Skocz do zawartości

Podłączenie odtwarzacza sieciowego do wzmacniacza


Kitor

Recommended Posts

Witam

Od razu na wstępie uprzedzę, że dopiero zaczynam zabawę z muzyką. Zakupiłem kolumny focal chora 826. Teraz chciałbym zakupić wzmacniacz oraz odtwarzacz sieciowy, żeby móc cieszyć się muzyka chociażby że Spotify. I tu pojawia się pytanie:

Jakie wejście musi posiadać taki wzmacniacz ażeby takowy odtwarzacz podłączyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz ma wejścia analogowe tak więc jak zastosujesz odtwarzacz sieciowy z takim wyjściem, bez problemu połączysz cały system. Tym się nie martw, bardziej skup się na wyborze odpowiedniego zestawu.

Nie podałeś praktycznie żadnych informacji w kwestii preferencji muzycznych, budżetu. Na pewno bardzo ciekawą opcją będzie system Audiolab 6000A z odtwarzaczem 6000N. Ciekawą alternatywą może być Marantz PM6006 z NA6006. Można także zastosować dobry system all-in-one np. Cyrus One Cast lub Marantz PM7000N.

Podaj proszę więcej informacji, już teraz serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jaka preferuje to rock, rock klasyczny, heavy metal, ale także jazz oraz elektro pop. Co do budżetu to myślę że maksymalnie póki co 3500zl i celowanie w rynek wtórny. Zależy mi na tym żeby wydobyć z kolumn lepsza średnicę bez uwydatniania już wysokich czy niskich tonów. Gdyż tego w tych kolumnach nie brakuję 😀😀 salon w którym będzie to grało to takie 36metrow. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenna uwagę. Nie sądziłem iż w pewnym momencie tego typu sprzęt może być już nieprzydatny. 

A co myślicie o tych dwóch wzmakach:

Cambridge Audio Azur 650A

NAD c352

Zdaje sobie sprawę, że nie są to żadne konkretne kombajny ale na tą chwilę potrzebuje czegoś co mnie nie zrujnuje finansowo z perspektywa za rok że kupię coś znacznie lepszego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki odtwarzacz kupisz. Większość ma wyjścia analogowe a takie we wzmacniaczu znajdziesz bez problemu. Chyba że chcesz tani a świetny odtwarzacz

Dnia 6.06.2020 o 23:06, tomek4446 napisał:

np. Raspberry pi 4 + nakładka Allo Boss Dac i zamykasz się z obudową i zasilaczem / Tomanek/ w 1000 zł.

to wypadało by mieć także wejście cyfrowe coaxialne. Albo zewnętrzny DAC.

Troche słabe te wzmacniacze wybraleś do takich kolumn.

Jaki masz budżet na wzmak? Przy założeniu że oszczędzisz na odtwarzaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej czytam tym mniej wiem 😁

Zdaje sobie sprawę że idealnym rozwiązaniem byłby sprzęt na 5-6 tysięcy. Tyle na tą chwilę nie mam, może za rok szarpnę się na coś lepszego na tą chwilę chce rozwiązania tymczasowego co nie będzie wpływało na odsłuch. Zacząłem się zastanawiać nad amplitunerem stereo np onkyo 8250. Chociaż wzmak raczej lepsza opcja. Budżet na sam wzmak to 2500 tysia nie więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak za 3 tysie , może nawet używka. Do tego czytaj co tomek4446 pisze :) Za 500 masz zarąbisty streamer. I mieścisz się w 3,5 tys, nie bojąc się że Ci aktualizację streamera nagle wyłączą. 

Do Focali bym spróbował czegoś z MF , uspokoją je :D , w przeciwieństwie do niskiego Azorka 

https://www.olx.pl/oferty/q-musical-fidelity-a300/

https://www.olx.pl/oferta/musical-fidelity-a3-2-cr-dual-mono-preamplifier-CID99-IDxXHW5.html#a09293aba2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomek4446 napisał:

Scuza me. :)

Ja myślałem o Allo Digi One. Ale ok w takim przypadku nie trzeba. Prawda.

6 godzin temu, Kitor napisał:

Czym więcej czytam tym mniej wiem 😁

Nic nowego

 

 

No to z nowych Cyrus ONE.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 home- no właśnie przypadłość dopada każdego. Z kolumnami też zaczęło się od budżetu 3tys 😋 

Mkk-tez myślałem o tej marce, co do malinki trochę poczytałem i to nie moja bajka, nie ten etap jeszcze za dużo zabawy, chce podłączyć a nie dłubać. Co do twoich propozycji to pierwsza oferta już nieaktualna a co do drugiej to gdzie mam w nim podłączyć kolumny? 

Edytowano przez Kitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...