Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do 10 tys


Recommended Posts

Dnia 12.06.2020 o 10:42, tomek4446 napisał:

Teraz trzeba zrobić wszystko, by Twój budżet co do złotówki optymalnie wykorzystać , ludzie którzy tu piszą opierają się na własnych doświadczeniach i błędach , nie ma tu marketingu , bo nikt nie ma korzyści finansowych z porad. Raczej nikt też nie poleca konkretnych modeli jako tych najwłaściwszych, a tylko wskazuje drogę , lub tematy do przemyśleń. Decyzję na podstawie odsłuchów podejmuje użytkownik ostateczny , czyli w tym przypadku Ty :) 

Idealnie napisane Tomek ... lepiej tego nie można ująć więc @Dominik Jeziorski warto z tego skorzystać :) ... oczywiście można dojść do tego wszystkiego samemu popełniając po drodze mnóstwo błędów, poświecając mnóstwo czasu ale szkoda nie wykorzystać tego co przeszli inni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jako źródło możesz mieć przecież Malinę którą da się szeroko konfigurować.

Tak tylko im jestem starszy tym mniej mi się chce ;D (mimo tego że pracuję w IT) . Kiedyś byłem beta testerem, na telefonie miałem zawsze jakiś custom Rom zamiast oryginalnego systemu. Teraz już chcę żeby działało a przed instalacją często wręcz czytam "release notes".

Jednocześnie wasz NAD tak słabo działał przez bluetooth że zrobiłem mu upgrade softu bo prosił o to za każdym razem przy otwarciu apki na telefonie i problemy z połączeniem zniknęły (miałem wrażenie że zaczął też grać trochę głośniej ale być może to tylko wrażenie).

Moje doświadczenia z projektami DYI pokazują że często są niedopracowane. Jeden problem tu drugi tam i ostatecznie następuje "śmierć przez 1000 cięć". Liczę (chociaż z tym jest różnie) że jak komuś płacę to nie wypuszcza bubla i to po prostu będzie działać. Jednocześnie np Samsung porzuca swój sprzęt przez co technologicznie szybko się starzeje czego też unikam. 

@Remi Franek

 Czytałem twój wątek. Przyznaję ciekawa przygoda. Parę pytań - B&W pożyczałeś gdzieś do domu? @S4Homewy chyba ich nie macie. W Krakowie mają je chyba tylko w Top Hifi. 

Jak widać potrzeba 2-3 dni żeby kolumny poznać - odsłuch w salonie może mi nie starczyć. 

Tak żeby zostawić sobie furtkę do rozwoju na kino z przedziałów finansowych wg tego co ty testowałeś łapią się chyba tylko: 

Emotiva MC-700 (4k zł) + Emotiva A-5175 (4.6k)= 8.6k zł 

arcam 390 (7k) + A-5175 (4.6k) = 11.6k zł 

Reszta poza budżetem.

Zyskuję dźwięk z TV przez hdmi. 

W pierwszym przypadku Spotify to osobne rozwiązanie. WiFi nie ma. Więc pilot dalej jako blaster. 

W drugim jest już przynajmniej Ethernet. 

 

@S4Home wy macie Emotivę/Arcama w sprzedaży? Dało by się tego u was posłuchać czy muszę szukać gdzieś indziej? 

 

@tomek4446 skoro już się wypowiadałeś wcześniej - co o tym myślisz?

Na razie tylko dobre stereo z potencjałem na rozwój w kierunku 5.0 / 5.1 - nie mam podwieszanego sufitu więc 7.X odpada. 

 

Edytowano przez Dominik Jeziorski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, top hifi wypożyczy Ci do domu. Miałem w domu 703 a później kupiłem okazyjnie 702 S2 i bardzo sie cieszę że 702 ... szczególnie teraz jak grają w tym tygodniu w parze z Emotivą XMC-2 i XPA-5 ... Jak ktoś uważa, że ampli nie może grać doskonale w stereo proponuje posłuchać tego kompletu ... tak samo dobrze jak wzmacniacze w tej samej cenie lub droższe ... celowo podkreślam w tej samej cenie.

15 minut temu, Dominik Jeziorski napisał:

Tak tylko im jestem starszy tym mniej mi się chce ;D (mimo tego że pracuję w IT) . Kiedyś byłem beta testerem, na telefonie miałem zawsze jakiś custom Rom zamiast oryginalnego systemu. Teraz już chcę żeby działało a przed instalacją często wręcz czytam "release notes".

Jednocześnie wasz NAD tak słabo działał przez bluetooth że zrobiłem mu upgrade softu bo prosił o to za każdym razem przy otwarciu apki na telefonie i problemy z połączeniem zniknęły (miałem wrażenie że zaczął też grać trochę głośniej ale być może to tylko wrażenie).

Moje doświadczenia z projektami DYI pokazują że często są niedopracowane. Jeden problem tu drugi tam i ostatecznie następuje "śmierć przez 1000 cięć". Liczę (chociaż z tym jest różnie) że jak komuś płacę to nie wypuszcza bubla i to po prostu będzie działać. Jednocześnie np Samsung porzuca swój sprzęt przez co technologicznie szybko się starzeje czego też unikam. 

@Remi Franek

 Czytałem twój wątek. Przyznaję ciekawa przygoda. Parę pytań - B&W pożyczałeś gdzieś do domu? @S4Homewy chyba ich nie macie. W Krakowie mają je chyba tylko w Top Hifi. 

Jak widać potrzeba 2-3 dni żeby kolumny poznać - odsłuch w salonie może mi nie starczyć. 

Tak żeby zostawić sobie furtkę do rozwoju na kino z przedziałów finansowych wg tego co ty testowałeś łapią się chyba tylko: 

Emotiva MC-700 (4k zł) + Emotiva A-5175 (4.6k)= 8.6k zł 

arcam 390 (7k) + A-5175 (4.6k) = 11.6k zł 

Reszta poza budżetem.

Zyskuję dźwięk z TV przez hdmi. 

W pierwszym przypadku Spotify to osobne rozwiązanie. WiFi nie ma. Więc pilot dalej jako blaster. 

W drugim jest już przynajmniej Ethernet. 

 

@S4Home wy macie Emotivę/Arcama w sprzedaży? Dało by się tego u was posłuchać czy muszę szukać gdzieś indziej? 

 

@tomek4446 skoro już się wypowiadałeś wcześniej - co o tym myślisz?

Na razie tylko dobre stereo z potencjałem na rozwój w kierunku 5.0 / 5.1 - nie mam podwieszanego sufitu więc 7.X odpada. 

 

ja dodałbym jeszcze Anthem albo 520 jak chcesz tylko 5.1 - 4999 zł lub 720 który już ma 7.2 a dodatkowo przetwarza 11.2 - cena 8999. I ta opcja wydaje mi się najbardziej sensowna i sam się do niej skłaniam pod kątem budżet/jakość.

Weź 720 do domu.

Emotivę sprzedaje Soundclub i masz 60 dni na testy. Chłopaki mają super podejście i genialną obsługę. Bardzo polecam. 

Do MC-700 przy da się Harmony ... a dodatkowo pisałeś że chcesz mega wygodne rozwiązanie do streamingu ... Sonos jest genialny. (jak kupisz Sonosa przez ich stronę to też masz chyba 90 dni na test). 

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dominik Jeziorski napisał:

co o tym myślisz?

Trochę wyłamie się z szeregu :) Mogę opisać Ci pewną historie , moją historię. Osiem lat temu zacząłem moją przygodę z KD / Sony STR DB 940 QS / , pięć lat temu wpakowałem w KD 17k. zmieniłem amplituner , centralny , surroundy , subwoofer , Blu-ray , kable , uchwyty / koszt nie obejmuje frontów które miałem/ , fascynacja trwała pół roku / film/ , w stereo od początku to była porażka. Przejdę od razu do dnia dzisiejszego , dwa razy na m-c obejrzę coś z HBO , czy Netfilxa , codziennie wiadomości w stereo na TVN od 19-tej do 21-szej , blu-ray poszedł do piwnicy , bo ile razy można oglądać to samo , nawet nie puszczam już koncertów z dysku / mam coś koło setki w DTS / bo ten dźwięk mnie wkurza ,na kilkunastu byłem na żywo i wiem , że to co słyszę jest marna namiastka rzeczywistości , w stereo to samo brzmi o wiele lepiej i nie muszę mieć koniecznie oklasków za głową :) Dzisiaj , każdą wydaną wtedy złotówkę wpakowałbym w stereo , muzyka towarzyszy mi na co dzień , i nie ważne , że zwykle nie mam czasu ,by po audiofilsku usiąść i słuchać smaczków , i słucham coś tam robiąc , ALE WIEM , ŻE SYSTEM KTÓRY ZŁOŻYŁEM / STEREO/ DAJE MI TAKA MOŻLIWOŚĆ ! jak ten czas znajdę i mam na to ochotę. KD Ci tego nie da , nadal to nie będzie to co Cinemaxie , a i z muzyką średnio. W stereo pewne aspekty dźwięku będziesz odkrywał przez lata , piszą tu / forum/ ludzie z większą wiedza ode mnie, którzy ' zęby zjedli ' na stereo , a i tak co pewien czas piszą , że odkryli coś nowego , spójrz na ilość gatunków muzycznych , wykonawców , nowych aranżacji starych utworów , wydań płytowych. W kinie tego nie ma , włączasz amp. i ...... koniec , no chyba , że będziesz wydawał 2k. m-cznie na płyty blue - ray by jednorazowo obejrzeć film.

A teraz konkret , czy kupiłbym procesor Emotivy, czy Arcama z 5 kanałową końcówką mocy , tak kupiłbym,  gdybym planował , pokój kinowy zaadaptowany w tym celu akustycznie , gdzie byłby projektor , ekran , fotele kinowe i zestawy głośników na stelażach wbudowane w ścianę. Bo jak nie , i musiałbym bym się zadowolić tym sprzętem w pokoju codziennym , użytkowym, to ten system mnie po prostu by ograniczał , w stereo mam w przyszłości większe pole manewru , zawsze mogę zmienić jakiś element / wzmacniacz , kolumny , przejść na wzmacniacz dzielony , pokusić się o pre lampowe , itd.  Jak nie dziś , to za trzy , pięć , dziesięć lat , i mam już inną prezentację dźwięku. A z tym zestawem kinowym , to tak przyszła mi taka analogia do znanego tekstu z kultowego filmu , wypowiedział ją ŚP. Pan Himilsbach'  

" kiedyś jeden reżyser zaproponował mi rolę w zagranicznym filmie za grubą kasę. Ale pod warunkiem , że nauczę się trochę języka angielskiego . No i zrezygnowałem . Jeszcze by film odwołali a ja bym został jak ten c... z tym angielskim " :)

To tak ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy są oferowane tylko w Topach. Kolega kupił z tego co pamiętam w UK?

Niestety takie blokowanie kolumn powoduje że ich cena jest wyższa niż konkurencji. Ale to się zmieni widac to już po rynku w UK

Arcam jest. Emotiva była by pewnie do załatwienia bo dystrybutor jest do dogadania. Ale na stanie nie mamy.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Bowersy są oferowane tylko w Topach. Kolega kupił z tego co pamiętam w UK?

Niestety takie blokowanie kolumn powoduje że ich cena jest wyższa niż konkurencji. Ale to się zmieni widac to już po rynku w UK

Arcam jest. Emotiva była by pewnie do załatwienia bo dystrybutor jest do dogadania. Ale na stanie nie mamy.

 

 

 

tak UK ale nie z powodu dystrybutorów bo mam wrażenie że tam ceny są stałe podobnie jak u nas i nie są tańsze. Po prostu udało mi się znaleźć je na wtórnym rynku w dobrej moim zdaniem cenie (za 702 zapłaciłem tyle ile za 703 po rabatach, stan idealny).

Emotivę proponuję bezpośrednio od dystrybutora :) zwłaszcza że masz 60 dniowy okres zwrotu jakbyś nie był zadowolony. Bardzo dobry komplet do stereo jest Emotivy A-300 plus PT-100 w cenie poniżej 4k za komplet a gra też bardzo bardzo dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bowersy są oferowane tylko w Topach. 

Arcam jest. Emotiva była by pewnie do załatwienia bo dystrybutor jest do dogadania.

@Remi Franek dzięki za komentarze.

@tomek4446właśnie cały czas o tym myślę. Sąsiad miał 5.1 i zrezygnował na rzecz stereo. Niby oglądam dużo i głównie Netflix więc tam (chyba) jakość dźwięku jest poprawna. Tylko czy ja będę miał zacięcie żeby złożyć cały system poprawnie. Do tego potrzeba zrobić przemeblowanie, zamówić meble na wymiar a wyniku dalej nie będę pewien o dodatkowych kosztach nie wspominam . Stereo wychodzi zwyczajnie prościej.

@S4Homedzwoniłem do nich - nie wypożyczają. Można słuchać tylko na miejscu. Nie mają moona żeby porównać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remi , nie twierdzę , że KD w przypadku dźwięku wielokanałowego będzie gorsze niż niż stereo , bo bym kłamał. Ale jak bym zaczynał zabawę z audio to od stereo a nie od kina. Pomijam kwestie finansowe i ustawienia , stereo daje dużo większe możliwości rozbudowy , jak mamy pasujący nam dźwiękowo system stereo, to łatwiej jest później dorzucić amp. KD.  choćby dlatego , że dobraliśmy już fronty do wzmacniacza, czy naszych preferencji dźwiękowych ,/ a w stereo jest to trudniej zrobić niż w kinie/ i mamy jakaś bazę. Jak sobie kupimy najpierw amplituner i fronty kinowe to co potem z przejściem na stereo , nawet jak kupimy wzmacniacz to i tak główny element tworzący dźwięk / kolumny/ będzie do kitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dlatego warto się zastanowić nad innymi opcjami. Zresztą wszystko zależy co i jak jest potrzebne, jaki masz pokój etc. Ważne aby samemu być zadowolonym :) ... dla mnie priorytet to wygoda i jakość więc dlatego mogę mieć dużo skrzynek ale one muszą ze sobą tworzyć jeden organizm zarządzany z komórki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Remi Franek napisał:

 

@Dominik Jeziorski kto nie wypożycza?

Tophifi Kraków. Teraz po moich doświadczeniach bez domowego testu nie kupił bym sprzętu. Jest oczywiście efekt że zestaw który mam w domu wpadł od razu w ucho. Natomiast ten efekt zmęczenia dźwiękiem przyszedł dopiero po 2-3 dniach. Przy odsłuchu w salonie pewnie mogę znaleźć to pierwsze.

Porównywanie innego wzmacniacza z innymi głośnikami bez szybkiej zmiany dźwięku to trochę porównywanie jabłek do gruszek. 

PS. Zmęczenia dźwiękiem w obecnym zestawie zwyczajnie nie ma. 

 

@Remi Franekmoja żona nie jest przekonana do 5.1 i biorę to też pod uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dominik Jeziorski napisał:

Tophifi Kraków. Teraz po moich doświadczeniach bez domowego testu nie kupił bym sprzętu. Jest oczywiście efekt że zestaw który mam w domu wpadł od razu w ucho. Natomiast ten efekt zmęczenia dźwiękiem przyszedł dopiero po 2-3 dniach. Przy odsłuchu w salonie pewnie mogę znaleźć to pierwsze.

Porównywanie innego wzmacniacza z innymi głośnikami bez szybkiej zmiany dźwięku to trochę porównywanie jabłek do gruszek. 

PS. Zmęczenia dźwiękiem w obecnym zestawie zwyczajnie nie ma. 

 

@Remi Franekmoja żona nie jest przekonana do 5.1 i biorę to też pod uwagę. 

bardzo dziwne. Będę dzisiaj w jednym z salonów top hifi bo właśnie biorę do domu B&W Monitory na weekend i zapytam co jest grane bo pierwszy raz słyszę że się nie da. @Top Hi-Fi Poznań to jest normalne?

Strasznie jestem ciekaw Twojej opinii wlasnie dla np. 703 lub minimum 603 vs F502 ... miałem obydwa w domu to tak jak Ci napisałem w Rocku ale przede wszystkim w muzyce klasycznej dla mnie 703 były conajmniej jeden jeśli nie dwa poziomy wyżej. 

Żona nie jest przekonana ze względu na ilość głośników? Tego ciężko nie zrozumieć zawsze stereo wygląda bardziej elegancko :). Ps. pomyśl o tym kombo do stereo od Emotivy ... wyjdzie spokojnie poniżej 4k a jestem ciekaw wrażeń vs Moon.

https://hometheaterhifi.com/reviews/amplifier/preamplifier/emotiva-basx-pt-100-stereo-preampdactuner-review/

poczytaj na necie jest mnóstwo opinii ... do tego sonos jako źródło streamingu :) ... starczy Ci jeszcze na parę głośników do innych pokojów ... a to jest genialne kiedy idziesz po mieszkaniu i wszędzie słyszysz ten sam utwór :).

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem jeszcze ze staszkiem to on ci przywozi ten sprzęt na domowy. Czy tam czasem nie ma jakiegoś problemu u ciebie z ustawieniem tego kina głównie jeżeli chodzi o głośniki tylne? bo wie że amplituner to jedno a ustawienie kolumn to druga sprawa której ma zdecydowanie nie możesz pominąć. Ja nie wiem jak to wygląda jesteś w stanie wrzucić nam jakieś zdjęcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home tak dokładnie, bazując na tym co mówił Staszek musiałbym spore przemeblowanie zrobić a i tak nie mam pewności co do efektu. Lewa strona pomieszczenia jest otwarta. Dlatego zgodnie z sugestią skupiam się raczej ku stereo - tylko tej łatwości działania mi brakuje w tym rozwiązaniu. Trochę mi się marzy projektor bo ściana aż się prosi, ale 5.1 - zwyczajnie sam nie wiem. 

https://photos.app.goo.gl/uQ2Ww8FivB9ieLVK9

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2020 o 09:15, Dominik Jeziorski napisał:

Tak żeby zostawić sobie furtkę do rozwoju na kino z przedziałów finansowych wg tego co ty testowałeś łapią się chyba tylko: 

Emotiva MC-700 (4k zł) + Emotiva A-5175 (4.6k)= 8.6k zł 

arcam 390 (7k) + A-5175 (4.6k) = 11.6k zł

Pytanie, czy furtka ma być długo otwarta - jeżeli 'na lata' pozostanie tylko konfiguracja stereo to nie ma co teraz przepłacać i wziąć tylko wzmacniacz mocy stereo, będzie albo taniej albo w tych samych pieniądzach jakościowo lepiej. A jak kiedyś będzie potrzeba to dołożyć drugi, albo stereo sprzedać i kupić nowy 5 kanałowy. Zresztą... przy dzisiejszym tempie rozwoju technologii... za dwa lata okaże się, że jednak chcemy atmosa i te 5 kanałów to za mało, a i sam amplituner/procesor już nie wspiera np najnowszych standardów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni sie zgadzam może z jedna różnica ... nie widzę za bardzo przestrzeni na zmianę standardów na takie które wniosą dostrzegalna różnice vs atmos w konfiguracji np 5.1.4. Ciężko mi sobie wyobrazic co można jeszcze zrobić na tyle lepiej aby dodawać kolejna kasę.

Dlatego naprawde bardzo mocno mysle aby jednak zdecydować sie na komplet XMC-2 plus XPA


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

[mention=23975]S4Home[/mention] tak dokładnie, bazując na tym co mówił Staszek musiałbym spore przemeblowanie zrobić a i tak nie mam pewności co do efektu. Lewa strona pomieszczenia jest otwarta. Dlatego zgodnie z sugestią skupiam się raczej ku stereo - tylko tej łatwości działania mi brakuje w tym rozwiązaniu. Trochę mi się marzy projektor bo ściana aż się prosi, ale 5.1 - zwyczajnie sam nie wiem. 
https://photos.app.goo.gl/uQ2Ww8FivB9ieLVK9
 
 

Masz bardzo podobnie jak u mnie. Mam lewą stronę otwartą. Masz pociągnięte kable aby zrobic sensownie tył?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
rozmawiałem jeszcze ze staszkiem to on ci przywozi ten sprzęt na domowy. Czy tam czasem nie ma jakiegoś problemu u ciebie z ustawieniem tego kina głównie jeżeli chodzi o głośniki tylne? bo wie że amplituner to jedno a ustawienie kolumn to druga sprawa której ma zdecydowanie nie możesz pominąć. Ja nie wiem jak to wygląda jesteś w stanie wrzucić nam jakieś zdjęcia?

Dobry byłby rzut z góry.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Remi Franek napisał:

 

Dobry byłby rzut z góry.
 

https://photos.app.goo.gl/5szVbBcEwde2gaJG8

Tak względem poprzedniego zdjęcia narożnik ma wymiar 250x250. Ściana z szafą w przedpokoju była przedłużona względem projektu (oryginalnie 188+8). 

 

Nie mam żadnych wyprowadzeń kabli. Myślałem że albo puszczę to pod listwą albo po prostu za łóżkiem. 

Edytowano przez Dominik Jeziorski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzą pewnie po środku kanapy więc ja dałbym na tej ścianie zaraz nad rogiem kanapy. Pewnie będzie wtedy 1 metr od głowy patrząc na wymiary ale alternatywa to tylko sciana przy balkonie lub sufit. W przejściu też można ale średnio ładne to będzie wyglądać i będzie mało ergonomiczne (łatwo potrącić wtedy taki stojak).

Dnia 27.06.2020 o 22:09, Remi Franek napisał:

Masz jeszcze łatwiejszy układ niz u mnie. Moim zdaniem spokojnie do ogarnięcia. Określ tylko w końcu czy to co napisałeś na początku pod katem kino/muzyka jest dalej aktualne :) 

cofam trochę komentarz bo źle popatrzyłem na ściany aczkolwiek jakby dać w rogach tej dwumetrowej sciany na wysokości 60 cm nad kanapą i odpowiednio je pod kątem ustawić nie powinno być naprawdę źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...