzyki konieczne.. głośniki niestety nie wyciągają niskich tonów na satysfakcjonującym mnie poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Czy Svs SB 2000 pro będzie dobrym wyborem, czy też do 18 mkw będzie za mocny? Czy jest coś lepszego w tej samej kategorii cenowej? Teraz już wiem, że wsparcie dla muzyki konieczne.. głośniki niestety nie wyciągają niskich tonów na satysfakcjonującym mnie poziomie.

Na pewno nie będzie za mocny. Masz w tym przypadku bardzo zaawansowaną aplikację dzięki której będziesz mógł ustawić jego pracę w taki sposób aby nie wybijał się przed szereg. SVS SB2000Pro zapewni dużo lepszą kontrolę i szybkość względem REL HT1205, tym bardziej w przypadku słuchania muzyki. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Nie ma czegoś takiego jak za mocny.

Ale polecam Ci sprawdzić REL HT 1205. Zajefajny sub jesli chodzi o połączenie kina i stereo. Kolega z forum go testował ze znacznie droższym Audiovectorem i stanęło na niego właśnie.

Chętnie pożyczymy.

 

Potwierdzam po odsłuchach 1205 okazał się uniwersalnym grajkiem. W muzyce spokojnie daje rade, a kinie pokazuje pazur. Wart swojej ceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o przesłanie na priv wycen ponegocjacyjnych :) :

SVS SB 2000 PRO

REL HT 1205

QUADRAL 12

ELAC 2070 :) (może się skuszę, ale nie sądzę, żeby mój budżet pozwolił na to).

Wydaje mi się, że 5 letnie gwarancja oraz powyższe rekomendacje SVS SB 2000 PRO wskazują na zwycięzcę, ale jeszcze zastanawiam się nad sensem dokonania odsłuchu. Jest sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...